Etiketler

BAŞKAN TOKAT ESNAFLARLA GÖRÜŞTÜ

Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim ve beraberindeki esnaflar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti. Giyim Pazarı’nda bulunan esnafın sorunlarının ele alındığı görüşmede konuşan Tokat, bölgedeki esnafın problemlerinin en kısa zamanda çözüleceğini aktardı.

Pazarın Şampiyonu Yayla Börülcesi 

Fethiye’de Salı günleri kurulan Salı Pazarı’nda yayla börülcesi, fiyatıyla bu haftanın şampiyonu oldu. Yöredeki turistlerin de ilgi gösterdiği pazarda, giyim bölümü eski günlerini arar vaziyetteydi. Covid-19 tedbirlerinin sık sık anonslar yapılarak hatırlatıldığı pazarda Fethiye Belediyesi zabıta görevlileri, sık sık maske ve sosyal mesafe konusunda gerek vatandaşları gerekse pazarcı esnafını uyardı. Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, fiyatların birkaç haftadır hemen hemen aynı şekilde seyrettiğini ifade etti.

Yatağanda Giyim Pazarları Açılıyor

Yatağan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre Yatağan’da giyim pazarları yeniden açılıyor.

Marmaris'te imitasyon ürün denetimi yapıldı, esnaf protesto etti

Marmaris'te kapalı çarşıda açık olan bazı dükkanlara marka avukatları denetim yaptı. 200'e yakın esnaf alkış tutarak denetimleri protesto etti. Beş giyim satışı yapan dükkana işlem yapılan denetimlerde polis esnafı sakinleştirip, olay çıkmasını önledi.

Sağlam, “2 binin üzerinde ihtiyaç sahibine ulaştık” 

Nisan ayı başında birkaç gönüllünün, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan giyim mağazasına getirdiği sebze, meyve, ekmek ve bakliyat türü yardımlar her geçen gün büyüyerek daha fazla kişiye ulaştı. ‘Hayrat Manav’ adının verildiği yardım kampanyası 22 Mayıs Cuma günü sona ererken giyim mağazasının önü bugün de gıda paketleriyle doldu taştı. 

Salı Pazarı’nda normale dönüldü

Geçtiğimiz aylarda korona virüsü tedbirleri kapsamında Salı Pazarı’nda giyim bölümü açılmamış, manav bölümü de pazarın meydan kısmında açılmıştı. İki aylık bir sürenin ardından giyim bölümünde esnaflar tezgahlarını açtı.

Salı Pazarı’nda giyim bölümü açılıyor

Dünyayı ve ülkemizi etkileyen korona virüsü salgını önleme tedbirleri kapsamında tüm yurtta olduğu gibi semt pazarlarında giyim, hediyelik eşya ve aksesuar bölümü 21 Mart itibariyle geçici olarak kapatılmıştı.

Genelge 11 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak

çişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Genelge ile korona virüsü tedbirleri kapsamında daha önce il, ilçe ve beldelerdeki mahalle/semt pazarlarında; giyim, oyuncak, çiçek, fide, zücaciye/nalburiye vb. ihtiyaç malzemelerinin satışının geçici süreliğine kısıtlanmasına ilişkin alınan kararın, 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere kaldırıldığı ifade edildi. 

İhtiyaçsa 1 Al Ücret Ödeme

Fethiye’de esnaflık yapan Salih Sağlam, hayırseverlerin bağışladığı gıdaları ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor. Her sabah hayırseverler, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki giyim mağazasının önüne sebzeden ekmeğe, kuru gıdadan yağına kadar çeşitli gıda paketlerini, ihtiyaç sahipleri için bağışlıyor. 

‘Bukalemun’ erkek giyim mağazası açıldı

Fethiye yeni bir giyim mağazası vatandaşların hizmetine girdi. İşletmeciliğini Talha Erdoğan’ın yaptığı erkek giyim mağazasının açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Fethiye’den İdlib’e 2 tır yardım gitti

Fethiye’den İdlib’e 2 tır insani yardım gönderildi. Hayrat Vakfı Fethiye Temsilciliği öncülüğünde toplanan giyim ve gıda yardımları İdlib’e törenle uğurlandı. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in de katıldığı törende vatandaşlar tırları alkışlarla uğurladı.

