Menteşe Haberleri

Menteşe Haberleri

EBRU SANATÇISI TAŞATAN'DAN 'TEŞRİN' SERGİSİ

Türk Ebru Sanatının genç ustalarından Uğur Taşatan kişisel sergisi 'Teşrin' ile Menteşeli sanatseverlerin huzuruna çıktı. 7. Menteşe Kültür ve Sanat Şenlikleri çerçevesinde İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezinde açılan sergi ebru severlerin büyük beğenisini topladı.

Menteşe’de toplu sünnet şöleni

7'inci Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği'nin ikinci günü toplu sünnet töreni ve çocuk etkinlikleri ile başladı.

7. MENTEŞE KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ BAŞLADI

Menteşe Belediyesi'nin bu yıl 7'ncisini düzenlediği Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği baca yakma töreni ile başladı.

Tuğba Yurt Menteşe’de hayranlarını coşturdu

7'inci Menteşe Kültür ve Sanat Şenlikleri çerçevesinde Menteşe'de sahne alan Tuğba Yurt 'Ne mesela' ve 'İnceden inceden' adlı en popüler şarkılarını binlerce hayranıyla birlikte seslendirdi. Şarkılarıyla Menteşelileri coşturan Tuğba Yurt, sahne performansıyla da büyük beğeni topladı.

VALİ YARDIMCISI YILDIZ, DUALARLA UĞURLANDI

Eski Menteşe Kaymakamı ve Muğla Vali Yardımcısı Caner Yıldız dualarla son yolculuğuna uğurlandı. 

Vali Yardımcısı Yıldız’ın cenazesi, Muğla’ya götürüldü

Muğla'nın Bodrum ilçesinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Muğla Vali Yardımcısı ve eski Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız'ın cenazesi, Muğla'ya gönderildi.

ÖRNEK PROJE SONRASI BİLGİ YARIŞMASI

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Türkiye'de örnek proje olarak uygulanan ‘Buzağına Sahip Çık' projesinde örnek uygulama olarak Menteşe ilçesinde gerçekleştirilen çalışma sonrası hayvan üreticileri bilgi yarışması yapıldı. Bili yarışmasında dereceye giren üreticilere çeşitli hediyeler verildi.

MENTEŞE'DE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU

Muğla'nın Menteşe ilçesinde bir apartmanın bahçesindeki otluk alanda çıkan yangın vatandaşlar tarafından zamanında müdahale ile söndürüldü.

MENTEŞE'DE YAYA GEÇİTLERİ KIRMIZIYA BOYANDI

Muğla'nın Menteşe ilçesinde yayalara farkındalık etkinliği düzenlenirken, yaya geçitleri kırmızıya boyandı.

Menteşe Belediyesi personeline ilkyardım eğitimi

Menteşe Belediyesinde görevli eğitmenlere Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Zihni Derin İş Merkezinde ilk yardım eğitimi verildi. Eğitimde genel ilk yardım bilgileri, ilkyardımın öncelikli amaçları, ilk yardımın temel uygulamaları, ilkyardımcının yapması gerekenler hakkında eğitmenlere bilgiler aktarıldı.

HAVACILIK TANITIMINA ÇOCUKLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Menteşe Belediyesi ve Muğla Kokpit Okulları işbirliğinde düzenlenen ‘Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar’ etkinliği Menteşe Çocuk Bilim Parkında gerçekleşti. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Muğla Kokpit Okulları Sivil Havacılık Meslek Dersleri Öğretmeni Eren Karagöz tarafından uçaklar nasıl uçar, uçak bakımı, hava trafik kontrolü ve havacılık sektörü hakkında çocuklara bilgiler verildi.

MENTEŞE BELEDİYESİ KİTAP FUARI AÇILDI

Menteşe Belediyesi 7'inci Kültür ve Sanat Şenliği çerçevesinde düzenlenen 'Kitap Fuarı' açıldı. Menteşe Sınırsızlık Meydanında açılan fuara 300 yayın evi, 30 bin kitapla katılıyor.

MUĞLA'DA 75 ADET KINALI KEKLİK DOĞA İLE BULUŞTU

Muğla Doğa Koruma ve Milli parklar il müdürlüğü doğaya yaban hayvanı kazandırmaya devam ediyor.

Boğalar eğitim yararına güreşti

Muğla'da geleneksel boğa güreşleri devam ediyor. Menteşe ilçesi kırsal Akkaya Mahallesinde bu yıl 30'uncusu düzenlenen geleneksel boğa güreşlerinden elde edilen gelirin tamamı Akkaya Mahallesi İlkokulunun ihtiyaçları için kullanılacak.

