Marmaris Haberleri

Marmaris Haberleri

MARMARİS’TE 56 DÜZENSİZ GÖÇMEN KURTARILDI

Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında Yunanistan güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen 56 düzensiz göçmen kurtarıldı.

7 METRELİK KUYUYA DÜŞEN KEDİ KURTARILDI

Marmaris’de 7 metre derinliğindeki kuyuya düşen yavru kedi, İtfaiye Grup Amirliği Ekipleri tarafından kurtarılarak sahibine teslim edildi.

SÜRAT TEKNESİ TEKNE DOLMUŞA ÇARPTI, 1 ÖLÜ 3 YARALI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde su sporları sürat teknesinin tekne dolmuşa çarpması sonucu bir turist öldü, 3 kişi de yaralandı.

MARMARİS'TE 64 DÜZENSİZ GÖÇMEN KURTARILDI

Marmaris açıklarında Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen 64 düzensiz göçmen kurtarıldı.

MARMARİS VE DATÇA’DA YANGINDAN ETKİLENEN HAYVANLARA YEM VE SU DESTEĞİ

Muğla'nın Marmaris ve Datça ilçelerinde etkili olan orman yangınlarının söndürülmesinin ardından gönüllü gruplar yanan ormanlara su, mama ve yem bırakıyor.

MARMARİS’TE ZABITADAN SAHİL DENETİMİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde zabıta ekipleri Uzunyalı sahil şeridinde denetim gerçekleştirdi.

MAYMUN ÜZERİNDEN MADDİ MENFAAT SAĞLAYAN ŞAHIS KGYS KAMERALARINA TAKILDI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde bir şahsın sırtına aldığı parmak cinsi maymunla turistlere para karşılığı fotoğraf çektirerek maddi menfaat sağladığı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları ile para alış-verişi tespit edilirken, maymuna da el kondu.

BÜYÜKERŞEN, MARMARİSLİLERE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Marmaris Belediye Başkanı Oktay'ı ziyaret eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yangınlardan ötürü geçmiş olsun dileklerini iletti.

BAŞKAN OKTAY VE EKİBİ YANGIN BÖLGESİNDE YER ALDI

İki gün üst üste yangın felaketi yaşayan Marmaris'te, Belediye Başkanı Mehmet Oktay; başkan yardımcıları, birim amirleri ve söndürme ekiplerine lojistik destek veren ekiplerle birlikte yangın bölgesinde yer aldı.

GİRGİN: YANGINLARIN SORUMLUSU DAĞITIM ŞİRKETLERİ VE BAKANLIKTIR

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, dün Marmaris’te çıkan yangının ardından açıklamalarda bulundu.

MARMARİS VE DATÇA’DA 101 GÖÇMEN KURTARILDI

Muğla'nın Marmaris ve Datça ilçelerinde Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen 101 düzensiz göçmen Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

MARMARİS UYGULAMA OTELİ ALEVLERE TESLİM OLDU

Muğla’nın Marmaris ilçesi İçmeler Mahallesi’nde yerleşim birimlerine yakın bölgede çıkan orman yangını sonrası alevler Uygulama Oteli’ne sıçradı.

MARMARİS'TE ORMAN YANGINININ ÇIKIŞ SEBEBİ BELLİ OLDU

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının kopan ağaç dalının elektrik tellerinin birbirine temas ettirmesi sonucu oluşan kıvılcımlar dolayısıyla çıktığı belirlendi.

BAŞKAN DEMİR:İKTİDAR YANGINDA BİLE RANT PEŞİNDE KOŞUYOR TOMRUKLAR SATILIYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Marmaris'te çıkan ve yerleşim merkezine sıçrayan yangınla ilgili açıklamada bulundu. Yangın sonrasında yanan tomrukların yandaş firmalara fahiş fiyatlarla satıldığını belirten Başkan Demir:"İktidar yangından bile kendine rant kapısı açıyor."dedi.

MARMARİS’TEKİ ORMAN YANGINI BÖLGESİ İHA İLE GÖRÜNTÜLENDİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınının başladığı bölge insansız hava aracı (İHA) ile görüntülendi.

