Etiketler

Ege Üniversitesi GV okullarında 4. mezuniyet coşkusu

Ege Üniversitesi GV Okulları Fethiye Kampüsü 8. Sınıf öğrencilerini 4. Kez mezun etti.

7’den 70’e psikolojimiz bozuldu

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’nin sonucunda öğrencilerin psikolojisinin bozulduğunu belirterek, “Dedeler, nineler Kovid-19 Pandemisinde hayatını kaybetti. Anneler, babalar işsiz…Şimdi de çocukları çok ağır sorularla sınavda boğdular. Ülke olarak 7’den 70’e hayatımızı felç ettiler. Ülke olarak depresyondayız” dedi.

Kaymakam Fırat’tan Göcek Bilim Fuarı’na ziyaret

Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, gezenlerin beğenisini kazandı. Bilim, matematik, edebiyat ve yerel kültürlere ilişkin çalışmaların yer aldığı çalışmaların sergilendiği fuar; okul bahçesinde açılan stantlarda sergilendi. Pandemi dönemimde Muğla’da yapılan tek bilim fuarı olduğu kaydedildi. 

Beste yarışması birincisi öğretmen ve öğrencilere Kaymakam'dan plaket

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı beste yarışmasında il birincisi olan Ölüdeniz Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerine Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından plaket ve teşekkür belgeleri verildi. Kaymakam Eyüp Fırat, Kayaköy The Lebessos Restoran’da gerçekleşen etkinlikte yaptığı açıklama da; “Çocuklar bizim geleceğimiz hele ki böyle bilinçli, ufku açık ve çalışkan çocukları görünce emin olun insanın geleceğe umudu daha da artıyor” ifadelerini kullandı. 

'LGS'de özel ders alanlara ayrıcalık gösterildi'

LGS’de matematik sorularının uzun ve zor olduğunu belirten Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran; 'Matematik testinde soruları böyle zorluk seviyesinde hazırlamak ve 8. Sınıf öğrencilerine yöneltmek özel okul öğrencilerine bir avantaj sağlamaya dönük müdür?" diye sorarak, "Sınavda özel ders alabilen, uzaktan eğitimi çeşitli araçlarla takviye edebilenlere ayrıcalık gösterilmiştir' dedi.

Milletvekili Gökcan, Çevre Müfettişi öğrenci kardeşlerimizle buluştuk

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, çevreci öğrenciler ile buluşmasına ilişkin açıklamada bulundu. Milletvekili Gökcan açıklamasında şu bilgilere yer verdi.

LGS sınavı sona erdi

İki oturumdan oluşan LGS sınavı sona erdi. Sınavda 2 bin 146 öğrenci ter döktü. Sınav sonrasında heyecanlarını paylaşan öğrenciler Matematik dersinin daha zor olduğunu vurgulayan öğrenciler en çok sürenin yetmediğinden yakındı. LGS sınavının ilk oturumu 09:30’da başlamıştı. İkinci oturum ise saat 11:30’da da başlayıp saat 12:40’da sona erdi.

Fethiye’de LGS’ye 2 Bin 146 öğrenci katılacak

Fethiye’de Pazar günü (yarın) yapılacak LGS de 2 bin 146 öğrenci ter dökecek. Toplam 30 okulda 500 öğretmenin görev yapacağı LGS’de tüm hazırlıkların tamamlandığı öğrenildi. LGS nedeni ile öğrencilerin olası kimlik kayıtları için sabah 07’den itibaren nüfus müdürlükleri de açık tutulacak. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Pazar günü Fethiye’de de yapılacak olan Liseye Geçiş Sınavına (LGS) toplam 30 okulda 2 Bin 146 öğrencinin katılacağını açıkladı. Sınavlarda 500 öğretmenin görev yapacağını söyleyen Kaya, “ Sınav salonlarımız pandemi kurallarına göre hazırlandı” ifadelerini kullandı. 

Miniklerin proje sunumuna Kaymakam Fırat’ta katıldı

Fethiye’de Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu öğrencilerinin proje sunumları ve güneş enerjisi açılışına Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ta katıldı. Günlükbaşı İbrahim Gül Anaokulu Öğretmen ve öğrencilerinin proje sunumları ve güneş enerjisi açılış etkinliğinde konuşan Kaymakam Eyüp Fırat, “ 21. Yüzyıl tüm stratejilerin ve analistlerin oy birliği ile eğitim yüzyılıdır. Genç neslini eğitebilen millete dünya da sahnesinde ön plana çıkacak” dedi. 

