Etiketler

Uysal, Bölge Sorunlarını İletti

Türkiye Otelciler Federasyonu 6.Dönem 3.Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı İzmir’de yapıldı. Toplantıya yönetim kurulu üyesi FETOB başkanı Bülent Uysal’da katıldı.

FETOB, EMITT Turizm Fuarını Değerlendirdi

Kısa adı FETOB olan Fethiye Otelciler Birliği yönetim kurulu başkan Bülent Uysal yönetiminde bir araya gelerek geçtiğimiz günlerde gerçekleşen EMITT İstanbul turizm fuarını değerlendirdi.

Fethiye, EMITT’te Tek Yumruk Oldu

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2020, TÜYAP Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Fuarın ilk günü Fethiye standı yoğun ilgi gördü. Fuarı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Fethiye standında protokol üyeleri ile fotoğraf çektirdi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Alınan rezervasyonlara baktığımız zaman 2020’nin çok iyi geçeceğine benziyor. Turist kalitesini de artırarak Fethiye’mizi çok iyi bir yere getireceğiz” dedi. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Fethiye eşsiz bir yer. Her mevsim turistin gelebileceği bir yer. Kışın bile turizm yapılabilen bir yer. O yüzden herkes standımıza katılırsa elimizden geldiğince Fethiye’ye tanıtacağız” dedi.

Uysal, “2020 sorunsuz geçer”

Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, 2020 turizm sezonunun sorunsuz geçmesini umduğunu söyledi. Yurt içi ve yurt dışı fuarlarında Türkiye’ye ilginin oldukça olumlu olduğunu söyleyen FETOB Başkanı Bülent Uysal, Thomas Cook’tan görülen koltuk zararı diğer firmalar tarafından karşılanmış gibi görünüyor. Yine İngiliz müşterilerimiz Fethiye ve bölgemizde otelleri dolduracak” dedi.

Fethiye'nin Thomas Cook Zararı 150 milyon TL

İngiltere’nin en köklü firmalarından Thomas Cook’un iflas etmesinin Fethiye’deki işletmelere zararının 150 milyon TL’yi geçtiği belirtildi. FRT Televizyonunda Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu Pozitif Düşünce Programına konuk olan FETOB Başkanı Bülent Uysal ile Clup Tuana genel müdürü Nurkaya Gündoğdu Ferthiye’deki 35 işletmenin Thomas Cook’dan alacağının 45-50 milyon TL olduğunu, iptal edilen uçuşlardan da 80 milyon TL kayıpla 130 milyon TL’lik zarar yaşandığını ifade ettiler.

Uysal, ''Teşvik beklerken, Konaklama Vergisi ile karşılaştık''

Turizmcilerin adeta isyan ettiği konaklama vergisi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Turizmciler konaklama vergisinin getirilmemesi ve ileri yıllara ertelenmesini isterlerken Fethiye Otelciler Birliği Başkanı (FETOB) Bülent Uysal ‘Bizler turizmciler olarak Thomas Cook’un iflasından dolayı teşvikler beklerken konaklama vergisi ile karşılaştık. Bunun ertelenmesini bekliyoruz.’ İfadelerini kullandı.

Londra Turizm Fuarından dönen Uysal; ''2020'den ümitliyiz''

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de Londra Turizm fuarında Fethiye standı açarak bölgemizin tanıtılmasına katkı sağlayan Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal bu fuarın ardından yaptığı değerlendirmede 2020 yılından ümitli olduklarını ifade etti. Uysal ‘Thomas Cook’un iflasının ardından Londra Turizm Fuarında önemli tur operatörleriyle görüşme sağladık. 400-500 bin koltuğun ilave seferler konularak kapanmış gözüküyor. Şuanda bunun en büyük belirleyicisi talep olmasıdır’ diye konuştu.

Uysal, “Turizm bakanlığı, turizmcilere yardımcı olmalı”

Fethiye Ticaret Ve Sanayi Odası, 6 Nolu Konaklama Hizmetleri Meslek Gurubu kahvaltıda buluştu. Kahvaltıda FETOB Başkanı Bülent Uysal’ın konuşmaları dikkat çekti.

