Etiketler

Huzurevinde hasat şenliği

Pandemi başından beri sıkı izolasyon kurallarının uygulandığı Muğla Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde hasat şenliği yapıldı.

HUZUREVİ’NDE DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Huzurevleri Yönetmeliği gereğince Disiplin Kurulu’nda yer alacak üye için Fethiye Kaymakamlığı SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi Müdürlüğü ve ek binasında seçim yapıldı. Demokrasi şölenine dönüşen seçimde Huzurevi sakinleri oluşturulan sandık kurulu nezaretinde oylarını kullandılar.

SİNEMA İZLEYİP TURNUVALAR YAPIP ZEYTİN TOPLADILAR

Fethiye Huzurevi Müdürlüğü sakinleri Dünya Yaşlılar Günü'nde sinema izleyip çeşitli turnuvalara katıldılar. Huzurevi bahçesindeki ağaçlardan zeytin toplayan yaşlılar, bu zeytinlerden salamura da yaparak dolu dolu bir gün yaşadılar.

FETHİYE’DEKİ YAŞLILAR ZEYTİN TOPLAYIP SALAMURA YAPTILAR

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Fethiye Huzurevi Müdürlüğü sakinleri zeytin toplayıp, salamura yaptılar. Yetkililer pandemi sürecinde yaşlıların hoşça vakit geçirmelerine katkı sunmak için bu etkinliğin düzenlendiğini belirttiler.

Huzurevi Sakinlerine Bandolu Moral

Yaklaşık 2 aydır Koronavirüs tedbirleri kapsamında izole durumda bulunan SHAÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi sakinleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde konser veren bandoyla moral buldu. Fethiye Belediyesi Bando Ekibi, huzurevinde kalan yaşlılar için konser verdi. Huzurevi sakinleri balkonlardan bando ekibine alkış tutarak şarkılara eşlik etti.

Huzurevinde Anneler Günü Kutlandı

Koronavirüs salgınına karşı tam izole durumda bulunan SHAÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi sakinleri için sosyal mesafe korunarak Anneler Günü kutlaması gerçekleştirildi. Huzurevi sakinleri telefonlarla görüntülü şekilde yakınlarını arayabilirken Anneler Günü pastası Dilek Saltık tarafından kesildi.

Ölmeden Önce Kız Kardeşini Uyarmış

Fethiye'de Covid-19 ilk vakasında 1 Nisan Çarşamba günü hayatını kaybeden 71 yaşındaki Mehmet Saltık’ın, Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavi görürken telefonla huzurevindeki kız kardeşini arayıp uyardığı öğrenildi. SHAÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi’nde konaklayan Mehmet Saltık’ın 62 yaşındaki kız kardeşi Dilek Saltık, “kardeşim bana ‘ Covid-19’dan dolayı hastanede kontroldeyiz. Kendine dikkat et, sokağa çıkma’ dedi. Kendini değil ölmeden beni düşünmüş” ifadelerini kullandı.

Huzurevi'ndeki Anneler; ''Sarılamasak da Kalplerimiz Evlatlarımızla''

SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi’nde yaşayan yaşlı annelerin de günü, bu sene biraz buruk geçecek.

Huzurevinde Tam İzolasyon

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın aldığı önlemlerle SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi’nde de tam izolasyon gerçekleştiriliyor. Fethiye’deki ana bina ve ek bina olmak üzere 86 huzurevi sakini bu dönemde tüm personelle birlikte izole halde bulunurken huzurevine hiçbir ziyaretçi kabul edilmiyor. SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi Müdürü Adem Güngör “Anneler günü ve bayramda da ziyaretçi, çiçek ve hediye kabul edilmeyecek. Görüntülü görüşme imkanı sağlanarak hasret giderilebilecek. Huzurevi çalışanları ve sakinlerine düzenli yapılan Koronavirüs testleri negatif çıktı. Tedbirlerimiz aralıksız devam edecek” dedi.

Huzurevi’nde İstiklal Marşı coşkusu 

Fethiye’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 100. yılında korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşlar, balkon ve pencerelere çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu.

Huzurevine Giriş Çıkışlar Yasaklandı

Dünya genelinde yaygınlaşan korona virüsüne karşı SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi’nde tüm tedbirler alındı. Huzurevi sakinleri sağlık çalışanlarına destek verip alkış tutarken yaptıkları çağrıyla "Fethiye Evde Kal" şeklinde uyarıda bulundular.

Fethiye Huzurevinde Korona Virüsü Önlemi

Fethiye Belediyesi Huzurevinde korona virüsü kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye Huzurevinde de yapılan temizlik sonucunda bina, virüs ve mikroplara karşı dezenfekte edildi.

Fethiye Belediyesi’nden Yılbaşı Akşamı Anlamlı Ziyaretler

Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli ve Belediye Meclis Üyesi Mürüvet Başıhoş ilçedeki Fethiye Devlet Hastanesi, Kadın Konuk Evi, Erkek Yetiştirme Yurdu, Fethiye Huzurevi, Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışmanlığı Merkezi, Fethiye Günlükbaşı Karakolu, Bölge Trafik Denetleme Amirliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri, 112 acil servis ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerini ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı ve hediyeler dağıttı.

Şahiner’den yılbaşı ziyaretleri 

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner; Eşen T Tipi Cezaevi, Çırpı Kontrol Merkezi, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, SHÇEK Fethiye Belediye Huzurevi, Erkek Yetiştirme Yurdu ve Fethiye Kaymakamlığı bünyesindeki birimleri ziyaret ederek, personel, vatandaş ve öğrencilerin yeni yılını kutladı.

Huzurevinde yılbaşı programı düzenlendi

Muğla'nın Menteşe ilçesinde bulunan Abide Hasan Nuri Öncüer Huzurevinde yılbaşı programı düzenlendi.

