Etiketler

Genç çiftçi projesi talihlisi hem üretime hem de üniversite eğitimine devam ediyor

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün genç çiftçi projesinden faydalanan Sefa Kocakahya bölgesinde örnek ve önder olmaya devam ediyor.

Seydikemer’de istiridye mantarı üretiyor

Seydikemer İlçesi Bağlıağaç Mahallesi’nde yüz metrekarelik bir alanda istiridye mantarı yetiştiren Sefa Kocakahya, Genç Çiftçi Projesi’nden aldığı destekle önemli bir üretim potansiyeli yakaladı. 2 yıldır bu işi yapan Kocakahya, istiridye mantarının bölgede tanıtılması için de gayret harcıyor.

Çıraklarla ustalar buluştu

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün ortak yürüttüğü Ustalar Çıraklarla Buluşuyor Projesi kapsamında açıkta ve örtü altında üretim yapan 12 genç çiftçi, bölgede yetiştiricilikte örnek olan Usta çiftçilerle buluşturuldu.

Ustalar Çıraklarla Buluşuyor

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce ortak yürüttüğü “Ustalar Çıraklarla Buluşuyor Projesi” kapsamında 12 açıkta ve örtü altında üretim yapan genç çiftçisini yetiştiricilikte bölgede örnek olan “Ustalarla” buluşturdu.

SEYDİKEMER’DE GENÇ ÇİFTÇİLER DESTEKLENMEYE DEVAM EDİYOR

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önceki yıllarda Bakanlığın “Genç Çiftçi Hibe Destek Programından” faydalanan çiftçilerini işletmelerinde ziyaret edip desteklemeye devam ediyor.

Genç çiftçi desteği sahiplerini buldu

-Milas'tan Genç Çiftçi Desteğine başvurup destek almaya hak kazanan 18 kişiye 90 adet büyükbaş hayvanları teslim edildi.

Ortaca’da genç çiftçilere destek

Ortaca'da 3 genç çiftçiye hibe desteği verildi.

Milas’ta 8 genç çiftçiye 48 büyükbaş hayvan verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan ve 2016-2018 yılları arasında devam ettirilecek olan 'Genç Çiftçi Projesi' kapsamında Muğla'nın Milas ilçesinde, 8 aileye toplam 48 büyükbaş hayvan verildi.

Seydikemer’de "Genç Çiftçi"Lere Hibe Koyun Desteği

Seydikemer’de "Genç Çiftçi"Lere Hibe Koyun Desteği

MİLAS’TA GENÇ ÇİFTÇİLERE BÜYÜKBAŞ HAYVAN DESTEĞİ...

2016 yılında uygulamaya konulan ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ çerçevesinde Muğla’nın Milas ilçesinde ikamet etmekte olan 23 genç çiftçiye kişi başına 6 adet olmak üzere toplam 138 büyükbaş hayvan hibe edildi.

DALAMAN VE KÖYCEĞİZ’DE GENÇ ÇİFTÇİLER DÜVELERİ İLE BULUŞTU...

Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ TANITILDI

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla oluşturulan genç çiftçilere hibe desteği projesi Fethiyeli muhtarlar ve çitçilere anlatıldı.

GENÇ ÇİFTÇİLER FETHİYE 'DE DE EĞİTİLDİ

Tarım Bakanlığı, İşkur, Ziraat Odası ve Halk Eğitim Merkezinin yürüttüğü ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor’ adlı proje kapsamında Fethiye'de de eğitime alınan çiftçiler kurs sonunda sınava tabi tutuldular.