FETHİYE OTELCİLER BİRLİĞİ, 9 GÜNLÜK TATİL BEKLİYOR

Yaklaşan Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasını isteyen Fethiye Otelciler Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonunun konuyu Kültür ve Turizm Bakanı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiğini ve sonuç beklediklerini belirtti. FETOB Başkanı Bülent Uysal, ''Biz otelciler olarak 9 günlük tatil talebimizin sonuçlanmasını arzuluyoruz'' dedi. Uysal, ''Geçtiğimiz günlerde yasalaşan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme ajansı fonuna otelcilerden ciro üzerinden alınacak payların ülke tanıtımında kullanılması yararlı olacaktır'' dedi.

MUSKİ’den Turizmcilere Fırsat

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) ile Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) işbirliğinde organize edilen toplantıda turizmcilere yeni su tarifeleri, tarife ve abonelikler ve atık su hakkında bilgiler aktarıldı. Turizmcilerin sorularının da cevaplandırıldığı toplantıda yeni uygulanacak tarifenin aboneler ve turizmciler için bir fırsat olduğu ifade edildi.

ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ANLATILDI

Fethiye Otelciler Birliği Derneği (FETOB) ve Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından önleyici tedbirlere yönelik faaliyet gösteren işletme yetkililerine eğitim verildi.

UYSAL, ''REZERVASYON YAPTIRIP ÖYLE GELSİNLER''

FETOB Başkanı Bülent Uysal, Fethiye'nin 9 günlük bayram tatilinde dolacağını,Fethiye'ye gelmek isteyen tatilcilerin mutlaka rezervasyon yaptırmalarını önerdi.

TURİZMCİLERDEN KARACA’YA ZİYARET

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal ve yönetim kurulu üyeleri, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yaklaşan turizm sezonu ve Ramazan Bayramı tatili öncesi Fethiye’nin en büyük sorunu olan trafik sorunu ziyaretin gündem maddesi oldu. FETOB Başkanı Bülent Uysal ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, trafik sorununun çözümü için yarın (bugün) kaymakamlık toplantı salonunda sorunun masaya yatırılacağını söylediler.

FETOB’DAN İSTANBULLU TATİLCİLERE KOLAYLIK

YSK’nın İstanbul Seçimlerinin yenilenmesi kararı almasının ardından Fethiye Otelciler Birliği Derneği (FETOB), yaz sezonunda Fethiye’yi tercih etmiş ve rezervasyonu 23 Haziran’a denk gelen İstanbullu seçmenlerin tarih değişikliği ya da iptal talepleri olursa ceza-i şart uygulanmaması ve misafirlere yardımcı olunması gerektiği konusunda görüşmeler yaptı.

''Asıl Şimdi Fethiye Zamanı"

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal "Bayram tatiline çıkamayan, dövizin yükselmesi ile yurtdışına gidemeyen yerli misafirlerimizi Fethiye'ye bekliyoruz. Asıl şimdi Fethiye zamanı" dedi.

TURİZMCİLER KRİZ VAR DİYENLERE...

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, turizmde bölge olarak 2015 rakamlarını bu yaz sezonunda yakalayacaklarını söyledi.

KAYMAKAM ÇALIK’A FETOB’DAN DA PLAKET

KAYMAKAM ÇALIK’A FETOB’DAN DA PLAKET

YURT DIŞI FUARLARI İÇİN DESTEK İSTEDİLER

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) yeni başkanı Bülent Uysal, eski Başkan Yavuz Torunoğulları ve yönetim kurulu üyeleri, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ziyarette bulundular.

FETHİYE TURİZM KONSEYİNDEN TEŞEKKÜR

Fethiye Turizm Konseyi üyesi TÜRSAB Batı Akdeniz BYK, FETOB ve Çalış Der Yönetim Kurulu Başkanları FTSO Başkanı Akif Arıcan'ı ziyaret ederek Ankara Fuarında verdiği destek için teşekkür ettiler. FTSO Başkanı Akif Arıcan, bölge tanıtımı için birlik olmanın önemine değinerek, "Fethiye'mize olumlu katkı sağlayacak her türlü çalışmanın içinde yer alırız. Birlikte hareket ettiğimizde başarıya daha kısa sürede ulaşırız" diye konuştu.

FETHİYE OTELCİLER BİRLİĞİ'NDE UYSAL DÖNEMİ...

Başkan değişikliğine giden Fethiye Otelciler Birliği (FETOB), Başkan Yavuz Torunoğulları, Başkan Yardımcısı Bülent Uysal’a bıraktı. Torunoğulları FETOB ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecek.

