Etiketler

SPORSEVERLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Fethiye’nin tanınmış kişilerinden oluşan bir grup iş adamı ve esnaf; Lokman Hekim Fethiye Belediyespor basketbol takımına maddi destek olan ve Süper Lig’e çıkması için gereken teminatı veren kuruluşlara teşekkür ziyaretinde bulundular. Sohbet havası içerisinde gerçekleşen ziyarette Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nin Yönetim Kuruluna, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’e teşekkür edildi

Fethiyespor’un sponsoru Lokman Hekim Esnaf Hastanesi

3. Lig’de mücadele eden Fethiyespor’da bu sezon sponsoru Lokman Hekim Esnaf Hastanesi oldu. Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı ile Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, sponsorluk sözleşmesi imzalarken; sağlık sponsorluğunu da aynı hastane üstlendi. Başkan Bakırcı, “Bu yıl takımımızın göğüs ve sırt reklamları Lokman Hekim Esnaf Hastanesine ait olacak” derken; Soydemir de “2020-2021 sezonunda hastanemiz, Fethiyespor’un sponsoru oldu” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Fırat iade-i ziyaretlerini sürdürüyor

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, iade-i ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Kaymakam Fırat; Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit ile TÜRSAB Batı Akdeniz Bölge Kurulu Başkanı Özgen Uysal’a iade-i ziyarette bulundu.

ARIKAN, “PANDEMİ UMARIM TERS ETKİ YAPMAZ”

Kurban Bayramı tatilini değerlendiren İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan ile Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye’nin yoğunluk yaşadığına dikkat çektiler. Arıkan, “Pandemi umarım ters etki yapmaz” derken, Soydemir de “Pandemiye rağmen Fethiye’ye yoğun bir tatilci akını oldu” dedi.

Oda başkanlarından Kaymakam Fırat’a ziyaret

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı Şaban Arıkan ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye’ye yeni atanan Kaymakam Eyüp Fırat’a ziyarette bulunarak, yeni görevinde başarılar dilediler.

Soydemir, “Marketlerin kapanış saati 03.00 olmalı”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, restoranların kapanış saatinin 24.00’a çekilmesinin esnaflar tarafından memnuniyetle karşılandığını belirtti. Soydemir, “Yavaş yavaş normalleşme sürecine başlıyoruz. Bu işyerlerin çalışma saati 24.00’a çekildi. Karardan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Fethiye’de 2 Bin 900 Esnaf Krediden Yararlandı

Tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını nedeniyle Fethiye’de de zor durumda kalan esnaflar hem devletin hem de Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin sağladığı kredilerle nefes buldular. Fethiye’de yaklaşık 2 bin 400 esnaf ve sanatkar Halkbank’tan, 500 esnaf da Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 25 bin TL’lik kredilerinden yararlandı. FRT TV’de Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu Pozitif Düşünce programına konuk olan Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ile Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, Covid-19 döneminde üyelerinin yaşadıklarını ve bu süreçte yapılan destekleri anlattılar. 

Soydemir, “Siyasi partiler olmazsa olmazlarımızdandır”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir beraberinde Başkan Yardımcısı Veli Uysal ve Yönetim Kurulu Üyesi Uygur Tugay ile birlikte AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığına atanan Turgay Öztürk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunup; görevinde başarılar dilediler.

Soydemir, “Esnaflarımız bilinçli”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir yaptığı açıklamada, korona virüsü normalleşme sürecinde esnafların tüm kurallara riayet ettiğinin altını çizdi. Soydemir, “Tüm esnaflarımız önlemlerini aldılar. Herkes oldukça bilinçli bir şekilde hizmet vermeye devam ediyorlar” dedi.

Soydemir; ''Berber ve Kuaför Esnafımız Tedbirlere Uyuyor''

Pandemiden dolayı alınan tedbirlerin ardından geçilen normalleşme sürecinde ilk olarak AVM’ler ve berber ile kuaförler hizmete girerken Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, bu esnaf grubunu gezdiğini ve tedbirlere uyduklarını ifade etti.

Fırınlar ekmekleri ambalajlı satacak

Korona virüsü salgını önlemleri kapsamında, fırınlardan ekmek satışına ambalaj şartı getirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayımladığı genelgede, fırınların ekmek ve ekmek çeşitlerini, gıda ile temasa uygun kağıt veya plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunulabilecekleri açıklandı. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Korona virüsü tedbirleri kapsamında ekmekler kağıt ya da plastik ambalajda satılacak. Uygulama için fırınlarımız ve marketlerimiz tedbirlerini hemen alacak” dedi. 

Soydemir’den Demir’e Hayırlı Olsun Ziyareti 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte göreve yeni seçilen Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve yönetimini ziyaret etti. Parti ilçe merkezindeki ziyaret programı, sohbet havasında gerçekleşti. 

İşini İyi Yapan Ayakta Kalıyor

Fethiye’de geçtiğimiz yıl 475 iş yerinin kapandığı buna karşılık 580 iş yerinin açıldığı öğrenildi. Son 4 yılda Fethiye’de bin 592 iş yeri kapanırken, bin 946 iş yerinin açıldığı öğrenildi. Fethiye Esnaf Odası başkanı Mehmet Soydemir “işini iyi yapanlar, iş yeri açmadan önce iş planını iyi yapanlar özellikle de iş eğitimini iyi alanlar yıllarca ayakta kalabiliyor” ifadelerini kullandı.

