Iyi Parti Haberleri

Iyi Parti Haberleri

Başkan adayı Göktepe’den, Başkan Çoban’a ziyaret

Esnaf ve Sanatkarlar odası başkan adayı Tezcan Göktepe, İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban’a ve yönetimine ziyarette bulundu.

Behçet Saatcı’ya bir değerlendirme de Doğru Partiden geldi

Geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Geçmiş Dönemler Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın İYİ Partide yürüyeceğini duyurmasının ardından bir değerlendirmede Doğru Parti Fethiye İlçe Başkanı Nurgül Demirezen’den geldi. Güzel bir seçim yaptığını belirten Doğru Parti Fethiye İlçe Başkanı Nurgül Demirezen, “Biz Behçet Saatcı’yı tebrik ediyoruz, iyi bir seçim yaptı. Çünkü bir yere girmesi gerekiyordu. Kendi seçimini güzel bir şekilde de değerlendirdi” dedi.

Milletvekili Ergun’dan Bir Soru Önergesi De Dalaman İçin Geldi

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, bir soru önergeside Dalaman/Kapıkargın’daki TİGEM arazisinin için geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca kamulaştırılması konusundaki iddialarla alakalı olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle bir soru önergesinde bulundu.

Kulaç, “Behçet Saatcı deneyimli bir siyasetçi”

Geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Geçmiş Dönemler Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya takmış olduğu İYİ Parti rozeti ile İYİ Partide yürüyeceğini duyuran Behçet Saatcı’ya partililerden değerlendirmeler gelmeye başladı. Deva Partisi Fethiye İlçe Başkanı Saniye Kulaç, “Behçet bey Fethiye’mizde 4 dönem belediye başkanlığı yapmıştır. Deneyimli bir başkanımız Muğla’mıza ve Fethiye’mize hayırlı olmasını diliyorum ve kendisine başarılar diliyorum” dedi.

İYİ Parti Muğla İl kongresi yapıldı

İYİ Parti Muğla Olağanüstü İl Kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen ve geniş katılımlı yapılan kongrede mevcut başkan Davut Cumhur Akmeşe güven tazeledi. Akmeşe, “Muğla’da gezilmedik ilçe, köy, çalınmadık kapı bırakmayarak Genel Başkanımız Meral Akşener’i Başbakan yapmak için var gücümüzle korkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız.” dedi. Öte yandan partiye geri dönen ve bir konuşma yapan Behçet Saatcı’nın konuşmaları kongreye damga vurdu. Saatcı, “Niye gittim, niye geldim diyenler var bana. Bu yapıda benim harcım var arkadaş. Bu yapıda, 2016 yılının 19 Temmuz'undan itibaren benim bu yapıda harcım var. Dün gelende bugün gelende aynıdır. Kendime bir pay çıkarmak için söylemiyorum ama bunu merak eden arkadaşlar var.” diye konuştu.

Fethiye, Demokrasi Arenası’na Ev Sahipliği Yaptı

Gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Demokrasi Arenası programının bu haftaki konukları YouTuber Oğuzhan Uğur, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Taylan Yıldız ve Gazeteci Mine Özbek oldu. Fethiye Beşkaza Meydanında gerçekleşen programa ilgi yoğun oldu.

Saatcı resmen İYİ Parti'de

Geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Geçmiş Dönemler Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya takmış olduğu İYİ Parti rozeti ile İYİ Partide yürüyeceğini duyuran Behçet Saatcı bugün İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatında Başkan Ali Fatih Çoban eşliğinde resmen üyeliğini gerçekleştirdi.

Behçet Saatcı, İYİ Parti rozetini taktı

Fethiye Belediyesi eski başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı, İyi Parti'ye geri döndü. Saatcı'ya rozeti, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

İyi Partili Ergun Paris Anlaşması ile ilgili konuştu

İyi Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun TBMM Genel Kurulu’nda onaylanan Paris Anlaşması ile ilgili konuştu.

