Jandarma Komutanlığı Haberleri

Jandarma Komutanlığı Haberleri

Seydikemer’de düzenlenen hırsızlık operasyonunda 2 şüpheli yakalandı

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde gerçekleşen hırsızlık olayının 2 şüphelisini Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Kaçak kesim havyan eti yakalandı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri hayvan hırsızlığı ve yasa dışı hayvan nakline karşı denetimlerini sürdürürken, Köyceğiz yol kontrolünde kaçak kesim yapılmış 9 adet küçükbaş havyan ele geçirdi.

13 yıl 7 ay hapis cezası ile aranan şahıs yakalandı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı aranan şahısların yakalanmasına yönelik yaptığı çalışmalarda 13 yıl 7 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüpheliyi yakaladı.

Jandarma’dan bayram öncesi helikopterli denetim

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi yerli ve yabancı turistlerin huzur ve güven içinde bayram tatilini geçirebilmeleri için Muğla İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler havadan ve karadan denetimlerini sürdürüyor.

‘Huzur ve Güven’ uygulamasında 9 tutuklama

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin JASAT timleri koordinesinde gerçekleştirdiği 'Huzur ve Güven' uygulamasında aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonunda 9 şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

Muğla’da son 4 ayda 2311 düzensiz göçmen yakalandı

Muğla'da İl Jandarma Komutanlığı tarafından son 4 ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlerde 2 bin 311 düzensiz göçmen yakalandı.

Muğla’da 561 özel güvenlik görevlisine eğitim verildi

Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından 561 güvenlik görevlisine Kurumsal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme Uygulaması (KAAN), Özel Güvenlik Hizmetleri, Genel Kolluk-Özel Güvenlik İş Birliği ve Farkındalık Eğitimi verildi.

Muğla Jandarması 23 Nisan’da çocuklara bayram coşkusu yaşattı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ula İlçesi Turgut İlkokulunda eğitim ve öğretim gören öğrenciler Muğla İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen çeşitli etkinliklerle bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

Milas’ta Jandarma 23 Nisan’ı okulda kutladı

Muğla'nın Milas ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akkovanlık Mahallesi'nde ikamet eden çocuklarla bir araya gelerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Jandarmadan bayram öncesi havadan-karadan denetim

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi Muğla İl Jandarma Komutanlığına bağlı tüm ekipler, vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmesi amacıyla sorumluluk alanlarında denetimlerini sürdürüyor.

Sahte turizm sitelerine erişim engeli

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 'Güvenli Turizm' denetimlerini sürdürüyor. Jandarma ekiplerinin sorumluluk alanındaki otellerin web sitelerini kopyalayarak nitelikli dolandırıcılık yaptığı tespit edilen 26 siteye erişim engeli getirildi.

Göçmen kaçakçıları tutuklandı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzensiz göçle mücadele çalışmaları çerçevesinde Köyceğiz Ekincik koyundan deniz yolu ile yabancı uyruklu şahısları yurt dışına kaçırmaya çalışan 6 kişiden 4'ü tutuklandı.

Yabancı uyruklu göçmen kaçakçısı tutuklandı

Düzensiz göçle mücadele calışmalarında Muğla il Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Fethiye Katrancı Koyuna H.D. isimli şahsın araç ile yasadışı göçmen getireceği bilgisi alındı.

Uyuşturucu operasyonu: 1 tutuklama

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu madde imal ve ticareti ile mücadele çerçevesinde bir araçta yaptığı aramada uyuşturucu madde ve uyuşturucu imalatında kullanılan aparatlar ele geçirdi.

Jandarmanın ‘Ormancı’ operasyonunda gözaltı sayısı 25’e yükseldi

Muğla İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekiplerinin sabah saatlerinde Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü ile Ortaca Orman İşletme Şefliği'ne düzenlediği operasyonda gözaltı sayısı 25'e yükseldi. Ortaca ve Dalaman Orman İlçe Müdürlüklerinde çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Jandarma, Dalaman ve Ortaca Orman İşletme Müdürlükleri’ne operasyon düzenledi

Muğla İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekipleri, sabah saatlerinde Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü ile Ortaca Orman İşletme Şefliği'ne operasyon düzenledi. Ekiplerin çalışanları dışarı çıkardığı ve binalardaki evrak ve bilgisayarlarda inceleme yaptığı belirtiliyor.

