Fiyatlar Düştü Haberleri

Fiyatlar Düştü Haberleri

Havalar ısındı, fiyatlar düştü

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte meyve ve sebze fiyatlarında ciddi düşüşler yaşandı.

Cuma pazarında yoğunluk

Havaların ısınmasıyla beraber sebze ve meyve fiyatlarında düşmeye başladı. Ürün fiyatlarında yaşanan düşüş ile güneşli havayı fırsat bilen vatandaş alışverişi pazarda yapmayı tercih etti.

Havalar Isındı Fiyatlar Düştü

Havalar Isındı Fiyatlar Düştü Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte Salı Pazarı'ndaki ürünlerin fiyatlarında ciddi düşüşler yaşandı.

Ürünler bollaştı, fiyatlar düştü

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte topraktaki verimlilik arttı. Verimliliğin artmasıyla birlikte de ürünler bollaştı. Bu durum da meyve sebze fiyatlarını yüzde 50’ye kadar düşürdü. Fiyatların düşmesiyle ilgili konuşan Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, “Cemre toprağa düştüğünde ürünler daha çabuk yetişecek‘’ dedi.

Salı Pazarı’nda fiyatlar düştü

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte Salı Pazarı’ndaki ürünlerin fiyatları da düştü. Geçen hafta kilosu 22 liradan satılan salatalık bugün 15 liradan tezgâhlarda yerini aldı. Düşen fiyatlar ve havanın güneşli olmasından dolayı vatandaşlar pazara akın etti.

Ürün Çeşitliliği Artınca Fiyatlar Düştü 

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, her hafta kurulan Salı Pazarı’nda; ürün çeşitliliğinin arttığını söyledi. Bu durumun geçen haftalara oranla fiyatların düşmesini sağladığını kaydeden Başkan Hıra, fiyatların giderek düşeceğini de belirtti.  

Çeşit Arttı Fiyatlar Düştü

Fethiye’de birkaç gündür havaların kötü gitmesi ile balık fiyatlarında bir yükselme olurken, güneşli havanın geri gelmesi ile tezgahlar şenlendi. Balıkçı teknelerinin tekrar denize açılması ile hem çeşit arttı hem de fiyatlar düştü.

Üzümde masraflar artarken fiyatlar düştü

Seydikemer İlçesi’nin Bağlıağaç ve Arsa mahallelerinde yaklaşık 2 ay önce başlayan üzüm hasadında sona gelindi. Ülke geneline gönderilen üzümler; Fethiye, Seydikemer ve çevredeki diğer ilçelerin semt pazarlarında da satıldı. Geçen yıl 3-4 TL’den alıcı bulan üzümün bu sene 2-2,5 TL arasında alıcı bulduğu ifade edildi. Şaraplık üzüm ise 1,50 TL’den alındı.