Gündem Haberleri

Gündem Haberleri

Fethiye Belediye Meclisi toplandı

Fethiye Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığında Fethiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

İYİ Parti’den Ziraat Odası’na ziyaret

İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, yönetim kurulu üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Önder,geçmiş dönem Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ve İş İnsanı Ahmet Sakıcı Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit’i makamında ziyaret ettiler.

Girgin, Bodrum Gökçebel’de satışa çıkarılan arazileri meclis gündemine taşıdı

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Süleyman Girgin TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Özelleştirme İdaresi tarafından ihaleye çıkarılan Bodrum Gökçebel’deki arazileri gündeme getirdi.

Fethiye Belediye Meclisi toplandı

Fethiye Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığında Fethiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Menteşe Belediye Meclisi Bugün Toplanıyor

Menteşe Belediye Meclisi bugün toplanıyor.

Girgin, Köyceğiz Ortaca, Dalaman’daki doktor eksiği sorununu meclise taşıdı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesiyle, Köyceğiz - Ortaca - Dalaman ilçelerinde yaşayan vatandaşların hastanelerdeki doktor, personel, ekipman eksikliklerinin giderilmesi talebini gündeme getirdi.

FTSO’dan Deva ve Gelecek Partisi İlçe Teşkilatlarına ziyaret

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcısı Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Öztürk, DEVA Partisi ile Gelecek Partisi Fethiye İlçe teşkilatlarına ziyaretler gerçekleştirdi. Başkan Çıralı’nın FTSO faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdiği ziyaretlerde, Fethiye’deki turizm sezonu hazırlıkları, Babadağ Teleferik, Belceğiz Plajı ve Göcek koylarında gelinen son durum da gündeme geldi.

FUTBOL SAHASI NÖBETİ TUTUYORLAR

Ortaca İlçesi’ne bağlı Fevziye Mahallesi’nde Ortaca Belediyesi aracılığı ile yaşam alanı olarak düzenlenmesini istediği yerin ihaleyle satışı gündeme geldi. Mahallede çocukların vakit geçirdiği tek yer olan alanı kaybetmek istemeyen Fevziye Halkı alanda nöbet tutmaya başladı.

Dalaman-Çöğmen köylülerinin yasal güvence talebi meclis gündeminde

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin 21 Nisan 2022 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Çöğmen köylülerinin sorunun kökten çözecek yasal adımların atılmasını beklediğini ifade ederek Tarım ve Orman Bakanlığı’nı yasal düzenleme yapılması çağrısında bulundu.

Öztürk “Vatandaş verdiğiniz vaatleri gerçekleştirmenizi bekliyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk gündeme dair açıklamalarda bulundu. Fethiye Belediyesi’nin çalışmalarının eksikliğinden ve CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in açıklamalarından bahseden AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk; “Fethiye’nin kaybedecek zamanı yok” dedi.

Milletvekili Ergun’dan gündem analizi

İyi Parti Yerel Yönetimler Başkanı Ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun FRT TV'de yayınlanan Gündem Analiz Programı'na konuk oldu. Programda Necati Kanbur'un sorularını yanıtlayan Ergun güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmesinin önemini, maden arama ruhsatı verilmesi, orman yangınları, Rusya Ukrayna savaşı ve ekonomi yönetimi ile ilgili konular hakkında görüşlerini ifade etti.

Çıralı; “Sözlerimizi tuttuk”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı FRT TV’de yayınlanan Gündem Analiz Programı’na konuk oldu. Programda Necati Kanbur’un sorularını yanıtlayan Çıralı 2018 yılında yapılan seçim öncesi verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ifade etti.

Tersane sorunu büyüyor

Fethiye’de tersane sıkıntısı gündemde ki yerini korumaya devam ediyor. Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan Fethiye’nin tersane sıkıntısı olduğunu ifade ederek “Gelen yatın yazın pisliğini alıyoruz. Ancak gelen yabancı misafirlerin yatlarının bakımını burada yapamıyoruz. Bu arkadaşlar ise Hırvatistan veya Yunanistan’a gidiyorlar. Bakım ve onarımlarını orada yaptırıyorlar” dedi.

Başkan Otgöz; “İmar planı bittikten sonra çok güzel bir Seydikemer olacak”

Seydikemer Belediye Meclisi Nisan Ayı Meclis Toplantısı, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz başkanlığında toplandı. Toplantıda konuşan Başkan Otgöz, meclisin birlik ve beraberliğine vurgu yaparak; “Birlik, beraberlik içinde Seydikemer’i yaşanılacak bir kent olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ama İmar Planı bittikten sonra çok güzel bir Seydikemer olacak. Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en güzel miras diyebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Kökten'den otopark sorununa öneri

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten FRT TV’de canlı olarak yayınlanan Gündem Analiz Programı’na katıldı. Kökten programda Ölüdeniz’İn her geçen gün büyüyen otopark sorununa çözüm önerisini anlattı.

