Fkm Haberleri

Fkm Haberleri

Sivas’ta katledilen 33 aydın anıldı

2 Temmuz 1993 tarihinde, Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri’ne gelen 33 aydının Madımak Oteli'nin ateşe verilmesiyle öldürülmesi 29'uncu yılında Fethiye’de yapılan basın açıklaması ile anıldı. Bu kapsamda Pir Sultan Abdal Derneği Fethiye Şubesi Fethiye Belediyesi özer Olgun Kültür Merkezi Önü’nde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

'Toprağın sözü' satışta

Kaligrafi tekniği ile yazılan Toprağın Sözü adlı çocuk kitabının imza günü, Özer Olgun Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla yapıldı.

Tiyatro gösterisi büyük beğeni aldı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası ‘’Düdüklüde Kıymalı Bamya’’ adlı tiyatro gösterisinin sergilenmesinin ardından sona erdi.

FETAV Çocuk Drama Grubu’ndan tiyatro gösterisi

5-12 Haziran tarihleri arasında kutlanan Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Fethiye Belediyesi katkılarıyla FETAV Yaratıcı Drama Grubu tiyatro oyunu düzenledi.

Konser büyük alkış topladı

Her sene 1-8 Haziran tarihleri arasında kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Ney Dinletisi ve Türk Tasavvuf Topluluğu Konseri etkinliği düzenlendi.

Halk oyunları gösterisi alkış aldı

1-8 Haziran tarihleri arasında kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Halk Oyunları Gösterisi düzenlendi.

Ücretsiz eğitim için mücadele

Öğrenci Veli Derneği Muğla Şubesi Fethiye temsilcileri tarafından tüm çocuklara laik, bilimsel, kamusal, parasız eğitim için mücadele verdiklerine dair basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada “Çocuklarımızın sağlıklı ücretsiz ve erişilebilir suya kavuşması için merkezi ve yerel yönetimlerin ortaklaşa çalışması beklenmekte bununla ilgili bir projenin hayata geçirilmesi acilen sağlanmalıdır” denildi.

Yunus Nadi İlkokulu'ndan imza günü

Fethiye’nin en eski okullarından biri olan Yunus Nadi Okulundan 7.’si yapılan “Hadi Yazalım Gari” projenin Minik Kalemler İmza Günü Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi önünde yapıldı. Projenin yazarları, editörleri ve tasarımcıları Yunus Nadi Okulunun minik kalemlere ait olan proje de özgün eserler ortaya çıktı. Öğrencilerin kendi yaşantılarını hayalleriyle harmanlayarak yazıya dökmeleri sonucu bu yıl 50 eser değerlendirilip basılmasına karar verildi.

Gençler bayramı doyasıya kutladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de kutlandı. Korona virüs salgını sebebiyle 2 yıldan bu yana tam manasıyla kutlanamayan 19 Mayıs Aatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikler ile kutlandı.

Gençlerin çektiği fotoğraflar ilgi gördü

Fethiye Belediyesi’nin katkıları ile FEFSAD ve Şefika Pekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen Fotoğraf Sergisi büyük ilgi gördü.

Kültür ve sanat buluşması sona erdi

5. Uluslar Arası Akdeniz Kentleri Kültür Ve Sanat Buluşması, 3 gün boyunca çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilmesinin ardından sona erdi.

İnsanlar ve İnsancıkları anlattılar

Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi uygulamalı tiyatro kursu kursiyerleri tarafından hazırlanan “İnsanlar, İnsancıklar” adlı tiyatro gösterisi izleyicisi ile buluştu.

Anneler Günü'ne özel karma sergi

Fethiye Alzheimer Derneği, Fethiye Kardelen Sanat Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi üyesi olan Talin Kalemkaryan ve Emine Kırılmaz pandemi döneminde yaptıkları eserleri sergilemek ve elde ettikleri gelirleri üyesi oldukları derneklere bağışlamak için sergi açtı.

