Fethiye Belediyesi Haberleri

Fethiye Belediyesi Haberleri

Manga’dan Fethiye’de muhteşem konser

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Fethiye Belediyesi’nin düzenlediği Manga Konseriyle muhteşem bir şekilde kutlandı. Manga grubu verdiği konserle bayram coşkusunu Fethiyelilere yaşattı.

Afet farkındalık eğitimleri devam ediyor

Fethiye Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediye İtfaiye Dairesi Başkanlığı Fethiye İtfaiye Grup Amirliği, FETAV ve ÇYDD işbirliği ile 7-14 yaş grubu öğrenci ve velilerine yönelik Fethiye İtfaiye Grup Amirliğinde eğitim verildi.

Üniversite hazırlık öğrencilerine seminer

Haziran ayının gelmesi ile birlikte üniversite sınavına girecek öğrencilerin heyecanlarını arttı. Fethiye Kaymakamlığı himayesinde Fethiye Belediyesi ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle Birey Eğitim Kurumlarının düzenlemiş olduğu Birey-sel üniversite tanıtım günleri düzenledi. 36 üniversitenin katılım sağladığı Birey-sel Üniversite Tanıtım günleri öğrencilerle buluştu.

Belediye, Müze ile protokol imzaladı

Fethiye Belediyesi ile Fethiye Müze Müdürlüğü arasında Fethiye Kalesi’nin temizlik ve kurtarma kazısı için süre uzatılmasına yönelik protokol imzalandı.

Eroğlu’dan tanıtım toplantısı

Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Salih Eroğlu, Özer Olgun Kültür Merkezi’nde tanışma ve proje tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Atatürk Caddesi trafiğe kapalı

Fethiye Belediyesi ve MUSKİ, AYDEM ve Telekominasyon Şirketleri işbirliği ile başlayan alt yapı çalışmaları Atatürk Caddesi’nde devam ediyor.

Engel tanımadan yüzdüler

Özel gereksinimli gençlerin topluma kazandırılmasını sağlamak amacı ile Fethiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Engelsiz Kulaçlar Projesi” kapsamında engelli gençler Ölüdeniz’de bulunan Sea Horse Beach’te denize girdiler.

Edebiyatçılar, Fethiye’de buluştu

Fethiye Belediyesi’nin destekleri ile Fethiye Edebiyat Grubu tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür ve Sanat Buluşması etkinliği başladı. Düzenlenen etkinlik 18 Mayıs’a kadar devam edecek.

Engelliler mavi tura çıktı

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası işbirliğinde engelli vatandaşları ve ailelerini tekne turuna çıkardı.

Sıcak Asfalt (BSK) çalışmaları devam ediyor

Fethiye Belediyesi, MUSKİ, AYDEM ve Telekomünikasyon şirketleri işbirliğinde İnönü Bulvarı’nda altyapı çalışmalarının bittiği bölgelerde Fethiye Belediyesi’nce sıcak asfalt dökümüne devam ediliyor.

Özel öğrencilerden uçurtma şenliği

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri Şehit Fethi Bey Parkı’nda 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında uçurtma şenliği düzenledi.

Karaot’ta engelliler doyasıya eğlendi

Fethiye Belediyesi İşletme Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik işbirliğinde Engelliler Haftası dolayısıyla Karaot Plajı’nda Rehabilitasyon Merkezlerinden gelen engelliler ile birlikte eğlence organize edildi. Engelli bireylerin sahneye çıkıp oynadığı organizasyon, renkli görüntüler ortaya çıktı.

Fethiye Belediye Meclisi toplandı

Fethiye Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığında Fethiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

İngiliz Büyükelçi’den Fethiye Belediyesi'ne ziyaret

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott ve beraberindeki diplomatik heyet Fethiye Belediyesine resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kültür sanatın kalbi Fethiye’de atacak

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 5. Uluslararası Akdeniz Kentleri Kültür Sanat Buluşmaları etkinliği yapılacak.

