Etiketler

Ormana molotof atan hainler tutuklandı

Muğla'nın Milas ilçesindeki ormana Molotof kokteyli atarak kaçan ve İzmir girişinde yakalanarak gözaltına alınan 4 kişiden üçü tutuklandı.

Menteşe’de yangın söndürme çalışmaları devam ediyor

Muğla bölgesinde devam eden ve kontrol altına alınmayan Kavaklıdere'deki orman yangını Muğla'nın Menteşe sınırlarına dayandı. Menteşe'nin kırsal Şenyayla Mahallesi'ne yakın noktada devam eden yangın havadan görüntülendi.

Muğla’da 7 ilçede 54 mahalle boşaltıldı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla'nın 7 ilçesinde devam eden orman yangınlarından etkilenen mahallelerde incelemelerde bulundu. Başkan Gürün, 'Yangın felaketinin yaralarını hep birlikte saracağız. Büyükşehir Belediyemiz tüm ekip ve imkanlarıyla vatandaşımızın yanında' dedi.

Türkiye’yi diken üstünde tutan yangında alevler termik santrali böyle sardı

Türkiye'yi diken üstünde bırakan ve 8 gündür mücadele edilen Muğla'daki orman yangınlarında en zorlu anlardan biri Kemerköy Termik Santrali bölgesinde yaşandı. Türkiye'yi diken üstünde tutan yangında alevler termik santrali böyle sardı.

Yeşil Vatan’ın ‘Nene Hatunları’

Muğla bölgesinde 8 gündür devam eden orman yangınlarında söndürme ekiplerinin en büyük destekçisi vatandaşlar oldu. Marmaris ve Bodrum'da 29 Temmuz'da başlayan, Milas, Köyceğiz, Fethiye, Seydikemer ve Kavaklıdere ilçelerinde devam eden orman yangınlarında ekiplerin yanı sıra vatandaşlar ve kadınlar da Yeşil Vatan'ı korumak için büyük çaba sarf ediyor.

6 bin hektarın küle döndüğü Köyceğiz’de yangın devam ediyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki orman yangını 4 ayrı bölgede devam ediyor. Yangında şu ana kadar 6 bin hektarın küle döndüğü öğrenildi.

Muğla orman yangınlarında son durum

Muğla'da 29 Temmuz'da başlayan orman yangınlarından Marmaris, Milas, Kavaklıdere ve Köyceğiz yangınları devam ederken, Bodrum ve Seydikemer ilçelerindeki yangınların kısmen kontrol altına alındığı açıklandı.

Yangın Bodrum’da kontrol altına alındı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Cumartesi günü çıkan ve geniş bir alanda etkili olan orman yangınının kontrol altına alındığı bildirildi.

Ayak bileğini kıran Azeri itfaiye erinin sağlık durumu iyiye gidiyor

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangını için Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev tarafından görevlendirilen ilk 100 kişilik kafilede bulunan ve Hisarönü mevkiinde yangınla mücadele ederken düşerek ayak bileğini kıran 23 yaşındaki Elnur Aliyev'in sağlık durumu iyiye gidiyor.

Kavaklıdere yangını havadan görüntülendi

Muğla bölgesinde devam eden ve kontrol altına alınamayan Kavaklıdere'deki orman yangını Muğla'nın merkez ilçesi sınırlarına dayandı. Menteşe'nin kırsal Kozağaç Mahallesi üst bölümlerinde devam eden orman yangını havadan görüntülendi.

Kemerköy Termik Santrali ve Ören Sahili’nde yoğun güvenlik tedbiri

Muğla'nın Milas ilçesi Ören Mahallesi'nde bulunan termik santrale orman yangınının sıçramasından sonra boşaltılan santral ve Ören'de yoğun güvenlik tedbirleri alınıyor. Karada jandarma ekipleri bölgeye girişlere izin vermezken, denizde de Sahil Güvenlik ve Deniz Kuvvetleri'ne bağlı bir gemi ile Kıyı Emniyeti'ne bağlı bir gemi hazır bekliyor.

Termik santral yangından sonra içeriden ilk kez görüntülendi

Muğla'nın Milas ilçesi Ören Mahallesi'ndeki orman yangınında alevler içinde kalan Kemerköy Termik Santrali'nin içi yangından sonra ilk kez görüntülendi.

Yangınlarda beton ve inşaat firmalarının seferberliği örnek oldu

Fethiye ve Seydikemer’de çıkan orman yangınlarına beton mikserleri ve iş makineleri ile günlerce su taşıyıp, yangın söndürme çalışmalarına katılan Urantaş, Yiğit, Sarıkaya, Birlik firmaları gibi birçok inşaat firması gönüllere taht kurdu. Beton mikserleri ile durmadan su taşıyan ekipler yangınların söndürülmesine önemli bir rol aldı.

