Gezi Haberleri

Gezi Haberleri

KARACA, “29 BİN AİLEYE YARDIM YAPTIK”

Fethiye Belediyesi bünyesinde kurulan ve yardım projelerini hayata geçiren Sosyal yardım işleri müdürlüğünün en çok önemsediği müdürlük olduğunu belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “En çok önemsediğim müdürlüklerden bir tanesi. Herkes yol ve park yapabilir fakat herkesin gönlüne giremezsin. Fethiye zengin bir yer olarak biliniyor fakat bir gün o müdürlüklerle birlikte bir gezin. Biz 29 bin aileye yardım yaptık” dedi.

GÖKOVA KOYLARI YERLİ VE YABANCI TURİSTİN İLGİ ODAĞI

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Muğla'da yerli ve yabancı turistlerin en fazla ilgi gösterdiği bölgelerden Gökova Körfezi koyları hem yat turizminin, hem de gezi teknelerinin uğrak noktası oldu.

SEYDİKEMERLİ YAZARDAN BAŞKAN OTGÖZ’E ZİYARET

Seydikemerli yazar ve aynı zamanda öğretmen Salim Yılmaz, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü makamında ziyaret ederek ‘Gri Gökyüzü Avrupa Gezi Notları’ kitabını armağan etti.

Ölüdeniz’de taksi botlar bayrama hazır

Ölüdeniz’de yerli ve yabancı turistleri kısa süreli sürat teknesi ile gezintiye çıkararak bölge tanıtımına büyük katkı sağlayan Ölüdeniz Taksi Bot Kooperatifi’ne bağlı tekneler Kurban Bayramı tatiline hazır. Ölüdeniz Taksi Bot Kooperatifi Başkanı Şaban Tokgöz yaptığı açıklamada “’Biz şuanda sektör olarak bayrama hazırız. Misafirlerimizi de bu dokuz günlük tatilde Ölüdeniz’e bekliyoruz” dedi.

12 Adalar Tekne Kooperatifi’nden engellilere tekne gezisi

Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde eğitim gören 48 engelli birey 12 Adalar Kooperatif Başkanı Güven Altuğ’un girişimleri ile tekne gezisine çıkarıldı.

Köyceğizli öğrenciler Masal Şatosu’na hayran kaldı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki öğrenciler Eskişehir'e yapılan gezide Masal Şatosu'na hayran kaldı.

Köyceğiz Yunus Emre Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinden Ankara gezisi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Yunus Emre Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri Ankara'ya gezi düzenledi.

Göcek-Gürsü- Pırnaz yayla yürüyüşü başladı

Yıllar öncesinde yörüklerin sahil kesiminden yaylaya nasıl çıktıklarını anlatmak ve yörük kültürünü yaşatmak için yapılan Göcek-Gürsu-Pırnaz Yayla Yürüyüşü başladı.

Kardeşlik projesi “Anadoluyuz Biz” tekrar Muğla’da

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonda Şubat ayından itibaren Konya ve Karaman’dan gelen üçüncü kafile Muğla gezisini tamamladı.

Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman koylarının korunması ve yönetimi Çalıştayı başladı

Dünyaca ünlü Göcek koylarının korunması ve yönetilmesine ilişkin çözüm modeli oluşturmak amacıyla Göcek’te düzenlenen ‘Fethiye Körfezi, Göcek/Dalaman Koylarının Korunması ve Yönetimi Çalıştayı’ açılış töreni ve koylarda inceleme gezisi ile başladı.

Muğlalı kadın üreticilere teknik gezi

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen 'Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor' projesinde Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Anka Kuşu Misali Kadınlarımız Zeytinleriyle Birlikte Doğacak' projesi çerçevesinde kadın üreticilere yönelik teknik gezi düzenlendi.

Mick Amca'ya ödül

Youtube’da gezi videoları çeken ve Fethiye’de yaşayan İngiliz Youtuber Mick Amca ödül aldı.

Köyceğiz’de gönüllü gençler ödüllendirildi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Gençlik Haftası boyunca gönüllü olarak organizasyonlarda görev alan gençlere yönelik gezi düzenlendi.

Ünlü oyuncular Saklıkent’in güzelliğine hayran kaldı

Konser etkinliği için Seydikemer’e gelen sevilen oyuncular Hacı Ali Konuk ve Özlem Balcı, Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret etti. Kanyonun muhteşem doğası ve manzarası karşısında adeta büyülenen Hacı Ali Konuk, “Saklıkent bence dünyanın birinci harikası olması lazım” dedi.

Başkan Keleş, İzmir ve Muğla’da teknik geziye katıldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Zonguldak ve ilçelerindeki TSO Başkan ve yöneticileri ile İzmir ve Muğla illerine yönelik düzenlenen teknik gezi ve tecrübe paylaşımı ziyaretlerine katıldı.

Özel Fethiye İzmir Uzay kampında

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 5 ve 6.sınıf öğrencilerinden oluşan 51 öğrenci ve 4 öğretmen ile 13-15 Mayıs 2022 tarihlerinde İzmir Uzay Kampı gezisi düzenlendi.

