Etiketler

Marmaris'te pazarlar kontrol altında

Marmaris Belediyesi, korona virüsü salgınına karşı semt pazarlarındaki önlemleri en üst seviyeye çıkardı. Maske dağıtımı da yapan belediye giriş ve çıkışları kontrol altına aldı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay da pazarları denetledi.

Memleketine dönemeyen üniversite öğrencilerine yemek yardımı

-Menteşe Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra korona virüs nedeniyle memleketlerine gidemeyen üniversite öğrencilerine de yemek yardımında bulunuyor.

Tarımsal üretim destek ve planlama kurulu sonuç bildirgesi ile acil eylem planı açıklandı

Korona virüs (Covid 19) salgınla mücadele kapsamında Bodrum'da akademisyenlerden oluşan Tarımsal Üretim Destek ve Planlama Kurulu, hazırladıkları sonuç bildirgesini açıkladı.

Bodrum'da restoran alev alev yandı

Bodrum'da kapalı olan bir restoran tahliye işlemi yapılırken alev alev yanarak kül oldu.

Ücretsiz erzak dolabını yağmaladılar

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ihtiyaç sahiplerine marketlerin önüne koyulan dolaplarda ürünler ücretsiz dağıtılıyor. 'İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın' kampanyasına ilgi gittikçe çoğalırken, erzak dolu dolabın bir aile tarafından yağma edilmesi ise market sahibini üzüntüye boğdu.

Büyükşehirden psikolojik danışmanlık hattı

Korona virüs salgının Türkiye'de yayılmasının ardından vatandaşlara 'evde kalın' çağrısına Muğla'da büyük ölçüde uyuldu.

Otobüslerde vatandaşa maske dağıtılıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kendi olanaklarıyla ürettiği maskeleri, belediye otobüslerinde vatandaşlara ücretsiz dağıtmaya başladı.

Vatandaş sordu, başkan yanıtladı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınla son yapılan çalışmaları değerlendirdi. Oktay, aynı anda vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı.

76 yaşındaki hipertansiyon hastası kadın koronayı yendi

Marmaris Devlet Hastanesi'nde korona virüs tedavisi gören 76 yaşındaki hipertansiyon hastası Neriman Dukali, sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Yunan Sahil Güvenliği bunu hep yapıyor

Muğla kıyılarından Yunanistan adalarına geçiş yapmaya çalışan sığınmacılara Yunan Sahil Güvenlik botları Türk karasularına iterek geri gönderiyor.

Çocuklar oynarken öğrenecek

-Muğla'da korona virüs nedeniyle zamanını evde geçiren çocuklar için hazırlanan 'Trafik Boyama Kitabı' ile çocuklar hem oynayacak hem de trafik kurallarını öğrenecek.

Muğla BİLSEM'den sağlık ve güvenlikçiler için koruyucu siperlik

Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından sağlık ve güvenlik personeli için koruyucu siperlik üretimi devam ediyor.

İhtiyaç sahipleri için gıda kolisi dağıtımı sürüyor

Menteşe Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Bir yılda 4 tekne motorunu çaldılar

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir teknenin dıştan takma motorunun çalınma anları güvenlik kameralarına yansıdı. Aynı bölgede 1 yıl içerisinde 4 adet tekne motoru çalındığı öğrenildi.

Menteşe'de Dünya Romanlar Günü'ne özel müzik şöleni

Muğla'nın Menteşe ilçesinde 8 Nisan Dünya Romanlar Günü'ne özel farklı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Çaldığı motosikletle gelip başka birini daha çaldı

Bodrum'da motosiklet hırsızlığı yapan bir şahıs, çalıntı motosikletini bırakıp, başka bir motosiklet çaldı. Çevrede bulunan bir iş yeri önünde yaşanan hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Muğla'da kamu çalışanları için serbest kıyafet uygulaması

Muğla İl Hıfzısıhha Meclisi tarafından Korona virüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar alındı. Buna göre kamu kurumlarında üniforma giymesi gereken meslekler ve yöneticiler hariç kamu çalışanlarının serbest kıyafet ile mesaiye gelmesi uygun görüldü.