Özel öğrencilere çifte adrenalin yaşatıldı

Fethiye’de Kaymakamlık öncülüğünde Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilotları Kooperatifi tarafından ilçedeki rehabilitasyon merkezlerinden birer özel öğrenci ile ailelerine çifte adrenalin yaşatıldı. Özel öğrenciler Babadağ Teleferik ile bin 700 metreye çıkıp, buradan Yamaç Paraşütü Pilotları Kooperatifi’nin tecrübeli pilotlarıyla Ölüdeniz Belceğiz’e sorunsuz bir uçuş gerçekleştirdiler. Özel öğrenciler uçuşun ardından harika bir gün yaşadıklarını belirtip, “İlk kez uçtuk. İlk kez teleferiğe bindik. Gökyüzünde uçmak çok güzeldi. Herkesin bir kez uçmasını tavsiye ediyoruz” dediler.

Fethiye’de mektupla gelen dostluk

Fethiye Yusuf İzzet Gökçe İlkokulu 2/C Sınıf Öğretmeni Üzeyir Çetin e - twinning projesi kapsamında Türkiye ‘ den 8 öğretmen ve 41 öğrenciyle Mektupla Gelen Dostluk etkinlikleri gerçekleştirdi. Proje kapsamında hiç tanımadığı akranları ile mektup aracılığıyla tüm hayallerini paylaşan öğretmen ve öğrenciler farklı dostluklar edinirken, kardeşlik bağını güçlendirip farklı kültürlere tanıklık etmek amacıyla mektup arkadaşlığını başlattılar.  

Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri seyirciyle buluştu

Sahne Sanatları Bölümü öğrencilerinin oynadığı “Benim İçin Hassas Diyorlar” ve “Yanlış Anlaşılma” adlı oyunlar seyirciyle buluştu.

Fethiye’de LGS sınavında 2 bin 146 öğrenci ter dökecek

LGS de geri sayım başladı. Pandemi nedeni ile aylardır yüz yüze eğitimden uzak kalan öğrenciler 6 Haziran Pazar günü LGS sınavında ter dökecek. Pazar günü kendi okullarında sınava girecek öğrenciler kalemden silgiye sınav için gerekli tüm araç-gereçleri masalarının üzerinde hazır olacak. Fethiye’de 6 Haziran Pazar günü 30 okulda yapılacak sınava 2 bin 146 öğrenci katılacak. Sınavda 500 öğretmen görev alacak. Fethiye İlçe Milli eğitim Müdürü Faruk Kaya “Fethiye’de LGS sınavına 2 bin 146 öğrenci katılacak. Öğrenciler kendi okul ve sınıflarında sınava girecekler” ifadelerini kullandı. 

Salih Dündar, “Aşılamaya başlıyoruz”

Nursel Özdemir Kurumları kurucusu Psikolojik Danışman Salih Dündar aşılama çalışmalarında engelli öğrencilerle ilgili müjdeyi verdi. Ak Parti Fethiye İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini sürdüren Dündar özel gereksinimli bireylerle uzun yıllardır çalışmalarını sürdürüyor.

Mehmetçikten öğrencilere cevap geldi, rahat uyuyun, abileriniz vatan nöbetinde

Mardin'de vatani görevini yapan Mehmetçikler, Muğla'dan öğrencilerin gönderdiği moral mektuplarına cevap verdi. Mardin İl Jandarma Komutanlığında görevli Mehmetçikler, Muğla'dan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü nedeniyle kendilerine mektup gönderen öğrencilere “Rahat uyuyun, abileriniz vatan nöbetinde! ” cevabını gönderdi. 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü" vesilesiyle Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde,  il genelindeki ilkokul-ortaokul ve lise öğrencilerinin, Mardin İl ve İlçe Jandarma Komutanlıklarına göndermiş oldukları mektuplara, Mardin’de vatani görevini yapmakta olan Mehmetçikler, anlamlı ve duygu dolu mektuplarla ve videolarla karşılık verdiler.

Online yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Pandemi dolayısı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen Online İstiklal Marşı Okuma Yarışması ve Halk Oyunları yarışmasında dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’ın elinden aldı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çevrimiçi Şarkı Yarışması düzenledi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelindeki ortaöğretim öğrencilerinden oluşan ilçe takımları arasında çevrimiçi şarkı yarışması düzenlendi.

