Etiketler

Fethiye, Londra WTM’de Her Yönüyle Tanıtıldı

Fethiye, bu yıl 40’ncısı düzenlenen Londra Dünya Turizm Fuarı’nda (World Travel Market –WTM) her yönüyle tanıtıldı.

Rektör Çiçek, FTSO'dan Destek İstedi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Çiçek, Fethiye’de Fakülteler İçin Destek İstedi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek Fethiye’de başta kaymakam Muzaffer Şahiner olmak üzere FTSO başkanı Osman Çıralı ve Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Mehmet Soydemir’e ziyaretlerde bulunup işletme fakültesi ile sağlık bilimleri fakültesine bitmeyen binalarının tamamlanabilmesi için destek istedi.

FTSO, 7 Nolu Meslek Grubu Babadağ’da Buluştu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) 7 Nolu Yiyecek-İçecek Hizmetleri Meslek Grubu üyeleri, birlik, beraberlik ve dayanışmayı arttırmak üzere Babadağ 1700 Zirve Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda buluştu.

FTSO 13 Nolu Meslek Grubu Kahvaltıda buluştu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası 13 Nolu emlak, eğitim, sağlık ve sportif faaliyetler meslek grubu üyeleri, Karacabey Restoran’da düzenlenen kahvaltıda buluştu.

FTSO Başkanı Çıralı, güçlü bir ulusal ekonomi için Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesine katıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, İstanbul'da Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi tarafından organize edilen, "Güçlü Bir Ulusal Ekonomi İçin Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi"ne katıldı.

Başkan Çıralı, “Tanıtım çalışmalarına önem veriyoruz”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2019 yılı ikinci Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı, FTSO hizmet binası Likya Salonu’nda meclis ve yönetim kurulu üyeleri ile meslek komitesi üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

ÇIRALI, “YEPYENİ BİR TİCARET DÖNEMİ BAŞLAMIŞ OLUR”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasını bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Coğrafi İşaretler Zirvesi’nde temsil eden FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Bölgemiz Coğrafi işaretli ürünlere sahip çıkarak üretimlerini desteklerse Fethiye ve Seydikemer için yepyeni bir ticaret dönemi başlamış olur” dedi.

Emlakçılar Ter Döktü

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. TOBB MEYBEM işbirliğiyle dördüncü kez düzenlenen “Emlak Danışmanı Seviye 4” ve “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” Mesleki Yeterlilik sınavları 11-13 Eylül 2019 tarihleri arasında FTSO hizmet binasında gerçekleştirildi.

FTSO’NUN BİR PROJESİNE DAHA GEKA’DAN HİBE

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) 'Hedef Dış Ticaret' projesinin ardından ‘Fethiye Dış Ticaret ile Büyüyor’ projesi de Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) hibe aldı.

TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ÖZER MATLI, FTSO’YU ZİYARET ETTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, 5 Ağustos Pazartesi günü Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

FTSO’DA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası girişimci adaylarına yol göstererek, fikirlerini hayata geçirebilmesi amacıyla 4 günlük KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Kiracı tarafından verilen eğitime 22 yeni girişimci adayı katıldı.

SELAMİ ŞAHİN TAVLA USTASI

Ünlü sanatçı Selami Şahin tatilini eşi Didem Şahin ve yakın dostlarıyla Fethiye’de yaptı. Sanatçı Şahin hemen her yıl eşi ve yakınlarıyla Fethiye’ye gelerek, yorgunluk atarken; bu yıl da Fethiye’de dinlendi. Sanatçı, FTSO Başkanı Osman Çıralı ile birlikte bol bol tavla da oynadı.

ARICAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

FTSO eski Başkanı Akif Arıcan ile iş adamları Durmuş ve Şakir Arıcan'ın annesi Esma Arıcan 87 yaşında hayatını kaybetti. 7 çocuk annesi Esma Arıcan, Karakeçililer Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından aynı mezarlıkta dualarla toprağa verildi.

AKİF ARICAN ANNESİNİ KAYBETTİ

FTSO eski Başkanı Akif Arıcan annesini kaybetti.

24 Kişi Daha Yunanistan Vizesi İçin Başvuru Yaptı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) bünyesinde Yunanistan’a vize verilmesi hizmeti 15 Haziran 2019 tarihinde başlamıştı. 15 Haziran 2019 tarihinde, randevu sistemiyle yürütülen hizmet sonrasında, gerekli evrakları doldurarak vize başvurusunda bulunan ilk grup Yunanistan Vizesi ile ilgili işlemlerini tamamlamışlardı.