Alkollü sürücü sokağı birbirine kattı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, alkollü olduğu iddia edilen sürücü huzurevinin bulunduğu sokakta ortalığı birbirine kattı.

Marmaris Huzurevi'nde erken yılbaşı

Marmaris Belediyesi Huzurevi sakinleri, erken yılbaşı kutlamasıyla eğlendi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da programda büyüklerimizi yalnız bırakmadı.

Fethiye Gfb Üyelerinden Anlamlı Ziyaret 

Fethiye Genç Fenerbahçeliler ve Lise Genç Fenerbahçeliler Topluluğu, sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi sakinlerini ziyaret ettiler. Sohbet ortamında geçen ziyarette yaşlılarla sohbet eden Genç Fenerbahçeliler, çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. 

Fethiye Huzurevi sakini kadavra oldu

8 yıldır Fethiye huzurevinde yaşamakta olan huzurevindeki odasını yaptığı resim ve heykellerle sanat atölyesine çevirince huzurevi idaresinin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına proje ile başvurup huzurevine ek bir sanat merkezi kazandıran bu merkezde huzurevi ve Fethiye deki yaşlılarla buluşup sanat çalışmaları gerçekleştiren eski “Kontlar” grubunun başarılı gitaristi ressam Bilgin Özbay 70 yaşında vefat etti.

Huzurevi Bocce takımı 3. oldu

SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi Bocce Takımı, Antalya’da düzenlenen Yetişkin Gençler Türkiye Huzur Bocce Turnuvası Türkiye Finallerinde 3. oldu. Çekişmeli anlara sahne olan organizasyona 40 takımın katıldığı öğrenildi.

Atatürk filmi için kamera karşısına geçtiler

Hayatlarını 10 yıldır Marmaris Belediyesi Huzurevi'nde sürdüren ünlü tiyatro sanatçısı Altan Karındaş ve opera sanatçısı Mithat Demokan, hastalıklarına rağmen Atatürk filmi için kamera karşısına geçti.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiler

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile SHÇEK Fethiye Belediyesi Huzurevi işbirliğinde hazırlanan proje kapsamında Türkiye’de ilk defa Sandalye Voleybolu etkinliği gerçekleştirildi. Bu eğlenceli etkinlikte Huzurevi sakinleri ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki özel sporcular karşı karşıya geldi.

Huzurevine neşe getirdiler

Fethiye Kardelen Sanat Derneği Başkanı Şule Bozok ve üyeleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Fethiye Belediyesi SHÇEK Huzurevi sakinleri ile bir araya geldiler. Sohbet havasında geçen ziyarete şarkıları ile renk katan dernek üyeleri, huzurevi sakinlerine eğlenceli bir gün yaşattı.

Kaymakam ve Belediye Başkanı yaşlıların gönlünü aldı

Marmaris Kaymakamlığı ve Marmaris Belediyesi'nin organizasyonuyla huzurevi sakinleriyle, gaziler ve yakınları ikinci kez tekne turunda buluştu.

Yaşlılar için özel mavi tur düzenlendi

Marmaris Kaymakamlığı ve Marmaris Belediyesi, Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevi sakinlerini ve gazileri tekne turunda ağırladı. Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Ersoy ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın da katıldığı tekne turuna katılanlar keyifli dolu saatler geçirdi.

Huzurevi Bocce takımına moral yemeği

Grubunda lider olan Fethiye Huzurevi Boccetakımına Antalya’da yapılacak final karşılaşmaları öncesi moral motivasyon yemeği düzenlendi. Çalış Plajı Yörük Çadırında gerçekleşen yemeğe Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Huzurevi Müdürü Adem Güngör, Bocce takımın da bulunan Huzurevi sakinleri ile görevli personel katıldı.

Kimsesizlere el uzattılar

Bodrum'da sokakta kalan, huzurevi ya da bakım evine yerleştirileceği güne kadar barınacak yer ihtiyacı duyan kişilere sahip çıkmak ve mağdur olmalarının önüne geçmek amacıyla Belediye tarafından kullanılan geçici barınma evinde kalan yaşlılar sağlık taramasından geçti.

KARACA, “HUZUREVİ’NE GÖREV SÜREMİZ BOYUNCA DESTEĞİMİZ OLACAK”

Fethiye Huzurevi ve Yaşlı Bakım Evi Müdürü Adem Güngör ve beraberindeki huzurevi sakinleri, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya iadeyi ziyarette bulundu.

Bodrum’da belediyenin geçici barınma evini mesken tutan 15 kişi tahliye edilemedi

Bodrum'da sokakta kalan, huzurevi ya da bakım evine yerleştirileceği güne kadar barınacak yer ihtiyacı duyan kişilere sahip çıkmak ve mağdur olmalarının önüne geçmek amacıyla Belediye tarafından kullanılan geçici barınma evi, yıllardır kira bedeli ödemeden konaklama yapmak isteyen ve burayı otel ve pansiyon gibi kullanan misafirleri nedeniyle zor günler yaşıyor. Amacı dışında kullanıldığı için gerçek ihtiyaç sahiplerine cevap veremeyen geçici barınma evinde 5 yılı aşkın süredir konaklayan yaklaşık 15 kişinin tahliyesi için yapılan girişimler, misafirlerin direnişi nedeniyle sonuçsuz kaldı.

HUZUR EVİNİN KONUKLARI VARDI

Fethiye Belediyesi SHÇEK Huzurevinin Muğla'dan konukları vardı. Fethiye huzurevi müdürü Adem Güngör ile Fethiye SHM Müdürü İsa Eseoğlu, Muğla'dan gelen konukları Fethiye huzurevi sakinleriyle buluşturup kaynaştırdı.