Etiketler

Kaçak İçki, Silah ve Hırsız Maymunlar… !

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bağlı Grup Amirlikleri tarafından bir haftada yapılan operasyonlarda ele geçirilen malzemelerin yanı sıra, operasyonlar kapsamında yakalanan 2 adet hırsız maymun ise şaşırttı. Muğla bölgesinde bir haftada binlerce litre el yapımı alkol ile kaçak içki ile çok sayıda ateşli silah, çek ve senet ile birlikte özellikle Hindistan ve Afganistan'da yemek hırsızlıklarıyla meşhur bir maymun türü olan 2 adette Rhesus cinsi maymun ele geçirildi.

‘Şeker Otları’ Çiftçinin Cebini Tatlandıracak

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, alternatif ürün yetiştirmek isteyen üreticilere destek veriyor. Anavatanı Paraguay olan genellikle Çin, Hindistan ve Güney Amerika’da yetiştirilen STEVİA (şeker otu) Fethiye’de de yetiştirilmeye başlandı. Hiçbir yan etkisinin olmadığı şeker otur, bilimsel çalışma verilerine göre bilinen şekere alternatif ve şekerin kullanıldığı tüm alanlarda kullanılan sağlıklı bir şeker kaynağı.

Hindistan'da mahsur kalan Türk terapistler, zor günlerinde yanlarında olan ülkelerine borçlarını ödüyorlar

Covid-19 salgınında Hindistan'da mahsur kaldıktan sonra çektiği videoda gözyaşları içinde yardım isteyen ve Türkiye'ye getirilen su terapisti Seda Yavaş ile dört arkadaşı 'Ülkemize borcumuzu ödemek istiyoruz' diyerek meslekleri ile ilgili sosyal sorumluluk projesine başladılar.

Korona virüs nedeniyle Hindistan'da mahsur kalan ablası için yardım istiyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan Selma Yavaş, sertifika almak için Mart'ta Hindistan'a giden ve korona virüs salgını nedeniyle geri dönemeyen ablası Sefa Yavaş'ın Türkiye'ye getirilmesi için yetkililerden yardım istedi.

6 ülke gezdi, Hindistan'da işlendi, 30 bin dolara satışa çıktı

Bingöl'de bulunan ve oldukça pahalı olan göktaşını, Muğla'nın Bodrum ilçesine getiren tespih ustası meteor taşını işlemek için 6 ülkeye gönderdi. 6,5 ayda meteor taşını tespihe çeviren usta, dünyada bir örneği daha olmayan tespihi 30 bin dolara satıyor.

Hindi 250 TL’den Satıldı

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olarak adlandırılan hindi Fethiye’de pazarda 250 TL’den satıldı. Fethiye Salı Pazarı’na getirilen hindiler, 250 TL’den alıcı buldu.

Bodrum’da yapılan milyon dolarlık Hint düğünü 3 gün 3 gece sürdü

Hindistan'ın en zengin ailelerinden biri olan Gıdwani ailesinin oğlu Suraj Gıdwani Muğla'nın Bodrum ilçesinde yapılan masal gibi bir düğünle evlendi. 2 milyon dolar harcanan ve 300 davetlinin katıldığı düğün 3 gün 3 gece sürdü.

Muğla’da ‘Zurna’ resitali

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünyanın ilk Zurna Zen Festivali'nin 4'üncüsü başladı. 6 Eylül'de Milas'ta sona erecek Festivale Türkiye dışında Ermenistan, Tayvan, Hindistan, Azerbaycan, Makedonya ve Bulgaristan'dan toplam 16 Zurna sanatçısı yer aldı. Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen festivale ünlü Klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici de katıldı. Zurna sanatçıları ikişer parça ile sahne alırken, Prof. Dr. Şadan Gökovalı Amfi Tiyatrosunda gerçekleşen uluslar arası Zurna Zen festivalini yaklaşık 7 bin kişi izledi.

Bodrum’da Milyon dolarlık Hint düğünü

Hindistan'ın en zengin ailelerinden Wellknown polyesterin sahipleri Anıl Gupta'nın oğlu Rahul Gupta Muğla'nın Bodrum ilçesinde yapılan rüya gibi bir düğünle dünya evine girdi. Milyon dolarlar harcanan düğün için Türk Hava Yollarından özel olarak kiralanan A330 tipi Business uçakla Bodrum'a 250 kişilik Hintli davetli geldi. Beş yıldızlı resort bir otelin kapatıldığı düğün 4 gün 4 gece sürdü.

Hobi olarak başladı, çiftlik kurmak istiyor

Sivas'ın Suşehri ilçesinde hobi olarak hindi yetiştirmeye başlayan Murat Özsoy, kısa zaman içerisinde 700 hindi sahibi oldu. Doğal olarak yetiştirdiği hindileriyle yakından ilgilenen Özsoy, çiftlik kurmak istiyor.

Bodrum’da Hindistan’ı aratmayan görüntüler

Bodrum’da Hindistan’ı aratmayan görüntüler

Bodrum Hindistan’da tanıtılıyor

Bodrum Hindistan’da tanıtılıyor

HİNDİSTAN TURİZM HEYETİ KAYAKÖY VE ÖLÜDENİZ'İ GEZDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hindistan ziyareti sonrası Muğla'ya gelen düğün ve film organizasyon firması temsilcileri ile acente yetkilisi 50 kişilik heyet, beraberinde Hindistan Başkonsolosu Azara H. Khan ile birlikte Fethiye Kayaköy ile Ölüdeniz'i ziyaret etti. Hindistan Başkonsolosu Azara H. Khan Ölüdeniz'de gökyüzündeki paraşütleri görünce hemen bir şirketten yamaç paraşütü pilotu ile Babadağ'a çıkıp, Ölüdeniz'e uçtu.

YILBAŞI HİNDİSİNE TALEP AZ...

Yılbaşı yaklaşırken yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olan hindilere rağbet oldukça az. Hindi üreticilerinin yılbaşı için besledikleri hindiler pazarlarda görücüye çıkarken, talebin az olduğu bildirildi.

YILBAŞI HİNDİLERİ 100 TL

Yeni yıla kısa süre kala yılbaşı hindileri Fethiye semt pazarında görücüye çıktı.

YILBAŞI HİNDİSİ 100-150 TL

Yılbaşına 3 gün kala Fethiye'de de hindi satışları arttı