Başkan Adayı Demirtaş’tan, Başkan Çoban’a Ziyaret

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve yönetimini ziyaret etti.

İYİ Parti’den Aşure Etkinliği

İYİ Parti Muğla Kadın Politikaları Başkanlığı öncülüğünde Muharrem Ayı dolayısıyla Aşure etkinliği düzenlendi.

Başkan Çoban, “İktidara yürüyen İYİ Parti’ye iftira atılmasın”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan'ın Beyaz TV'de katıldığı bir programda kullandığı, 'İYİ Parti malum olduğu üzere kasetlerle, kongrelerle MHP'yi dizayn etmeyi başaramayan, FETÖ'nün kurduğu bir partidir.' sözlerine karşılık, İYİ Parti Fethiye İlçe teşkilatı da suç duyurunda bulundu. İYİ Partiye iftira atıldığını belirten İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Hem yerelde hem genelde, kararlı adımlarla iktidara yürüyen İYİ Parti’ye iftira atılmasın! AKP’nin tahtını sallayan, saltanatını sarsan, ülkemizdeki siyasi dengeleri alt üst eden Cesurlar Hareketi’ne saldırılar olmasın!” dedi.

Çoban, “Yüz yüze eğitim hayatı sorunlarla ve yine andımız okunmadan başlıyor”

Yüz yüze eğitimden uzak geçen bir buçuk yılın ardından okulöncesi ile ilk ve orta dereceli okullar yeniden tam zamanlı olarak eğitim öğretime açıldı. Okulların yeniden yüz yüze eğitime açılmasıyla bir basın açıklaması yayınlayan İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Ülke genelinde 18 milyon civarında öğrencimiz nihayet yüz yüze eğitimle buluşuyor. İlk ve orta öğretim kurumlarımız, sağlanan olanaklar ölçüsünde hazırlıklarını yapabilirlerken, özellikle son aylarda yine artan pandemi tehlikesi nedeniyle veliler, haklı olarak eğitim öğretim sezonunu adeta diken üstünde karşılıyor” dedi.

İYİ Parti Köyceğiz Yönetimi İstifa Etti

İYİ Parti’de istifa depremi oldu. Köyceğiz İlçe Başkanlığı Yönetimi istifa etti.

Çoban, “Bu Başkan Karaca’ya yakışmadı”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın geçtiğimiz günlerde karıştığı küfürlü telefon görüşmesi hakkında açıklamalarda bulunarak, “Seçilmişlerin ve atanmışların temsil ettiği vatandaşları düşünerek, kurdukları cümleye, kullandıkları üsluba ve lisana özen ve ehemmiyet göstermeleri gerekmektedir” dedi.

AK Partili Özkan için İyi Partililer’den suç duyurusu!

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın Beyaz TV’de katıldığı bir programda kullandığı, “İYİ Parti malum olduğu üzere kasetlerle, kongrelerle MHP’yi dizayn etmeyi başaramayan, FETÖ’nün kurduğu bir partidir.” sözlerine karşılık, İYİ Parti teşkilatları; ülke genelinde suç duyurunda bulundu.

Milletvekili Metin Ergun’dan bir soru önergesi de zeytinciler için

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Muğla'da orman yangınları esnasında zeytinlikleri yanan vatandaşların sorunları ve zeytinliklerini yeniden oluşturma sürecindeki talepleri ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi. Zeytincilikle uğraşan vatandaşların durumlarının aciliyet gerektirdiğini vurgulayan İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, “Yangınlarda on binlerce hektar ormanlık alan ile birlikte yüz binlerce zeytin ağacı da yanmış ve bu bölgelerde zeytincilikle uğraşan vatandaşlarımız geçim kaynaklarını kaybetmişlerdir. Bu hususta vatandaşlarımızın yangınlar sebebiyle kaybettikleri bu seneki zararlarının tazmin edilmesi aciliyet arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

İyi Parti’den Türsab’a ziyaret

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, TÜRSAB Batı Akdeniz Bölge Temsil Yürütme Kurulu Başkanı Özgen Uysal’a ziyarette bulundu.

