Ingiliz Vatandaş Haberleri

Ingiliz Vatandaş Haberleri

Ölüm teknede yakaladı

Uzun yıllar boyunca Fethiye marina’da Coral Reef (77) isimli teknede yalnız yaşayan John Pinalli isimli İngiliz vatandaşı şahıs hayatını sürdürdüğü teknede ölü olarak bulundu.

Bodrum’da yabancı uyruklu çıkan yangında hayatını kaybetti

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yalnız yaşayan Hindistan asıllı İngiliz vatandaşı bir kadın, evde çıkan yangında dumandan boğularak yaşamını yitirdi.

Marmaris’te yaşayan İngilizler yeni yılı kutladılar

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan yerleşik İngiliz vatandaşları yeni yılı ülkeleri yerine yaşadıkları kentte kutladılar. Marmaris'te yaşamaktan çok mutlu olduklarını belirten İngilizler havanın ve doğanın burada eşsiz olduğunu belirttiler.

İngiliz bankalarını 32 milyon lira dolandırdılar

Muğla'nın turistik ilçelerine gelen İngiliz vatandaşların mevduat hesaplarını ele geçiren ve kredi kullandıran şebeke Muğla Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 aylık teknik ve fiziki takip sonrası yakalandı.

İngiliz hastadan Eğitim Araştırma Hastanesi'ne teşekkür ziyareti

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde geçen yıl Eylül ayında koroner baypass ameliyatı olan İngiliz vatandaşı, bir yıl sonra hem teşekkür, hem de kontrol amacıyla tekrar Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldi.

Paskalya Bayramı için özel etkinlik 

Likya Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi ve yerleşik yaşayan İngilizler, yabancılara özgü Paskalya Bayramı dolayısıyla ortak bir etkinliğe imza attı. Beşkaza Meydanı’nda gerçekleşen programın amacının kültürel birlikteliği sağlamak olduğu ifade edildi. Likya Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi Başkanı Çiğdem Karaca, “Asıl hedefimiz sosyal dayanışma ağlarını örmek” derken; Fethiye’de yerleşik yaşayan İngiliz vatandaşı Lyn Ward, “Bizlere ait olan Paskalya Bayramı’nda yerleşik yaşayan yabancılar ve bölge halkı bir araya getirmeyi hedefledik” dedi. 

İslam’ı araştırdı ve Müslüman oldu

İngiliz vatandaşı 26 yaşındaki Charlotte Marie Atkinson, 5 yıldır tatil için Fethiye’yi tercih ediyordu. 1,5 yıldan bu yana da ilçemizde yerleşik olarak yaşayan Atkinson, İslam’ı araştırdığını ve Müslümanlığı seçtiğini belirtti.

İngiliz Sam Aleksander müslüman olup Sami adını aldı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan İngiliz vatandaşı Sam Alexsander Mcintosh Tucker, Fethiye Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İngiliz hasta kadın ülkesine döndü

Bodrum'da rahatsızlanan ve seyahat sigortası bulunmasına rağmen ülkesindeki sigorta şirketi ile yaşadığı sorun nedeniyle sağlık giderlerini ödeme konusunda sıkıntı yaşayan İngiliz vatandaşı 67 yaşındaki Carole Fleming, özel ambulans uçakla ülkesine götürüldü.

Hastalanan İngiliz vatandaşının kızı ve damadı: 'İngiliz sigorta şirketi ve konsolosluk bizi yüz üstü bıraktı'

Bodrum'da tatil yapan 67 yaşındaki Carole Fleming rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı. Fleming'in kızı ve damadı, annelerinin yurt dışı seyahat sigortası olmasına rağmen hem İngiliz sigorta şirketi hem de İngiltere konsoloslukları tarafından yüz üstü bırakıldığını söylerken, kendileriyle yakından ilgilenen Türk doktorlara ve yetkililere ise teşekkür etti.

Mete Ay; ''65 Yaş Üstü İngiliz Dostlarımızın Yanındayız''

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarının, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını bildirmesinin ardından ''Çalış ’ta yaşayan 65 yaş üstü İngiliz vatandaşların ihtiyaçlarının dernek ekipleri tarafından giderileceğini kaydederek İngiliz Dostlarımızın yanındayız'' dedi.

Köyceğiz'de kaybolan şahıs ölü bulundu

Köyceğiz ilçesinde 10 gün önce kaybolan İngiliz vatandaşı Keith Fordham, ölü olarak bulundu.

Köyceğiz'de kaybolan İngiliz aranıyor

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 3 gün önce kaybolan İngiliz vatandaşı Keith Fordham'ın bulunması için arama çalışması başlatıldı.

Marella Dream, Marmaris'e son seferini yaptı

Marella Dream adlı kruvaziyer yolcu gemisi, çoğu İngiliz vatandaşı bin 551 yolcusu ve 601 personel ile Marmaris Limanı'na son seferini yaptı.

ELDE EDİLEN GELİR İKİ DERNEĞE BAĞIŞLANDI

Bu yaz döneminde Fethiye’de yaşayan Yerleşik İngiliz vatandaşları tarafından 3’üncü defa düzenlenen “Soultrain 2019” etkinliğinde elde edilen gelir eşit miktarda iki derneğe bağışlandı.

ÖLÜDENİZLİ YARENLER, UĞUR DÜNDAR’IN KONUĞU OLDU

Fethiye’nin Ölüdeniz beldesinde yaşayan İngiliz vatandaşlardan oluşan İngiliz Yarenler Ekibi, Star Ana Haber canlı yayında Uğur Dündar’ın konuğu oldu.

ÖLÜDENİZLİ YARENLER UĞUR DÜNDARIN KONUĞU OLACAK

Ölüdeniz’de yaşayan İngiliz vatandaşlarından oluşan Ölüdenizli Yarenler Ekibi 20 Haziran 2011 Pazartesi Star Ana Haber canlı yayında Uğur Dündar’ın konuğu olacak.