Iyi Parti Haberleri

Iyi Parti Haberleri

BAŞKAN ÇOBAN’DAN, BAŞKAN SOYDEMİR’E ZİYARET

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir’i ziyaret etti.

İYİ PARTİ FETHİYE İLÇE YÖNETİMİ, BAŞKAN ÇIRALI İLE GÖRÜŞTÜ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (FTSO) ziyaret eden İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, ilçe yönetimi ve İyi Partili Fethiye Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. İlçe Başkanı Çoban, Fethiye’nin sorunları ile ilgili bilgi almaya geldiklerini belirtirken, Başkan Çıralı yüksek enflasyon ortamında zorluk çeken FTSO üyelerinin sıkıntıları başta olmak üzere Fethiye’nin ortak problemlerine ilişkin hazırlayacakları bir raporu önümüzdeki günlerde tüm siyasi partilere sunacaklarını kaydetti.

Fatih Çoban'dan bayram kutlaması

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban Kurban Bayramı nedeni ile kutlama mesajı yayınladı. Çoban mesajında “Kurban Bayramı’nızı en kalbi duygularımla kutlar saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

ALTILI MASA KAHVALTIDA BULUŞTU

2023 Haziran Ayı’nda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için bir araya gelerek Altılı Masa adı altında buluşan CHP, DEVA, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi Fethiye İlçe Başkanları kahvaltıda bir araya geldiler. Altılı masa ortaklarından olan İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban buluşmaya mazeretinden dolayı katılamadı.

İYİ PARTİ ‘DEN YAZ SEFERBERLİĞİ

İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı Fethiye’de esnaf ziyaretlerine başladı. 2023 yılının Haziran Ayı’nda yapılacak seçimlere bir yıldan az bir zaman kala İyi Parti seçim startını hızlı verdi. Parti teşkilatı Dispanser Caddesi ve çarşı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret etti İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban bu ziyaretleri düzenli olarak yaparak Fethiye’nin 41 mahallesini gezeceklerini ifade etti.

İYİ Parti'den rozet töreni

Seydikemer Belediyesi İyi Parti Meclis Grup Başkanı Uğur Karadon, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halil Faik Bozkurt ve ilçe teşkilatının saha çalışmaları kapsamında, İyi Parti Seydikemer Teşkilatı’na üye olan isimlere rozet takma töreni düzenlendi.

İYİ Parti'den rozet takma töreni

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından partiye yeni katılan üyeler için rozet takma töreni gerçekleştirdi.

Milletvekili Gökcan: “Muğla sahipsiz değildir”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Marmaris'te inşaatı devam eden otel ile ilgili iddialarına cevap verdi. Gökcan, Akşener'in Marmaris Kızılbük'deki otel ile ilgili olarak soruyu ittifak ortağı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na sorması gerektiğini açıkladı.

İYİ Parti'ye Katılımlar Artıyor

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından partiye yeni katılan üyeler için rozet takma töreni gerçekleştirdi.

Milletvekili Ergun’dan Kızılbük sorusu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Çevre Komisyonu Üyesi İyi Parti Muğla Milletvekili Prof.Dr. Metin Ergun Marmaris ilçesindeki Kızılbük Koyu’nda devam eden bir otel ve devre mülk inşaat projesi ile ilgili olarak bazı hususları açıklığa kavuşturmak amacı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplandırılması isteği ile soru önergesi verdi.

Ak Parti’den istifa eden Meclis Üyesi İYİ Parti’ye geçti

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Ayşe Çiftçi geçtiğimiz günlerde partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. Ak Parti’den istifa eden Ayşe Çiftçi İyi Parti’ye geçti. Ayşe Çiftçi,’yi İyi Parti’li yapan rozeti İyi Parti Genel merkezi’nde Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

İYİ Partili Ergun, Kıyı Yönetmeliği’nin iptali için Danıştay’a başvurdu

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca 16 Nisan 2022 tarihinde Resmî Gazete'de yayınlanan "Kıyı Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i yargıya taşıdı.

İYİ Parti’den Ziraat Odası’na ziyaret

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, yönetim kurulu üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Önder,geçmiş dönem Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ve İş İnsanı Ahmet Sakıcı Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’i makamında ziyaret ettiler.

İyi Parti İlçe Başkanlığında Bayramlaşma Programı

Fethiye İyi Parti İlçe binasında bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programına İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün, İyi Parti İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe katılarak yönetim kurulu üyeleri ve partililer ile bayramlaştı.

Bakan Kurum'dan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'e cevap

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İYİ Parti Genel Başkanı ‘TOKİ kimseye hesap vermiyor’ diyor.