Milletvekili Ergun’dan bir önergede su borçlarına geldi

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, Seydikemerli çiftçilerin ve üreticilerin sulama birliğinden kullandıkları su bedellerini ödeme konusunda yaşadıkları sıkıntılarla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bir soru önergesi sundu. Seydikemerli çiftçi vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi gerektiğini belirten İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un, “Borçlarını ödeyemediği için birçok çiftimiz takibata uğramaktadır. Dolayısıyla Seydikemerli çiftçilerimizin yaşadıkları bu sıkıntıların giderilmesi ve hafifletilmesi konusunda bazı adımlar atılması gereği açıktır” dedi.

İYİ Parti yaşayan efsaneyle yine yeniden!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; dün (19 Ağustos 2021) tarihinin en büyük orman yangını felaketini yaşayan Marmaris’te, yangın mağduru vatandaşlarla buluştu.

Behçet Saatci ve Meral Akşener Marmaris’te

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muğla’daki çıkan orman yangınları sonrasında yangından zarar gören vatandaşları ve bölgeleri ziyaret etti. Akşener'in Marmaris ziyaretinde kendisine Behçet Saatci de yakınen eşlik etti.

İYİ Parti’den Şoförler Odasına Ziyaret

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaretlerini sürdürüyor. İyi Parti heyeti son olarak Fethiye Şoförler Ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti.

İYİ Partiden Çalış-Der’e Ziyaret

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, turizm sektörünün iki sezondur çeşitli nedenlerden dolayı kötüye gittiğini ve hükümetin turizmciler için destek paketlerinin hazırlanması gerektiğini belirttiler.

İyi Parti’den Gaziler Derneğine ziyaret

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaretlerini sürdürüyor. İyi Parti heyeti son olarak Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

İyi Parti’den Muhtarlar Derneğine ziyaret

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

İYİ Parti İlçe Teşkilatından, Ziraat Odasına ziyaret

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte başlattıkları STK ziyaretleri kapsamında Fethiye Ziiraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’i makamında ziyaret etti. Ziyarette son günlerde yaşanan orman yangınları ve üreticilerin sorunları konuşuldu.

Başkan Çoban’dan, Başkan Soydemir’e ziyaret

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret eden İyi Parti Fethiye İlçe Yönetimi, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soydemir ile bir araya gelerek Muğla ve çevre illerde etkili olan orman yangınlarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Yangınlardan Fethiye turizminin de olumsuz etkilediğini ve esnafın zor durumda olduğunu belirten İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Esnafı hiç bu kadar çaresiz görmedik, hissetmedik. Her gittiğimiz yerde bir yakarış var ve bizim insanımız Türk insanı duygularını çok fazla ifade edemez, param yok diyemez. Daha önce ki personel olarak 10 kişi çalıştığı yer 3-5 kişi ile dönmeye çalışıyor” dedi.

İYİ Parti Fethiye İlçe Yönetimi FTSO’yu Ziyaret Etti

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı (FTSO) ziyaret eden İyi Parti Fethiye İlçe Yönetimi, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ile bir araya gelerek Muğla ve çevre illerde etkili olan orman yangınlarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Yangınlardan Fethiye turizminin de olumsuz etkilediğini belirten Başkan Çıralı, Dalaman Havalimanı’na inen uçak sayısının azaldığına dikkat çekerek, birçok rezervasyonun iptal edildiğini söyledi.

Ergun; “Büyümeden söndürülebilecek yangınlar doğal felakete dönüştü”

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun Muğla'da devam eden orman yangınları ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener orman yangınının sürdüğü Marmaris’te

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muğla'nın Marmaris ilçesine gelerek devam eden orman yangını ile ilgili bilgi aldı.