Etiketler

Fethiye’den İdlib’e yardım eli 

Türkiye Diyanet İşleri ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen kampanyada İdlib’teki vatandaşlar için yardım toplandı. Fethiye Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Fethiye Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Yolun İyilik Olsun” temalı organizasyonda bağışlanan yardımlar dualarla İdlib’e gönderildi.

Erdim, ''En Büyük İsraf, Duygu İsrafı''

Fethiye Müftülüğü tarafından 8 Mart Kadınlar günü nedeni ile düzenlenen konferansa yoğun ilgi oldu. Önce erkeklere ardından kadınlara özel düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Aile danışmanı Saliha Erdim üretim ve tüketim ekseninde kadın ve aile konulu panelde yaptığı konuşmada en büyük israf duygu israfıdır. İsrafı önlerken Allah düşünülerek gerçekleştirilirse işte bu hayır olarak kabul edilecek ve israfı önleyenin katına yazılacaktır.” dedi.

Fethiye Müftülüğü, Kadınlara Özel Konferans Düzenliyor

Fethiye Müftülüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile 6 Mart Cuma günü saat 10.00’da Fethiye Şehit Sümer Deniz Kız İmam Hatip Lisesi konferans salonunda aile danışmanı Saliha Erdim’in konuşmacı olarak katılacağı konferans düzenledi.

Müftü Oktay, “Kandiller Ramazan-ı Şerif’e hazırlıktır”

Müslüman alemi için en değerli günlerden birisi daha geldi, çattı. Regaip Kandili, bu yılda dualar ve ibadetler ile geçirilecek. Akşam saatlerinde camiler dolup taşacak, eller semaya yükselecek.

Müftü Oktay’dan genç futbolculara forma

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz” projesi çerçevesinde ilk ve orta öğrenimdeki öğrencilerimizin yarıyıl tatilinde camiye gitme ve namaz kılma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. Bu kapsamda Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, Yeni Mahalle’deki gençlerden oluşan Yeni Mahalle Kültürspor’a forma hediye etti ve başarılar diledi.

Müftü Oktay’dan geçmiş olsun ziyaretleri

Fethiye Müftüsü Kamil Oktay, Fethiye merkezde muhtelif camilerde görev yapan ve farklı günlerde geçirdikleri trafik kazası sonucunda yaralanan iki din görevlisini evlerinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini sundu.

Mehmet Akif Ersoy konulu konferans verildi

Fethiye Müftülüğü, Mehmet Akif Ersoy’u anma münasebetiyle bir konferans programı düzenledi. Programda konuşmacı olarak Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu yer aldı.

Güzel, “Mevlana ilhamını İslam’dan almıştır’

Fethiye Müftülüğü tarafından Mevlana Haftası dolayısıyla bir konferans etkinliği düzenlendi. Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kuran Kursu Sami Yılmaz Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Mevlana’dan Öğütler” isimli programa konuşmacı olarak İlahiyatçı Yazar Ragıp Güzel katıldı. Güzel, “Batıda değil dünyanın hiçbir yerinde Mevlana’nın tırnağı olabilecek kimse yetişmemiştir. ‘Ben hayatım boyunca Kuran’ın kölesiyim’ diyen Mevlana demek ki ilhamını İslam’dan almıştır” şeklinde konuştu. 

Muslu, ailenin önemini anlattı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana konusu “Peygamberimiz ve Aile” olarak belirledi. Bu kapsamda Fethiye Müftülüğü tarafından Peygamberimiz ve Aile konulu bir konferans düzenlendi. Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kuran Kursu Sami Yılmaz Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu katıldı.

Müftü Oktay, “Aile cennete açılan yolculuğun ilk durağıdır”

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 Mevlid-i Nebi Haftası’nın ana konusu “Peygamberimiz ve Aile” olarak belirledi. Bu kapsamda Fethiye Müftülüğü tarafından “Evliliğe İlk Adım” seminerleri düzenleniyor. Bu etkinliğin amacının ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda topluma dini ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmek olduğu belirtildi.

Kursiyerler ve öğreticilere organ bağışı ve önemi anlatıldı

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Birimi Koordinatörü Dağıstan Daniş ve İlçe Müftü Vekili Salih Rıfat Şen'in sunumuyla Milas Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri ve öğreticilerine yönelik organ bağışı konulu konferans düzenlendi.

15 Temmuz Derneği’nden Oktay’a hayırlı olsun ziyareti

Fethiye 15 Temmuz Derneği Başkanı Harun Balcı ve yönetim kurulu üyeleri göreve yeni atanan Fethiye Müftüsü Kamil Oktay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Fethiye’ye yeni müftü atandı 

Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman, geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar’a müftü yardımcısı olarak atanırken, bu göreve Şanlıurfa Viranşehir Müftülüğü görevini yürüten Kamil Oktay atandı. Oktay, Fethiye Müftülüğü görevine başladı. 

Bağımlılıkla Mücadele semineri düzenlendi

Fethiye Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından, “Çevre Ahlakı-Mahremiyet Bilinci- Bağımlılıkla Mücadele” konulu seminer düzenlendi.

YAZ KUR’AN KURSUNU TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERE ÇEŞİTLİ HEDİYELER SUNULDU

Fethiye’de Müftülük tarafından düzenlenen yaz Kur’ an kursları birer birer tamamlanıyor. Camilerde yapılan yaz Kur’ an kurslarında başarılı olan öğrencilere bisikletin yanı sıra değişik hediyeler sunuldu. Fethiye Merkez Saruhan Camiinde yapılan yaz Kur’ an kursu kapanış programında başarılı olan öğrencilere bisikletten, futbol topuna kadar değişik hediyeler sunuldu.