İYİ Partili Ergun, Kıyı Yönetmeliğindeki değişikliği sordu

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, 16 Nisan’da Resmî Gazete’de yayınlanan Kıyı Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik’te yapılan değişiklikle ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Törende anons gerginliği

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni Çelenk Sunma Töreni’ne İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı da katıldı. Törende program sunucusunun İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’nı anons etmemesi nedeni ile İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve beraberindekiler töreni terk etti.

CHP’den çelenk sunma töreni

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile Beşkaza Meydanı’nda düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Düzenlenen törene İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’da katıldı.

Milletvekili Ergun’dan gündem analizi

İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı Ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun FRT TV'de yayınlanan Gündem Analiz Programı'na konuk oldu. Programda Necati Kanbur'un sorularını yanıtlayan Ergun güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmesinin önemini, maden arama ruhsatı verilmesi, orman yangınları, Rusya Ukrayna savaşı ve ekonomi yönetimi ile ilgili konular hakkında görüşlerini ifade etti.

İYİ Parti'de yeni rozetler dağıtıldı

İyi Parti İlçe Binası’nda rozet takma töreni düzenlendi. Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 200 kişinin İyi Parti bünyesine katılmasından sonra yeni üyelere de rozetler takıldı. Düzenlenen törene İyi Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün, İyi Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve geçmiş dönem Fethiye Belediye Başkanlığı yapan Behçet Saatcı katıldı.

İYİ Parti’den iftar

İyi Parti Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından iftar programı düzenlendi. Düzenlenen iftar programına İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün’de katıldı.

Sakıcı’dan İYİ Parti’ye ziyaret

İş İnsanı Ahmet Sakıcı ve ekibi, İyi Partiyi ziyaret etti. Sohbet eşliğinde geçen ziyarette ekonomi ve ülkenin bulunduğu durum hakkında karşılıklı istişare yapıldı.

İYİ Parti’de rozet takma töreni

Geçtiğimiz günlerde İyi Parti ‘ye katılarak İyi Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan Meral Akşener tarafından rozeti takılan İş ve Siyaset İnsanı Onat Akdu ve İyi Parti’ye katılan yaklaşık 200 kişiye İyi Parti İlçe Binası’nda rozet takma töreni düzenlendi.

Fethiye’den İYİ Parti’ye yeni katılımlar

İYİ Parti’ye Fethiye’den yeni üye katılımları devam ediyor. Av. Abdullah Küçükbozbaş, 2009-2014 Muğla İl Genel Meclis Üyesi, 2014 yerel seçimlerinde Fethiye Belediye Başkan Adayı olan Ziraat Mühendisi Mehmet Üyük, AK Parti Belediye Meclis üyesi Onat Akdu ve Huzurevi Eski Müdürü Adem Güngör İYİ Parti rozetini taktı.

Fethiye’den İYİ Parti’ye yeni katılımlar

İYİ Parti’ye Fethiye’den yeni üye katılımları devam ediyor. Av. Abdullah Küçükbozbaş, 2009-2014 Muğla İl Genel Meclis Üyesi, 2014 yerel seçimlerinde Fethiye Belediye Başkan Adayı olan Ziraat Mühendisi Mehmet Üyük ve AK Parti Belediye Meclis üyesi Onat Akdu İYİ Parti rozetini taktı.

İYİ Partili Ergun, “Haksız faturalara engel olduk”

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, 1 Mart 2022 tarihli Resmî Gazete’de yapılan düzeltme sayesinde çok sayıda vatandaşın haksız yere yüksek elektrik faturası ödemesine engel olduklarını söyledi.

İyi Partili Ergun: 'İktidar verimsiz enerji santralleri için zeytinlikleri feda etti'

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, TBMM Genel Kurulu’nda zeytinliklerin ve zeytincilik sektörünün sorunları ile ilgili olarak İYİ Parti grubunun verdiği önerge üzerinde söz aldı.

Metin Ergun: ‘Türkşeker arıcılara şeker vermeye yeniden başlamalı’

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, arıcılık sektörünün sorunlarının araştırılması ve alınması gereken tedbirlerin tespit edilmesi için verdiği araştırma önergesi kapsamında TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.

Vekil Ergün, arıcıların sorunlarına değindi

İyi Parti Muğla Milletvekili Prof.Dr. Metin Ergün TBMM Başkanlığı’na Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle arıcıların şeker temini sıkıntısı ile ilgili olarak soru önergesi verdi.

Fethiye İyi Parti gençliği Kestepli’ye emanet

İyi Parti Fethiye Gençlik Kolları Başkanlığı’na Avukat Mehmet Sadi Kestepli atandı. İyi Parti Genel Merkezi tarafından yapılan atama nedeni ile İyi Parti Fethiye İlçe Binası’nda basın toplantısı düzenlendi.