Etiketler

AŞURE ETKİNLİĞİNİ GELENEK HALİNE GETİRDİ

Fethiye’nin tek kadın muhtarı olan Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar; Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenledi.

Evi Yaktıktan Sonra Kaçtığı İddia Ediliyor

Fethiye Kesikkapı Mahallesi’nde akşam saatlerinde bir evde çıkan yangın paniğe neden oldu. Sevgi M.’ye ait olduğu öğrenilen evden birden dumanlar yükselince, vatandaşlar Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Grup Amirliği ekiplerinden yardım istedi. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ve bekçi ekipleri de bölgede güvenlik önlemleri aldı. 

FETHİYE'DE KORKUTAN YANGIN

Fethiye'nin Kesikkapı Mahallesinde bir evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler yangını söndürme çalışmalarına devam ediyor. Ayrıntılar gelecek.

Çocukları ve Yaşlıları Tek Tek Ziyaret Etti 

Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar, Ramazan Bayramı’nda mahallesinde evlerinde kalan çocukları, yaşlıları ve engellileri ziyaret ederek; bayramlarını kutladı. Çocuklara bayram harçlığı da veren Süzen Taşar’ın ziyaretleri memnuniyetle karşılandı. 

Başkan Karaca, Kısıtlamada Çalışmaları Denetledi

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 72 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında zamanının büyük kısmını, belediyenin mahallelerdeki çalışmalarını denetleyerek geçirdi. Koronavirüse karşı maske takarak Ölüdeniz’den Göcek’e, Kesikkapı Mahallesi’nden Foça Mahallesi’ne kadar belediye çalışmalarını denetleyen Başkan Karaca “Pandemiye rağmen hizmetlerimiz devam edecek. Üç günlük kısıtlama sırasında Fethiye’de belediye hizmetleri açısından herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı” ifadelerini kullandı.

Gül Camii’nde çevre düzenlemesi 

Fethiye’de tarihi açıdan da büyük öneme sahip olan Gül Camii’nde çevre düzenleme çalışmaları yapıldı. Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar, Gül Camii İmam Hatibi Sedat Aparı, Müezzin Kayyım Cemal Genç ve mahalle sakinleri işbirliğinde yapılan etkinlikte; cami bahçesindeki çimler kesildi ayrıca yeni çiçek ve ağaç fideleri dikildi. 

Futbolcular Fethiye’nin tarihi eserlerine hayran kaldılar 

Fethiyesporlu futbolcular Halil İbrahim Cenik ve Burak Özbakır, korona virüsü salgını nedeniyle liglere ara verildiği şu günlerde; Fethiye’deki tarihi yerleri inceliyorlar. Bu kapsamda Kesikkapı Mahallesi’nde bulunan tarihi lahitler ve Amintas Kral Mezarlarını inceleyen futbolcular, tarihi eserlere hayran kaldılar. Futbolculara bu gezisinde Kesikkapı Mahalle Muhtarı Süzen Taşar da eşlik etti.   

Mahalle Halkına Maske Dağıttı 

Fethiye’nin tek kadın muhtarı olan Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar, hayırsever vatandaş Hilmi Kıvrak tarafından temin edilen maskeleri; tek tek mahalle halkına dağıttı

Ekmek fırını çatısında çıkan yangın korkuttu 

Fethiye’de Kesikkapı Mahallesi’nde bir ekmek fırınının çatısında çıkan yangın kısa süreli de olsa paniğe neden oldu. Çatıdan dumanların yükseldiğini fark eden vatandaşlar hemen Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Grup Amirliği’ne haber verdiler. 

Kesikkapı’da çalışmalar hızlı başladı

Alt yapı çalışmalarının bittiği Kesikkapı Mahallesi’nde Fethiye Belediyesi çalışmalara hızlı başladı. Kazı çalışmaları devam ederken, 7 bin 620 m² alanda doğal bazalt taş dekoru ile beraberinde beton yol yapımı yapılacak.

Kesikkapı’da ‘estetik’ çalışmaları başlayacak!

