Orman Yangını Haberleri

Orman Yangını Haberleri

Kaymakam Kökçü'den orman yangınlarının söndürülmesine katkı sağlayanlara 'Teşekkür' ziyareti

Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, geçtiğimiz ay Yatağan ilçesinde de meydana gelen orman yangını felaketinde, yangınların söndürülmesine katkı sağlayanlara teşekkür ziyaretlerinde bulundu.

Dalaman yangını kontrol altında

Muğla'nın Dalaman ilçesi Ataköy Sarıdere mevkiinde gece saatlerinde başlayan orman yangını ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi ile kontrol altına alındı.

Dalaman yangını kısmen kontrol altında

Muğla'nın Dalaman ilçesinde gece saatlerinde başlayan orman yangını ekiplerin havadan yoğun müdahalesi ile kısmen kontrol altına alındı.

Dalaman Orman Yangını Devam ediyor

Dalaman'da gece saatlerinde çıkan yangına havadan ve karadan müdahale devam ediyor.

Muğla'da gece başlayan orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor

Muğla'nın Dalaman ilçesinde gece saatlerinde başlayan ve etkisini arttıran yangını söndürme çalışmaları havadan ve karadan devam ediyor.

Menteşe'de yıldırım kaynaklı çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde yıldırım kaynaklı çıkan orman yangınını ekipler tarafından kontrol altına alındı.

Menteşe'de ormana düşen yıldırım yangına neden oldu

Muğla'nın Menteşe ilçesinde yıldırım kaynaklı çıkan orman yangınına ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor.

TOBB kadın girişimciler kurulu başkanı yanan mahalleleri ziyaret etti

Geçen ay çok büyük bir orman yangını geçiren ve ormanların yanısıra zeytinliklerin ve bazı evlerin de yandığı Milas'ın Bozalan ve Çökertme mahallelerinde yangının yaralarını sarmak amacıyla toplantı yapıldı. Toplantıda zeytinlikleri yanan, çam ormanlarının yok olması nedeniyle bal üretimi yapamayacak hale gelen yöre halkına yeni geçim kaynakları kazandırmak için neler yapılabileceği değerlendirildi.

MİTSO'nun Eylül ayı olağan Meclis Toplantısı yapıldı

Milas Ticaret ve Sanayi Odasının eylül ayı meclis toplantısında Kaymakamlık, TOBB'un Kadın Girişimciler Kurulu ve MİTSO işbirliğinde orman yangını geçiren mahallelerde yeni gelir kaynakları oluşturmak için çeşitli beceri ve meslek kursları açılacağı bildirildi.

Ufuk Üniversitesi’nden Birlikten Kuvvet Doğar Kampanyası

Ufuk Üniversitesi, Birlikten Kuvvet Doğar” kampanyasıyla orman yangınından zarar gören Muğla’ya yardım ulaştırdı.

Marmaris’te orman yangını

Muğla'nın Marmaris ilçesinde iki gün önce yıldırım kaynaklı orman yangınının çıktığı Cennet Adası'ndan tekrar dumanlar yükselmeye başladı.

Alevleri görünce diskodaki eğlenceye son verip yangına koştular

Muğla'nın Marmaris ilçesinde faaliyet gösteren bir diskonun personeli bu defa eğlence sektöründeki maharetleri ile değil alevlere karşı verdikleri mücadeleden dolayı takdir topladı. Marmaris ilçe merkezinde bulunan Arena adlı eğlence mekanı ilçe yakınlarındaki Cennet Adası'ndan alevlerin yükseldiğini görünce mekanı kapatıp teknelerle adadaki yangını söndürmeye gittiler. Söndürme ekiplerinin yanı sıra disko çalışanları ve diğer gönüllülerin yardımı ile orman yangını büyümeden söndürüldü.

Menteşe’de Orman Yangını Başladı

Muğla’nın Menteşe İlçesi Yörükoğlu Köyü yakınlarında bugün saat 14.45 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle ormanı çıktı.

Marmaris'te çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan yangında, 5 dönüm ormanlık alan zarar gördü.

Marmaris’te yıldırım düşmesi sonucu orman yangını çıktı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangınını söndürme çalışması devam ediyor.

