Etiketler

Fethiye sahillerinin sıkıntıları masaya yatırıldı

Fethiye’de kıyı sahilinin hemen her türlü sıkıntısı masaya yatırıldı. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner yönetiminde yapılan toplantıda Fethiye turizmi ile 168 kilometre sahil kıyısı bulunan Fethiye’nin sıkıntıları ve çözüm önerileri görüşüldü.

Göcek Bölgesel Toplantısına Yoğun Katılım

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Göcek bölgesel toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in de katıldığı toplantıda Göcek’in sorunları çözüm önerileriyle birlikte ele alındı.

Diyabet ve Aile Anlatıldı

Dünya diyabet günü nedeni ile Fethiye’de yapılan konferansta Diyabet ve Aile anlatıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Şahin konuşmacı olarak katılırken konferansı Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Ruhsar Doyuk, Sağlık Görevlileri ile öğretmen ve öğrenciler izledi.

Şahiner, ''Bağımlılıktan kurtulmanın yolu kütüphanelerden geçer''

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner; Fethiye Kütüphanesini ziyaret etti. Fethiye Kütüphanesinde incelemelerde bulunan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner; yeni yapılan bölümleri çok beğendi.

Muğla Valisi Civelek’ten Karaca’ya ziyaret

Muğla Valisi Esengül Civelek beraberinde Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kaymakam Şahiner, Kariyer Günlerinde konuştu

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner öğrencilere kariyeri hakkında bilgiler aktardı. Kaymakam Şahiner, Fethiye Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulunun yürütmekte olduğu ‘Hedefim Sensin’ projesinin ‘kariyer günleri’ etkinliği çerçevesinde yaptığı konuşmada; ‘Fethiye ve Türkiye için sorumluluklarımız var’ ifadelerini kullandı.

Arslanca, projenin sunumunu yaptı

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şube Başkanı Aydoğan Arslanca, hazırladıkları Engelsiz Alan Bayrağı projesi hakkında Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e bir sunum gerçekleştirdi. Kaymakam Şahiner, proje hakkında görüşlerini de aktardı.

Fethiye'de denizaltında resim yaptılar

Muğla'nın Fethiye ilçesinde '2. Uluslararası Fethiye Denizlerimiz ve Renklerimiz Suatlı Resim Çalıştayı ve Sempozyumu' kapsamında Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca denizaltında ressamların çalışmalarını izleyerek Atatürk'ün portresi yaptı.

Kaymakam, tebrikleri kabul etti

Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Fethiye’deki kutlama törenleri, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in tebrikleri kabulü ile başladı.

Altı Nokta’dan Cumhuriyet Balosu

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şubesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu Cumhuriyet Balosu programında konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Cumhuriyet hepimizin ortak paydasıdır. Hepimiz her konuda aynı fikirde olamayız ama Cumhuriyet, Fethiye ve ülkemiz gibi durumlarda akan sular duruyor” dedi.

Yörük Obası Cafenin Açılışına Yoğun İlgi Oldu

Fethiye'nin Karaçulha Mahallesi Çalıca mevkiinde Adil Dede tarafından yepyeni konseptiyle hazırlanan Yörük Obası cafe büyük bir davetli topluluğunun katıldığı sade bir törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, ''Memleketimiz o kadar güzel ki, her yönünde kendine has kültür fışkırıyor'' ifadelerini kullandı.

Şahiner, ''Amacımız ceza kesmek değil''

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, devam eden turizm sezonunu değerlendirirken, ''Amacımız, 1 TL bile ceza kesmek değil, ancak kolu kaybetmemek için parmağın kesilmesi de gerekiyor'' dedi.

Kaymakam Şahiner’i yürüyüşe davet ettiler

Fethiye’de doğa yürüyüşleri gerçekleştiren yürüyüş grubu temsilcileri Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i ziyaret edip; doğa yürüyüşlerine davet ettiler.

Deprem, Fethiye'de de korkuttu

Fethiye'de sabah saat 07:44'te merkezi Akdeniz olan 8.7 derinlikteki 5.1 şiddetinde meydana gelen deprem korkuttu. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, 5.1 şiddetindeki depremin Fethiye'de can ve mal kaybı meydana getirmediğini, çok fazla bir panik de yaşanmadığını ifade etti.