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar, beraberinde Fethiye Esnaf Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu, Kesikkapı mahallesinde ikamet eden vatandaşların katıldığı toplantıda, Kesikkapı Mahallesi’ne yapılacak hizmetler görüşüldü. Karaca, Kesikkapı’ya yapılacak çalışmalar olduğunu, bunun için İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile estetik komisyonunun bölge halkıyla birlikte organize bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Başkan Karaca’ya Teşekkür Ettiler

Kesikkapı Mahallesi 510. Sokak sakinleri yapılan hizmetlerden dolayı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür ettiler.

Hollandalı Ressam, eserlerini sergiledi

25 yılı aşkın bir süredir Fethiye’de yaşayan Hollandalı Ressam İsabelle Cordes, eserlerini Kesikkapı Mahallesi’nde bulunan Köşe Kahve’de sergiledi. Cordes’in farklı stili ile birçok farklı konuda çizdiği resimler, sergiyi gezenlerin beğenisini kazandı.

Kadın muhtar okulların eksiklerini tespit ediyor

Fethiye’nin tek kadın muhtarı Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar; ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Kendi mahallesi içerisinde bulunan okulları tek tek ziyaret eden Kesikkapı Mahallesi Muhtarı Süzen Taşar, okulların eksiklikleri hakkında bilgi aldı.

Eskiyen su boruları değişiyor

Fethiye’nin en eski ve tarihi yerleşim yerlerinden birisi olan Kesikkapı Mahallesi’nde eskiyen ana su boruları değişiyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri tarafından yapılan çalışma ile ilgili KesikkapıMahallesi Muhtarı Süzen Taşar, MUSKİ ekiplerine teşekkürlerini sundu.

KESİKKAPI VE KARAGÖZLER SAKİNLERİ İÇİN TAKAS İMKANI

Muğla’nın Fethiye İlçesi Karagözler Mahallesi’ndeki 1. Derece Arkeolojik Sit Alanı içerisinde yer alan Telmessos Antik Tiyatro ile Kesikkapı Mahallesi içerisindeki Amintas Kaya Mezarlarının çevresindeki parseller, hazine taşınmazları ile değiştirilebilecek.

Ev Yangını Büyümeden Söndürüldü

Muğla Büyükehir Belediyesi İtfaiye ekipleri Fethiye İlçesi Kesikkapı Mahallesinde meydana gelen ev yangınını büyümeden söndürdü.

TURİZM SEZONU ÖNCESİ TARİHİ TEMİZLİK

Fethiye’nin Kesikkapı Mahallesinde bulunan Likya uygarlığına ait mezarlar ve çevresi Fethiye müzesi yetkilileri tarafından turizm sezonu öncesi tamamen temizlendi.

YANLIŞ PARK YÜZÜNDEN İTFAİYE GİREMEDİ

Fethiye Kesikkapı mahallesinde bir evin giriş katında çıkan dumanlar korkulu anların yaşanmasına neden oldu

FETHİYE BELEDİYESİ’NE AFİŞLİ PROTESTO

Fethiye’nin merkez mahallesi olan Kesikkapı Mahallesi’nde belediye ekiplerinin yaptıkları çalışma sonrasında bir vatandaşın kapısının önüne dökülen molozların toplanmaması üzerine vatandaş, belediyeyi “Fethiye Belediyesi Eserinle Gurur Duy” yazılı bir afişle protesto etti.

KESİKKAPI MAHALLESİ DAHA GÜZEL HALE GETİRİLECEK

Fethiye’nin en çok turist çeken yerlerinden olan Aminthas Kaya Mezarları’nın bulunduğu Kesikkapı Mahallesi bundan böyle daha temiz hale getirilecek

AKUT FETHİYE’DE OĞLAK KURTARDI

Fethiye’nin Kesikkapı Mahallesi, Amintas Kaya Mezarları yakınında yaklaşık 130 metre yüksekliğindeki kayalıklarda mahsur kalan oğlak, Akut’un 5 buçuk saatlik operasyonu sonunda kurtarılarak sahibine teslim edildi.

ARAÇ VE MOTOR KUNDAKLANDI

Fethiye Kesikkapı Mahallesi’nde gazi Cihangir İnce’ye ait araç ve oğluna ait motor gece kimliği belirsiz kişilerce yakıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı..