Etiketler

Fethiye İŞ KUR Taşınıyor

Türkiye’deki 81 il müdürlüğü haricinde pek çok büyük ilçede de hizmet merkezi açan İşkur, Fethiye ve Seydikemer ilçelerinin Muğla’ya olan uzaklığı ve kalabalık bir nüfusa sahip olmasından dolayı 2014 yılında Fethiye Esnaf Odası Başkanlığı’nın sağladığı imkanlarla hizmete girmişti.

PTT'den İŞKUR ödemelerinde yeni uygulama

PTT'nin İŞKUR ödemeleriyle ilgili yeni uygulamasıyla, hak sahibi vatandaşlar dolduracağı form ile ödeme bedellerini sistemde kayıtlı konut adresine, PTT Bank hesabı veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep edebilecek.

Vali Civelek İŞKUR’da İncelemelerde Bulundu

Muğla Valisi Esengül Civelek, yeni binasında hizmet vermeye başlayan Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

Milas halıları Zeytin Hasat Şenliği'nde yer alacak

Milas Kaymakamlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında Milas Meslek Yüksekokulu, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR desteği ile özgün özelliklerine uygun olarak dokunan Milas halıları Zeytin Hasat Şenliği'nde yer alacak.

Muğla İŞKUR’dan örnek hizmet binası

Muğla İŞKUR Müdürü İlyas Sarıyerli, Muğla merkezde yapımı tamamlanan yeni İŞKUR hizmet binasını basına tanıttı.

Milas’ta ek gelir sağlamak amacıyla ‘Dolgu Bez Bebek’ kursu

Muğla'nın Milas ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR arasında imzalanan protokol çerçevesinde, kadınların ek gelir sağlaması amacıyla 'Dolgu Bez Bebek' kursu açıldı. Kursa ilk olarak Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram ziyaret etti.

Milas’ta İŞKUR’dan yeni projeler

İŞKUR, yeni projelerle istihdam sağlamaya devam ediyor. İŞKUR Muğla İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Milas Hizmet Binası'nda açıklamalarda bulunarak, İŞKUR'un göstermiş olduğu faaliyetler, istihdam olanakları ve yeni uygulamaya koyacağı projelerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Fethiye’de Hükümlü Çocuklara Bisiklet

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Çocuklar Geleceğimiz projesi kapsamında değişik yaşlardaki 12 hükümlü çocuğa bisiklet hediye edildi. Fethiye İŞKUR aracılığı ile meslek edindirme kursunu tamamlayan hükümlülere belgeleri törenle verildi.

Sarıyerli: “İŞKUR’a gelen kimse mutsuz ve umutsuz dönmeyecek”

Muğla İŞKUR İl Müdürü İlyas Sarıyerli basın mensupları ile yapılan bilgilendirme toplantısında Muğla İŞKUR'un çalışmalarını anlattı. Sarıyerli, Muğla'da 2018 yılında 79 Bin 37 kişiyi işe yerleştirdik.

MİLLETVEKİLİ ÖZYER'DEN İŞ KUR AÇIKLAMASI...

Milas ve Bodrum’a hizmet verecek İŞKUR Milas Hizmet Merkezi çok yakında açılıyor. AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, İŞKUR Milas Hizmet Merkezi binası için tahsislerin tamamlandığını kaydetti.

ESNAF ODASINDAN GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKA

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İşkur tarafından 10-18 Aralık tarihleri arasında 70 saat süren girişimcilik kursu düzenlendi. Kurs sonrası sınavda başarılı olan 24 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

İŞKUR FETHİYE HİZMET MERKEZİ AÇILIŞINI VALİ VE MİLLETVEKİLLERİ BİRLİKTE YAPTI

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Fethiye hizmet merkezinin açılış törenine yağmura rağmen yoğun ilgi oldu.

GENÇ ÇİFTÇİLER FETHİYE 'DE DE EĞİTİLDİ

Tarım Bakanlığı, İşkur, Ziraat Odası ve Halk Eğitim Merkezinin yürüttüğü ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor’ adlı proje kapsamında Fethiye'de de eğitime alınan çiftçiler kurs sonunda sınava tabi tutuldular.

SOYDEMİR İŞKUR İLÇE MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

İş Kur Fethiye İlçe Müdürlüğü Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasında faaliyete başladı.

KENDİ İŞİNİ KURAN ENGELLİYE 36 BİN LİRA HİBE KREDİ

Muğla İŞKUR Müdürü İlyas Sarıyerli, Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Nejdet Yaman'ı ziyaret ederek derneğe üye engelli bireylerin iş istihdamları ile ilgili görüş alış verişinde bulundu.