​​​​​​​ İLK RANDEVULAR GERÇEKLEŞTİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) bünyesinde Yunanistan’a vize verilmesi hizmeti 15 Haziran 2019 tarihinde başladı.

BABADAĞ’DAN BAYRAMDA 7 BİN 420 KİŞİ UÇTU

Fethiye’nin dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’dan 9 günlük bayram tatili boyunca 7 bin 420yamaç paraşütü havalandı. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Osman Çıralı; ''Bayram tatilinde 6 bin 720 tandem (ikili), 700 single (tekli) uçuş gerçekleşti. Bu yıl sonunda 200 bin uçuş bekliyoruz. 10 Haziran itibari ile bu yıl 5 ayda 31 bin tandem, 8 bin 777 tane de single uçuş gerçekleşti'' ifadelerini kullandı.

FTSO’DAN OSMAN GÜRÜN’E ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Osman Gürün’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

BİLİRKİŞİLER EĞİTİM SERTİFİKALARINI ALDILAR

FTSO ev sahipliğinde düzenlenen zorunlu Bilirkişilik Temel Eğitimi'ne katılanlara sertifikaları FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı tarafından verildi.

FTSO’DAN NURİ KIVRAK’A ANLAMLI PLAKET

Yıllardır tüm Türkiye'de Honda Motosiklet satışı yaparak Fethiye ve ülke ekonomisine katkılar sunan Nuri Kıvrak, FTSO'nun ödülü karşısında çok duygulandı.

GALERİCİLER YETKİ BELGELERİNİ ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin iştiraki TOBB MEYBEM A.Ş. birlikte düzenlediği Motorlu Kara Taşıtı Alım Satımı Mesleki Yeterlilik Sınavlarına girerek başarılı olan 42 adaya belgeleri FTSO Likya Toplantı Salonunda verildi. Ticaret İl Müdürlüğü Temsilcisi Eşref Çelik, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Hıra ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dim’in hazır bulunduğu belge töreninde FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı açılış konuşması yaptı.

FTSO’DA HEDEF DIŞ TİCARET EĞİTİMİ VERİLDİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO), Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) hibe almaya hak kazanan Hedef Dış Ticaret Projesi kapsamında firmalara ücretsiz eğitim verildi. 

FTSO RAMAZAN PAKETLERİ İLE 850 AİLEYE ULAŞTI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ramazan yardım paketleriyle yaklaşık 850 aileye ulaştı.

BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMLERİ FTSO’DA VERİLDİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verilen zorunlu Bilirkişilik Temel Eğitimi 9-10-11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde yoğun katılımla gerçekleştirildi. 

TOBB BAŞKAN YARDIMCISI FTSO'YU ZİYARET ETTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran FTSO'ya ziyarette bulundular.

FTSO HEYETİ TOBB GENEL KURULU’NA KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonu’nda yapıldı. Genel Kurul’a Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Genel Kurul Delegeleri Akif Milaslıoğlu, Muhammet Kökten,  Fikret Koyuncu, Erol Aksoy, Ramazan Sıtkı Gümüşhan, Fadıl Ardıç ve FTSO Genel Sekreteri Vekili Ezgi Kullukçu da katıldı. FTSO Heyeti, Genel Kurul öncesinde ilk olarak Oda-Borsa başkanları ve delegeleri ile birlikte Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı.

MARKALAŞMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından bölgesel sorun ve çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Karaçulha Bölgesel toplantısı, Yaş Sebze ve Meyve Hali'nde üretici, komisyoncu ve işletmecileri buluşturdu. Yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantıda üreticilerin ve haldeki işletmelerin sorunları ve talepleri ele alındı. Tarım sektörünün tüm yönleriyle irdelendiği bölgesel toplantıda katılımcıların soruları da yetkililer tarafından yanıtlandı.

BEHÇET SAATCI'dan FTSO ZİYARETİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda (FTSO) yönetim kurulu başkanı Osman Çıralı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi

FTSO, ISO 10002 BAŞARIYLA GEÇTİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), üyelerine kaliteli hizmet sunarak memnuniyetlerini en üst düzeye çıkarmak için uyguladığı standartlardan tam not aldı