Fethiye’de 13 bin 287 turist en iyi şekilde ağırlanıp, uğurlanacak

Dünyanın önde gelen tur operatörlerinden birisi olan Thomas Cook’un iflasını açıklamasının ardından Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, sektörün öncüleri ile bir toplantı gerçekleştirerek; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açıklamaları kapsamında Fethiye’deki tesislerde konaklayan 13 bin 287 turistin en iyi şekilde ağırlanıp; uğurlanmasını istedi. Şahiner, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantıda sektör temsilcilerinden bir bir değerlendirme de aldı.

FETHİYE VE SEYDİKEMER’DEN GÜÇ BİRLİĞİ

Fethiye ve Seydikemer Muhtarlar Derneği, örnek bir organizasyona imza attı. İki ilçenin güç birliğini vurgulamak adına düzenlenen kahvaltılı toplantı, Fethiye Körfezi manzarasında sohbet havasında gerçekleşti. Boğaziçi Restoran’da yapılan etkinliğe Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün şehir dışında olması sebebiyle Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan katıldı.

Fethiye’de 236 vatandaş okuma yazma öğrendi

Fethiye İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında toplandı. Fethiye’deki çeşitli resmi kurumların yöneticilerinden oluşan komisyonda bu yılın planlaması gerçekleştirilirken, geçtiğimiz yıl kursiyer sayısının 30 bin 095 ulaştığı belirtildi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner; Fethiye’de eğitim ve öğretimde hemen her yıl büyük başarılar edildiğini belirterek, “Hayat Boyu Öğrenme kurslarında da başarı giderek artmaktadır. Halkımızın isteğine göre planlı ve programlı kurslar açılmaktadır. Okuma yazma bilmeyenlerin eğitimine özel önem verilmektedir. Geçen yıl 34’ü erkek, 202’si kadın olmak üzere 236 vatandaşımıza okuma yazma öğretilmiştir” dedi.

551 işletmeye tutanak düzenlendi

Muğla Valiliği Turizm Faaliyet ve Hizmetleri Usul ve Esasları Genelgesi’ne göre Fethiye’de geçtiğimiz Ağustos ayı sonuna kadar 4 bin 886 kişi ve işletme kontrol edilip, 551 işletme ve şahıs hakkında tutanak düzenlendi. Ağustos sonu itibariyle 177 bin 742 TL para cezasının uygulandığı kaydedildi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “İşletme denetlemeleri aralıksız devam edecektir” dedi.

Öğrenciler simitlerini protokolle paylaştı

Fethiye'de yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle yapılan açılış töreninde öğrenciler protokol ile okula yeni başlayan öğrencilere simit ikramında bulundu. İstanbul’daki bir okulda simitlerin havaya atılması nedeniyle soruşturma açıldığı ileri sürülürken, Fethiye’de öğrenciler okula yeni başlayan arkadaşlarına simit ikram etti. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, Gazi İlkokulu’ndaki törende öğrencilerin kendilerine ikram ettiği simitleri öğrencilerle paylaştı.

2 BİN 134 ÖĞRENCİ İÇİN KURA ÇEKİMİ YAPILIYOR

Bu yıl ilkokulbirinci sınıf ve anasınıfına başlayacak öğrencilerin öğretmenleri, okullarda çekilen kuralar ile belirlendi. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasına az bir zaman kala veliler, çocuklarını istedikleri öğretmenin sınıfına vermek için kura çekimini büyük bir heyecanla izlediler. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in de çekiliş yaptığı kura çekiminde Şahiner, “İlçe genelinde 2 bin 134 öğrenci için kura çekimi yapılıyor. Bin 25 anasınıfı, bin 109 birinci sınıf öğrencisinin öğretmenleri bu kuralar ile belirlenmiş olacak”ifadelerini kullandı.

FETHİYE'DE TEBRİKLERİ KAYMAKAM KABUL ETTİ

Fethiye’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreninin ardından Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti. Tebriklerin kabulünde Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile birlikte Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Sedat Karabay, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker de yer aldı.

