Etiketler

İhtiyaç sahibi öğrenciler için bilgisayar ve tablet kampanyası

Muğla'nın Ortaca ilçesinde uzaktan eğitim alabilmesi için gerekli bilgisayar yada tableti olmayan öğrencilerin mağduriyetini giderebilmek amacıyla 'Yok'un Yükünü Paylaşıyoruz' sloganıyla kampanya başlatıldı. Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçede gerekli araçlara sahip olmadığı için eğitimden uzak kalan öğrenciler tespit edildi. Kampanyanın tanıtımı için hazırlatılan afiş ve broşürler vatandaşlara dağıtıldı. Destek vermek isteyen vatandaşların, ortaca@48meb.gov.tr internet adresi ile 0 252 280 50 74 ve 0 531 346 36 99 numaralı telefonlardan kampanyaya katılabilecekleri bildirildi.

Ortaca'da trafik kazası: 1 ölü

Muğla'nın Ortaca ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti.

Hatalı basım 50 liraya 20 bin lira istiyor

Muğla'nın Ortaca ilçesinde 37 yaşındaki işçi Selami Taşbaş, alışveriş sırasında eline geçen hatalı basılmış 50 liralık banknotu, koleksiyon değeri olduğu düşüncesiyle satışa çıkardı.

Dalyan kefali Dubai sofralarını süslüyor

Muğla'nın Ortaca ilçesi Dalyan Kanalı'nda yetiştirilen kefal iç piyasanın yanı sıra Arap ülkelerinde de büyük ilgi görüyor. Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi (DALKO)'da yetiştirilen kefalin son adresi ise ihracatçı firmalar aracılığıyla Dubai oldu.

'Sakin Kent' Akyaka'daki Ortaçağ kalesinde kazı çalışmaları başladı

Muğla'nın 'Sakin Kent' unvanlı Akyaka Mahallesi'nde Ortaçağ'dan kalma tarihi kalede kazı çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın izni ve Muğla Müze Müdürlüğü Başkanlığında başladı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arkeoloji Bölümünden Doç. Dr. Abdulkadir Baran'ın bilimsel başkanlığında, Dr. Nil Dirlik'in alan sorumlusu olarak görev aldığı çalışmalara ilk etapta Ula Belediyesi destek veriyor.

Marmaris'ten Mardin'e kütüphane desteği çağrısı

Kitapları ve yazarları Marmarislilerle buluşturan Marmaris Kitap Günleri, 13 Eylül Pazar günü sona erdi. Etkinlikte Şükrü Erbaş ve Barış İnce, Mardin'in Ortaca İlköğretim Okulu'na yapılacak kütüphane için kitap desteği çağrısında bulundu.

Ortaca'da yolcu araçlarına koronavirüs denetimi

Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri ilçe genelinde şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçlara yönelik Kovid-19 denetimi gerçekleştirdi.

Araçta sıkışan vatandaşı itfaiye kurtardı

Ortaca ilçesinde meydana gelen kazada araç içinde sıkışan vatandaşı itfaiye ekipleri kurtardı.

Muğla'da çöplük ve zeytinlik yangınları söndürüldü

Muğla'nın Yatağan ilçesi ve Ortaca ilçelerinde çıkan zeytinlik ve çöp alanlarında çıkan yangınları itfaiyenin müdahalesi ile söndürüldü.

Ortaca'da trafik kazası 2 ölü

Muğla'nın Ortaca ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti.

Kara yolunda ölümüne yolculuk

Muğla'da Köyceğiz-Ortaca kara yolunda bisikletli bir sürücü tehlikeyi aldırış etmeden önce kamyona tutundu, ardından tek teker üzerinde seyretti.

Dalyan'da dezenfekte ve maske istasyonu kuruldu

Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı turistik Dalyan Mahallesine gelen misafirlerin ve vatandaşların kullanması için dezenfekte ve maske istasyonu kuruldu.

Ortaca'da interneti olmayana EBA destek noktaları kuruldu

Muğla'nın Ortaca ilçesinde öğrencilere uzaktan eğitim erişimini sağlamak için 4 okulda EBA Destek Noktası faaliyete girdi.

TEDAVİLERİ TAMAMLANAN CARETTA CARETTALAR DENİZE BIRAKILDI

Muğla'nın Ortaca ilçesinin dünyaca ünlü İztuzu Kumsalı'nda bulunan Deniz Kaplumbağası Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde (DEKAMER) tedavileri tamamlanan 4 caretta caretta kaplumbağa, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar ile AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan tarafından denize bırakıldı. Bakan Yardımcısı Birpınar yaptığı açıklamada “ Caretta Caretta Kaplumbağalarını Akdeniz’de en iyi koruyan ülkeyiz” ifadelerini kullandı.

