Medya Haberleri

Medya Haberleri

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 24. Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 24. Başkanlar Kurulu Toplantısı, 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirildi. TGK Başkanlar Kurulu toplantısında, medya sektöründeki son gelişmeler, sorunlar ve çözüm önerileri ile taslak hazırlıkları devam eden “Gazetecilik Meslek Yasası” tartışıldı.

26 yıl önce yandı, yeşil ile mavi tekrar buluştu

Orman Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile 2 Eylül 2006 yılında Muğla'nın Datça ilçesine bağlı Emecik köyünde çıkan ve 45 hektarı ormanlık alan olmak üzere 100 hektar orman ve tarım arazisinin 2006 ve 2020 yılları arasındaki değişimini paylaştı.

Serkan Yalnız, Alim Başkan’dan özür diledi

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın kendisini tehdit ettiği ve telefonda küfürlü sözler sarf ettiği iddiasıyla suç duyusunda bulunan Serkan Yalnız sosyal medya hesabından özür dileyip davaları geri çektiğini belirtti.

Çıralı; “Sözlerimizi tuttuk”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı FRT TV’de yayınlanan Gündem Analiz Programı’na konuk oldu. Programda Necati Kanbur’un sorularını yanıtlayan Çıralı 2018 yılında yapılan seçim öncesi verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ifade etti.

Kaymakam Balcı’dan SED Medya’ya ziyaret

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı geçtiğimiz günlerde kendisine ziyarette bulunan SED Medya’ya iade-i ziyarette bulundu.

Dünyaca ünlü model ve tasarımcı Nour Arida Bodrum’da

Dünyaca ünlü model, tasarımcı ve sosyal medya fenomeni Nour Arida Bodrum'a hayran kaldı. Bodrum'a iş için gelen Aida, reklam çekimlerinin ardından Bodrum'da tatil yaparak cennet koyun tadını çıkardı.

Fethiye Belediyesi ile İngiliz hayırseverler el ele

Bir süredir özel temasları çerçevesinde Fethiye’de bulunan Liverpool eski Belediye Başkanı (Lord Mayor of Liverpool) Anna Rothery ile uzun yıllardır Fethiye’de yaşayan, sosyal medyada 16.000’den fazla takipçisi bulunan Fethiye Times’in genel direktörü Lyn Ward Fethiye Belediyesi’ne bir ziyarette bulundular.

SED Medya'dan Kaymakam Balcı'ya ziyaret

SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener ve çalışma arkadaşları Kaymakam Vekili Alper Balcı’yı makamında ziyaret etti.

Eğlencenin adresi Zilly’e büyük iftira

Tarihi Paspatur Çarşısı’nda bulunan ve eğlence denince ilk akla gelen işletmelerden biri olan Fethiye’nin saygın mekânlarından olan Zilly adlı işletme ve işletmecisi Pasha Haktan Koç’a sosyal medya üzerinden habercilik yaptığını sanan bir haber sitesinde yapılan haberle iftira atıldı.

Akaryakıta rekor zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litresine 1 lira 61 kuruş, motorinin litresine 1 lira 51 kuruş zam yapılacak.

Menteşe’ye ait 97 taşınmazın ihalesi yapıldı

Menteşe Belediye Başkanlığı'nın hüküm ve tasarrufunda bulunan taşınmazların 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında kiralanma ihaleleri Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde yapıldı. İhale Menteşe Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Bodrum’da Sevgililer Günü kutlaması

Bodrum Belediyesi, 14 Şubat 'Sevgililer Günü'nü Belediye Meydanı'nda düzenlediği konserle kutladı. 'Tezgah' grubunun sahne aldığı konser Bodrum Belediyesi sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlandı.

EMITT’te, Fethiye rüzgârı esti

Fethiye, 9-12 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşen 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT-2022) en etkili şekilde tanıtıldı. Ziyaretçi akınına uğrayan ve Fethiye sevdalılarını buluşturan, Fethiye standı, destinasyonlar dalında bölgenin havasını en iyi yansıtan stant ödülüne layık görüldü. SED Medya ekibi de gerçekleştirdiği canlı yayınlarıyla fuarın nabzını tuttu, sosyal medya hesapları ve FRT TV aracılığıyla Fethiye’nin tanıtımına katkı sağladı.

Fethiye EMİTT’in 3. gününde de ilgi odağı

Türkiye ve dünyanın önde gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri ve turizm profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği EMITT Fuarı’nın 3. gününde de SED Medya ekibi canlı yayınlarıyla fuarın nabzını tutmaya devam etti.