Alisse Nuera'dan hayırlı olsun ziyareti

Fethiye'de hizmet veren giyim mağazalarından Alisse Nuera'nın sahipleri Ali ve Ahu Aslanoğlu, SED Medya'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İtalyan milyoner Bodrum’da ev almaya karar verdi

Dünyaca ünlü giyim markası Moncler'in sahibi Remo Ruffini, 40 milyon avroluk teknesiyle geldiği Bodrum'a hayran kalınca ev almaya karar verdi.

Bez bebekler Mikrokredi ile dünyaya açıldı

500 yıl önce Oğuz Türklerinin on ok boyunun bölgeye yerleşmesi ile kurulan Milas'ın Çomakdağ Mahallesi, yöresel ipek dokuma giyim tarzı, her kadının yazmasında yaz-kış bulunan canlı çiçek, bez bebek üretimi ve ipek böcekçiliği ile kültür turizmine de önemli katkılar sağlıyor.

İGS Fethiye Mağazası Açıldı

Erkek giyimin öncü markalarından İGS şimdi Fethiye’de yeni mağazasıyla hizmete açıldı

Kredi kartı olanlar dikkat!

Kredi ve banka kartı ile akaryakıt istasyonları, giyim, ayakkabı, teknoloji, takı, kozmetik mağazaları ve alışveriş merkezlerinin müşterilerine sunduğu birçok "sadakat kartı"ndaki puanların yeni yıla girmeden kullanılması önerildi.

Kahvehanede garsonluk yaparken karşıdaki giyim mağazasını soydu

Datça'nın İskele Mahallesinde faaliyet gösteren bir kahvehanede garsonluk yapan şahıs, karşıda bulunan giyim mağazasını soyduktan sonra yan tarafta bulunan odada yatarken yakalandı.

Demet Akalın giyim tarzını eleştirenlere ateş püskürdü

Bodrum'da sevenleri ile buluşan ünlü sanatçı Demet Akalın, giyim tarzını eleştirenlere cevap vererekEskiden bana laf eden ablaların hepsi pahalı pahalı giymeye başladı dedi. Akalın'ın, 10 yıllık eski bir elbise tercih ederek sahne alması ise şaşırttı.

DÜNYA ÇOCUK MAĞAZASI FETHİYE’DE HİZMETE GİRDİ

Dünyaca ünlü çocuk giyim markalarının yer aldığı Kids Brands House görkemli bir açılış töreni ile Fethiye’de hizmete girdi.

'Gülen'in köpeğiyim' dediği öne sürülen profesöre 22,5 yıla kadar hapis istemi

'Gülen'in köpeğiyim' dediği öne sürülen profesöre 22,5 yıla kadar hapis istemi

FETHİYE BELEDİYESİ’NİN YARDIM TIRLARI TÜRKMENLERE ULAŞTI...

Fethiye Belediyesi tarafından gönderilen 2 tır battaniye ve giyim eşyası Telafer ve Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırıldı.

YARDIM TIR’LARI YOLA ÇIKTI...

Halep için başlatılan ‘Yardım TIR’ı’ kampanyası kapsamında giyim, battaniye ve gıda paketinin bulunduğu 2 TIR Muğla’nın Menteşe İlçesi’nden yola çıktı.

PODYUMDA PLAJ ESİNTİSİ

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ve Çeşme Belediyesi'nin düzenlediği Alaçatı Millfest Moda Festivali'nde plaj kreasyonlarının sunulduğu defile büyük ilgi gördü.

GÜNEŞLİ’DE HAYIR ÇARŞISI

Güneşli Talebe Yurdu tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kurulan kermes açıldı. 5 gün açık kalacak kermeste gıdadan giyime pek çok çeşit bulunuyor .

GÖZ GÖRE GÖRE HIRSIZLIK

Fethiye’de bir gümüşçü dükkanına giren iyi giyimli 3 kadından biri dükkan sahibini oyalarken diğer iki kadın gözlerine kestirdikleri gümüş zincir ve takıları avuç avuç alıp çantalarına doldurup kaçtılar

KENDİ TASARIMLARINI KENDİLERİ DEFİLE İLE TANITTILAR

Şefika Pekin Kız Teknik ve Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri kendi tasarımlarını podyuma çıkarak defile ile tanıttılar. Şefika Pekin Kız Teknik ve Meslek Lisesi Salonu’nda veliler ve öğrencilere rehberlik servisi tarafından okulda bulunan bölümler ayrı ayrı tanıtılırken, giyim-üretim teknolojisi ve moda tasarım bölümü öğrencileri de bir yıl boyunca kendi tasarımlarını usta mankenlere taş çıkartırcasına podyuma çıkarak defile ile tanıttılar.