Etiketler

CENNETTE YANGINA SORUŞTURMA

Fethiye’nin Faralya Mahallesi Kabak mevkiinde bilinmeyen neden ile çıkan yangında bir işletmenin Bungalovları ile yaklaşık 2 dönümlük orman alanı kül oldu.

GECENİN SESSİZLİĞİNİ ALEVLER BOZDU

Faralya mahallesi Kabak mevkiinde dün akşam 22:30 sıraların da yangın çıktı. Yangında 2 dönümlük orman arazisi ve Shambala Kamping Konaklama işletmesine ait 6 adet bungolov ev yandı.

FETHİYE'DE DENİZ DİBİNDEN ÇIKANLAR HAYRETE DÜŞÜRDÜ

Fethiye'de düzenlenen deniz dibi temizliğinde kıyıya çıkarılan atıklar, görenleri hayrete düşürdü. Zıpkından açılmamış bira paketine, ayrıca bir çuval dolusu moloz da denizden çıkarıldı. Yaklaşık yarım saatte 3 dalgıcın çıkardığı atıklar ile ilgili olarak konuşan Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, " İnsanın olduğu yerde elbette atık çıkacaktır ancak dikkatli olduğumuz, çevre bilincine sahip olduğumuz zaman çok daha iyi bir Fethiye'de yaşama imkanı bulacağız" ifadelerini kullandı.

KARABURUN, “SU SORUNUMUZ DEVAM EDİYOR”

Turizm sezonunun gelmesiyle nüfusu hızla artan Fethiye’nin Faralya Mahallesi’nde su sorunu devam ediyor. Faralya Mahallesi Muhtarı Hasan Karaburun, “Kızılcakaya ve Kabak mevkilerinde su sorunumuz devam ediyor. Fakat hızlı bir nüfus artışı ve yapılaşma nedeniyle susuz kaldık. MUSKİ ekipleri çözüm için çalıştı ama su olmadığı için bir sonuç alamadık” şeklinde ifadeler kullandı.

Yaptırdığı okulun açılışını göremeden vefat etti

Muğla'nın Datça ilçesinde okul yaptıran hayırsever iş adamı Necat Kabaklarlı okulun resmi açılışını göremeden vefat etti.

Kabak Koyu'nda kayalıklardan düşen kişiyi JAK ekipleri kurtardı

Fethiye'deki dünyaca ünlü Kabak Koyu'nda kayalıklardan düşerek yaralanan yabancı uyruklu kişiyi, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi kurtardı.

Doğa yürüyüşlerini sürdürüyorlar

Fethiye Tabiat Kadınları Doğa Yürüyüşü Grubu bu hafta Faralya Kabak sahilinden Likya Yolu’nu yürüdü...Fethiye’deki kadınları evlerinden çıkartıp doğa yürüyüşlerine alıştıran yürüyüş grubu, Likya Yolu ve alternatif yürüyüş yollarını her hafta adım adım yürümeye devam ediyorlar.

Yeni Milasspor'un Yeni Hocası Birol Erten

Muğla Mahalli Süper Amatör küme takımı Yeni Milasspor'da istifa eden Mehmet Kabak hocanın yerine Birol Erten ile anlaşma sağladı. Anlaşma için eski Antrenör Mehmet Kabak aracı oldu

Mehmet Kabak istifa etti

Muğla Süper Amatör Lig'de mücadele eden Yeni Milas sporda teknik direktör Mehmet Kabak takımda düzelmeyen kötü gidişatın ardından istifa ettiğini açıkladı.

Fethiye Belediyesi “İklim İçin Biz Varız” dedi

Yerel İzleme Araştırma ve Uygulamalar Derneği, 350 Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi UN SDSN'nin ortaklaşa düzenlediği İklim için Kentler Çalıştayı ve İklim Eylem Planı Eğitimine Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi Melek Gözde Gürsoy, Fethiye Belediyesi Çevre Müdürü Selver Hatice Kabak ve Fethiye Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Engin Erçetin katıldı.

Yeni Milasspor'da teknik kadro belli oldu

Muğla Süper Amatör küme takımı Yeni Milasspor'da 2019-2020 sezonunda görev yapacak teknik adamlar belli oldu. Teknik kadro Mehmet Kabak ve yardımcılarından oluşacak.

Karaca, “Fethiye körfezi siyasi ayrım yapılmadan temizlenmeli”

Fethiye körfezinde yaşanan renk değişikliği ile ilgili CHP’li Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak açıklamalarda bulundu. Turizmcilerin zarar görmemesi için 2 aydır açıklama yapmadığını ifade eden Başkan Karaca, “Sadece Büyükşehir Belediyesini ve MUSKİ’yi suçlayarak bir yere varamayız. Bu konuda siyasi ayrım yapmamalıyız. Körfezi temizleyeceksek, iktidar, büyükşehir belediyesi, ilçe belediyesi, STK’lar hep beraber bu sorunu çözmemiz gerekiyor” dedi.

Kabak Koyunda kayalıklardan düşen kişiyi JAK kurtardı

Fethiye'deki Kabak Koyunda çıktığı doğa yürüyüşünde yaklaşık 30 metre yükseklikten düşen kişi yaralandı.