Muğla’da ormanlara giriş 1 Ekim’e kadar uzatıldı

Muğla tarihinin en büyük orman yangının yaşandığı Temmuz ve Ağustos aylarında Muğla Valiliği tarafından 5 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında ormanlara giriş yasaklanmıştı.

Marmaris Osmaniye'de Tamamen Yanan Evlerden Birinin İnşaatı Tamamlandı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 29 Temmuz'da çıkan orman yangınında evleri tamamen yanan 17 haneden biri olan, Şahin çiftinin evinin yapımı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından kısa sürede tamamlandı. Yaklaşık 40 gün sonra yeni evlerine kavuşan aile, yetkililere teşekkür etti.

TOBB Kadın Girişimciler destek için Milas'ın yanan orman alanlarında

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu, Milas'ın orman yangınlarından etkilenerek gelir kaynaklarını kaybeden mahallere yardımcı olmak ve bu mahallelerin kalkındırılması amacıyla proje üretmek için Milas'a geldi. TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle Muğla KGK İl İcra Komitesi Başkanı Mehtap Çahan ve Muğla KGK üyeleri Milas'ta orman yangını geçiren mahalleri ziyaret ettiler. Türkevleri, Çökertme ve Bozalan mahallelerinde yanan alanları gören kadın girişimciler Çökertme mahallesinde mahalle halkıyla görüşerek sorunlarını ve istemlerini not ettiler.

TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk MİTSO’ da sordu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Girişimciler Kurulu'nun Başkanı Nurten Öztürk, orman yangınının etkilerini araştırmak üzere arkadaşlarıyla birlikte geldiği Milas'ta MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer'i ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Yeni evlerine kavuşuyorlar

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 29 Temmuz'da çıkan orman yangınında evleri tamamen yanan Şahin çifti Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından kısa sürede yapımı tamamlanan yeni evlerinin içini ilk defa gördü.

Yangına riskli bölgelerde temizlik

Marmaris'te büyük bir tahribata neden olan orman yangını sonrası karayolu üzerinde bulunan ve yangın riskini arttıran yol üzerindeki ağaçlarda temizlik çalışması yapılıyor.

Bodrum’da gece çıkan orman yangını, sabah kontrol altına alındı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinde çıkan orman yangını sabah kontrol altına alındı.

Bodrum’da orman yangını

Muğla'nın Bodrum ilçesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Yanan alanlarda kesim çalışmaları başladı

Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınını yaşayan Muğla'da, yangının hemen ardından yaralar sarılmaya başlandı. Yanan alanlarda hasar tespit çalışmalarının ardından kesim çalışmalarına geçildi.

Bodrum’daki orman yangını 5 saatte kontrol altına alındı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın 5 saat sonra ekiplerin havadan ve karadan yapılan yoğun müdahalesi ile kontrol altına alındı.

Bodrum’da orman yangını

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıktı.

Başkan Otgöz, Süleyman Yıldırım’a Teşekkür Belgesi Takdim Etti

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Arifler Mahallesi’nde başlayan ve Kabaağaç Mahallesine sıçrayan orman yangınını söndürmeye giderken traktörüyle kaza yapıp yaralanan Süleyman Yıldırım'a ‘Teşekkür Belgesi’ takdim etti.

Yeşil Vatan’ın yeni bekçileri İnsansız Hava Araçları

Dünyada İnsansız Hava Araçları'nı (İHA) kullanan ilk ülkelerden birisi olan Türkiye'de son bir ay içinde 103 adet orman yangınının İHA'lar tarafından ilk tespiti yapıldı.

Seydikemer’de orman yangını çıkardığı iddiasıyla yakalanan zanlı tutuklandı

Seydikemer'de orman yangını çıkardığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

Orman yangınlarında 6 uçak 39 helikopter görev aldı

Yüzyılın en büyük orman yangınını yaşayan Muğla'da yaklaşık 66 bin hektar orman-makilik alan zarar gördü. Antalya'da büyük hasara neden olan orman yangınının hemen ardından 29 Temmuz'da Muğla'da başlayan büyük orman yangınları 21 Ağustos'ta Köyceğiz'deki yangının kontrol altına alınması ile son buldu.