Karaca, “Yaptığımız güzel işlerle anılmalıyız”

Turizm sektörü temsilcilerinin en önemli buluşma platformu Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı – EMITT’te Fethiye Kadın Girişimi, Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifi Kurucusu, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın eşi Çiğdem Karaca; SED Medya canlı yayınına katıldı. Karaca, FRT mikrofonlarına samimi açıklamalarda bulundu.

EMİTT’te Fethiye fark yaratıyor

Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonları, Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı'nda (EMITT) buluşmaya devam ediyor. 12 Şubat tarihine kadar devam edecek fuarın 2. gününde de SED Medya ekibi fuarın nabzını tutmaya devam etti. Gün içerisinde gerçekleştirdiği canlı yayınlarıyla fuara katılım sağlayamayan Fethiyelileri, fuarın o sıcak atmosferine taşıdı.

Fethiye EMİTT’te tek yürek

İstanbul’da gerçekleşen Emitt Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Fethiye tek yürek oldu. SED Medya ekibi de fuardaydı. Gerçekleştirdiği röportajları ve canlı yayınıyla İstanbul’un nabzını tuttu, Fethiyelilere aktardı.

SED Medya da Emitt Fuarı’nda

Fethiye Belediyesi 9-12 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek Emitt Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, Fethiye’mizin tüm güzelliklerini, tüm değerlerini en iyi şekilde tanıtmak için, Salon-3 / B-352 numaralı alanda olacak. 10 Şubat Perşembe 14.30’da da tanıtım için kokteyl düzenlenecek. SED Medya ekibi de canlı yayınları ve haberleriyle fuar süresince gelişmeleri sosyal medya hesaplarından ve FRT ekranlarından aktarmaya devam edecek.

Arıcıların şeker sıkıntısı

Yaz aylarında yaşanan yangın afeti neticesinde Muğla Bölgesi’nin afet bölgesi olması ve kış aylarının sert geçmesinden dolayı arıların besleme dönemi geldiği şu günlerde, arıcılar arılarını yaşatabilmek için şeker temininde sıkıntılar yaşıyor. Bu sıkıntıyı dile getirmek isteyen MAYBİR sosyal medya üzerinden açıklama yayınladı.

Fethiye’de elektrik faturası isyanı

Sosyal Medya üzerinden organize olarak Fethiye’de Özer Olgun Kültür Merkezi önünde toplanan vatandaşlar son gelen zamlı elektrik faturalarını protesto etti.

YDA’ya 2 ödül birden

Saygın Medya-Saygın Kurt ve Kıbrıs İş Adamları Derneği (İŞAD) işbirliğiyle Les Ambassadeurs Hotel ana sponsorluğunda bu yıl 2. si düzenlenen KKTC Altın Caretta ödülleri sahiplerini buldu.

Öğrencilerden SED Medya’ya ziyaret

Şehit Yüzbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencileri Orman Koruyucuları Projesi kapsamında televizyonculuk ve gazetecilik konularında bilgi almak üzere SED MEDYA’yı ziyaret ettiler.

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı’ndan SED Medyaya ziyaret

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener’i ziyaret etti.

Bodrum’da kırmızı alarm: Ekipler teyakkuza geçti, ’dışarı çıkmayın’ uyarısı yapıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşanan sel felaketiyle birlikte Bodrum Belediyesi teyakkuza geçti. Megafonlardan, sosyal medyadan ve vatandaşlara atılan mesajlarda 'gerekmedikçe dışarı çıkmayın' uyarısı yapıldı.

AK Parti’den SED Medya’ya ziyaret

Fethiye Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener’i ziyaret etti.

Köktener’den gazeteciler günü mesajı

Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı ve SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

'Resmi ilan fiyat tarifesi acilen güncellenmelidir'

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, medya sektörünün büyük bir darboğazdan geçtiğini belirterek, Resmi İlan Fiyat Tarifesi’nin vakit geçirilmeden güncellenmesini istedi.

Ülkü Ocakları’ndan SED Medya’ya Ziyaret

Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Salman Yellice ve Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Kurt SED Medya Yönetim Kurulu Başkanı Seda Köktener’i ziyaret etti.

Bodrum’da gençlerin kanlı randevusu: 1 ölü, 1 yaralı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde sosyal medya üzerinden tartışan iki grup, buluşup kavga etti. Kavgada bıçakla yaralanan 21 yaşındaki Günay Durmaz yaşamını yitirdi, Veysel K. yaralandı, 3 kişi ise gözaltına alındı.

Balon balığı alımları başladı

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 2022 yılı Balon Balığı Alımları Başladı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “2022 yılı Balon balığı alımları 3 Ocak 2022 tarihinde başlamış olup avlanacak balon balıklarının teslim alma yöntemi bütün balık veya kuyruk alımı olarak gerçekleştirilecektir” denildi.