Mehmet Demir Haberleri

Mehmet Demir Haberleri

BAŞKAN DEMİR, “NE OLMUŞ FOSEPTİK BİR HAFTA DENİZE AKTIYSA”

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir katıldığı bir televizyon programında, foseptik ile ilgili gelen soruya verdiği cevapla vatandaşın tepkisini çekti. Yaşanan foseptik sorunu için afet diyen Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Ne olmuş bir boru patladı da kanalizasyon bir hafta denize aktı. Tamam, biz istiyor muyuz böyle bir şeyi? Ama afet” şeklinde konuştu.

MUĞLA’DA LASTİĞİ PATLAYAN TIRDAN 100’E YAKIN GÖÇMEN ÇIKTI

CHP FETHİYE İLÇE BAŞKANI MEHMET DEMİR: SINIRLARIMIZ YOLGEÇEN HANI! Muğla’da Karabel Mevkii’nde lastiği patlayan bir TIR’dan 100’e yakın kaçak göçmenin çıktığını belirten CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Kaçak göçmenlerin, sığınmacıların toplanma merkezi olduk. Sınırlarımız bu kadar mı yolgeçen hanına döner? Acilen tedbir alınmalı” dedi.

BAŞKAN DEMİR:İKTİDAR YANGINDA BİLE RANT PEŞİNDE KOŞUYOR TOMRUKLAR SATILIYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Marmaris'te çıkan ve yerleşim merkezine sıçrayan yangınla ilgili açıklamada bulundu. Yangın sonrasında yanan tomrukların yandaş firmalara fahiş fiyatlarla satıldığını belirten Başkan Demir:"İktidar yangından bile kendine rant kapısı açıyor."dedi.

PİLOT ADAYLARINDAN İSTENEN SAĞLIK RAPORU ÜCRETİNE TEPKİ

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yetkilendirdiği özel hastanelerin, geçerli sağlık raporu için pilot adaylarından fahiş ücret talep etmesine sert tepki gösterdi. Devlet hastanelerinin yetkilendirilmesi yönünde çağrıda bulunan Demir, “Bu iktidar gençlerimize, ‘paran yoksa, garibansan pilot da olamazsın’ demek istiyor!” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KARACA, “BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR”

Fethiye Belediyesi tarafından Yeşilüzümlü Mahallesi'ne 2019 yılında kurulan Lavanta Bahçesi'nin ikinci hasadı alındı. Hasada Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca beraberinde Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Likya Kadın Kalkınma ve Girişim Kooperatifi Başkanı Çiğdem Karaca ve birçok vatandaş katıldı.

ÖZTUNÇ’DAN CHP İLÇE BAŞKANI MEHMET DEMİR’E ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’i ziyaret etti. Ziyarete Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ziyarette konuşan Öztunç, KYK borçları ve seçim çalışmaları gibi konulara değindi.

Başkan Demir: "CHP ile gençlerin yüzü gülecek, istihdam gelecek!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, ülke gündemiyle ilgili açıklamada bulundu. CHP'nin gençlere yönelik birçok yenilikçi projesi olduğunu belirten Başkan Demir, " Fethiyeli gençlerin de, Türkiye'nin de yüzü CHP ile gülecek"dedi.

DP’de bayramlaşma programı

Demokrat Parti Fethiye İlçe Teşkilatı Kurban Bayramı dolayısı bayramlaşma töreni gerçekleştirdi. İlçe binasında gerçekleşen programa Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Demokrat Parti Muğla İl Başkan Adayı Erdal Eroğlu, eski ilçe başkanlarından Mustafa Toklu ve partililer katıldı. Bunun yanında Millet İttifakı’nın ortağı CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Gelecek Partisi Fethiye İlçe Başkanı Sadet Kansız ve Saadet Partisi Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Uludağ katıldı.

“Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Kurban Bayramı dolayısı ile mesaj yayınladı.

ALTILI MASA KAHVALTIDA BULUŞTU

2023 Haziran Ayı’nda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için bir araya gelerek Altılı Masa adı altında buluşan CHP, DEVA, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi Fethiye İlçe Başkanları kahvaltıda bir araya geldiler. Altılı masa ortaklarından olan İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban buluşmaya mazeretinden dolayı katılamadı.

Başkan Demir: 'Ormanlar da geleceğimiz de kaderine terk ediliyor!'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Marmaris'te dört bölgede art arda çıkan orman yangınlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Demir:" Anlaşılan o ki iktidar geçen sene yaşanan olaylardan ders çıkartmamış" dedi.

Başkan Öztürk; “Boş İşlerle Uğraşacak Vaktimiz Yok“

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ile CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir arasında sular durulmuyor. Birbirleri hakkında yaptıkları açıklamalara cevap veren ilçe başkanlarından en son CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir sert sözlerle AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ü eleştirmişti. Şimdi de Ak Parti İlçe Başkanı Öztürk’ten Mehmet Demir’e cevap geldi.