İÇ TURİZM YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ...

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Yavuz Torunoğulları; iç turizm ile ilgili değerlendirmede bulundu.

TURİZM SORUNLARI OHAL'DE ÇÖZÜLMELİ

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’yla Perşembe günü görüşen TÜROFED heyeti, turizm sektörünün sorunlarını ve beklentilerini Bakan Avcı’ya ilettiler. Toplantı sonrası Fethiye’ye gelen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Yavuz Torunoğulları, gazetecilere açıklama yaptı.

TORUNOĞULLARI “SEKTÖRE VERİLEN HER DESTEĞİ ÖNEMSİYORUZ”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Yavuz Torunoğulları, sektör olarak verilen her türlü desteği önemsediklerini, bunun için de başta sayın bakanlara ve hükümete teşekkür ettiğini söyledi.

TÜROFED BAŞKAN YARDIMCISI TORUNOĞULLARI “BİZE CAN SUYU SAĞLAYACAK”

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki turizm sektörü temsilcilerinden TÜROFED genel başkan yardımcısı ve FETOB başkanı Yavuz Torunoğulları da Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Turizm Acil Eylem Planı Destek Paketi’ni oldukça olumlu karşıladı. Yavuz Torunoğulları daha önce Kültür ve Turizm bakanı ile yapılan toplantılarda dile getirdikleri taleplerin gerçekleştirildiğini bazı taleplerinde gerçekleştirilmesini beklediklerini söyledi.

TURİZİMCİLER 2016’DAN ENDİŞELİ

Fethiye’de Sandial Restoranda düzenlenen toplantıda basınla bir araya gelen FETOB Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Yavuz Torunoğulları, FETOB Başkan Yardımcısı Bülent Uysal, sayman Mustafa Argın, FETOB Yönetim kurulu üyeleri Mehmet Biçer ve Nurkaya Gündoğdu, 7 Ekim’de yapılan turizm değerlendirme toplantısında öne çıkan sorunları paylaşıp yetkililerden çözümlenmelerini istedi.

KONGREDE YENİ YÖNETİM AÇIK OYLA SEÇİLDİ

Fethiye otelciler birliği derneği FETOB 10. olağan genel kurulu Ölüdeniz Orka Sun Life otelde yapıldı. 156 üyesi bulunan FETOB yeni yönetim kurulunda yeni isimlerde yer aldı. Genel kurulda Türkiye Otelciler federasyonu delegeleri de seçildi.

FETOB GENEL KURULA GİDİYOR

Fethiye Otelciler Birliği Olağan Genel Kurulu 23 Mayıs cumartesi günü saat 13:00’da Ölüdeniz Orka Sun Life Otel salonunda yapılacak. 10’uncu olağan genel kurul hazırlıklarını sürdüren Fethiye Otelciler Birliğinin başkan Yavuz Torunoğulları yönetiminde yeni bir listeyle yine göreve talip olacak. 3 yıl daha görev yapmayı planlayan Yavuz Torunoğulları yeni yönetimi kongrede yeni yol haritasını da belirleyecek.

FETHİYE'DEKİ BİRLİKTELİK FUARA DAMGASINI VURDU

Travel Turkey İzmir Fuarı’nda TÜRSAB, FETOB, ÇALIŞ-DER, FTSO, Ölüdeniz Geliştirme Kooperatifi temsilcileri stant açarak, tüm imkansızlıklara rağmen Fethiye’yi en iyi şekilde temsil ettiler.

TORUNOĞULLARI -UYARILARIMIZ DİKKATE ALINMADI- (görüntülü)

Fethiye Otelciler Birliği ( FETOB ) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu ( TÜROFED ) Başkan Yardımcısı Yavuz Torunoğulları son günlerde bazı şirketlerin iflasıyla mağdur olan otelciler için Uyarılarımız dikkate alınsaydı bu mağduriyetlerin önüne geçilebilinirdi” dedi.

FETOB DAN EMNİYET MÜDÜRÜNE ZİYARET (görüntülü)

Kısa adı FETOB olan Fethiye Otelciler Birliği Başkan ve üyeleri Fethiye Emniyet Müdürü Hakan Aşık’a nezaket ziyaretinde bulundu.