Kaymakam Alper Balcı Haberleri

Kaymakam Alper Balcı Haberleri

Kabotaj bayramı coşkuyla kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de düzenlenen değişik etkinlik ve yarışmalarla coşkuyla kutlandı.

12 Adalar Tekne Kooperatifi’nden engellilere tekne gezisi

Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde eğitim gören 48 engelli birey 12 Adalar Kooperatif Başkanı Güven Altuğ’un girişimleri ile tekne gezisine çıkarıldı.

Kızılay'dan Kaymakam Balcı'ya ziyaret

Türk Kızılay Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kaymakam Alper Balcı’yı makamında ziyaret etti.

Kaymakam Alper Balcı’dan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı mesajı

Fethiye Kaymakam Alper Balcı, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Alper Balcı’dan Babalar Günü mesajı

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı 19 Haziran günü kutlanan Babalar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Zehra Kuleli Beach’te FEB toplantısı yapıldı

Zehra Kuleli Beach’te Fethiye Birlik Ve İyilik Platformu’nun aylık toplantısı yapıldı. Kaymakam Alper Balcı, İlçe Müftüsü Kamil Oktay ve STK üyelerinin de katıldığı toplantıda gençlerin kötü alışkanlıklardan nasıl kurtulabilecekleri hakkında konular konuşuldu.

Müzikle çevre sevgisini anlattılar

Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Fethiye Hüseyin Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri kurdukları orkestra ile çalıp söyleyerek çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmaya çalıştılar.

Doyasıya eğlendiler

5-12 Haziran tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında çocuklar uçurtma uçurarak doyasıya eğlendi.

Çevre Haftası’nda bisiklet şenliği

5-12 Haziran tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi tarafından “Gaza Basma Pedala Bas” sloganıyla Beşkaza Meydanı’nda bisiklet şenliği düzenlendi.

Günlükbaşı Ortaokulu’nda kermes

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Silkar Günlükbaşı Ortaokulu’nda düzenlenen kermese katıldı.

Kaymakam Balcı, muhtarlar ve daire amirleri ile toplantı yaptı

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, muhtarlar ve daire amirleri ile Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda toplantı yaptı.

Alan tanıtımları yapıldı

Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi’nde öğrencilerin alan seçimlerini kolaylaştırmak için alan tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtıma, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve Şefika Pekin Kız Meslek Lisesi Okul Müdürü Baki Burucu katıldı.

Fethiye’de Dünya Tütünsüz Günü'nde denetim yapıldı

Fethiye’de 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü nedeniyle, tütün denetim ekiplerince, bilgilendirme ve denetimler yapıldı.

17 nolu Aile Sağlığı Merkezi açıldı

17 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, Kaymakam Alper Balcı’nın hayırlı olsun dilekleriyle açıldı.

Kaymakam Balcı’ya nezaket ziyareti

28 Mayıs-1 Haziran 2022 tarihlerinde Göcek’te düzenlenen 17. Türk Ceza Hukuku Günleri Kongresi nedeniyle Fethiye’ye gelen Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin ve Yargıtay Ceza Dairesi Üyesi Halil Adıgüzel, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’ya nezaket ziyaretinde bulundular.

Türk Mutfağı Haftası sona erdi

Fethiye’deki Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne olmuştu. Etkinlikler kapsamında kortej yürüyüşü, halk oyunu gösterileri ve yerleşik yabancıların katıldığı Türk yemekleri yarışmalarının düzenlendiği Türk Mutfağı Haftası son buldu.

Kaymakam Balcı, Küçük Samanlık koyunda çevre temizliği yaptı

Keep Fethiye Clean/Fethiye’yi Temiz Tut Derneği ve Son Çöp Bükücüler Grubu organizasyonunda, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı ve Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin katkılarıyla Küçük Samanlık Koyunda çevre temizliği gerçekleştirildi.

Fethiye’de ‘Türk Mutfağı Haftası’ etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) katkıda bulunduğu Fethiye’deki Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikler kapsamında kortej yürüyüşü, halk oyunu gösterileri ve yerleşik yabancıların katıldığı Türk yemekleri yarışması düzenlendi.

Fethiyespor 2. lig seferinde

TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden ve ligi 2. Sırada bitirerek 2.Lige yükselmek için play-off oynamaya hak kazanan Fethiyespor play-off maçlarında İçel İdmanyurdu ile final maçına çıkacak. Kazandığı takdirde 2. Lige yükselecek olan takımımız maçın oynanacağı Ankara’ya hareket etti.

Japon firmasından öğrencilere son model araba

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Motorlu Araçlar Teknolojisi Eğitim ve Uygulama Atölyesine, Honda Türkiye tarafından son model otomobil hibe edildi.

Gençlerin çektiği fotoğraflar ilgi gördü

Fethiye Belediyesi’nin katkıları ile FEFSAD ve Şefika Pekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen Fotoğraf Sergisi büyük ilgi gördü.

18 Mayıs ‘’Müzeler Günü’’ etkinliği

Her yıl 18-24 Mayıs Dünya Müzeler Günü ve Haftası kapsamında Fethiye Müze Müdürlüğünde kutlama programı düzenlendi.

Kaymakam Alper Balcı’dan 19 mayıs mesajı

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Aile haftası için yürüdüler

15-21 Mayıs Aile Haftası kapsamında farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi. Özgecan Anıtı önünden başlayan yürüyüş Beşkaza Meydanı’nda sona erdi. Programa Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, İlçe Gençlik Ve spor Müdürü Harun Reşit Yiğit ve birçok vatandaş katıldı.

Engel tanımadan yüzdüler

Özel gereksinimli gençlerin topluma kazandırılmasını sağlamak amacı ile Fethiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Engelsiz Kulaçlar Projesi” kapsamında engelli gençler Ölüdeniz’de bulunan Sea Horse Beach’te denize girdiler.

Edebiyatçılar, Fethiye’de buluştu

Fethiye Belediyesi’nin destekleri ile Fethiye Edebiyat Grubu tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması etkinliği başladı. Düzenlenen etkinlik 18 Mayıs’a kadar devam edecek.

Kaymakamdan sürücülere bilgilendirme

7-13 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Karayolları Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında “Yayalar için 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosunun etkin olarak kullanılmasının sağlanması ve tanıtımının yapılması amacı ile Ölüdeniz Yolu Trafik Kontrol Noktası’nda sürücülere broşür dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

Fethiye Belediyesi’nden Ramazan eğlencesi

Fethiye Belediyesi Orkestrası Tasavvuf Grubu tarafından Aşık Külhan-Kanto tiyatro gösterisi sergilendi. Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe birçok vatandaş katıldı.

Diyadin ve Cizre’den gelen çocuklar mutlu döndü

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’nın çalışmaları ve katkıları ile İlçemize konuk olarak gelen Diyadin Mehmet Melih Özmen Ortaokulu ve Cizre Fen Lisesi Öğrencileri, katıldıkları etkinlikler sayesinde unutulmaz bir hafta yaşadılar.

MÜSİAD’tan iftar yemeği

Müsiad Fethiye Şubesi Başkanı Kemal Tufan ev sahipliğinde iftar yemeği programı düzenlendi. Aksazlar Plajı’nda düzenlenen programa misafirler ve üyeler katıldı.