Etiketler

Yatağan Millet Bahçesine kavuşuyor

Muğla’nın Yatağan ilçesine millet bahçesi yapılacağının müjdesini AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan verdi. Milletvekili Gökcan yaptığı açıklamada; “Yatağan Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz’ün seçim projeleri arasında yer alan 32 bin metrekarelik Yatağan Millet Bahçesi için Sayın Bakanımız ve TOKİ Başkanımızla yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı.” dedi.

CHP'li Girgin: “KYK borcuna E-Haciz ile gençlerin harçlığına el konuluyor”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, KYK borçlarına gönderilen e-hacizlerle ilgili açıklamasında "İktidar Hazine’yi boşaltmış vaziyette. Gençlerimizin 3-5 kuruşuna dahi ihtiyaçları var" dedi.

Milletvekili Alban, “Göcek Tüneline yine zam geliyor”

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Göcek Tüneli’ne yeni yıldan itibaren zam geleceğini söyledi. Milletvekili Alban, tünelin 'ücretsiz' sözünü hatırlatarak tepki gösterdi.

"Muğla’nın yüzde 59’u maden sahası olarak ilan edildi mi?"

Muğla’nın yüzde 59’unun maden sahası olarak belirlendiği iddialarını dile getiren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, “Muğla’da madenler için doğayı, çevreyi ve geleceğimizi daha ne kadar talan edeceksiniz?” diye sordu.

Girgin, “Kapatın demesi kolay!”

“Meclis çatısı altında esnafın sorunlarını dile getirmek isteyen milletvekillerine bile kulak vermeyen bir zihniyet sokaktaki vatandaşa kulak verir mi? Polis zoruyla görüntü alınmasına engel olmak niye? Yapılan ayıbı saklamak mı?” diyen CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Ticaret Bakanının sunumunda esnaflar için bir tek kelime bile etmediğini belirterek tepkisini dile getirdi.

“24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, meslektaşlarının gününü kutladı

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yazılı mesajıyla kutladı. Mesajında meslektaşı öğretmenlere seslenen Demir, bu yıl öğretmenlerin salgın nedeniyle çok daha fazla fedakarlık gösterdiklerine işaret etti.

Milletvekili Erbay 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Fikri ve vicdanı hür nesillerin yetiştiricisi öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarım” dedi.

Milletvekilinin annesi koronaya yakalandı

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan’ın annesi de koronavirüse yakalandı.

Girgin, iktidarın çevre politikalarını eleştirdi

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görüşmelerinde Muğla üzerinden iktidarın çevre politikalarını eleştirdi.

Girgin, “İpekböceği yetiştiricileri zor durumda”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Muğla’da 500’e yakın aile, ülke genelinde ise 10 bine yakın ailenin gelir kapısı olan ipekböceği yetiştiriciliğinde koza alım garantili üretim ödemeleri 4 ay geçmesine rağmen alınamamıştır. Salgının verdiği ekonomik kayıplarla birlikte aileleri büyük bir sıkıntıya düşürmüştür” dedi.

Milletvekili Demir, elektrik yatırımları için ADM ile görüştü

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, bölgenin elektrik yatırımları için ADM Genel Müdürü Ahmet Bayramoğlu’yla görüşme gerçekleştirdi.

CHP Muğla Milletvekili Özcan: “Yeni Kıyıkışlacık Limanı, doğal yaşamı ve bölge turizmini öldürecek”

Muğla Milletvekili Suat Özcan, Muğla ili Milas ilçesi Güllük Körfezi Kıyıkışlacık mahallesine yapılmak istenen yükleme limanı ve iskelesi ile ilgili olarak TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi.

Milletvekili Girgin, ‘Spor kulüpleri tükenme noktasında’

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmada Türkiye’deki spor kulüplerine sahip çıktı. Girgin, Müsabaka öncesi spor kulüplerine Covid-19 testinin zorunlu hale getirilmesinin ardından, bazı kulüplerin yüksek meblağda tutan test parasını dahi ödemekte güçlük çektiklerini söyledi.

Erbay, “Akyaka koruma planı değil talan planıdır “

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Muğla Akyaka’da doğal güzellileri ve mimari yapıyı olumsuz etkileyecek Akyaka İmar Planı Revizyonu ile ilgili açıklama yaptı.

CHP'li Alban, ‘Akyaka Revizyon Planı’na itiraz etti

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Muğla’ya karşı Ak Parti iktidarının talan politikasına devam ettiğini öne sürerek, “Nail Çakırhan’ın mimarisi ile bezenmiş, Muğla’nın göz bebeği Akyaka’nın talan edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

MİLLETVEKİLİ GÖKCAN'IN KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF ÇIKTI

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın Koronavirüs testi pozitif çıktı.

