Etiketler

Pitbul keçiyi parçaladı

Fethiye’nin Çatalarık Mahallesinde ki evinin yanında bağlı olan keçiye saldıran, bir pitbul köpek dehşet saçtı. İddialara göre 3 kişi keçiyi kurtarabilmek için 15 dakika çaba gösterirken, ağzı burnu parçalanan hamile keçi veteriner tarafından 6 saat süren operasyon ile hayata döndürüldü.

Selda Korhan Türkiye’ye örnek oluyor

Fethiye Hayvanseverler Dayanışma ve Yardımlaşma Grubu gönüllülerinin projeleri ve çalışmaları Türkiye’ye örnek oldu. Fethiye’de sosyal medya üzerinden kurdukları grupla yaklaşık 5 bin kişiye ulaştıklarını kaydeden Selda Korhan, “Önümüzdeki süreçte daha birçok projemiz var. Fethiye ile sınırlı kalmak istemiyoruz. Sadece bizim ilçemizde sokak kedileri ve sokak köpekleri yok. Türkiye genelinde örnek bir şehir olmak istiyoruz” dedi.

Aracın çarpıp kaçtığı hamile köpek kurtarıldı

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri mesai mefhumu gözetmeden can dostlar için çalışıyorlar. Müdürlükte görevli veteriner hekimler başarılı ameliyatlara imza atıyorlar.  

Ayağı demir korkuluğa saplanan köpek kurtarıldı

Muğla'nın Fethiye İlçesinde ayağı demir korkuluklara saplanan köpek itfaiye ekiplerinin operasyonu ile kurtarıldı.

Üzümlü’de sokak hayvanlarına sahip çıktılar

Fethiye’nin Yeşilüzümlü Mahallesi’nde 7 yıl önce kurulan Yeşilüzümlü Hayvan Bakım Topluluğu (ACU), çevredeki sokak hayvanlarına sahip çıktılar. Kedi ve köpekler için kendi imkanları ile bakım alanı sağlayan gönüllüler, düzenledikleri etkinlikler ve destekçileri sayesinde 100 civarında hayvanın bakımını sağlıyor.

Kedi ve köpekler odun sobası ile ısınıyor

Fethiye Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde koruma altına alınan kedi ve köpekler görevliler tarafından yakılan sobalarla soğuktan korunuyor.

Komşusunun, köpeğini sert cisimle yaraladığını ileri sürdü

Fethiye’de faaliyet gösteren Hayvan Destek ve Eğitim Derneği (HAYED)’in başkanlık görevini de yürüten Edna Balantine’ye ait Hektor isimli köpeğin, komşusu tarafından sert bir cisimle yaralandığı öne sürüldü. Veteriner tarafından acil müdahale edilen köpeğin, burun üst kısmında travmaya bağlı 1 santimetre çapında delik açıldığı tespit edildi. 

Badem için seferber oldular

İki hafta önce Muğla'nın Bodrum ilçesinde ölüme terk edilen üç köpek yavrusundan birini, Bodrum Belediyesi ile hayvanseverler sayesinde Almanya'dan bir vatandaş sahiplendi. Geçici bir süre Ankara'da kalacak olan Badem in Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras bizzat Ankara'ya kendi eli ile götürdü.

’Chapo için adalet’ eylemi

Bodrum'da geçen hafta kamyonetin altında kalarak ağır şekilde yaralanan ve tedavisi devam eden 'Chapo' isimli köpek için hayvan severler basın açıklaması yaptı.

Vicdansızlığın bu kadarına pes artık!

Muğla’da meydana gelen hayvan cinayeti vicdansızlığın bu kadarına pes artık dedirtti. Bir çoban köpeği, sahibi tarafından hunharca katledildi. Köpeğin öldürülme sebebi ise vicdanları sızlattı. Köpeğin, fazla ekmek yediği gerekçesiyle silahla vurularak öldürüldüğü iddia edildi. İddialar üzerine köpeğe otopsi yapıldı. Otopsi sonucunda ise vahşet ortaya çıktı. 

Yavruları olan köpek tüfekle vurularak öldürüldü

Muğla'nın Bodrum ilçesinde küçük yavruları olan bir anne köpek, tüfekle vurularak öldürülürken, yavrular annesiz kaldı.

Arabanın hoparlör kabinine kafası sıkışan köpeği itfaiye kurtardı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde arabanın hoparlör kabinine kafası sıkışan köpeği itfaiye ekipleri kurtardı.

Yılın Narkotik köpeği Muğla'dan 'Hera'

Narkotik suçlarla mücadele alanında önemli bir yere sahip hassas burunlu köpekler Emniyet ve Jandarma teşkilatının uyuşturucu ile mücadeledeki en büyük yardımcıları olmaya devam ediyor.

Esen ailesi yılın son günü dehşeti yaşadı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde geçimini hayvancılıkla sağlayan Sevim-Suat Esen çiftinin ağılına giren sokak köpekleri, yılın son günü dehşet saçtı. Ağıldaki 63 koyun ve kuzu sokak köpekleri tarafından telef edildi. Sabah ağıla gelen aile, büyük umutlarla besledikleri koyun ve kuzulardan 63 başının köpeklerin saldırısı sonucu telef olduğunu görünce ne yapacağını şaşırdı. Ağır yaralı olan kuzuları ile kameralar karşısına geçip açıklama yapan Sevim Esen, Bunlar da hayvan ve bunlar da can taşıyor. Köpeğe bir şey olduğunda 'hayvan hakkı' diye bağıranlar benim biberonla büyüttüğüm bu kuzular da can taşımıyor mu diye sitem etti.

