Hayırseverler, Haberleri

Hayırseverler, Haberleri

HAYIRSEVERLER, BODRUM'A 2 OKUL YAPTIRDI

Muğla’nın Bodrum ilçesinde hayırseverler tarafından yaptırılan 2 okul, düzenlenen törenlerle açıldı.

Fethiye Belediyesi ile İngiliz hayırseverler el ele

Bir süredir özel temasları çerçevesinde Fethiye’de bulunan Liverpool eski Belediye Başkanı (Lord Mayor of Liverpool) Anna Rothery ile uzun yıllardır Fethiye’de yaşayan, sosyal medyada 16.000’den fazla takipçisi bulunan Fethiye Times’in genel direktörü Lyn Ward Fethiye Belediyesi’ne bir ziyarette bulundular.

Bodrum’da 30 günde 30 kütüphane yapıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' Projesi kapsamında 30 günde yapılan 30 okulun kütüphanesi eşzamanlı olarak açıldı.

Kampanyaya destek her geçen gün artıyor 

Fethiye’nin Patlangıç Mahallesi’nde market işletmeciliği yapan İsa Özdemir öncülüğünde başlatılan “İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın” kampanyasına destek her geçen gün artıyor. Özdemir, “Geçen yıl başlatmış olduğumuz ‘İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın’ kampanyamızı bu Ramazan ayında da sürdürüyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere destek amacıyla, bu çalışmayı başlattık” dedi. 

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine askıda gıda yardımı 

Fethiye'de hayırseverlerin bağışladığı gıdalar ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor. Hayırseverler ramazan ayı boyunca her gün Cumhuriyet Mahallesi'ndeki giyim mağazasının önünde sebzeden ekmeğe çeşitli gıda paketlerini ihtiyaç sahipleri için bağışlıyor. Ramazan ayında bir gelenek haline gelen yardım kampanyasına bu yıl katılımın daha çok olduğu kaydedildi. 

Dükkan Senin ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor

Fethiye Belediyesi’nin yardımlaşma eli Dükkan Senin Mağazası’nda, 2021 yılının ilk üç ayında 184 aileye kıyafet ve eşya yardımı yapıldığı bildirildi.

Ortaca Devlet Hastanesine röntgen cihazı bağışlandı

Muğla'nın Ortaca ilçesinde hayırseverler, Devlet Hastanesine seyyar röntgen cihazı bağışında bulundu.

İhtiyaçsa 1 Al Ücret Ödeme

Fethiye’de esnaflık yapan Salih Sağlam, hayırseverlerin bağışladığı gıdaları ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor. Her sabah hayırseverler, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki giyim mağazasının önüne sebzeden ekmeğe, kuru gıdadan yağına kadar çeşitli gıda paketlerini, ihtiyaç sahipleri için bağışlıyor. 

Yürekleri ısıtan örnek davranış

Milas Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Lisesi Okul Aile Birliği, okul yönetimi ve Milaslı hayırsever esnaflar, maddi yetersizlikler nedeniyle okul hayatına devam edemeyen öğrenciye umut oldu. Okul Aile Birliği ve hayırseverler, okulu bırakan lise öğrencisinin hayatını güzelleştirerek yüreklere dokundu.