CHP’li Demir’den Öztürk’e sert cevap

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir basın açıklaması yaptı. Demir yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün yaptığı açıklamaları eleştirerek Öztürk’e cevap verdi.

Uzm. Dr. Oğuzhan Toklu polikliniği açıldı

Uzm. Dr. Oğuzhan Toklu Polikliniği, Akarca Mahallesi Nadir Nadi Caddesi No:11/A’da açıldı.

Başkan Demir'den 19 mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Farkındalık pikniği

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Aksazlar Plajı’nda Farkındalık Etkinliği düzenlendi.

Muhacirler Hıdrellez’i kutladı

Orta Asya, Ortadoğu, Anadolu ve Balkanlar'da kutlanan mevsimlik bayramlardan biri olan Hıdrellez Fethiye Muhacirler Sosyal Dayanışma Derneği, Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen etkinlik ile kutlandı.

CHP’de bayramlaşma

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, CHP Muğla Eski Milletvekili Sami Gökmen, CHP’li Meclis Üyeleri ve partililer Ramazan Bayramı sebebiyle bayramın birinci günü parti binasında bayramlaştılar.

Öztürk “Vatandaş verdiğiniz vaatleri gerçekleştirmenizi bekliyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk gündeme dair açıklamalarda bulundu. Fethiye Belediyesi’nin çalışmalarının eksikliğinden ve CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in açıklamalarından bahseden AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk; “Fethiye’nin kaybedecek zamanı yok” dedi.

CHP’den iftar yemeği

CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, hayırseverlerin katkılarıyla Esenköy Düğün Salonu’nda iftar yemeği programı düzenledi.

Başkan Demir: ''Körfez acilen temizlenmelidir''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, yıllardır Fethiye Körfezinde dip temizleme çalışması yapılmasını beklediklerini belirterek, “Ne yazık ki iktidar bunu seçim malzemesi olarak kullanmaktan öteye gidemedi. 2019 yılında da Bakan Murat Kurum 250 Milyon liralık proje ile körfezi temizliyoruz dedi ama hiçbir çalışma yok. Ne de olsa söz verip tutmamak gibi kötü bir alışkanlıkları var” dedi.

Başkan Demir: ’Türkiye'yi Avrupa ile kıyaslıyor daha da rezil oluyor!’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Avrupa bizden daha vahim durumda" sözlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Erdoğan'ın alenen halkı kandırdığını belirten Başkan Demir:" İktidar halkın aklıyla oyun oynuyor" dedi.

Demir, “TÜİK AKP'nin uşağı olmuş!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, TÜİK'in Mart ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından eleştiride bulundu. TÜİK'in AKP'ye göre verileri açıkladığını belirten Başkan Demir,  “Ne kadar gizlenirse gizlensin halk tüm gerçekleri görüyor" dedi.

'İnlice Plajı halkındır. Halkın kalmalı'

Göcek ve Dalaman koylarında mapa ve şamandıra yapılması, işletilmesi ile ilgili olarak yapılan ihalelerin ardından İnlice Koyu’nun da özelleştirileceği duyumunu alan Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar İnlice Koyu’nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

CHP'li Demir'den kadınlar günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

CHP'li Demir: 'Zeytinlikler Türkiye'nin ekonomi anahtarı!'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, zeytinliklerin, elektrik ihtiyacını karşılayabilmek için maden ocağına çevrilebilmesi kararıyla ilgili iktidarı eleştiren açıklamada bulundu.

CHP’ye önemli ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı’nın önemli ziyaretçileri vardı. Şehit Fethi Bey’in Ölümünün 108. Yıldönümü nedeni ile Fethiye’ye gelen CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,CHP Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol, önceki dönem milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir, Ceyhun İrgil, Cumhur Yaka, Sami Gökmen, Ömer Süha Aldan Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ettiler.

CHP'li Demir, “Anketler gösteriyor AKP gidiyor!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Türkiye Raporu'nun seçim anketi sonucuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Demir:" Halk artık gerçekleri görüyor, Erdoğan'a oy vermiyor." dedi.

Demir, “Besicilerimiz zor durumda”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Muğla’da hayvan yetiştiriciliğinde tehlike çanlarının başladığını belirterek, “Besicilerimiz üretimden el çekiyor, bu durum et ve süt fiyatlarına yansıyacaktır. Acilen üreticilerimizin desteklenmesi gerekiyor” dedi.

Selçuk’ların acı günü

Alesta Yachting Tur. firmasinin sahipleri Mehmet Hikmet Selçuk ve Mehmet Selçuk’un anneleri Şefika Selçuk vefat etti. Merhume Şefika Selçuk, Merkez Yeni Cami’de kılınanan cenaze namazının ardından dualarla Taşyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.