Etiketler

Kadın Efelerden Kaymakam Fırat’a ziyaret

Dağların Sultanları Kadın Efeler ve Tabiat Kadınları Yürüyüş Grubu Başkanı Mihriban Arslan ile üyeler, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunup; görevinde başarılar dilediler. 

Dağların Sultanları, Gençlik Bayramını Kutladı

Dağların Sultanları Kadın Efeler Grubu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Gençlik Marşı söyleyerek kutladı.

6. Kuruluş Yıl Dönümlerini Kutladılar

Dağların Sultanları Kadın Efeler olarak da anılan Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Grubu üyeleri, kuruluşlarının 6. yıldönümü dolayısıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Yoğun katılımın olduğu program Zentara Beach Cafe’de gerçekleştirildi.

'Tabiat Kadınları' grubu Babadağ'ı gezdi

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş grubu ‘kadına şiddet, insanlığa ihanettir’ yürüyüşü gerçekleştirdi. Fethiye’den Babadağ’a yürüyüş düzenleyen Fethiye Tabiat Kadınları grubu kadına şiddeti lanetledi.

Geleneksel kahvaltı programına yoğun katılım oldu

Fethiye Kırçiçekleri Derneği, her yıl geleneksel hale getirdiği Öğretmenler Günü kahvaltı programını bu yıl da gerçekleştirdi. Denizatı Restoran’da gerçekleşen etkinliğe Dağların Sultanları Kadın Efeler halk oyunları gösterileri ile renk kattı.

Kadın Efeler sosyal medyada ilgi odağı oldu

Fethiye’nin Kadın Efeleri olarak çeşitli etkinliklere katılan Dağların Sultanları, İncirköy’de çekilen Türk Bayrakları ile sosyal medyanın ilgi odağı oldular. Grup Lideri Mihriban Arslan, “Ekim ayından itibaren kültürel anlamda daha çok etkinliğe katılacağız” dedi.

KADIN EFELER TARİHİ ÇARŞIYI BASTI

Fethiye’de yeni kurulan Paspatur Yaşam Derneği tarafından tarihi Paspatur çarşısına ilgiyi arttırmak, eski hareketli günlerine döndürmek amacıyla düzenlenen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Paspatur çarşısına yoğun canlılık getiren etkinlikte dağların sultanları isimli kadın efeler grubu ile semazen ekibinin gösterileri yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi ile izlendi. Etkinliklerle çarşıda yoğun bir kalabalığın yer aldığı gözlenirken, Dernek Başkanı Çağatay Aras, ''Old Town Paspatur etkinliklerimizle çarşımıza bir canlılık katabildiysek ne mutlu bize. Fethiye halkını da Paspatur'da görmek istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

GRUP GÖRSELLİĞİ BİRİNCİLİĞİ FETHİYE KADIN EFELERİN

Fethiye Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kortej yürüyüşünde yer alan Dağların Sultanları Kadın Efeler grubu Karnaval Yürüyüşü Grup Görselliği Birinciliğine layık görüldü.

Kadın efeler festivallere hazırlanıyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Tabiat Kadınları Doğa Yürüyüş Grubu üyesi 25 kadından oluşan Dağların Sultanları Kadın Efeler grubu, efe kıyafeti giyerek zeybek oyunlarını ile festivallere hazırlanıyor.

FETHİYE'NİN KADIN EFELERİ VAR

Fethiye Tabiat Kadınları Yürüyüş Grubu bünyesinde Grup lideri Mihriban Arslan öncülüğünde Folklor Öğretmeni Nazan Sarıbaşoğlu eğitmenliğinde kurulan dağların sultanları halk oyunları ekibi Fethiye'nin İlk Kadın Efeler Grubu olarak dikkat çekiyor.