Erbay, “Bugün yaralar sarılmalı, yarına kalıcı çözümler bulunmalı”

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, geçtiğimiz hafta İzmir’de meydana gelen ve 115 vatandaşın hayatını kaybettiği depremle ile ilgili açıklama yaptı.

İYİ PARTİLİ ERGUN “SORUNLARI YERİNDE İNCELİYORUZ”

İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun, Fethiye’de incelemelerde bulunmak ve esnafların ve vatandaşların sorunlarını dinlemek amacıyla Fethiye İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette Fethiye’deki gazeteciler ile bir araya gelen ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulunan Ergun, ülke ekonomisinin gün geçtikçe kötüye gittiğini söyledi.

Ücretsiz Seyahate Gelir Desteği Ödemeleri Yapıldı

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdürlüğü tarafından, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ücretsiz seyahat kapsamında ödeme desteğinin yapıldığını duyurdu.

Fethiye’de esnaf ziyaretlerinde bulundu

İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun beraberinde İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye şehir merkezindeki esnafları ziyaret etti. Esnafların sorunlarını dinleyen Milletvekili Ergun, “Ziyaretlerimizde şunu gördük, halkımız ilk olarak şükür ediyor. Bugün birçok dükkan siftah yapamıyor. Esnafımız çok zor durumda” dedi.

ERGUN, “KPSS SONUÇLARI HATALI MI?” DİYE SORDU

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından cevaplandırılması talebiyle yazılı bir soru önergesi hazırladı.

MİLLETVEKİLİ GİRGİN, BAKAN’A ‘HÜDAİ BAŞ ÖĞRETMENİ’ SORDU

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin 3 Kasım'da Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Milli Eğitim Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdai Baş’ı ölüme götüren torpil iddiasını Bakan Ziya Selçuk'a bu sefer sözlü olarak sordu. Girgin, Bakan Ziya Selçuk'un kendisine soruşturmanın devam ettiğini ve çok yakın bir zamanda neticeleneceğini söylediğini ifade etti.

MİLLETVEKİLİ DEMİR DEPREM BÖLGESİNDE

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, İzmir deprem bölgesinde afet koordinasyon toplantısına katılarak bölgesinde toplanan yardımları afetzedeler için teslim etti.

ESKİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ PROF. DR. BURHAN KUZU, HAYATINI KAYBETTİ

ESKİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ PROF. DR. BURHAN KUZU, HAYATINI KAYBETTİ

GİRGİN “FUTBOL TAKIMINI DEĞİL, ÇİFTÇİYİ KURTARSINLAR”

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin TFF 1. Lig takımlarından Ümraniyespor’a en pahalı sponsorluklardan olan isim hakkı sponsoru olmasına CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin tepki gösterdi. Milletvekili Girgin yaptığı açıklamada; “Futbol takımını değil, çiftçiyi kurtarsınlar. Çiftçi üretimden çıkıyor. 2002 yılında 2 milyon 780 bin üretici, 2020'de 2 milyon 83 bine düştü. Çiftçiliğe devam edenler ise borç batağında. 2002’ de çiftçinin borcu 3.5 milyar. Bugün çiftçinin borcu 160 miyar TL'nin üzerinde.” diye konuştu.

"SEYDİKEMER DAHA MODERN KENT OLACAK”

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Seydikemer'de muhtarlarla birlikte toplantı düzenledi. Toplantıya Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de katıldı. Milletvekili Demir, "Çalışkan bir belediye başkanımız ve ilçe başkanımız var. En kısa zamanda Seydikemer daha yaşanılabilir modern bir kent haline gelecektir" dedi.

MİLLETVEKİLİ DEMİR MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Fethiye’de görev yapan muhtarlar ile toplantıda bir araya geldi. Devlet Su İşleri Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen yemekli toplantıda bir araya geldi. Milletvekili Demir, “Muhtar seçilmiş kişi demektir. Muhtarlar, bulundukları yerlerin; gözü kulağı ve aklıdır. Muhtarlık makamı, her türlü sorunun ve her türlü ihtiyacın dile getirildiği makam ve devletin de temel taşıdır” dedi.

CHP’Lİ ERBAY: KOBİ’LER VE ESNAFIMIZ TÜKENME NOKTASINA GELDİ

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Covid-19 salgınını KOBİ’lere ve esnafa etkilerinin araştırılması amacıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirilmesiyle Bingöl’e giderek incelemelerde bulundu.

KARACA’DAN MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISINA SERT TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın CHP’ye yönelik çirkin sözlerine sert tepki gösterdi; ‘Vatandaşı askıda ekmeğe muhtaç eden saray iktidarının minik ortağı yurttaşlarımızın sorunlarını görmezden gelerek CHP’ye saldırıyor. ’ dedi.