Kavaklıdere Haberleri

Kavaklıdere Haberleri

CHP’li Erbay; ‘Gerekli tedbirler alınmadı, Muğla alev alev yandı’

Muğla’nın Marmaris, Köyceğiz, Bodrum, Menteşe, Yatağan, Datça, Dalaman, Kavaklıdere ve Seydikemer ilçelerinde çıkan ve 29 Temmuz ile 13 Ağustos tarihleri arasında 15 gün boyunca yaklaşık 70 bin hektar ormanlık alanın yok olduğu yangınla ilgili olarak CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay ve beraberindeki CHP'liler, orman yangınlarının tüm yönleriyle araştırılması için Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Sulama kanalına düşen yavru köpek kurtarıldı 

Muğla'nın Kavaklıdere İlçesinde sulama kanalına düşen yavru köpek kurtarıldı. 

Seyir halindeki kamyon alev aldı

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde seyir halindeki tomruk yüklü kamyon alev aldı.

Zeytinde Verimsizliğe Neden Olan Sorunların Çözümü İçin Toplantı Yapıldı

“Zeytinlerde Verimsizliğin Nedenlerinin Tespiti Ve Sorunların Giderilmesi Projesi” Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Kavaklıdere’ye 3 atıksu arıtma tesisi

MUSKİ Genel Müdürlüğü ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü arasında 3 ilçe ve mahallelerini kapsayan bir protokol imzalandı. Atıksu arıtma tesisi, kolektör bağlantısı, deşarj ve by-pass hatları ileenerji temin sistemleri imalatlarını kapsayan protokolde imalatlar DSİ tarafından yapılacak, işlerin maliyeti imalatların tamamlanması ve devredilmesinin ardından MUSKİ tarafından DSİ'ye ödenecek.

Muğla'da İlçe Kaymakamları değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile çoğunluğu kaymakam olan 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Atamalara göre, Muğla’nın Menteşe, Bodrum, Dalaman, Köyceğiz, Kavaklıdere, Seydikemer, Milas, Yatağan, ve Ortaca kaymakamları değişti.

CHP’li Erbay;Muğla yangınından çıkarılacak çok ders var

Muğla tarihindeki en büyük orman yangını felaketini yaşadı. Marmaris, Köyceğiz, Bodrum, Menteşe,Yatağan, Datça, Dalaman, Kavaklıdere, Seydikemer’de çıkan ve 29 Temmuz ile 13 Ağustos tarihleri arasında 15 gün boyunca süren orman yangınlarında yaklaşık 70 bin hektar ormanlık alan yandı. Yaban hayat ve ekolojik yapı yok oldu.

Kavaklıdere yangını kontrol altına alındı

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesi ile Aydın-Bozdoğan yol ayrımında çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

Muğla’da orman yangını

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Tarım İl Müdürü Saylak, saldırılara sosyal medya hesabından cevap verdi

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla’nın hemen hemen her ilçesinde çıkan orman yangınları sırasında bilinçli bir şekilde kendisine yönelik sosyal medyadan başlatılan karalama kampanyasına yine sosyal medya üzerinden cevap verdi. “Buradayım sevgili kardeşim buradayım” ifadeleriyle açıklamasına başlayan Saylak “Evim çok sıcak ama sizin klavyeniz buz gibi” cümlesi dikkat çekti.

Muğla yangınlarında 38 bin 715 kişi tahliye edildi

Muğla’da 12 gün önce Marmaris’te ve ardından Bodrum, Milas, Köyceğiz, Kavaklıdere, Seydikemer ve diğer ilçelerde devam eden orman yangınlarında resmi ve gönüllülerden oluşan personel sayısı, tedbir amacıyla boşaltılan ev ve vatandaş sayısı, tahliye edilen hayvan sayısı, dağıtılan su, yemek, hava ve yer unsurlarının rakamları açıklandı.

Adalet Bakanı Gül: “Yanan alanlara tek bir çivi çakılmasına izin vermeyeceğiz”

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde kontrol altına alınan sahaları inceledikten sonra ilçe merkezinde vatandaşlar ile bir araya geldi. Bakan Gül, yanan alanlara tek bir çivi dahi çakılmasına izin vermeyeceklerini söylerken, yangınlarla ilgili soruşturmaların çok titizlikle sürdürüldüğünü açıkladı.

Yangından etkilenen bölgelere psiko-sosyal destek sağlanıyor

Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ilçelerde yaşanan orman yangınlarında evleri yanan, akrabalarına sığınan, hastanede tedavisi devam etmekte olan vatandaşların acil ihtiyaçları ve psiko-sosyal destek hizmeti sağlandı.

Muğla’da dört ilçede yangınlar devam ediyor

Muğla'da öğle saatlerine kadar Milas, Köyceğiz ve Kavaklıdere'den Menteşe ilçesine sirayet eden orman yangınına Yatağan'da başlayan yangın da eklendi.