Ortaca'da Korona virüs önlemleri kapsamında motosiklet denetimi yapıldı

Korona virüs salgınına karşı önlemlerini her geçen gün artıran Muğla İli Hıfzıssıhha Meclisi motosikletlere 2 kişi binmeyi yasakladı. Yasak kararının ardından Ortaca'da yol kontrolü yapan trafik polisleri motosiklet sürücülerini uyardı.

Menteşe'de 23 Nisan temalı resim ve şiir yarışması

Menteşe Belediyesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. Yılı nedeniyle '23 Nisan Evde Şiir okuma ve resim yarışması' düzenliyor.

Sağlıkçılar ve kolluk kuvvetleri için yüz kalkanı yaptılar

MUĞLA (İHA) – Muğla'nın Datça ilçesinde, gönüllü sivil toplum örtüğü temsilcileri, sağlık çalışanları ve kolluk kuvvetleri için yüz kalkanı yaptı.

Yasak işe yaradı, Marmaris'e girişler durdu

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında salgının yayılmasını engellemek ve vatandaşları korumak amacıyla getirilen yasak sonrası Marmaris sakin şehre döndü. Marmaris ve Datça'ya giriş çıkışlar jandarma denetiminde yapılırken, Çetibeli geçiş noktasında geçen araç sayısında yaklaşık yüzde 95 oranında düştüğü belirtildi.

Zor durumdaki yabancı uyruklu öğrencilere gıda yardımı

Muğla Menteşe Kızılay Şubesi, korona virüs salgını sebebiyle ülkelerin sınırlarını kapatması üzerine evlerine dönemeyen yabancı uyruklu üniversite öğrencilerinin yardım çağrısına yanıt verdi. Kötekli Mahallesi'ndeki yaklaşık 200 öğrenciye bir hayırsever tarafından bağışlanan gıda paketleri dağıtıldı.

Yunus ekipleri kendi aralarında topladıklarıyla gıda yardımı yaptı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde polis ekipleri, nakdi yardım götürdükleri yaşlı kadına kendi aralarında topladıkları parayla gıda malzemesi yardımı yaptı.

Muğla'nın en çok ceza kesilen ilçesi Marmaris

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan yasaklara uymayan 170 kişi ve 6 işletmeye Hıfzıssıhha genelgelerinin ve Kabahatler Kanunu'na göre kurallara uymamaktan toplam 85,540 lira ceza kesildi. İlçeye özel araçlarla giriş-çıkışlar azalırken çoğunluğun 'Evinizde kalın' çağrılarına uyduğu görüldü.

Şifalı otlar ve bitkiler yok satıyor

Korona virüsünün Türkiye'de de yayılmasıyla birlikte vatandaşlar metabolizmalarını güçlendirmek için aktarlara akın etti. Şifalı bitki ve otlardan alan vatandaşlar, korona virüsüne karşı metabolizmalarını güçlendiriyor.

Muğla'da orman yangınları erken başladı

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluk alanında 2020 yılı içinde 33 adet orman yangını meydana geldi.

Sokağa çıkamayan vatandaş eve gelen din görevlilerine bağış yaptı

Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde evinden çıkamayan 80 yaşındaki Şükrü Kaya, İlçe Müftülüğü personeli yardımıyla Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına 500 lira destekte bulundu.

Ambulanslar her nakilden sonra dezenfekte ediliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesine ait hasta nakil ambulansları yapılan her hasta nakilinin ardından dezenfekte ediliyor.

Korona virüsün arıcılığa etkisi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını az da olsa Türk arıcısını olumsuz etkilerken, Türkiye Arıcılar Birliği (TAB) Başkanı Ziya Şahin, özellikle 65 yaş üstü arıcıların şehirler arası ulaşımda İl Pandemi Kurullarınca Cumhurbaşkanlığı genelgesinin zaman zaman yanlış değerlendirmelerde bulunduğunu açıkladı.

Muğla'da motosiklete 2 kişi binmek yasaklandı

Muğla'da, korona virüs (Covid-19) salgınının yayılım hızını düşürmek için önlemlerini arttıran Muğla Pandemi Kurulu, motosikletlere 2 kişi binmeyi yasakladı. Yasak kararının ardından Fethiye'de yol kontrolüne çıkan trafik polisleri motosiklet sürücülerini uyardı.