Muğla’da havacılık tanıtımı yoğun ilgi gördü

Muğla'da Menteşe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 'havacılık tanıtımı ve uçaklar nasıl uçar?' etkinliği vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Muğla Emniyeti huzur uygulamalarına başladı

2022-2023 Eğitim öğretim yılının başlaması ile Muğla'nın Kötekli Mahallesi'nde bulunan üniversite öğrencilerinin huzur ve güvenini sağlamak için Muğla il Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimlerine başladı.

MUĞLA’NIN MENTEŞE İLÇESİNDE BULUNAN TARİHİ CAMİİ HER YIL ZİYARETÇİ AKININA UĞRUYOR

Muğla'nın Menteşe ilçesinde Osmanlı döneminden kalma tarihi Şahidi camii her yıl ziyaretçilerini ağırlıyor.

7'İNCİ MENTEŞE KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

Menteşe Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Menteşe Kültür ve Sanat Şenliği 30 Eylül Cuma günü başlıyor. Renkli etkinlikler, söyleşiler, kitap fuarı, konserler ve kitap imza günlerinin yer aldığı şenlik; Büyükşehir Belediyesi önündeki geleneksel baca yakma töreni ve şenlik yürüyüşü ile başlayacak.

Menteşe Belediyesi’nden çocuklara ‘Havacılık Tanıtımı’

Menteşe Belediyesi ve özel bir okul işbirliğinde düzenlenecek 'Havacılık Tanıtımı ve Uçaklar Nasıl Uçar' etkinliği ile ilkokul öğrencilerine uçaklar nasıl uçar, pilotlar, uçak bakımı, hava trafik kontrolü gibi birçok konuda bilgiler verilecek.

‘Bebek bakım ve emzirme kabini’ annelerin hayatını kolaylaştırıyor

Annelerin sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırmak adına Menteşe'de hizmete açılan 'Bebek Bakım ve Emzirme Kabini'nde emzirme ve bebeğin altını değiştirme hizmetlerinin yanında, günlük bir çocuk bezi de ücretsiz temin edilebiliyor.

Kaybolduktan 7 saat sonra sağ olarak bulundu

Muğla'nın Menteşe ilçesinde Alzaymır hastası 76 yaşındaki kadın, kaybolduktan 7 saat sonra taşlık alanda sağ olarak bulundu.

MENTEŞE BELEDİYESİ KIŞ KURSLARI BAŞLIYOR

Menteşe Belediyesi'nin 7'den 70'e her yaştan vatandaşa yönelik düzenlediği ücretsiz kış kurslarına kayıtlar başladı.

BAŞKAN GÜMÜŞ'ÜN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Başkan Gümüş mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik Unvanı verildiği günün ‘Gaziler Günü' ilan edildiğini ifade ederek, gazilerin yaşayan kahramanlar olduklarını vurguladı.

ENGELLİ ŞAHIS PARKTA ÖLÜ OLARAK BULUNDU

Muğla'nın Menteşe ilçesinde engelli bir şahıs parkta ölü olarak bulundu.

Muğla’da şüpheli çanta korkuttu

Muğla'nın Menteşe ilçesinde şüpheli çanta polis ekiplerini alarma geçirdi. Kontrollü şekilde patlatılan çantadan kıyafet çıktı.

MENTEŞE BELEDİYESİNE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİNDEN JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 13'ncüsü düzenlenen, 45 üye belediyenin 143 projeyle başvurduğu Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması sonucunda Menteşe Belediyesi ‘Kurumsal Karbon Ayak İzi Azaltım Projesi' ile Jüri Özel ödülüne layık görüldü.

MUĞLA ZİRAAT ODALARI İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

Muğla Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurumu Menteşe Ziraat Odası ve Muğla Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Baştuğ Başkanlığında toplandı.

6 İLDEKİ DOLANDIRICILIK OPERASYONUNDA GÖZALTINA ALINAN 10 KİŞİ TUTUKLANDI

Muğla'nın Menteşe, Bodrum, Datça, Milas ilçeleri ile İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Gaziantep illerinde vatandaşları sahte evrak ve sahte banka teminat mektuplarıyla dolandıran organize suç şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 11 şüpheliden 10'u tutuklandı.

6 ilde dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi

Muğla'nın Menteşe, Bodrum, Datça, Milas ilçeleri ve İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Gaziantep illerinde vatandaşları sahte evrak ve sahte banka teminat mektuplarıyla dolandıran organize suç şebekesine yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheli adliyeye sevk edildi.

6 İLDE DOLANDIRICILIK ÇETESİNE OPERASYON: 11 GÖZALTI

Muğla’nın Menteşe, Bodrum, Datça, Milas ilçeleri ve İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Gaziantep illerinde vatandaşları sahte evrak ve sahte banka teminat mektuplarıyla dolandıran organize suç şebekesine yönelik operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.