Pet Shop’lar mercek altında

Muğla İl Hayvan Hakları Koruma Kurulu toplantısı Muğla Vali Yardımcısı Vekili Caner Yıldız Başkanlığında yapıldı. Toplantıya DKMP Muğla İl Şube Müdür vekili Yunus aydın, Büyükşehir, ilçe belediyeler, Sağlık Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Milli Eğitim, Milas Veterinerlik Fakültesi, Veteriner Hekimler Odası, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile hayvansever dernek temsilcileri katıldı.

MÜFTÜ UZUNHARMAN, “KURBAN İBADETİ ALLAH’A YAKLAŞMAKTIR”

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla bir açıklama yapan Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman, Kurban ibadeti hakkında bilgiler aktardı. Kurban’ın hem ferdi hem toplumsal boyutları olduğuna değindi.

KARACA’DAN MÜFTÜ UZUNHARMAN’A ZİYARET

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman’a nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet şeklinde geçen ziyarette müftülük faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Uzunharman, belediyenin verdiği destek için teşekkür ederek, Karaca’ya başarılar diledi.

SEYDİKEMER BELEDİYESİ, İFTAR PROGRAMINA 3 BİN KİŞİ KATILDI

Seydikemer Belediyesi ve Seydikemer Müftülüğü'nün birlikte organize ettiği Kadir Gecesi İhya Programına yoğun katılım oldu...

TEZHİP, ÇİNİ VE AHŞAP OYMA SERGİSİ MÜFTÜLÜK BAHÇESİNDE AÇILDI

Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu sanat ve sergi günleri kapsamında tezhip, çini ve ahşap oyma sergisi Fethiye Müftülü bahçesinde açıldı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Muslu’nun Milas ziyareti

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Milas İlçe Müftülüğü'nü ziyaret ederek yeni yapılan müftülük hizmet binasını gezdi.

Emel Müftüoğlu: “Tavla bir bakıma geçim kaynağım gibi oldu”

Marmaris'te bulunan ünlü sanatçı Emel Müftüoğlu, Genellikle ayakkabısına ve çantasına tavla oynadığım için çok uzun yıllardır ayakkabıya çok az para veriyorum. Tavla bir bakıma geçim kaynağım gibi oldu. Turnuvalarda falan herkesin korkulu rüyasıyım dedi.

Madde Bağımlılığı Semineri Verildi

Fethiye Müftülüğü Aralık Ayı Toplantısı Fethiye İlçe Müftülüğü Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kur'an Kursu’nda yapıldı

Şahidi evinde 450 yıl sonra Mesnevi okundu

Dönemin Muğla valisi Amir Çiçek'in gayretleriyle restore edilen Şhidî Evi'ni Muğla İl Müftülüğü devraldı ve çeşitli amaçlarla kullanıma açılan Şahidi evinde 450 yıl sonra ilk mesnevi sohbeti yapıldı.

Muğla Müftülüğüne İbrahim Öcüt atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı illerin müftülüklerine yönelik yaptığı atama ve görevden almalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan karara göre, Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak görevden alındı ve Muğla Müftülüğüne İbrahim Öcüt atandı. Söz konusu atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

KADİR SARIHAN MÜFTÜ TAYİNİ İLE İLGİLİ OLARAK KONUŞTU

Fethiye İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman’ın Kahramanmaraş Müftü Yardımcılığına tayini Fethiye’deki siyaseti de kaynattı.

Müftü Tayini Çıktı, Sert Tepkiler Geldi

Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman tayini çıktı. MHP İlçe Başkanı ve bazı dernekler sürgün edildiği iddiasına bulundu.

Muğla Müftülüğünden iftar yemeği

Muğla İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Muğla Şubesi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Sarayı'nda şehit yakınları ve gazilerin de katıldığı iftar yemeği verdi. Rahmet, bereket ve fazilet ayı Ramazan ayı içerisinde, milli birlik ve beraberliğin güçlenmesi, kardeşlik ve selamlaşma kültürünün yaygınlaşması çerçevesinde, geleneksel hale gelen Muğla Müftülüğü' nün iftar yemeğine Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Muğla protokolü, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı. İftar öncesi Kampüs Cami İmam-Hatibi Müslim Çavlı tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ve Ezanı Şerif okundu. Muğla İl Müftülüğü Eğitim Uzmanı Hüseyin Kılınçarslan'ın yaptığı dua sonrası iftar açıldı. İftar yemeği sinevizyon eşliğinde gerçekleşti. Yemek programında konuşma yapan Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, katılımcılara teşriflerinden dolayı teşekkür ederek birlik, beraberlik vurgusu yaptı.

Muğla protokolü iftar yemeğinde buluştu

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, ramazan ayında geleneksel olarak eski garaj alanına kurulan iftar çadırında Muğla protokolüne iftar yemeği verdi. Başkan Gümüş ve eşi Sevilay Gümüş'ün ev sahipliğinde verilen iftar yemeğine, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Coşkun Sel, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe İlçe Müftüsü Aslan Çıtır, Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcıları ile Menteşe Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.

BU NİKAH İLK KEZ KIYILIYOR

Müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesinin ardından Fethiye'de ilk kez Fethiye müftüsü de bir çiftin resmi nikahını kıydı. Bundan böyle Fethiye Müftülüğüne başvuranların resmi nikahını Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman kıyacak.