Yunanlıların ölüme ittiği göçmenlerin botu karaya sürüklendi

Yunanistan’ın Ege adalarından Türk karasularına geri lastik bot içinde geri ittiği düzensiz göçmenlerin botu sürüklenerek Datça açıklarında karaya vurduDatça ilçesinde can salı içerisindeki bir grup düzensiz göçmenin sürüklenerek karaya çıktığının tespit edilmesi üzerine ilçe Sahil Güvenlik ve Datça İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ortak icra edilen faaliyet sonrası 12 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kara üzerinden kurtarıldı.

Jandarma huzur ve güven uygulamasında 19 tutuklama

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Muğla genelinde sorumluluk bölgelerinde huzur ve güven uygulaması geçekleştirdi.

Göçmen kaçakçıları tutuklandı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzensiz göçle mücadele çalışmalarında sürdürdüğü huzur uygulamasında Köyceğiz Ekincik Mahallesi Kargacık Mevkiinde şüpheli şahıslar üzerinde uygulama yaptı.

Jandarma Uzman Çavuş hakkındaki tedbir kaldırıldı

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Uzman Jandarma Çavuş Ali A. hakkında verilen 'Tedbiren uzaklaştırma' kararı kaldırıldı.

Sahte jandarma kaçamadı

Yatağan’da kendisini Jandarma olarak tanıtarak bir vatandaşı dolandıran şahıslar Muğla İl Jandarma Komutanlığı JASAT Timi tarafından yapılan detaylı araştırmalar sonucunda Denizli ilinde yapılan operasyonlar ile yakalandı.

Dolandırıcılık yapan şahıs yakalandı

Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT Timleri tarafından yapılan operasyonla hakkında “Kamu Kurum ve Kuruluşları vb. Tüzel Kişilerin Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık” suçundan 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama kararı bulunan B.A. isimli şahıs yakalandı.

2021 yılında 67 kaçak yapı mühürlendi

2021 yılında Muğla İl jandarma Komutanlığı tarafından yürütülmekte olan İmar Kanunu ile Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanunu ile mücadele kapsamında Fethiye İlçesi Kayaköy ve Karakeçiler Mahalleleri’nde inşaat faaliyetleri ilgili mevzuat çerçevesinde yapılan denetimlerde yasal mevzuata aykırılığı tespit edilen 67 yapı Fethiye Belediyesi tarafından mühürlendi.

Belediye ekiplerince tuzlama çalışması yapıldı

Menteşe Belediyesi karla mücadele ekipleri, dün akşam etkili olan kar yağışının ardından gece boyunca TOKİ, Karşıyaka ve Sekibaşı Mahalleleri, Menteşe Evleri ve şehir Merkezinde buzlanma olan yollarda tuzlama çalışması yaptı. Menteşe Belediyesi’ne, İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve Jandarma Komutanlığı’na gelen ihbarlara göre tuzlama çalışmaları belediye ekiplerince devam ediyor.

Köyceğiz Müftülüğü personellerine seminer düzenlendi

Muğla'nın Köyceğiz Kaymakamlığı himayelerinde 2022 yılı Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele faaliyetleri kapsamında; İlçe Müftülüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Sosyal Hizmet Merkezi işbirliğinde İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Kuran Kursu öğreticilerinden oluşan Köyceğiz Müftülüğü personellerine 'Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konularında seminer gerçekleştirildi.

Milas’ta Jandarma, KADES’i anlattı

Milas İlçe Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri tarafından yapılan etkinlikte Kadın Destek (KADES) uygulamasının tanıtımı yapıldı.

Çocuğa karşı eziyet suçundan aranıyordu yakalandı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 'çocuğa karşı eziyet' suçundan kesinleşmiş 12 yıl hapis cezası bulunan İ.D., Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.

Tacizci jandarmadan kaçamadı

Seydikemer İlçe jandarma Komutanlığı Ekipleri tarafından Seydikemer İlçesi Arsa Mahallesi’nde , hakkında “çocuğun cinsel istismarı” suçundan 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama kararı bulunan Ş.K. isimli şahıs yakalandı.

5 yıl 10 ay hapis cezası ile aranıyordu, yakalandı

Muğla İl Jandarma Komutanlığınca aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucu, hakkında ‘kasten yaralama, görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından 5 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama kararı bulunan B.D. Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyon ile yakalandı.

Uyuşturucu satıcısı yol kontrolünde yakalandı

Bodrum İlçe jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından Kızılağaç yol kontrol noktasında yapılan uygulama sırasında hakkında uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama” suçundan 14 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama kararı bulunan B.E. isimli şahıs yakalandı.