Fethiye Belediyesi’nden Ramazan eğlencesi

Fethiye Belediyesi Orkestrası Tasavvuf Grubu tarafından Aşık Külhan-Kanto tiyatro gösterisi sergilendi. Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe birçok vatandaş katıldı.

Fethiye’de Nurettin Rençber konseri

Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezinde Nurettin Rençber konseri gerçekleştirildi.

Fethiye Kent Konseyi Engelli Meclisi yeni Başkanını ve Yürütme Kurulunu seçti

Fethiye Kent Konseyi Engelli Meclisi 2 yıl boyunca engelli hakları ve erişilebilirlik konusunda projeler üretip çalışmalar yapacak olan Başkan ve Yürütme Kurulu üyelerini seçti.

Yeşilçam fotoğraf sergisi açıldı

Yeşilçam filmlerinin gösterildiği fotoğraf sergisi, bugün itibariyle Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi’nde açıldı.

FKM Fethiyelileri sanatla buluşturuyor

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkez’inde devam eden etkinliklerle Fethiyeli vatandaşlar sanatla buluşmaya devam ediyor. Fethiye’de sanatın merkezi konumunda bulunan FKM’ de özel günlerde düzenlenen programların yanı sıra tiyatro oyunları ve konserler ile Fethiyeliler sanatla buluşuyor.

Hepberaber Tiyatrosu’ndan “Ah Kalbim” oyunu

Kıvanç Galip Öcer’in yazıp yönettiği “Ah Kalbim” Tiyatro Oyunu FETAV Hepberaber Tiyatro Ekibi tarafından Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.Vahim bir aşk hikayesinin anlatıldığı oyun 30 Mart tarihinde saat 20’de izleyicisi ile buluşacak.

Türkülerle Türkiye’m

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Türkülerle Türkiye’m programı düzenlendi.18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı için düzenlenen etkinliğe vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Fethiye Şubesi Türk Halk Müziği Korusu eşliğinde ilerleyen konser şarkılar ve türküler eşliğinde devam etti. Gelenlerin keyifli dakikalar yaşadığı konser etkinliğe katılan misafirlerin halay çekmesi ile sona erdi.

Destansı türküler konseri

Fethiye Belediyesi tarafından Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Destansı Türküler Konseri programı düzenlendi. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı için düzenlenen etkinliğe vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Konser şarkılar ve türküler eşliğinde devam etti.

Fethiye şehitlerini andı, zaferini kutladı

Fethiye’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gündem Analiz Kadınlar Günü’ne özel FKM’deydi

FRT TV’ de canlı olarak yayınlanan Gündem Analiz Programı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Programı ile Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nden yayınlandı. Yayınlanan Programa birçok Fethiye’de başarılı olmuş kadının yanı sıra Fethiye Kaymakam Vekili hayrettin Balcıoğlu’da konuk olarak katıldı.

Fethiye Belediyesi’nden ‘Farkındalık Günü’

Fethiye Belediyesi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü programı Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Türküleri Atatürk için Söylediler

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi tarafından Özer Olgun Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü Anma Konseri düzenlendi.

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım 1928 yılında Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliğini” kabul ettiği gün olan Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de törenlerle kutlandı.

90 YAŞINDAKİ RESSAMDAN BİR SERGİ DAHA...

Fethiye Belediye Türk Müziği korosu Şefi eczacı, şair ve ressam Emin Akan, FKM salonunda 65 yıldır yaptığı birbirinden güzel resimlerini sergiliyor.

BASKETBOL MAÇI DEV EKRANDA CANLI İZLETİLDİ

Fethiye Belediyesi tarafından Fenerbahçe Beko'nun Anadolu Efes ile yaptığı maç, FKM amfisinde dev ekranda canlı olarak yayınlandı.

FKM 11.YIL ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Fethiye belediyesi kültür merkezinin kuruluşunun 11. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

FKM KURULUŞ YILDÖNÜMÜ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi kuruluşunun 9. yılı kutlama hazırlıklarını sürdürüyor. 4 gün sürecek kutlama programı 22 Şubat Cuma günü saat 19.00’da Mehter Takımı’nın konseri ve gösterileri ile başlayacak