Şehir boşaltılınca atıyla eczaneye gelip ilaç almak istedi

Milas Ören yakınlarındaki orman yangını termik santrale sıçrayınca bölgedeki yerleşim yerleri boşaltıldı. Ören'de yaşayan 76 yaşındaki Mehmet Sönmez ise atı ile boşaltılan şehirde eczaneye gelip ilaç aradı. Yaşlı adam eczanenin kapalı olduğunu görünce atı ile geri döndü.

Ergun; “Büyümeden söndürülebilecek yangınlar doğal felakete dönüştü”

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun Muğla'da devam eden orman yangınları ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Termik santral bölgesi sürekli soğutuluyor

Muğla'daki yangın bölgesinde en riskli alan olan termik santral ve çevresi sürekli soğutuluyor. Bölgede karadan tankerlerle havadan da helikopterlerle ormana sürekli su püskürtülüyor.

Marmaris’te itfaiye aracı devrildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde orman yangınları ile mücadelede bulunan itfaiye aracının devrilmesi sonucu 4 orman personeli yaralandı.

Kavaklıdere’de ikinci yangın önlendi

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi Çavdır mahallesinde çıkan orman yangını çoğunluğu vatandaşlardan oluşan yangın ekibi ve helikopterin müdahalesi ile kontrol altına alındı.

Kafasında 6 dikişle Yeşil Vatan’ı terk etmedi

Muğla'nın 5 noktasında devam eden orman yangınlarının kontrol altına alınması için Türkiye'nin dört bir yanından gelen alev savaşçıları, zaman zaman yaşadıkları iş kazalarına rağmen Yeşil Vatan'ı terk etmiyor.

Yangın bölgesine giden yollarda jandarma denetimi

Muğla'da 28 Temmuz'dan bu yana süren orman yangınlarında, yangın bölgelerine giden yollarda jandarma ekipleri kapama noktaları oluşturdu.

Yangından sonra Termik Santral bölgesi böyle görüntülendi

Muğla'da 8 gündür devam eden orman yangınlarında alevlerin Kemerköy Termik Santrale ulaşması ile korkulu anlar yaşandı. Dün gece boşaltılan bölge adeta hayalet şehre dönerken, olayın vahameti gün ağarınca ortaya çıktı.

Muğla'da bir yangın daha çıktı

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde yeni bir noktada bir orman yangını daha çıktı.

Seydikemer “Çökek, Dere ve Bayır” Yangını Kontrol altına alındı

Seydikemer'in Çökek, Dere ve Bayır Mahallesi'nde devam eden orman yangını, yangın söndürme ekipleri ve gönüllü vatandaşlar sayesinde kontrol altına alındı.

Marmaris'te gece devam eden yangın havadan görüntülendi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Kızkumu plajından görülen orman yangını gece saatlerinde de devam etti. Karadan müdahalenin yapıldığı yangın havadan görüntülendi.

Tarihi Amos Antik Kenti çevresindeki yangına TOMA müdahelesi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 8 gündür devam eden orman yangınlarında bu gece Turunç Mahallesinin Kumlubük caddesi oldu.

Mustafakemalpaşa'dan Muğla'ya yardım eli

Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin koordinasyonunda, yardımsever vatandaşların desteği ile hazırlanan yardım TIR'ı orman yangınlarıyla mücadele eden Muğla bölgesindeki ekipler ve mağdur vatandaşlar için yola çıktı.

Akyaka’da aileler termik santralin çevresinden tahliye edilenleri bekliyor

MUĞLA(İHA) – Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan orman yangınlarının termik santrale yaklaşması nedeniyle Ören Mahallesi'nde yaşayanlar deniz yoluyla tahliye ediliyor. Tahliye olanların yakınları Akyaka Limanı'nda bekleyişe geçti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’den Menteşe için tahliye uyarısı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, Kavaklıdere ilçesinde devam eden orman yangınının gece saatlerinde Kozağaç Mahallesi ile Menteşe ilçesine tehdit oluşturması durumunda tahliye kararı çıkabileceğini açıkladı.

Aydın-Muğla sınırında başlayan orman yangına müdahale sürüyor

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde rüzgarın da etkisi ile şiddetini arttırarak devam eden orman yangını nedeniyle 11 mahalle tedbir amaçlı geçici olarak boşaltıldı. Orman yangını havadan görüntülendi.

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Birpınar, Seydikemer’deki Yangın Bölgesinde

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ile Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak Seydikemer’de devam eden orman yangınını incelemek için Çökek Mahallesine geldi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz yangını söndürmek için verilen mücadeleyi ve yangının hangi aşamada olduğu hakkında Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Birpınar ve Muğla İl ve Orman Müdürü Barış Saylak’a bilgi verdi.