Dans gösterileri nefes kesti

Fethiye Belediyesi, Sirtaki ve Ege Dansları Eğitim Geliştirme Derneği ve Şev Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen Yörefest Fethiye Dans Festivali’nin ilk gününde halk oyunları ekiplerinin dans gösterileri nefes kesti.

Tiyatro gösterisi ve konserler büyük alkış aldı

12.si düzenlenen ve geleneksel hale gelen Dastar ve Kuzugöbeği Mantar Festivali’nin ilk gününde Fethiye Belediyesi Tiyatro Grubu’nun Aşık Gülhan-Kanto gösterisi ve Türk Halk Müziği Konseri izleyicilerden büyük alkış aldı.

Sosyal Tesis ve Festivalin açılışı yapıldı

Fethiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Durmuş Demirci Sosyal Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi. 12. Dastar ve Kuzugöbeği Mantar Festivali başlangıcında gerçekleşen açılış törenine yoğun katılım oldu.

Muhacirler Hıdrellez’i kutladı

Orta Asya, Ortadoğu, Anadolu ve Balkanlar'da kutlanan mevsimlik bayramlardan biri olan Hıdrellez Fethiye Muhacirler Sosyal Dayanışma Derneği, Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen etkinlik ile kutlandı.

Fethiye Belediye Meclisi toplandı

Fethiye Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca Başkanlığında Fethiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Köyceğiz’e yardım eli uzatıldı

Fethiye Belediyesi ve AHBAP Derneği işbirliğinde Köyceğiz yangınında zarar gören ve ekonomik durumu iyi durumda olmayan vatandaşlara beyaz eşya yardımında bulunuldu.

Cami Mahallesi’nden Karaca’ya teşekkür ziyareti

Cami Mahallesi Muhtarı Gürol Kavak ve mahalle sakinleri, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya mahalleye yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler.

El emeği stantları bayram boyunca açık

Fethiye Belediyesi’nin destekleriyle Beşkaza Meydanı’nda kurulan “El Emeği Göz Nuru Stantları”, bayram dolayısıyla tüm hafta açık olacak. Stantlarda çantalar, el örgüsü büstüyerler, patikler, oyuncaklar, takı, ahşap ve cam eşyaları bulmak mümkün.

İnönü caddesi sıcak asfalt serimi

Fethiye Belediyesi, MUSKİ, AYDEM ve Telekomünikasyon şirketleri işbirliğinde İnönü Bulvarı'nda sıcak asfalt dökümü çalışmaları devam ediyor.

Parke çalışmaları tamamlandı

Fethiye Belediyesi İnönü Bulvarı’nda altyapısı biten alanlarda sıcak asfalt (BSK) çalışmasına devam ederken, aynı zamanda bulvarın hemen yan kısmında yer alan 137. sokakta ise parke çalışmaları tamamlandı.

Başkan Vekili Cüceoğlu, belediye personeliyle bayramlaştı

Fethiye Belediyesi Başkan Vekili Erdem Can Cüceoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli ve beraberinde İnsan Kaynakları Eğitim Müdürü Mustafa Mesut Doğan belediye personeli ile bayramlaştı.

Fethiye Belediyesi’nden Ramazan eğlencesi

Fethiye Belediyesi Orkestrası Tasavvuf Grubu tarafından Aşık Külhan-Kanto tiyatro gösterisi sergilendi. Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe birçok vatandaş katıldı.

Parke çalışmaları tamamlandı

Fethiye Belediyesi İnönü Bulvarı’nda altyapısı biten alanlarda sıcak asfalt (BSK) çalışmasına devam ederken, aynı zamanda bulvarın hemen yan kısmında yer alan 137. sokakta ise parke çalışmaları tamamlandı.

Üzümlü’de el sanatları sergisi

Fethiye’nin Yeşilüzümlü Mahallesi’nde açılan dastar dokuma, takı ve el sanatları kurslarının sergi açılışı gerçekleştirildi.

Üstyapı çalışmaları başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi’nin işbirliğinde Mustafa Kemal Bulvarı’nda gerçekleştirilen kanalizasyon kollektör hattı çalışmaları sona erdi. Fethiye Belediyesi üstyapı çalışmalarına hızlı başladı.