Etiketler

Fethiye’de ara tatil dopdolu geçiyor

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ara tatil dolayısıyla öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Öğrenciler ara tatili etkinlikler ile değerlendiriyor

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ara tatil etkinlik programı kapsamında Çalış Plajı’nda kıyı temizliği ve uçurtma şenliği yapıldı. Çalış’taki Yörük Çadırı ve Yörük Müzesi önünde gerçekleşen etkinliğe yoğun katılım oldu.

“Eğitimde çıtayı sürekli yüksek tutmalıyız”

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile beraberinde şube ve okul müdürleri ile birlikte Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i ziyaret ettiler. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e çiçek takdim eden Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya; tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak 24 Kasım 2019 Pazar günü düzenlenecek olan kutlama programına Kaymakam Şahiner’i davet etti.

Öğretmenlere Teşekkür Belgesi Takdim Edildi

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Muğla’da öğretmenler arasında gerçekleşen sportif etkinliklerde başarılı sonuçlar elde eden öğretmenleri makamında kabul etti. Öğretmenlere teşekkür belgesi ve kitap hediye eden Kaya, özverili ve örnek davranışlarından dolayı öğretmenlere teşekkür etti.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlayan proje

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fethiye Kaymakamlığı onayı ile geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlatılan “Senin Sayende Projesi” yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yardımseverler tarafından alınan eşyalar, öğrencilere iletilmek üzere Silkar İlkokulu Müdürü Mehmet Çoban’a teslim edildi.

Senin Sayende Projesi’ne yoğun katılım

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fethiye Kaymakamlığı onayı ile geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlatılan “Senin Sayende Projesi” yoğun ilgi görüyor. Projenin amacı ise ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve okulların eksiklerinin tamamlanmasına aracı olmak.

Eğitimde Fırsat Eşitliğini Sağlayan Proje

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fethiye Kaymakamlığı onayı ile geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlatılan “Senin Sayende Projesi” bu yıl da devam ediyor. Projenin amacı ise ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve okulların eksiklerinin tamamlanmasına aracı olmak.

Karaca, “Eğitime Her Zaman Destek Vereceğiz”

Kaymakam Mustafa Karslıoğlu Ortaokulu öğrenci velileri, beraberlerinde Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret ettiler.

FETHİYE'DE YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER DE OKULLU OLDU

2019-2020Eğitim Öğretim yılı başlarken, Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yaşayan yabancı uyruklu çocuklar da okullu oldu. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel okullarda yaklaşık 150’ye yakın yerleşik yabancı vatandaşların çocukları da okulla buluştu. Ölüdeniz İlk ve Ortaokulu’nda 30 civarında öğrenci, yeni eğitim öğretim yılına başlarken, ilk kez okullu olan öğrenciler de Türkçe öğrenmeye başladı.

Altı Nokta ziyaretlerini sürdürüyor

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’ya ziyaretlerde bulundular.

GENÇ YAZAR, KİTABINI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KAYA İÇİN İMZALADI

Fethiye’de 8’inci sınıftan mezun olan Eylül Nehir Asyalı yazdığı ‘Zamansızlar’ adlı kitabını Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya için imzaladı.

VELİLER VE ÖĞRENCİLER AYNI ANDA KİTAP OKUDULAR

Fethiye Kaymakam Mustafa Karslıoğlu İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileri velileri ile birlikte kitap okudular. Sınıfı öğretmeni Hatice Karakan, Sınıf Öğretmeni Demet Kılınç ve Rehber Öğretmen Gökhan Doğan tarafından hazırlanan  “Öğretmen, Öğrenci, Veli Kitaplar Buluşturdu Bizleri” kapsamında sınıfta öğrenciler ve veliler aynı anda kitap okudular.  Hazırlanan proje kapsamında kitap okuma etkinliğine katılan öğrenci velilerine Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından katılım belgeleri törenle verildi.

FETHİYE'DE TRAFİK BİLGİ YARIŞMASINDA 1.'LİK ÖZEL ATA'NIN OLDU

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğünün birlikte düzenlediği trafik bilgi yarışmasında Özel Ata ve Merkez Atatürk İlkokulları 1. oldu.

ERKEN STEM PROJESİ SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

Erken STEM projesi kapsamında öğrencilerin Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik becerilerinin geliştirilmesi amacıyla yaptığı tasarımlar büyük ilgi çekti. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi salonunda açılışını Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya'nın gerçekleştirdiği 33 okuldan Erken STEM çalışmalarının yer aldığı eserler, ilgi ile izlendi.

