Etiketler

Köktener’den, Kökten’e Ziyaret

SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener’den, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten ve Yönetimine 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

THK, geçen yılın oranlarını geçti

Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda toplam 24 bin 32 adet deri topladı. Kurban derisinin yanı sıra, Fitre ve Zekat toplama faaliyetlerinde de 785 bin TL para toplandı. Şube Başkanı Mustafa Özkaya, geçen yıla oranla gerçekleştirilen faaliyetlerin iyi sonuçlara neden olduğunu belirtti.

Kökten, “Tatilini iptal eden misafirlerimiz var”

Fethiye ve Ölüdeniz 9 günlük bayram tatili dolayısıyla adeta dolup taştı. Dünyaca ünlü Ölüdeniz’de bayramla başlayan yoğunluk devam ediyor.

Bayram Tatili Sonrası Ölüdeniz’de Trafik Yoğunluğu

Turizm cenneti Fethiye'de yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gelişiyle yaşanan trafik sorunu Kurban Bayramı sonrası da devam ediyor. Ölüdeniz yolun da yaşanan trafik yoğunluğu sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Ölüdeniz’de Bayram Sonu Çevre Temizliği Yapıldı

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten öncülüğünde plaj işletmeli ile birlikte Ölüdeniz lagünü civarında bayram sonu temizliği yapıldı.

Yamaç Paraşütünde Sezon Bereketi

Dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezlerinden biri olan Ölüdeniz’de, bayram tatili dolayısıyla hızlanan yamaç paraşütü son gaz devam ediyor. Babadağ’dan üst üste atlayışlar gerçekleşirken, gökyüzündeki renk cümbüşü hiç bitmiyor.

Başkan Kökten'den Tatilcilere Su Jesti

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammed Kökten, Ölüdenizde kilometrelerce uzayan araç kuyruğunda bunalan sürücü ve yolculara soğuk su ikramında bulundu.

Ölüdeniz'e ulaşmak için kilometrelerce yürüdüler

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Ölüdeniz'e gelen tatilciler, trafikte yoğunluk oluşturdu. Trafiğin zaman zaman kilitlendiği Ölüdeniz'de vatandaşlar plaja ulaşmak için 4-5 kilometre yürüdü.

Kurban Bayramı Öncesi Ölüdeniz Tıklım Tıklım Doldu

Dünyaca ünlü tatil merkezlerinden Ölüdeniz, Kurban Bayramı öncesi yerli turist akınına uğruyor. Ölüdeniz’de plajlar, oteller ve yollar tıklım tıklım doldu.

Başkan Karaca’dan Kökten’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongre sonrasında Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanlığı’na seçilen Muhammet Kökten’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Kökten’den, Kaymakam Fırat’a iadeyi ziyaret

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen seçimli olağan kongre ile Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanlığına seçilen Muhammet Kökten ve yönetimi iadeyi ziyaretlere başladı. İlk olarak Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’a iadeyi ziyarette bulundular.

Balinalar Fethiye’den vazgeçemiyor

Fethiye Ölüdeniz açıklarında görünen balina balıkçı Ethem Öçal tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Çok fazla yaklaşamadıklarını, balinanın kendilerinden ürktüğünü ve her sene bu aylarda Fethiye’de gördüklerini belirten balıkçı Ethem Öçal, “Balinayı bayadır görüyoruz. Her sene Temmuz ayında bizim bu yörelere geliyorlar. Tatbikatlardan dolayı balinalar ürküyor, yaklaşmak istediğimizde de kaçıyorlar.” dedi.

TÜRSAB’dan Kökten ve ekibine “Hayırlı olsun” ziyareti

Türkiye Seyahat Acenteleri (TÜRSAB) Batı Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal ve yönetimi, geçtiğimiz günlerde Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanlığına seçilen Muhammet Kökten ve yönetimine “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu.

Bayram öncesi Fethiye’de trafik yoğunluğu

Turizm cenneti Fethiye'de yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gelişiyle yaşanan trafik sorunu Kurban Bayramı öncesi gün geçtikçe büyüyor. Fethiye çarşıdan, Ölüdeniz yoluna kadar yaşanan trafik yoğunluğu sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Arızalanan balıkçı teknesini KIYEM-5 botu kurtardı

Fethiye Ölüdeniz Kabak Koyu açıklarında arızalanan balıkçı teknesi Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü botu tarafından yedeklenerek limana getirildi.

Başkan Çıralı’dan, Başkan Kökten'e 'Hayırlı Olsun' Ziyareti

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı ve yönetim kurulu üyeleri, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten ve Yönetimine “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Fethiye Turizm Konseyi toplandı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (FTSO) gerçekleştirilen Fethiye Turizm Konseyi toplantısında, turizm sezonuna ilişkin son durumun yanı sıra, ilçe merkezi ve Ölüdeniz Mahallesi’nde devam eden alt yapı ve yol çalışmaları, Fethiye Körfezi’nde sayıları hızla artan aslan balıklarının avlanması ve sofralarda tüketilmesi ile Fethiye’nin markalaşma sürecine ilişkin çalışmalar konuşuldu.

