Ingiliz Turist Haberleri

Ingiliz Turist Haberleri

Bodrum'da otomobilin çarptığı İngiliz turist hayatını kaybetti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sürücünün alkollü olduğu iddia edilen otomobilin çarptığı İngiliz turist hayatını kaybetti.

Muğla’ya 1 milyon İngiliz turist bekleniyor

Çeşitli gezi ve incelemelere katılmak üzere Muğla'ya gelen Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott, Muğla Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret etti.

İngiliz turist, denizde ölü bulundu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 90 yaşındaki İngiliz uyruklu turist deniz yüzeyinde ölü olarak bulundu.

Yedek paraşütü açılan İngiliz turist kayalıklara düştü

Fethiye Ölüdeniz Babadağ'dan yamaç paraşütü için atlayış yapan İngiliz turistin havada yedek paraşütü açılınca pist önündeki kayalıklara düştü.

İngiliz turist Bodrum’da Müslüman oldu

İngiltere'den Bodrum'a tatile gelen Michael Jenkins, Bodrum İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen ihtida töreniyle Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Muğla 2021’de 1 milyon 83 bin yabancı turist ağırladı

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Muğla, 2021 yılında 1 milyon 83 bin 589 yabancı turist ağırlarken, bir önceki yıla oranla yüzde 56'lık bir artış yaşandı. Muğla'ya 2020 yılında 695 bin 314 yabancı turist ziyaret etmişti.

Uysal, “Beklentimiz daha fazla İngiliz misafirimizin gelmesiydi”

21’inci Ölüdeniz uluslararası hava oyunları festivaline yerli ve yabancı turistlerden yoğun bir katılım oldu. Festivalin Fethiye turizmine katkılarını FRT TV mikrofonlarına anlatan Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, “Ölüdeniz’i Ekim ayının son günlerinde bu kalabalığı festival olmasa bir arada göremezdik. İngiliz turistlerin gelmesini bekledik ama maalesef istediğimiz ölçüde olmadı ancak festival sayesinde bölgemize yurt içinden çok sayıda misafirimiz Ölüdeniz’e geldi. Bu sene pandemiden dolayı istediğimiz ölçüde olmasa bile konaklama sektörüne de Ölüdeniz ve Fethiye esnafına da festival katkı sağladı” ifadelerini kullandı.

İngilizler Kızkumu'nu görmeden dönmüyor

Muğla'nın Marmaris ilçesine 27 kilometre mesafedeki Orhaniye Mahallesi'nde bulunan dünyaca ünlü Kızkumu plajı, İngiliz turistlerin uğrak mekanı haline geldi.

Fethiye’de tekne turlarına talep azaldı

Eylül ayının sonunda günübirlik teknelerde beklenen yoğunluk yaşanmadı. Havaların sıcak olması ve İngiliz turistlerin ülkemize gelme ümidi ile sezonun uzamasını bekleyen günübirlik teknecilerden bazıları tura çıkarken, bazıları da müşteri sayılarının az olması nedeni ile tura çıkmadı.

Bir dönemin efsanesi “Gara Jawa” ilk haline dönüyor

Motosiklet tamircisi Ergün Varçin, çürümeye terkedilmiş çalışmaz haldeki Jawa motosikletleri restore ederek meraklılarının kullanımına sunuyor. Jawa motosikletleri fabrikadan çıktığı haline getiren Ergün Usta, “Hurda halinde olan Jawaları yeniden hayata geçiriyoruz” dedi.

Bir yıl aradan sonra ilk İngiliz turist kafilesi geldi

İngiltere tarafından pandemi nedeniyle Türkiye'ye uygulanan seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından 129 İngiliz turisti taşıyan uçak Dalaman Havalimanı'na indi.

İngiltere’nin kararı turizmcileri umutlandırdı

İngiltere’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uyguladığı seyahat listesinde yaptığı güncellemede, Türkiye’yi 22 Eylül itibarıyla “seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden” çıkarması, İngiliz turistlerin çokça tercih ettiği Fethiye’deki turizmcileri mutlu etti.

Esin; ''İngilizler Muğla'ya can suyu olacak''

Muğla bölgesine en fazla turistin geldiği İngiltere'de Türkiye'nin kırmızı listeden çıkarılması ile turizmciler, yaz aylarının sonlarına doğru İngiliz turist beklentisini arttırdı.

Sağlık ekipleri denizde tur teknesinde düşen İngiliz turiste 10 dakikada ulaştı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tatilini geçiren İngiliz uyruklu bir kadın deniz ortasında seyreden tur teknesinde merdivenlerden düşünce ekipler seferber oldu. Denizden 112 Acil servisi arayan görevlilerin çağrısı üzerine sağlık ekipleri 10 dakikada Sahil Güvenlik ekiplerinin sürat teknesi ile yaralının bulunduğu tur teknesine ulaştı. Yerli ve yabancı turistler Türkiye'nin sağlık sisteminde geldiği noktayı görünce adeta şaşkınlıklarını gizleyemeyerek görevlilere teşekkür etti.

Yaralı turistin yardımına sahil güvenlik yetişti

Muğla'nın Fethiye ilçesinde günübirlik gezi teknesinde teknenin merdiveninden düşerek yaralanan İngiliz turistin yardımına sahil güvenlik ekipleri yetişti.