Kabak Koyu Kontrolsüz Çadırcılardan Kurtuldu

Muğla'nın Fethiye İlçesinde dünyaca ünlü kabak koyu kontrolsüz çadırcılardan kurtuldu. Çadırcıların bıraktığı çöpleri kamp ve işletme temizledi.

KABAK KOYU KONTROLSÜZ ÇADIRCILARDAN KURTULDU

Fethiye’nin Faralya Mahallesi’nde ormanın içinde saklı bir cennet olan Kabak Koyu, kontrolsüz çadırcılardan kurtuldu.

Kabak Koyundaki Çadırlar Kaldırıldı

Fethiye’ninFaralya mahallesinde ki Kabak Koyunda ormanlık alana gelişigüzel çadır kuran ve çevrede zaman zaman yangına yol açan tatilciler bu alandan uzaklaştırılıyor.

KABAK KOYUNDAKİ BU MANZARA İSYAN ETTİRDİ

Fethiye'nin eşsiz güzellikteki koylarından biri olan Kabak Koyu, kamçıların bıraktığı çöplerle kirleniyor.

Kabak Koyunda Kaybolan İki kişiyi AFAD Buldu

Muğla'nın Fethiye İlçesindeki dünyaca ünlü kabak koyunda doğa yürüyüşüne çıktıktan sonra yolunu kaybeden iki kişi AFAD ekipleri 4 saat süren araması sonucu buldu.

Fethiye’de ’Gençlik Şöleni’

Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Gençlik Şöleninde Halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı konser verdi.

Kano Federasyonu Başkanından, Başkan Ceylan’a ziyaret

Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan'ı makamında ziyaret etti.

Fethiye’de kayalıklardan düşen Azeri kadın hayatını kaybetti

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki dünyaca ünlü Kabak Koyu'nda kayalıklardan düşen Azeri kadın feci şekilde can verdi. Talihsiz kadının cesedi 2 saat süren uğraş sonucu kayalıklardan çıkarıldı.

Kabak Koyu'nda Yine Düşme Olayı : 1 Ölü

Faralya Mahallesi'nde Kabak Koyu Şelaler Bölgesi'nde bir kadının düşerek hayatını kaybettiği öğrenildi.

Tokluk hissi veren besinler

Avicenna Marka Sorumlusu Uzman Biyolog Arzu Kabakçı, glisemik indeksi düşük gıdalar ve yüksek lifli besinleri tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

KARTAL, DOĞAYA BAŞARILI ŞEKİLDE BIRAKILDI

Bazı vatandaşlar ile Milli Parklar Şefliği'nin bulduğu yavru ve yaralı hayvanları tedavi ve rehabilite eden Veteriner Hekim Tülin Özcan, 4 aylık yaralı yavru kartalı bir ay kadar bakımını sağladıktan sonra bulunduğu doğaya götürüp uçmasını sağladı. Yavru kartal Fethiye'nin Faralya Mahallesi Kabak Koyu'nda süzülüp kayalıklara doğru uçarken, izleyenler çığlıklar attı.

KAYBOLAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ UMKE KURTARDI

Fethiye’nin Faralya Mahallesi Kabak Koyu’na tatile gelen ve koy çevresinde gezerken kaybolan 2 üniversite öğrencisi UMKE ekipleri tarafından bulundu.

SU KABAĞINI SÜS EŞYASI VE LAMBAYA ÇEVİRİYORLAR

Eskiden ihtiyaçtan dolayı kullanılan su kabakları şimdilerde ise süs eşyası olarak evlerdeki yerini aldı. Yıllarca su taşınan, saklama kabı yerine kullanılan su kabakları sanatkarların el işi, göz nuru ile yaptıkları çalışmalarla artık evleri de aydınlatıyor.

YARALI KAPLUMBAĞA SAHİLE VURDU...

Muğla'nın Fethiye İlçesi Kabak koyunda sahile vuran yaralı Caretta caretta cinsi kaplumbağa doğa severlerin sayesinde tedavi altına alındı. Antalya ve Bodrum’dan grup halinde kabak koyuna kamp kuran tatilciler deniz üstünde yaralı vaziyette duran Caretta caretta cinsi kaplumbağa gördüler. Tatilciler Şahin Gölen ve Yüksel Ön adını “Cengiz” koydukları yaralı kaplumbağayı kendi araçları ile Fethiye Merkeze getirerek Fethiye Milli Parklar şefliği yetkililerine teslim ettiler.

YARALI CARETTA CARETTAYI TATİLCİLER KURTARDI...

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, Faralya Mahallesi Kabak koyuna denizde bitkin halde bulunan caretta caretta, kampa gelen tatilciler tarafından kurtarıldı.

AKUT VE UMKE KABAK KOYUNDA KURTARMA OPERASYONU YAPTI

AKUT Fethiye Ekibi, Ölüdeniz mahallesi Kabak Koyu'nda sağ ayak bileğinde düşmeye bağlı travma oluşan kazazedeye UMKE ve 112 Ekipleri ile birlikte yaklaşık 1 kilometre yürüyerek gece geç saatlerde hastaneye ulaştırdılar.

ALMAN BELGESELCİ ÖLÜ BULUNDU (son dakika)

belgesel çekimi için gelen Alman ARD televizyonu çalışanı 58 yaşındaki Bernd Girrbach'ın bu sabah Kabak Koyu’ na 1 kilometre mesafedeki ormanlık alanda cesedi bulundu.