Ölüdeniz'de batan teknenin kaptanı gözaltına alındı

Muğla'nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Belcekız plajında 38 kişinin bulunduğu günü birlik tur teknesinin batması sonucu bir çocuğun yaşamını yitirdiği kazada, tekne kaptanı gözaltına alındı.

Ölüdeniz'de batan tekneden acı haber geldi

Fethiye Ölüdeniz Belcekız plajında tur teknesinin batması sonrası yaralanan 2 yaşındaki Yunus Emre Yılmaz kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Ölüdeniz açıklarında batan teknedeki tüm yolcular kurtarıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde günübirlik tur teknesi battı. 35 yolcu 3 mürettebatın bulunduğu teknedeki herkesin kurtarıldığı ve yaralanan 3 kişinin ise hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Bölgeye gelen Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, 'Teknedeki tüm vatandaşlarımız kurtarıldı. Allah'a şükür can kaybımız yok. Hastaneye kaldırılan bir evladımızın durumu biraz ciddi' dedi.

Paraşüt Kooperatifinden, Başkan Kökten'e 'Hayırlı Olsun' Ziyareti

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilotları Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akçay, Başkan Yardımcısı İsmail Kurt ve Üye İbrahim Arıkan, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifinin Başkanı Muhammet Kökten'e 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundular.

Esnaf Odası Başkanı Soydemir, Başkan Kökten'e 'Hayırlı Olsun' Ziyaretinde Bulundu

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifinin Başkanı Muhammet Kökten'e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Orman yolunda büyük onarım işleri yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Fethiye Orman İşletme Müdürlüğüne ait 006 kod’lu Süle Tepe – İğdir Tepe orman yolunda yeni yol, 056 kod’lu Bahçe Mevkii- Ölüdeniz Yolu orman yolunda büyük onarım yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Ölüdeniz Kumburnu Plajı’na Başkanlardan “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Türkiye'nin tanıtımında ön planda olan Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı Plajı işletmecisi Ahmet Şavkın’a başkanlardan “hayırlı olsun” ziyareti gerçekleşti.

Ak Parti Başkan Öztürk, Yeni Başkan Kökten’e “Hayırlı Olsun” Ziyaretinde Bulundu

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifinin yeni Başkanı Muhammet Kökten’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kökten, “Çok şeffaf olacağız”

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi olağan kongresi tamamlandı. Kooperatifte yıllardır başkanlık görevini yürüten Mümtaz Kökten, başkanlık için tekrar aday olmadı. Ölüdeniz La Boutigue Maya Hotel Sahibi ve AK Parti Fethiye Belediye Meclis Üyesi Muhammet Kökten, tek aday olarak gittiği kongrede başkan olarak seçildi. Pandemi nedeni ile kooperatif binasında gerçekleşmeyen kongre Bella Gusto Restoranda yapıldı.

Kökten, “Tek aday olduğunu açıkladı”

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi olağan kongresi 24 Haziran Perşembe günü saat 14.00’da gerçekleşecek.

Kaçak yapılan yamaç paraşütüne dikkat!

Fethiye'nin dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi olan Ölüdeniz Babadağ’ı mesken tutan kaçak pilotlar tehlike saçıyor. Adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olan Ölüdeniz Babadağ’dan faaliyet izin belgesi, gerekli lisansları ve belgeleri olmayan acemi pilotlar tarafından yapılan uçuşlar engellenmeye çalışılıyor.

Kayaköy, deve sırtında keşfediliyor

Her yıl yaz döneminde Fethiye Kayaköy’de düzenlenen deve turları bu yıl sezonun geç açılmasından dolayı yeni başladı. Deve safari turlarına katılan yerli ve yabancı turistler, tarihi Kayaköy'ü gezip ormandaki patika yollarda Ölüdeniz'in doğal güzelliklerini seyrediyor. Kayaköy’de deve turları yapan Tuncay Özbey, “Her sezon deve turları için Aydın’dan, Kayaköy’e geliyoruz” dedi.

Ölüdeniz’de deniz taksiye yoğun ilgi

Dünyaca ünlü turizm bölgesi Ölüdeniz Kumburnu Plajında hizmet veren deniz taksi, Ölüdeniz’in eşsiz ada ve koylarına yolculuk yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Deniz taksiyle yolculuk yapmanın bedeli ise mesafe ve saate göre 500 TL ile 1500 TL arasında değişiklik gösteriyor.