Yardım noktalarında büyük yoğunluk

Muğla'nın Menteşe, Marmaris, Bodrum, Fethiye, Milas, Köyceğiz ve Kavaklıdere ilçelerinde başlayan ve farklı noktalardan kısa sürede hızla yayılarak çok büyük bir alanda etkili olan orman yangınları için büyük bir seferberlik başladı.

Menteşe’de havadan-karadan müdahale devam ediyor

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinden Menteşe ilçe sınırlarına sıçrayan orman yangını, Bayır Mahallesi ile Göktepe verici istasyonları arasında devam ediyor.

Kavaklıdere yangını Menteşe sınırlarında devam ediyor

Aydın-Muğla sınırında başlayan Kavaklıdere orman yangını Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe sınırında devam ediyor.

Ünlü oyuncu Mehtap Bayri: “Ormanları yakanları unutmayalım”

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde başlayan ve Menteşe ilçesine sıçrayan orman yangınının kontrol altına alınması için havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Ekiplere çok sayıda vatandaş da sahada destek verirken, 'Kalk Gidelim' dizisi oyuncularından ve dizinin çekildiği Yeşilyurt Mahallesi'nden arazi satın alan Mehtap Bayri de yangın sahasında yanan alanlarda ekiplere soğutma çalışmalarında destek veriyor.

Muğla yangınlarında 9’uncu gün

29 Temmuz'da Marmaris ve Bodrum'da başlayan, ardından Milas, Köyceğiz, Kavaklıdere, Seydikemer ilçeleri ile devam orman yangınlarında Milas, Köyceğiz ve Kavaklıdere'deki yangınlar aktif şekilde devam ediyor.

Tek kollu kahraman

Muğla’nın Kavaklıdere İlçesi'nde çıkan orman yangınında tek kolu ile traktör kullanarak, yangına su taşıyan Serhat Erfidan vatandaşları duygulandırdı.

Muğla'da ormanlar alev alev yandı, tahribat gün aydınlanınca ortaya çıktı

Muğla'nın Kavaklıdere'ye bağlı ormanlık alanlarında çıkan orman yangınların bir kısmı kontrol altına alındı. Günün ilk ışıklarıyla birlikte ortaya çıkan tahribat havadan görüntülendi.

Muğla’da alevler yeniden yükseldi

Muğla'da 29 Temmuz'da başlayan orman yangınları devam ediyor. Bodrum'daki yangınlar kontrol altına alınırken diğer bölgelerdeki yangınlar devam ediyor. Milas Fesleğen ile Kavaklıdere yangınlarında ise alevler yeniden yükseldi.

Alevler TRT vericilerine 500 metre yaklaştı

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesine Aydın'dan sıçrayan orman yangını, Kavaklıdere ilçesinden de Menteşe ilçesine sirayet etti.

Menteşe’de yangın söndürme çalışmaları devam ediyor

Muğla bölgesinde devam eden ve kontrol altına alınmayan Kavaklıdere'deki orman yangını Muğla'nın Menteşe sınırlarına dayandı. Menteşe'nin kırsal Şenyayla Mahallesi'ne yakın noktada devam eden yangın havadan görüntülendi.

Yeşil Vatan’ın ‘Nene Hatunları’

Muğla bölgesinde 8 gündür devam eden orman yangınlarında söndürme ekiplerinin en büyük destekçisi vatandaşlar oldu. Marmaris ve Bodrum'da 29 Temmuz'da başlayan, Milas, Köyceğiz, Fethiye, Seydikemer ve Kavaklıdere ilçelerinde devam eden orman yangınlarında ekiplerin yanı sıra vatandaşlar ve kadınlar da Yeşil Vatan'ı korumak için büyük çaba sarf ediyor.

Muğla orman yangınlarında son durum

Muğla'da 29 Temmuz'da başlayan orman yangınlarından Marmaris, Milas, Kavaklıdere ve Köyceğiz yangınları devam ederken, Bodrum ve Seydikemer ilçelerindeki yangınların kısmen kontrol altına alındığı açıklandı.

Kavaklıdere yangını havadan görüntülendi

Muğla bölgesinde devam eden ve kontrol altına alınamayan Kavaklıdere'deki orman yangını Muğla'nın merkez ilçesi sınırlarına dayandı. Menteşe'nin kırsal Kozağaç Mahallesi üst bölümlerinde devam eden orman yangını havadan görüntülendi.

Kavaklıdere’de ikinci yangın önlendi

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi Çavdır mahallesinde çıkan orman yangını çoğunluğu vatandaşlardan oluşan yangın ekibi ve helikopterin müdahalesi ile kontrol altına alındı.

Muğla'da bir yangın daha çıktı

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde yeni bir noktada bir orman yangını daha çıktı.