2023 EĞİTİM VİZYONU FETHİYE İLÇE ÇALIŞTAYI YAPILDI

2023 Eğitim vizyonu Fethiye ilçe çalıştayı Fethiye İlçe Milli eğitim müdürlüğü tarafından düzenlendi.

Önce Spor Yaptılar Sonra Yürüdüler

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında ‘Yürüyorum Sağlıklı Büyüyorum’ sloganıyla yürüyüş düzenledi.

LİSELİLERİN TİYATRO ŞENLİĞİ İLGİ ÇEKTİ

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından liseler arasında düzenlenen “oluştur grubunu, sahnele oyununu” isimli tiyatro şenliğinde liseli kız tiyatro oyunu için gelinlik giyerek “gelin” oldu.

FETHİYE'DE LİSELER ARASI TİYATRO ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Liseler arasında düzenlenen “Oluştur Grubunu, Sahnele Oyununu” tiyatro şenliği yürüyüş ile başladı.

“FARUK SÖZ DEĞİL,İCRAAT ADAMIDIR”...

FETHİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNE ATANAN FARUK KAYA, FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI BEHÇET SAATCI’YI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

“HER DAKİKAMIZ YENİ PROJELERLE GEÇECEK”...

Fethiye Anadolu Lisesi Müdürüyken Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Faruk Kaya, görevine başladı.

FETHİYE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NE YENİ MÜDÜR ATANDI...

Yaklaşık iki buçuk yıldan bu yana Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan Hasan Doğan, görevinden istifa ettiği için bu göreve Fethiye Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Kaya atandı.

ADAY ÖĞRETMENLERE 15 TEMMUZ SEMİNERİ...

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitim kurumlarında görev yapan aday öğretmenlere yönelik, 'Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri' düzenlendi.

AMATÖR DENİZCİLER SINAVDA TERLEDİ

İMEAK Fethiye Deniz Ticaret Odası, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan amatör denizcilik kursunda 200 kursiyer sınava girdi. Fethiye’de ikinci kez açılan amatör denizcilik kursuna katılan kursiyerler, 40 saatlik bir eğitimin ardından sınavda terlediler.

YAYLA’DAKİ ÖĞRENCİ TEOG BİRİNCİSİ

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Yayla Nif Mahallesindeki ortaokulun 8. sınıf öğrencisi 120 sorunun tamamını doğru olarak cevaplandırıp TEOG birincisi olunca Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan öğrenciyi okulunda ziyaret ederek kutladı.

SERTİFİKALI BABA OLDULAR

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Çatalarık Mahallesi ilkokulunda düzenlediği Baba destek programı kurslarını tamamlayan 14 veliye sertifikaları Fethiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan ve diğer yetkililer tarafından sunuldu

MİNİKLERİN YANGIN KORKUSU

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 50 öğrencinin eğitim gördüğü anaokulunda çıkan yangında, korku dolu anlar yaşandı. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü hemen ana okuluna gelerek ilgililerden bilgi aldı.

DÜNYA 3.SÜ SPORCUYA KUTLAMA

Sırbistan’ın Belgrat şehrinde yapılan 6. Fudokan Dünya Karate Şampiyonasında Dünya 3.sü olan Fethiye Özel Ata ortaokul öğrencisi Yaşar Yaman başarısını Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan ile paylaştı.

ÖĞRETMENLERDEN HUZUREVİ'NE ZİYARET

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile Fethiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necdet Şen ve bazı okulların müdürleri Fethiye Huzurevi'ne ziyarette bulunarak, burada yaşayan emekli öğretmenlerle Huzurevi sakinlerinin öğretmenler gününü kutladılar. Şube Müdürü Necdet Şen ve okul müdürlerini Huzurevi Müdürü Adem Güngör ile Huzurevi personeli karşıladı

MİNİK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ 5+3’Ü İSTEDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 95’inci yıl dönümü nedeniyle Fethiye İlçe Milli eğitim Müdürü Hasan Doğan’ın koltuğuna oturan Çatalaraık İlkokulu’ndan Sıla Eşmeli 5+3 eğitim sisteminin geriye gelmesini, sabahçı ve öğleci sorununun giderilmesini, herkesin çevreye karşı daha duyarlı olması için çalışacağını söyledi.

"KIYIM YAPIYORLAR"

Fethiye ilçesinde geçtiğimiz yıl görevden alınan fakat mahkeme kararıyla yeniden görevlerine dönmelerinin yolu açılan okul müdürleri Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün puanlama engeline takıldı.