Deniz kaplumbağalarının korunmasına katkı sağlayacak proje tanıtıldı

Muğla'nın Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesinde, deniz kaplumbağalarının korunmasına yönelik başlatılan 'Life med turtles ' projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Milletvekili Suat Özcan Ortaca'da ziyaretlerde bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, Ortaca'da bir dizi ziyarette bulundu.

Gölbaşı'na 3 Bin metre içme suyu hattı

Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Gölbaşı Mahallesinin su sorunu çözüme kavuşturmak için Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri 3 bin metre içme suyu hattı döşüyor.

Beçin'in kalıcı listeye alınması için girişim başlatıldı

UNESCO'nun geçici Dünya Mirası Listesinde yer alan Milas'ın Beçin Mahallesindeki 'Beçin Ortaçağ Kenti Kalıntıları'nın kalıcı listeye alınması için Beçin Kalesi Kazı Başkanlığı tarafından girişim başlatıldı. Geçici Listeden Kalıcı Listeye geçiş için öncelikle hazırlanması gereken Alan Yönetim Planı için kazı evinde ilk toplantı yapıldı.

CHP’li Erbay 'Atatürk’e Hakaret Edilmesi Asla Kabul Edilemez'

CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay’ın Muğla’nın Ortaca ilçesinde Atatürk’e hakaret edilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Erbay, “Kimse bu ülkenin kurucusu olan Atatürk’e canı istediği gibi hakaret edemez” dedi.

DEKAMER'den Caretta Caretta açıklaması

Muğla'nın Ortaca ilçesi İztuzu sahilinde bulunan Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi, Milas Güllük Mahallesi'nde pompalı tüfek ile vurulduğu iddia edilen Caretta Caretta deniz kaplumbağası ile ilgili DEKAMER'e herhangi bir ihbarda bulunulmadığını ve haberin teyitli bir haber olmadığını açıkladı.

Ortaca'da ahır yangını

Muğla'nın Ortaca'da ilçesinde bir evin ahırında çıkan yangın itfaiye ekiplerince çevre binalara sıçramadan söndürüldü.

Dalyan'da jandarma ekiplerinden korona virüs uyarısı

Muğla'nın Ortaca ilçesinin turistik Dalyan Mahallesi'nde jandarma ekipleri, korona virüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik tatilcilere ve vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Polisten kaçarken su kanalına devrildi

Muğla'nın Ortaca ilçesinde polisten kaçan kamyonet su kanalına devrildi.

Ortaca Belediyespor Satranç Kulübüne destek

Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Halil Hilmi Darı, Ortaca Belediyespor Satranç Kulübü'nü ziyaret etti. Ortaca Kültür Park'ta Ortaca Belediyespor Kulübü Satranç Antrenörü Hasan Güneş ile sohbet eden Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Muğla'yı 2. Lig'de temsil eden Ortaca Belediyespor hakkında bilgi aldı.

Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğüne Yılmaz Lima atandı

Ortaca İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Hüseyin Başkan'ın, Ordu'ya atanması ile boşalan ilçe emniyet müdürlüğü görevine 2. sınıf Emniyet Müdürü Yılmaz Lİma, getirildi.

Tezcan 'Dalyan iskelenin yapılamaması Büyükşehir'den kaynaklanıyor algısı doğru değil'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, Dalyan'da yapılması planlanan iskele projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Tezcan; 'Kıyı şeridinin sorumluluğu Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. İskelenin yapılamaması Büyükşehir'den kaynaklanıyor algısı doğru değil' dedi.

Ortaca'da limonda rekolte düştü

Türkiye'nin önemli narenciye üretim bölgelerinden Muğla'nın Ortaca ilçesinde limon rekoltesi düştü.

Ortaca'da elektrik akımına kapılan çocuk hayatını kaybetti

Muğla'nın Ortaca ilçesinde elektrik akımına kapılan 15 yaşındaki Ercan Oğuzhan Karahan hayatını kaybetti.

Ortaca'da Dijital Tarım Pazarı'nın tanıtımı yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığının tarımda dijitalleşmeye yönelik başlattığı Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) projesi kapsamında Ortaca'da tanıtım ve kayıt çalışması yapıldı.

ORTACA'DA BİR OTELİN KAZAN DAİRESİ PATLADI

Muğla'nın Ortaca İlçesinde bir otelin kazan dairesinde meydana gelen patlama korku ve paniğe neden oldu.