Etiketler

Belediye ve Kent Konseyi Kadın Meclisi toplantı yaptı

Kadın Dostu Kent Aksiyon Planı'nın harekete geçirilmesi için 11.08.2020 tarihinde Fethiye Belediyesi'nde Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok, Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi/Fethiye Kent Konseyi Genel Sekreteri Melek Gözde Gürsoy, Fethiye Belediyesi Meclis Üyeleri Mürüvvet Başıhoş ve Devrim Öztürk, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Dilek Sağesen ve Yürütme Kurulu Üyesi Didem Demir’in katılımıyla bir toplantı yapıldı.

'Başarmış kadınlar' hikayelerini anlattı

Menteşe Belediyesi, Karya Kadın Derneği, Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Ortaklığında Hazırlanan 'Kendi Hikayesini Yazan Kadınlar; Başarmış Kadınlar'' söyleşi etkinliği Konakaltı Kültür Merkezinde yapıldı.

Fethiye’de Kadınlar Günü Programına Yoğun Katılım

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Yönerge oylandı

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, yönerge oylamasını gerçekleştirirken; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programını da ele aldı. Kadın Meclisi Genel Kurulu, Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu’nda toplandı.

Güleda'nın ismi doğduğu sokakta yaşıyor

Muğlalı Üniversite öğrencisi Güleda Cankel, öğrenim gördüğü Isparta'da eski erkek arkadaşı tarafından öldürülmesinin ardından Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından isminin doğduğu sokağa verilmesi için yaptığı başvuru Menteşe Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edilmişti.

Fethiye'de Kadınlar, Başkanını Seçti

Fethiye Kent Konseyi kadın meclisi başkanlığına Fethiye Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği gönüllüsü Dilek Sağesen seçilirken, yürütme kuruluna Daha önce Fethiye Kent Konseyi Engelli Meclisinde seçilen ancak dağılım nedeni ile gönüllü çekilen Kader Koca genel kurulda oy birliği ile seçilen ilk aday olurken, emekli hakim Suna Kumyol yine genel kurulda itirazsız olarak yüksek oy alması ile sayıma gerek kalmadan seçilen ikinci kurul üyesi oldu.

Kadın Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurulu öncesi ilk toplantısını yaptı.

Marmaris Kent Konseyi 'Şiddetin her türlüsüne karşı çıkılmalı'

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından yapılan bildiride 'Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, neden uygulandığına bakılmaksızın ortak bir bilinçle şiddete karşı ortak bir duruş sergilenmeli ve mücadele edilmelidir' denildi.

Marmaris Kent Konseyi kadınlarından örnek davranış

Muğla'nın Marmaris ilçesi Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi pazar yeri temizliği yaparak örnek bir davranış sergiledi.

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı İlkay Gözen oldu

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlık seçimi yoğun katılımla yapıldı. Yapılan oylamada İlkay Gözen Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı seçildi.

KADINA ŞİDDETİN HİKAYESİ: YÜN BEBEK...

Menteşe Belediyesi ve Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında düzenlenen Yün Bebek Film gösterimi ve Yönetmen Ümmiye Koçak söyleşisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

YÜN BEBEK MİLAS'TA SAHNELENECEK...

Menteşe Belediyesi, Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününde “Yün Bebek” film gösterimi ile Anadolu Kadınının Şiddetle Hikayesini anlatacak.

KERMESİN GELİRİ HUZUREVİNE

Yaşlılar Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi önderliğinde Fethiye’deki birçok STK’nın destekleriyle Fethiye Huzurevi yararına kermes düzenlendi. Etkinlik Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde gerçekleştirildi.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLU DOLU GEÇECEK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi, ilçede gün boyunca etkinlikler düzenlemek için harekete geçti.

BU KERMESİN GELİRİ KIZ ÖĞRENCİLERE

Fethiye Kadın Meclisi ve Fethiye Bakım Sosyal Rehabilitasyon merkezi iş birliği ile yurtta kalan kız öğrencilere destek amacıyla düzenlenen kermese yoğun ilgi oldu

KADIN MECLİSİ TOPLANDI

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi toplanarak kadına yönelik şiddetle mücadele günü hazırlıklarına başladı.

BENİM OĞLUM SUÇ İŞLEMEYECEK PROJESİ BAŞLATILIYOR

Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi ilçede aile içi şiddetin önlenebilmesi için “Benim oğlum suç işlemeyecek”isimli proje başlatacak

Fethiye Kadın Meclisi 2012 yılını değerlendirdi

Fethiye Kadın Meclisi 2012 yılını değerlendirdi

FETHİYE KADIN MECLİSİ 2012 YILI PROGRAMINI GÖRÜŞTÜ

Fethiye Belediyesi kadın Meclisi 2011 yılını değerlendirip, 2012 yılının çalışma programını görüştü.

ENGELLİLERİN AİLELERİNE BİLGİLER AKTARILDI

Fethiye Zihinsel Özürlüler Derneği, Fethiye Belediyesi, Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi, Fethiye Evi Gönüllüleri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi,

KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETİN SON BULMASI İÇİN FETHİYE’DEN ÇAĞRI YAPILACAK

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Fethiye’de de bir dizi etkinlik düzenlenecek. Fethiye Kadın Meclisi’nin organize edeceği etkinliklerde kadına karşı şiddete son çağrısı yapılacak.

FETHİYE’DE FOTOĞRAFLARLA NOSTALJİ RÜZGARI

Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi ile fotoğrafçı Şükrü Gürel’in işbirliği ile düzenlenen Babalar Günü Fotoğraf sergisi nostalji rüzgarı estirdi.

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ İÇİN MİNÜBÜS ALACAKLAR

Fethiye Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği ile Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi, şehit ailelerinin önemli günlerinde ihtiyacını karşılamak üzere minibüs almak için çalışmalara başlandı.

KADIN MECLİSİ YAŞLILARI ZİYARET ETTİ

Fethiye Kadın Meclisi Başkan ve üyeleri huzurevini ziyaret ederek huzurevi sakinlerine moral verdiler.

BAŞARILI KADINLARA PLAKET VERİLDİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Fethiye Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından seçilen başarılı kadınlara plaket verildi.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Fethiye Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Fethiye’de etkinlikler düzenliyor.