Etiketler

Ormanlardan yükselen alevler geceyi aydınlattı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde tekrar başlayan orman yangınları gece rüzgarın şiddetlenmesiyle artarak devam etti. Ormanlardan yükselen alevler geceyi aydınlattı.

Alevlerle savaştı, geçit vermedi

Muğla'nın Milas ilçesi Beyciler Mahallesi'nde başlayan ve Bodrum'a sıçrayan orman yangını devam ediyor. Yangına müdahale sırasında DSİ'ye ait bir dozerin sürücüsü, alevlerin yolun karşısına geçmemesi için adeta canını ortaya koydu.

Kavaklıdere yangınında da köyler tahliye edilmeye başlandı

Muğla'nın Marmaris, Bodrum, Milas, Köyceğiz ve Seydiker ilçelerinden sonra akşam saatlerinde Kavaklıdere ilçesinde de başlayan yangın hızla yayılırken, ilçeye bağlı Ortaköy tahliye edilmeye başlandı.

Alevlere teslim olan Marmaris'te göz yaşartan görüntüler

Muğla'da 5 gündür devam eden orman yangınlarında yerleşim yerleri de alevlere teslim oldu. Canlarını kurtaran köylüler, alevlerden kurtardıkları hayvanları ile sahildeki kumsala inip alevlerin sönmesini beklemeye başladı.

Kavaklıdere yangını sürüyor

Aydın'ın Bozdoğan ilçesi ile Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi sınırındaki makilik alanda çıkan yangın ormana sıçradı.

Köyceğiz'deki yangının dumanları Çameli'de gözüküyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 5 gündür devam eden yangın Ağla Mahallesi'ne doğru ilerliyor. Yangının dumanları kilometrelerce uzaktaki Denizli'nin Çameli ilçesinden gözüküyor.

Fethiye’de paraşüt uçuşlarına ‘yasak’ getirildi

Muğla il genelinde 6 ayrı noktada devam eden orman yangınları dolayısıyla Fethiye’de paraşüt uçuşları yasaklandı.

Yangın devam ediyor!

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde devam eden orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Muğla Milas'a 'Yıldırım' destek

Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, 7 araç ve 15 personelle Muğla Milas'taki orman yangınlarına müdahale etmek için yola çıktı.

Kavaklıdere yangını büyüyor

Aydın'ın Bozdoğan ilçesi ile Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi sınırındaki makilik alanda çıkan yangın ormana sıçradı.

Alevler, Bodrum'un son kalesi Kisebükü'ye ulaştı

Muğla'nın Milas ilçesi Beyciler Mahallesinde başlayan yangın Çökertme, Mazı ve Yeniköy Mahallelerinin ardından rüzgarın yön değiştirmesi ile mavi yolculuğun son kalesi olan Kisebükü'ne ulaştı. Bodrum koylarına kadar inen alevleri Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bottan incelemelerde bulunarak devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Marmaris Hisarönü tahliye ediliyor

Marmaris yangınının 5. gününde alevler Hisarönü Mahallesini sararken, mahalle tahliye ediliyor.

Veterinerler müdahaleye hazır

Muğla’nın birçok ilçesinde meydana gelen yangınlardan etkilenen hayvanlar için İl müdürlüğü tarım ve orman bakanlığı veteriner hekimleri ve personelleri, gerekli özel klinikler, Muğla veteriner hekimler odası tam koordine bir şekilde seferber oldular. Bölgede ki meydana gelen yangınlar da ormanda hayatlarını sürdüren hayvanların da can kaybı yaşadığını belirten veteriner hekim Osman Aydın Kara, “can demek sadece insanlar demek değil, hayvanlarında bir canı var ve o kadar zor durumdalar ki yangının ortasında kalmış durumdalar biz elimizden geleni yapmak için buradayız” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Muğla'ya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Muğla'ya gelerek, devam eden yangınlar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İHA ekibi yangında mahsur kaldı

Muğla'nın Milas ilçesinde Çökertme Mahallesi'ndeki yangını haberleştirmeye giden İhlas Haber Ajansı muhabirleri, mahalleyi saran alevlerden canlarını zor kurtardı. Çökertme Koyu'na yardıma gelen botla mahalleden ayrılan ekip güvenli bölgeye geçti. O anlar ve yaşanılanlar, an be an kameralara yansıdı.