İngiliz Büyükelçi, “Türkiye ve Fethiye Çok Güvenli” 

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott beraberinde Konsolos Liz Moriarty, Konsolos Yardımcıları Gill Karataş ve Nazlı Hamitoğlu ile Fethiye Fahri Konsolosu Mustafa Şıkman ile birlikte Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i makamında ziyaret etti. Türkiye ve Fethiye’de pandemi nedeniyle tüm önlemlerin alındığını kaydeden Büyükelçi Chilcott, “Türkiye ve Fethiye çok güvenli. Geçtiğimiz hafta İngiltere’den, Dalaman’a uçuşlar başladı. İngiliz turist sayısında artış bekliyoruz” dedi. 

İngiliz turist alkolün dozunu kaçırınca..

Muğla'nın Marmaris ilçesinde İngiliz turist kadının alkollü bir şekilde sokak ortasında sergilediği ilginç görüntüler görenler şaşkına çevirdi. Aldığı aşırı alkolün etkisi ile anormal hareketler sergileyen İngiliz kadını çevredeki tanıdıkları üzerine kova ile su dökerek ayıltmaya çalıştı.

Fethiye’de salı pazarı’nda turist bereketi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Salı günleri kurulan semt pazarına Fethiye’nin yanı sıra çevre ilçelerden de turlarla turist gelince, pazarda hareketlilik yaşandı. Thomas Cook’un iflas haberine rağmen yöredeki İngiliz turistler de tatillerine devam edip, önce pazarda alışveriş yaptıktan sonra plajlara koştu.

Türkiye'nin ilk ticari Airbus 380 uçuşu gerçekleşti

İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflasının açıklanmasının ardından, Muğla'nın bazı ilçelerinde tatillerini yapan İngiliz turistlerin ülkelerine dönmesi için İngiliz Sivil Havacılık Kurumunca görevlendirilen 12 uçak Dalaman Havalimanına geldi. Thomas Cook yolcularından bazıları dört motorlu Airbus 380 tipi yolcu uçağı ile ülkelerine döndü.

43 bin İngiliz turiste büyük şok

İngiltere'nin en büyük seyahat acentesi olan Thomas Cook'un dün gece iflas bayrağını çekmesiyle birlikte Türkiye'de bulunan yaklaşık 43 bin İngiliz turistin panik yaşadığı öğrenildi.

Dağlık alanda kaybolan İngiliz turist ekipleri alarma geçirdi

Bodrum'da dağda kaybolan 72 yaşındaki İngiliz turisti bulmak için ekipler alarma geçti. Dağ, bayır demeden her yere bakan arama kurtarma ekipleri, İngiliz turistin otelde olduğunu öğrenince rahat bir nefes aldı.

YAKINLARI BİLGİ ALMAK İÇİN İNGİLTERE’DEN GELDİ

Fethiye’de Temmuz ayı başında kaybolan İngiliz turistin bulunması için arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Kayaköy Muhtarı Metin Ekiz, 56 yaşındaki David Horton Cann’ın bulunması adına gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Olayı duyan İngiltere’deki yakınları da konu hakkında bilgi almak üzere Fethiye’ye geliyor.

Kayıp İngiliz turist için seferber oldular

Muğla'nı Fethiye ilçesinde 6 gün önce kaybolan İngiliz turist için AFAD, AKUT, JAK ve Jandarma Komando ekipleri arama çalışmasına devam ediyor.

Kayıp İngiliz bulunamıyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 5 gün önce kaybolan İngiliz turistin bulunması için JAK, jandarma iz takip köpeği ile arama çalışması başlatıldı.

İngiliz turistin bitmeyen aşkı: 75 kez tatil tercihi Türkiye oldu

Marmaris'te tatil yapan İngiliz turist Richard Sullivan, 20 yıl içinde 75 defa tatil için Türkiye'yi tercih etti. Birçok ülke gezdiğini, içlerinden en iyisinin Türkiye olduğunu belirten Sullivan, Türkiye'yi çok seviyorum. Türkiye'ye gelemeyenlere önerim, gelip bu güzel ülkeyi görmeleri dedi.

ORGANLARIN BAĞIŞLANAMAMASI İNGİLİZ AİLEYİ ÇOK ÜZDÜ

Muğla'nın Fethiye ilçesine tatile gelen İngiliz turist beyin kanaması geçirince kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşti.

İNGİLİZ TURİSTİN ORGANLARI TÜRK HASTALARA UMUT OLMADI

Fethiye'de İngiliz turistin organları önce Türk hastalar için umut oldu ancak donör bulunamayınca organ bağışı gerçekleştirilemedi.

İngiliz turist organlarıyla hayat verdi

Marmaris'te tatil yaptığı otelde kalp krizi geçiren Kelly Barbara Devlin ilçede bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. 10 gündür yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren 40 yaşındaki Devlin'in beyin ölümü gerçekleşti. Eşinden alınan izinle İngiliz kadının Karaciğer ve böbrekleri bağışlandı.

"Bu yıl İngiliz turistlerde yüzde 40’lara varan bir artış bekliyoruz"

Türkiye'de İngiliz turistlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında Marmaris geliyor. 2019 sezonunda İngiliz turist sayısında yüzde 40'lık bir artış bekleniyor. Konuyla ilgili konuşan TÜRSAB Marmaris Bölge Temsil Kurulu Başkanı Suat Esin, Bu yıl İngiliz turistlerde yüzde 40'lara varan bir artış bekliyoruz. 2019 yılı çok daha iyi geçecek, turizmci rahat bir nefes alacak dedi.

FETHİYE'DE OBEZ KADIN ÜSTÜME DÜŞTÜ KABURGALARIM KIRILDI

Fethiye-Ölüdeniz'deki beş yıldızlı bir otelin su kaydırağında kaza yapan İngiliz turist, tur operatörü Thomas Cook'a dava açtı