Soydemir’den SED Medya’ya teşekkür ziyareti 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir beraberinde Başkan Yardımcısı Veli Uysal ile birlikte, SED Medya’yı ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette Soydemir; Finans Müdürü Ersin Dal, Haber Müdürü Erdoğan Cankuş ve Program Yapımcısı Gülyüz Yurdagül Sırt ile bir süre sohbet etti. 

Soydemir, “2019 yılında 580 yeni kayıt yapıldı” 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, 2019 yılı faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Soydemir, “2019 yılında 580 yeni kayıt, 475 de terk olayı yaşandı. Sezon önünde kayıtlar artarken, sezon sonun da terkler meydana geliyor” şeklinde ifadeler kullandı. 

Çiçek, Fethiye’de Fakülteler İçin Destek İstedi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek Fethiye’de başta kaymakam Muzaffer Şahiner olmak üzere FTSO başkanı Osman Çıralı ve Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Mehmet Soydemir’e ziyaretlerde bulunup işletme fakültesi ile sağlık bilimleri fakültesine bitmeyen binalarının tamamlanabilmesi için destek istedi.

Milletvekili Ergun'dan Soydemir'e ziyaret

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’e ziyarette bulundu.

Odaya yeni kayıt olan üyeleri ziyaret etti

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir beraberinde Başkan Vekili Veli Uysal ile birlikte odaya yeni kayıt olan üyeleri işyerlerinde ziyaret etti.

FETHİYE'DE 40 YILLIK ESNAFLAR PLAKET İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Fethiye'de mesleklerinde 40 yılını dolduran 23 esnaf birer birer ziyaret edilerek plaket ile ödüllendirildi. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir beraberinde Başkan Yardımcısı Veli Uysal ile birlikte mesleklerinde 40 yılını dolduran esnaflara birer birer ziyarette bulundu. 40 yılını dolduran esnafların ziyaretinde duygusal anlarda yaşandı.

SOYDEMİR'DEN KARACA'YA ZİYARET

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye'nin yeni Belediye Başkanı Alim Karaca'yı ziyaret ederek; yeni görevinde başarılar diledi. Karaca da ziyarete teşekkür ederek, esnafın haklarını her zaman koruyacaklarını ifade etti.

ESNAFLAR MAÇA DAVET EDİLDİ

Pazar günü Fethiye Şehir Stadı’nda kader maçına çıkacak olan Fethiyespor’a tribün desteği vermek için çağrıda bulunan Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Fethiye sevdalılarını bu maça bekliyoruz” dedi.

MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK SOYDEMİR’İ ZİYARET ETTİ

Muğla Valisi Amir Çiçek Fethiye’de Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’i ziyaret etti.

BAŞKAN SAATCI 3 DOSYADAN YARGILANACAK

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye’nin WikiLeals belgeleri ile ilgili olarak Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir ile birlikte basın açıklaması yaptılar.

ÇİÇEKÇİ ESNAFI SIKINTILI

Fethiye’deki çiçekçi esnafı son yıllarda yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulunması amacıyla Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’e ziyarette bulundular. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’i makamında ziyaret eden Çiçekçi esnafı yaşadıkları ekonomik sıkıntıları dile getirerek en kısa sürede sorunlarının çözümlenmesini istediler. Kayıt dışılıktan yakınan çiçekçiler işlerinin her geçen gün kötüye gittiğini vurgulayarak kalitelerinin de düştüğünü ileri sürdüler.

SOYDEMİR VE BAŞOĞLU’NDAN FETHİYESPOR’A MORAL

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Mehmet Soydemir beraberinde Fethiye Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı İsmail Başoğlu ile birlikte Fethiyespor’un Ölüdeniz tesislerinde yaptığı antrenmanı ziyaret ederek Hacettepe maçı için başarılar diledi.

CEZAYİRLİOĞLU’NDAN SOYDEMİR’E ZİYARET

Eğitim Bir-Sen İlçe temsilcisi Asım Cezayirlioğlu ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir'e nezaket ziyaretinde bulundu.

FETHİYE BEŞİKTAŞ TARAFTARLAR DERNEĞİNDEN ESNAF VE SANATKARLAR ODASINA ZİYARET

Fethiye Beşiktaş taraftarlar derneği başkanı Serap Özdemir beraberinde Başkan Yardımcısı Özkan Torunoğulları ve yönetim kurulu ile birlikte Başkan Mehmet Soydemir'e ziyarette bulundular.

İŞ KUR MUĞLA İL MÜDÜRLÜĞÜN'DEN SOYDEMİR'E PLAKET

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü tarafından ikincisi düzenlenen “İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı”nın açılışına katıldı.

FOTOĞRAFÇI ESNAFLARIMIZDAN KORSAN FOTOĞRAFÇILIĞA HAYIR

Fethiye ve Seydiker ilçesinde fotoğrafçılık yapan esnaflar Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Mehmet Soydemir'i makamında ziyaret ederek korsan fotoğrafçıların önlenmesini istediler.

SOYDEMİR, KONGREYE DAVET ETTİ (görüntülü)

3’üncü Kez Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olan Mehmet Soydemir, çalışmalarına büyük bir hızla devam ederken, kongre ile ilgili olarak Seydikemer’deki esnafları ziyaret etti.