FETHİYE, YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı sene başı toplantısında konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Fethiye’nin yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu bildirdi. Kaymakam Şahiner, Fethiye’de devletimizin sağladığı 350 bin adet ders kitabı öğrencilerimize ücretsiz dağıtılmak üzere okullarımıza ulaştırıldı. Fethiye’de okulların bakım ve onarımları da tamamlandı. Öğretmen açığımız da yok” dedi.

FETHİYE'DE ERKEN KUTLAMA

Kurban Bayramı yaklaşırken, Fethiye'de bayramlaşma töreni Cuma günü saat 17:00'de yapılacak. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye'de Kurban Bayramı tatilinin huzurlu şekilde geçebilmesi için tüm tedbirlerin alındığını, bayramlaşma töreninin 9 Ağustos Cuma günü saat 17:00'de Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Salonunda gerçekleştirileceğini bildirdi.

KAYMAKAM, KURBANLIĞI TÜRK KIZILAYINA BAĞIŞLADI

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık hayvanını Türk Kızılay'ı Fethiye Şubesine bağışladı.

KAYAKÖY'ÜN SORUNLARINI İLETTİLER

Kayaköy Güzelleştirme Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner'i ziyaret ederek; sorunları ilettiler. İmar barışı ile birlikte yeni yapılan konutlara içme suyu ve elektrik bağlanmasıyla hatların yetersiz kalmasının sorunları arttırdığı ileri sürüldü. Özellikle trafoların yetersiz kalması ile Kayaköy'de sık sık kesilen elektrikler işletmecileri ve vatandaşları tedirgin etti. Kaymakam Şahiner, ''Sorunların çözümlenmesi için girişimlerde bulunacağız'' dedi.

Fethiye’de 6 ayda 56 bin 284 TL para cezası uygulandı

Fethiye’de bu yılın ilk 6 ayında başta hanutçuluk olmak üzere inşaat yasağı, çevre ve gürültü kirliliği ile teknelerin denetimlerinde gerekli kurallara uymayan toplam 458 kişi veya işletmeye 56 bin 284 TL para cezası uygulandı. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, ilgili mevzuat çerçevesinde komisyonlarımız ve arkadaşlarımız denetlemelerini sürdürüyor. En ufak ihbar bile değerlendiriliyor” dedi.

Başkan Gürün; “Üreten köylü milletin efendisi olacak”

Muğla'nın Fethiye ilçesi yöresel bitkiler, aromatik bitki ve yağların sunumunun gerçekleştirildiği 'İncirköy Tıbbi Aromatik Bitkiler' şenliği düzenlendi. Şenliğe Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve yöre halkı katıldı.

FETAV, 25. YILINI KUTLADI

Çeyrek asırdır Fethiye'de sosyal aktiviteler ile halka hizmet veren Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı (FETAV), kuruluşunun 25. yılını sade bir balo ile kutladı. Vakfa hizmet etmiş eski yönetim kurulu Başkanları ve mütevelli heyetin plaketlerle onurlandırıldığı gecede konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, FETAV'ın yaptığı çalışmaları özetleyip, ''FETAV'a ait üç buçuk dönümlük bir arazimiz var. Buraya FETAV adına bir okul yapmak istiyoruz. İş adamlarımızı ve hayırseverlerimizi şimdiden destek olmaya bekliyoruz'' dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN MEZARLARINA ZİYARET

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikleri çerçevesinde Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve protokol görevlileri Hakkari'de gerçekleşen terör saldırısında şehit olan ve Fethiye'nin İncirköy Mahallesinde 3 yıl önce toprağa verilen Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin'in mezarını ziyaret edip, dualarda bulundular.

FETHİYE DE DEMOKRASİ NÖBETİNDEYDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Fethiye’de Beşkaza Meydanında toplanan vatandaşlar demokrasi nöbetini geç saatlere kadar sürdürdü. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasının 3’üncü yıl dönümünde yaptığı konuşmada “Gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizin şehadetleri Türk milletinin İstiklali ve istikbali söz konusu olduğunda şartlar ne olursa olsun neleri başarabileceğini tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir” ifadelerini kullandı.