Yavru köpeğin yaramazlığı başına iş açtı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yavru köpek başını demir korkuluklara sıkıştırınca imdadına itfaiye ekipleri yetişti.

“Hayvanlar kardeşimi yiye yiye bitiriyor”

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki ağaçlık alanda bir köpek tarafından bulunan kafatasının, yakındaki bir tersanede boya ustası olarak çalışan ve 24 Aralık’tan bu yana kayıp olan Mehmet Ali Koran’a ait olduğunun ortaya çıkması üzerine gözaltına alınan 4 şüpheliden 1’i tutuklandı. 3 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Mehmet Ali Koran'ın abisi Nihat Koran konuştu. Nihat Koran, kardeşinin cinayetinde başkaca faillerinde olabileceğini söyledi.

Muğla'da köpeklerin saldırısına uğrayan emekli öğretmen ağır yaralandı

Muğla'nın Yatağan İlçesinde çöp dökmek için kapısının önüne çıkan emekli öğretmen Mahide Uslu (68) iddiaya göre iki kangal köpeğinin saldırısına uğradı. Ağır yaralanan Uslu'nun geçirdiği 6 saatlik ameliyatın ardından tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Sakin kent kedi ve köpeklere kaldı

Covid-19 salgın tedbirleri kapsamında uzun bir aradan sonra uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Muğla'da vatandaşlar kısıtlama uygulamasına uyarken, sokaklar sakinliğe büründü.

Bu sitede kim haklı?

Fethiye’nin Çiftlik Mahallesi’nde bulunan Çağlar Sitesi’nde yaşanan olayda kim haklı? Emlakçılık yapan Hülya Ergin isimli şahıs komşuları tarafından köpeklerinin öldürüldüğünü iddia ederken, diğer site sakinleri ise Ergin’in evinde 20 civarında köpeğe baktığını ve çevreye rahatsızlık verdiğini dile getirdiler.

Akyaka sahilde ölü köpekbalığı bulundu

Muğla'nın Ula İlçesi sakin kent unvanlı Akyaka Mahallesinde ölü bir köpekbalığı kıyıya vurdu.

Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nden geri dönüşüme katkı

Özel Fethiye Lokman Esnaf Hastanesi ile bir mama markasının ortaklığında, Sıfır Atık projesine katkı için hazırlanan mamamatik otomatı vatandaşlardan beğenisini kazandı. Geri dönüşümlü bir malzeme atıldığı zaman otomat, sokakta yaşayan kedi ve köpekler için mama imkanı sunuyor.

Fethiye Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nin çehresi değişiyor

Fethiye Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezine yeni yapılmakta olan bölümler, hayvan severlere tanıtıldı. Geçici hayvan bakım merkezine kazandırılan, sokak hayvanları ambulansından, yeni ameliyathaneye ve rehabilite bölümünden, geniş bir alana yerleştirilecek köpek kulübelerine kadar, yeni bölümler hayvan severlere tek tek gezdirildi. Fethiye Belediye Meclisi Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Veli Pabuşcu ve Hayvan Hakları Komisyon Üyesi Mürvet Başıhoş Karacan ile Belediye Meclis Üyesi Devrim Öztürk’ün de katıldığı geçici hayvan bakım merkezi, yeni yapılan bölümlerin tanıtımında hayvan severler ve ilgili derneklerin görüşleri de alındı.

Menteşe Kaymakamlığının 'Paşa'sı

Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'de kaymakamlık bir haftadır sevecen bir misafiri ağırlıyor. Bir hafta önce yağmur sonrası kaymakamlık bahçesindeki çam ağacının altında bulunan yavru kumru, 'Açık Kapı' personeli Zülfiye Çetin tarafından kedi ve köpeklere yem olmaması için sahiplenildi.

Zehirlenen köpek için bekçiler seferber oldu

Bodrum'da zehirlenen bir köpeğe ilk müdahaleyi yapan bekçiler, köpeğin hayatta kalmasını sağladı.

Kuyuya düşen yavru köpeği itfaiye kurtardı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde su kuyusuna düşen yavru köpek, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

50 kişilik ekip Koran'ın bedeninin kayıp parçalarını aradı

Bodrum'da yaklaşık 10 ay önce kaybolan ve geçen Temmuz ayında kafatası ve kaval kemiği bir köpek tarafından bulunan Mehmet Ali Koran'ın bedeninin kalan kısımları, jandarma, polis ve arama kurtarma görevlilerinden oluşan 50 kişilik ekiple ormanlık alanda arandı.

Köpek mamasından uyuşturucu çıktı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde uyuşturucuyu köpek mamasında saklayan 2 kişi gözaltına alındı.

Otobüs koltuğunda uyuşturucu sevkiyatı

Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bir firmanın otobüsünde Marmaris Çetibeli uygulama noktasında narkotik köpek 'Kaptan'ın da katıldığı aramada yaklaşık 3 kilo esrar maddesi ele geçirildi.

Kafatası cinayeti şüphelileri adliyeye sevk edildi

Bodrum'da sokak köpeklerinin bulduğu kafatasının 24 Aralık 2019 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Mehmet Ali Koran'a ait olduğunun belirlenmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 4 şüpheli gözaltına alındı.

Köpeklerin bulduğu kafatasının kimliği belirlendi

Bodrum'da sokak köpeklerinin bulduğu kafatasının 24 Aralık 2019 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Mehmet Ali Koran'a ait olduğu belirlendi. Cinayetten şüphelenen polis, Koran'ın 4 yakın arkadaşını gözaltına alındı.