Jandarmaya ateş açan şahıs etkisiz hale getirildi

Muğla'nın Milas ilçesinde jandarma ekiplerine ateş açan bir kişi vurularak etkisiz hale getirildi.

Yollarda sanat yapısı işi yaptırılacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı İlan.Gov.Tr'de Yer Alan İlana Göre, Muğla Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Ula Şefliği 315 ve 316-1 Kod No lu Yollarda Sanat Yapısı İnşaatı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Çocuk izlem merkezinin tadilat işi yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu İlan Portalı İlan.Gov.Tr'de Yer Alan İlana Göre, Muğla Eğitim Ve Araştırma Hastanesi tarafından, Çocuk İzlem Merkezi Tadilat İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Katı atık düzenli depolama tesisi ve çöp sızıntı suyu arıtma tesisi için projelendirme ve izin/lisans hizmeti alınacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı İlan.Gov.Tr'de Yer Alan İlana Göre, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, Fethiye Ve Milas Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Çöp Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi Projelendirme Ve İzin/Lisans Hizmeti Alım İşi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Marmaris'te ekipler ve vatandaşlar omuz omuza mücadele verdi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün yaşanan orman yangınında vatandaşlar ve ekipler omuz omuza mücadele verdi.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Muğla’daki orman yangınında görev yapıyor

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ekipler, Muğla'daki orman yangınında görev yapıyor.

Muğla alevlerle boğuşuyor

Muğla'nın Marmaris, Milas ve Köyceğiz ilçelerindeki orman yangınlarını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “32 ilde 119 yangın kontrol altında, Antalya’da 2, Muğla’da 4 ve Tunceli’de 1 olmak üzere 7 yangın devam ediyor” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, '32 ilde 119 yangın kontrol altında, Antalya'da 2, Muğla'da 4 ve Tunceli'de 1 olmak üzere 7 yangın devam ediyor' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Marmaris'te

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun başkanlığında Muğla Marmaris'te, Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Marmaris'in yangın öncesi ve sonrası havadan görüntüleri, felaketin boyutunu gözler önüne serdi

Türkiye'nin ciğerlerinin yandığı Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı İçmeler Mahallesi'ndeki ormanlık alanın öncesi ve sonrası görenlerin yüreğini yaktı. Havadan çekilen görüntülerde yemyeşil ilçe yerleşim yeri hariç tamamen siyaha büründüğü görüldü.

Seydikemer'de tekrar başlayan yangın kontrol altına alındı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde söndürüldükten sonra tekrar başlayan yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Dizi çekimlerinin yapıldığı turistik Çökertme Mahallesi alevlere teslim oldu

Muğla'nın Milas ilçesinde film ve dizi çekimlerinin yapıldığı turistik Çökertme Mahallesi alevlere teslim oldu. Bir anda mahallenin etrafını saran alevler vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken, alevlerin bölgedeki termik santrale ulaşmaması için çalışmalar sürüyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Muğla Kavaklıdere yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Muğla Kavaklıdere yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor' dedi.

Vatandaş desteğiyle yangın kontrol altına alındı

Muğla'nın Menteşe ilçesindeki ormanlık bölgede çıkan yangın, çevre mahallelerden gelen vatandaşların ekiplere sağladığı büyük destekle kontrol altına alındı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: “Muğla’da vatandaşlarımızdan bazı serzenişler duyuyorum. Muğla’da 4 uçak, 1 İHA, 17 helikopter, 93 itfaiye, 55 ambulans, bin 457 personelle çalışmalarımız devam ediyor''

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: 'Muğla'da vatandaşlarımızdan bazı serzenişler duyuyorum. Muğla'da 4 uçak, 1 İHA, 17 helikopter, 93 itfaiye, 55 ambulans, bin 457 personelle çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımız semalarda istediği sıklıkta o araçları göremeyebilir ama dediğim gibi 4 uçak ve 17 helikopterle çalışmalarımıza devam ediyoruz.'