Minik oğluyla birlikte proje üreten bir ‘Anne, Öğrenci, Araştırmacı’

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, TÜBİTAK 2209-A  Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında büyük bir başarıya imza atmış ve toplam 84 öğrenci projesi TÜBİTAK tarafından kabul edilmişti.

Belediye'den engel tanımayan annelere “anneler günü” sürprizi 

Bodrum Belediyesi engelli çocuğu bulunan annelerinin Anneler Günü’nü kutladı. Yakaköy Engelli Sevgi Sanat Atölyesi öğrencileri, Hasan Hüseyin Kıy, Musa Şimşek, Volkan Temizel ve Nilüfer Ünlü’nün anneleri evlerinde ziyaret edildi. 

TÜBİTAK öğrenci projelerinde “Rekor” başarı

MSKÜ bu yıl, TÜBİTAK 2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve TÜBİTAK 2209-B - Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında 2020 yılının 2. çağrı döneminde kabul gören 86 projesi ile bir rekora imza attı.

İİBF’li öğrencilerin büyük başarısı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin (İİBF), TÜBİTAK 2209-A çağrısı kapsamında sundukları 18 projenin 17’si desteklenmeye değer görüldü.

Bodrum konulu öğrenci mimarlık projeleri ARCHIPRIX ödülü aldı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı Bodrum konulu mezuniyet projelerinden ikisi “ARCHIPRIX Öğrenci Yarışması Ödülü” aldı.

Ödülleri törenle takdim edildi 

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen; 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıflar düzeyinde düzenlenen “Ben Okuyorum Dünyam Büyüyor” kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri törenle takdim edildi. 

Nursel Özdemir Kurumları’nda aşılama başladı

Nursel Özdemir Kurumlarında özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti verilmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde eğitimlere ara vermeden devam eden özel eğitim gereksinimli öğrenciler, kurumun üst düzey aldığı pandemi önlemlerine harfiyen uyuyor. Sağlık bakanlığının aşılama sürecinde öncelik verdiği rehabilitasyon merkezinde aşılama süreci başlaması herkesi sevindirdi.  

Çocuk Bayramını online kutladılar

Pandemi ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları evlerde yapılıyor. Üzümlü İlkokulu 2-A sınıf öğretmeni Ayşe Elmacı, öğrencileriyle birlikte çocuk bayramını zoom üzerinden online olarak coşkuyla kutladı.

Pandemi tedbirleri altında kutlandı

İlk Adım Kreş ve Anaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı pandemi tedbirleri altında coşkuyla kutladı. Kutlama programı renkli görüntülere sahne olurken; öğrenciler şiirler okudu, şarkılar söyledi ve dans gösterileri sundu.

Gün boyu yapılan etkinliklerle doyasıya eğlendiler

Nursel Özdemir Özel Eğitim Kurumları’nın, Fethiye ve Seydikemer’de bulunan şubeleri, öğrencileri için, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri düzenledi. Kurum, gün boyu gerçekleştirdiği etkinliklerle özel çocuklara, 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşattı.

Dünya birincisi ve ikincileri ödüllerini Milli Eğitim Müdürü Töre’den aldı

Uluslararası Bilim Fuarı kapsamında BUCA IMSEF ve Endonezya Genç̧ Bilim İnsanları Derneği işbirliği ile online olarak yapılan Uluslararası Proje Yarışması’na Muğla’dan katılan öğrenciler ödüllerini Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin elinden aldı.

Nursel Özdemir Kurumları yüz yüze eğitimlere devam ediyor

Nursel Özdemir Özel Eğitim Fethiye ve Seydikemer de bulunan kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Bireyselleştirilmiş eğitim sistemiyle seanslarına devam eden uzmanlar destek eğitim vermeyi sürdürmektedir.

Engelli öğrenciler, şampiyon ralli pilotlarıyla buluştu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 27 yıl aradan sonra ilk kez düzenlenecek olan ralli heyecanı öncesi engelli öğrencilerle buluşan ralliciler, öğrencilere 'trafikte güvenlik' eğitimi verdi. İlk kez ralli yarış arabası gören engelli öğrencilerin heyecanı gözlerinden okundu.