ORMAN YANGINI İÇİN UÇAK VE HELİKOPTERLERİN SU ALDIĞI BÖLGE DENİZ TRAFİĞİNE KAPATILDI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan yoğun müdahale sürerken, Sahil Güvenlik unsurları tarafından uçak ve helikopterlerin su aldığı bölge deniz trafiğine kapatıldı.

MARMARİS’TE ORMAN YANGINI

Muğla'nın Marmaris ilçesi İçmeler Mahallesi'nde yerleşim birimlerine yakın bölgede çıkan orman yangının bazı binaları da etkilediği öğrenildi.

MARMARİS’TE YANGIN YIL DÖNÜMÜNDE YİNE ORMAN YANGINI

Muğla'nın Marmaris ilçesi İçmeler Mahallesi'nde yerleşim birimlerine yakın bölgede orman yangını başladı.

Yangın Kontrol Altına Alındı

Muğla'nın Marmaris İlçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. 

MARMARİS’TE ORMAN YANGINI

Muğla'nın Marmaris ilçesinde sarp arazide orman yangını çıktı.

MARMARİS’TE 54 DÜZENSİZ GÖÇMEN KURTARILDI

Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen 54 düzensiz göçmen kurtarıldı.

İNGİLİZ GENCİN "DÜŞTÜ" DİYE İFADE VERDİĞİ BABASINI DÖVEREK ÖLDÜRDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Muğla’nın Marmaris ilçesinde İngiltere vatandaşı gencin "düştü" dediği babası hastanede hayatını kaybederken, polis gencin elindeki kızarıklardan şüphelenip olayın üzerine gitti.

3 GÜNDE 138 GÖÇMEN KURTARILDI

Muğla’nın Marmaris, Fethiye ve Datça ilçelerinde 22 Temmuz-24Temmuz tarihleri arasında Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen toplam 138 düzensiz göçmen kurtarıldı.

ALEV ALAN ÇÖP KAMYONUNU ORMAN ARAZÖZÜ SÖNDÜRDÜ

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Çetibeli Mahallesi üzerinde seyir halinde olan çöp kamyonundaki alevleri orman arazözü müdahale ederek söndürdüMarmaris’te seyir halinde olan çöp kamyonunun şoförü alevleri fark edince, hemen güvenli bir noktada durup müdahale etti.

Başkan Oktay, turizm sezonunu değerlendirdi

Muğla'nın Marmaris ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Oktay 2022 turizm sezonunu değerlendirdi, müzik kısıtlamaları ve son dönemlerin hala tartışma konu olan Kızılbük mevkiinde inşaatı devam eden otel ile ilgili konuştu.

OKUL YÖNETİCİSİNE HAKARET CEZASIZ KALMADI

Muğla Marmaris’te bir velinin görevli öğretmen ve okul müdürüne yönelik hakareti karşılıksız kalmadı, mahkeme tarafından suçu sabit bulunarak gerekli cezaya çarptırıldı.

Başkan Oktay gazetecileri ağırladı

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla gazetecileri ağırlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yapılan çalışmaları değerlendirerek, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Yunan Sahil Güvenliği İHA’ya yakalandı

Yunanistan hükümetinin sürekli inkar ettiği geri itme olaylarına bir yenisi daha eklenirken, Deniz Kuvvetleri'ne ait bir Türk İHA'sı, Yunan Sahil Güvenliğinin Marmaris açıklarına geri ittiği ve içinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu lastik botu anbean kaydetti.

Gizemli kent Thera'da tiyatro gün yüzüne çıktı

Muğla'nın farklı noktalarında çok sayıda antik kentte kazı çalışması devam ediyor. Muğla Müze Müdürlüğü başkanlığında Muğla Valiliği YİKOB ve Ula Belediye Başkanlığı desteğinde devam eden Ula Thera antik kentindeki kazılarda tarihi tiyatro gün yüzüne çıkarıldı.

Marmaris'te 24 düzensiz göçmen kurtarıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Yunanistan sahil güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen 24 düzensiz göçmen kurtarıldı.