Karaca, gündeme dair açıklamalarda bulundu

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Nisan ayı olağan meclis toplantısı öncesinde gündeme dair birçok konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Motorine 88 kuruşluk indirim

Ukrayna-Rusya arasındaki barış görüşmelerinden pozitif mesajların verilmeye başlamasının ardından uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarında meydana gelen düşüşten sonra motorinde meydana gelen indirimler pompaya yansımaya başladı.Bu gelişmeler ile birlikte 30 Mart tarihinden geçerli motorine yapılan 1 lira 55 kuruşluk indirimin ardından 31 Mart tarihinden geçerli 88 kuruşluk bir indirim daha yapıldı.

CHP’li Erbay: ‘AKP yeter artık elini Akbelen'den çek, kirli elini Muğla'dan çek’

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, Muğla'nın Milas ilçesi İkizköy’de bulunan Akbelen ormanında maden sahası açılması için zeytin ağaçlarının kesilmesine yeniden başlanmasına tepki gösterdi.

Başkan Karaca, Gündem Analiz’in konuğu oldu

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Gündem Analiz programında Necati Kambur’un sorularını içtenlikle yanıtladı. Programda; belediyenin ekonomisinden, projelere ve yapılacak çalışmalara kadar A’dan Z’ye Fethiye konuşuldu. Programda Başkan Karaca, “Türkiye’de borcu olmayan 3-5 belediyeden biriyiz. Bu enflasyon kasamızdaki parayı da alıp götürecek. Ondan dolayı 1100’e yakın personelimizin maaşlarını ödeyebilmek, rutin işlerimizi yapabilmek adına yeni projeler hayata geçireceğiz ama şu an durmak zorundayız” dedi.

Dinçel; ‘’Beşkaza Meydanında o kupayı kaldıracağız’’

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, Karbel Karaköprü Belediyespor mağlubiyeti sonrası basın açıklaması yaptı. Dinçel açıklamalarında mağlubiyeti ve gündemi değerlendirdi.

Soydemir’den Saadet Partisi'ne ziyaret

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Saadet Partisini ziyaret etti.

Pazar ve market fiyatları arasında fark büyük

Son günlerde fiyat denetimleriyle gündeme gelen zincir marketlerdeki sebze meyve fiyatları cep yakıyor. Markette 40 lira olan biber, semt pazarlarında 15 liradan satılıyor. 

AK Parti Muğla İl Başkanı Mete, Marmaris’te yaptığı toplantıda turizmcilere güzel haberler verdi

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris parti binasında İlçe Başkanı ve parti üyelerinin katılımı ile Marmaris gündemine ve yaklaşan turizm sezonuna dair basın açıklamalarında bulundu.

Mazot 25 liraya yaklaştı

23 Mart gece yarısı benzin ve motorine gelen zammın ardından dün gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorin fiyatlarına 1 lira 31 kuruş zam geldi. Yapılan son zammın ardından motorinin litresi 24 liraya dayandı.

Girgin: ''Seydikemer çiftçisinin sabrı tükendi''

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Tarım ve Orman Bakanı Vahit KİLER tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, Muğla ili Seydikemer ilçesinde bulunan, 2013’de temeli atılan Boğalar Barajı’nın aradan 9 yıl geçmesine rağmen halâ tamamlanmamış olmasını gündeme getirdi.

Uçak; “Eğitim çalışanlarına yeni sosyal ve mali haklar verilmeli”

Menteşe, Kavaklıdere ve Marmaris ilçelerindeki okul ve kurumları ziyaret eden Önder Uçak, sendikal çalışmalar ve eğitim gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Girgin, Seydikemerli vatandaşların arazi mağduriyetini meclise taşıdı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği soru önergesiyle, vatandaşların uzun yıllardan bu yana kullandıkları, kendilerine ait arazilerin kenarlarında bulunan veya atadan kalma yerlerin açık ihale ile satılmasından dolayı Seydikemerlilerin yaşadığı mağduriyeti dile getirdi.

''Sezon başı koymuş olduğumuz hedefe ulaşacağız''

Fethiyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, Ceyhanspor galibiyeti sonrası basın açıklaması yaptı. Dinçel açıklamalarında gündemi değerlendirdi.

Gündem Analiz Kadınlar Günü’ne özel FKM’deydi

FRT TV’ de canlı olarak yayınlanan Gündem Analiz Programı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Programı ile Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nden yayınlandı. Yayınlanan Programa birçok Fethiye’de başarılı olmuş kadının yanı sıra Fethiye Kaymakam Vekili hayrettin Balcıoğlu’da konuk olarak katıldı.

Arılar can çekişiyor, yaşamları için acilen şeker…!

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan Muğlalı arıcıların sorunları ile şeker teminininde yaşanan sıkıntıları TBMM gündemine taşıdı.