Öğrenciler eğitim öğretim yılını kültür gezileriyle tamamlıyor

Milas'ın Selimiye Mahallesi'nde bulunan Selimiye Timuçin Biliktan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde düzenlenen kültür gezileriyle eğitim öğretim yılını tamamlıyor.

Köyceğizli öğrenciler Efes, Şirince ve Kuşadası’nı gezdi

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Efes, Şirince ve Kuşadası gezisi düzenlendi.

Köyceğizli doğaseverler Topuklu Yaylası’na çıktı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Turizm ve Doğayı Koruma Derneği Yürüyüş Grubu üyeleri doğaseverler ile birlikte baharın gelişini kutlamak ve doğayı keşfetmek amacıyla yaylalara gezi düzenledi.

Muğla’ya 1 milyon İngiliz turist bekleniyor

Çeşitli gezi ve incelemelere katılmak üzere Muğla'ya gelen Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott, Muğla Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret etti.

Marmaris açıklarında ’Hayalet Vatoz’ sürprizi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki denizci ve sörfçü Hamdi Çakıroğlu, oğlu Necati Çakıroğlu ile çıktığı tekne gezintisinde okyanusta yaşadığı bilinen Manta Ray (Hayalet Vatoz) balıklarının sürüsüne denk geldi. O anları cep telefonunun kamerası ile kayda alan baba-oğul daha önce bu tür bir deniz canlısına rastlamadıklarını belirtti.

Köyceğiz’de botanik gezisi ve matematik ilişkisi etkinliği

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde üniversite öğrencileri botanik gezisi ve matematik ilişkisi etkinliğine katıldı.

Özel Fethiye İzmir’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen İzmir okul gezisi çok renkli geçti.

Tur teknesine eşlik eden yunus böyle görüntülendi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tur teknesine eşlik eden sevimli yunus, tekne gezisine katılan turistler tarafından görüntülendi.

9 yaşındaki Yağmur’un polis olma hayalini gerçekleştirdiler

Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçtiğimiz yaz yanan ormanlık bölgelerin temizlenmesi işinde çalışan ailesi ile birlikte bir barakada kalan ve polis olmak isteyen 9 yaşındaki Yağmur'u ziyaret eden polis ekipleri yanlarında getirdikleri, polis kıyafeti ve hediyeleri kendisine verdi. Küçük Yağmur polis kıyafeti giyerek, yunus timleri ile birlikte motosiklete de binip gezinti yaparak, polis olma hayalini kısa süreli de olsa gerçekleştirmiş oldu.

KAYDEM’de geri dönüşüm eğitimi

Fethiye Belediyesi ile anlaşmalı olarak ilçede ki geri dönüşüme gidecek atıkları toplayan KAYDEM Plastik Geri Dönüşüm Firması’nın misafirleri vardı. KAYDEM Plastik Firması’nın Çiftlik Mahallesi’nde bulunan Geri Dönüşüm Ayrıştırma Tesisi’ni Fethiye Kent Konseyi Ekoloji Meclisi Genel Kurulu Üyeleri, Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Üyeleri ve Mimarlar Odası Üyeleri ziyaret etti. Ziyarette Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü çevre Yüksek Mühendisi Selver Hatice Kavak ve Kaydem Çevre Mühendisi Özgür Çağrıtekin tarafından ziyaretçilere Geri Dönüşüm hakkında bilgiler verildi.

Milyonluk tekneler deniz sezonu için hazırlanıyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaz ve deniz sezonunun gelmesi sadece otel ve işletmecilerde değil tersaneler ve marinalarda da hummalı çalışmalar yapılmasına sebep oldu. Değerleri milyonlar ile ölçülen süper lüks teknelerin yanı sıra, gezi tekneleri ve motor yatlar da yaza hazırlanıyor. Avrupa'nın en büyük tersanelerinden olan DSV yat firması Bozburun Mahallesinde bulunan tersanede bakımlarını bitirdikleri yatları denize indirirken, çekek alanında bulunan teknelerin bakımları işinin ehli ustalar tarafından yapılıyor.

Marmaris’te “Örnek Köy Projesi” için ilk adım atıldı

Marmaris'te geçtiğimiz yaz yaşanan yangında en çok zarar gören Osmaniye ve Bayır mahallelerinde 'Örnek Köy Projesi' için ilk adım atıldı. Projenin keşif gezisine katılan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, çalışmanın çok önemli olduğunu belirterek belediye olarak sonuna kadar destekçisi olacaklarını söyledi.

Muğla’nın saklı kalmış yeryüzü cenneti ‘Gökçeova Göleti’

Yaz-kış önemli turizm destinasyonlarına sahip Muğla, kış aylarında da günübirlik gezi rotaları ile özellikle doğaseverlerin ilgisini çekiyor. Kış aylarında yoğun kar yağışı ile dikkat çeken Kavaklıdere Göktepe ve Köyceğiz Sandras dağları her hafta sonu yüzlerce konuk ağırlıyor.

AK Parti kapı kapı gezip, halkı bilgilendirdi

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından kapı kapı gezilip, ekonomik gelişmeler ve bu konuda atılan adımlar tek tek anlatıldı, 2023 hedefleri paylaşıldı.