Etiketler

Seydikemer’den anlamlı ziyaret

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven ve Gazeteci Zekeriya Şahin, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret etti.

Yarımada’da bayram sonrası temizliği

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü beraberinde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleriyle birlikte, Akmaz Mesire Alanı ve Koca Çalış’ın ardından Yarımada’da temizlik çalışması yaptı.

Berberlere atık jilet kutusu dağıtıldı

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün “Sıfır Atık Projesi” kapsamında atık jiletlerin geri dönüşüme kazandırılması amacıyla ilçede faaliyet gösteren berberlere atık jilet kutusu dağıtıldı.

Bayram sonrası detaylı temizlik çalışmaları başladı

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü beraberinde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleriyle birlikte, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın katılımıyla Akmaz Mesire Alanı ve Koca Çalış civarında temizlik kampanyası yapıldı.

Fethiye Belediyesi Kürek Takımı dereceyle döndü

Sapanca’da yapılan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışına katılım sağlayan Fethiye Belediyesi Kürek Takımı dereceyle döndü.

Hayvan pazarında kurbanlık satışları devam ediyor

Kurban Bayramının üçüncü gününde de Çarıklı Bizim Kasap, Çatalarık Mahallesindeki Fethiye belediyesi kurbanlık hayvan pazarına kurbanlık satışına devam ediyor.

Bayram öncesi son pazar boş kaldı

Fethiye Belediyesinden yapılan açıklama ile Kurban Bayramının 1. Gününe denk gelen Salı Pazarı, Arefe günü (bugün) kuruldu. Bayram alışverişi yapmak için gelen vatandaşlar alışverişlerini yaparken, bayram öncesi son pazarın sakin olması dikkat çekti.

Salı Pazarı Arefe Günü(Yarın) Kurulacak

Fethiye Belediyesinden yapılan açıklama ile Kurban Bayramının 1. Gününe denk gelen Salı Pazarı, Arefe günü (pazartesi) kurulacak.

Çarıklı Kasap hayvan pazarında yerini aldı

Kurban Bayramı yaklaşırken, Çatalarık Mahallesindeki Fethiye belediyesi kurbanlık hayvan pazarına kurbanlıklar getirilmeye başlandı. Fethiye'de yıllardır halka kaliteli ve ekonomik hizmetlerde bulunan Çarıklı Bizim Kasap, bu yıl da kurbanlık pazarında yerini aldı. Çarıklı Et Sahibi Hamit Metiner, ''Vatandaşlarımıza her bütçeye uygun kurbanlık sağlayacağız. '' dedi.

15 Temmuz “Türkiye Geçilmez” Konulu Resim Sergisi Açıldı

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü nedeniyle Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonunda “Türkiye Geçilmez” konulu resim sergisi açıldı.

Kadın Girişimi Kooperatifi Göcek’te stantlarını açtı

Fethiye’de üreten kadınların desteklenmesi amacıyla Fethiye Belediyesi işbirliği ile yürütülecek çalışmalar için kurulan S.S. Fethiye Kadın Girişimi Üretim İşletme ve Kalkınma Kooperatifi, Fethiye Beşkaza Meydanı’nda olduğu gibi Göcek Behzat Akdolun sahil bandında da standlar kurdu.

Ali Tunç’tan muhteşem konser

Fethiye Belediyesi tarafından, 3 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında, 20.30 ila 21.30 saatleri arasında sürecek 'Müzikli Fethiye Akşamları' açık hava konserleri sanatçı Ali Tunç sahnesiyle devam etti.

Fethiye Kurban Bayramına Hazır

Kurban Bayramına sayılı günler kala, Fethiye’de hareketlilik boy gösteriyor. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, vatandaşların rahat bir bayram geçirmeleri için devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini açıklarken, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ise, “Fethiye Belediyesi olarak ilçemizdeki yol çalışmalarını en azından ana halterlerde bitirerek, trafik sıkışıklığını bir nebze de olsa kaldırmak istiyoruz” dedi.

Müzikli Fethiye Akşamları Aysun Karasaçlı ile devam etti

Fethiye Belediyesi tarafından, 3 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında, 20.30 ila 21.30 saatleri arasında sürecek 'Müzikli Fethiye Akşamları' açık hava konserleri sanatçı Aysun Karasaçlı sahnesiyle devam etti.

Zabıtadan dilenci operasyonu

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Fethiye Cadde ve sokaklarında dilencilik yapanlara göz açtırmıyor.

Türkiye Turuna Çıkan Kazak Bisikletçi Fethiye’de

Kazakistan'ın bağımsızlığını kazanmasının 30'uncu yılı dolayısıyla Türkiye'de bisiklet turuna çıkan Damir Kushuyev, Fethiye’ye geldi. Fethiye Belediyesinin misafiri olan Damir Kushuyev FRT TV’ye konuştu Kushuyev, “Bisiklet turunda Türkiye’nin güzelliklerini keşfetme imkanı buldum. Fethiye’ye geç saatlerde geldim. Sabah drone uçurarak Fethiye’yi havadan izledim ve doğasına bayıldım “dedi.

Fethiye Gemi Modeli Sergisi Açıldı

Türk denizciliğine hizmet etmiş tarihi tekneleri ve deniz araçlarını gün yüzüne çıkaran çalışmaları ile tanınan Hakkı Yücel; Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde “Türk gemi modeli sergisini” açtı. Serginin açılışı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından gerçekleştirildi.

Fethiye Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Fethiye Kent Konseyinin II. Dönem olağan genel kurulu Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan olağan genel kurulunda Fethiye kent Konseyinin mevcut başkan Fethiye Ali Sıtkı Koçman Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Gülbahar Edik Kayhan tekrar başkan seçildi. Tek liste ile gidilen olağan genel kurulunun divan başkanlığını FTSO başkanı Osman Çıralı ve yardımcılıklarını da Fethiye Gazeteciler Derneği üyesi Gazeteci Mesut Bölük ile Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Fethiye şubesi yönetiminden Ömer Faruk Koç yaptı.

Fethiye’nin Koku Vadisi’nde İlk Hasat

Fethiye Belediyesi tarafından Yeşilüzümlü Mahallesi’ne 2019 yılında kurulan Lavanta Bahçesi’nin ilk hasadı alındı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın da katılım sağladığı hasatta; 1 ton yaş lavanta hasadı, 500 kg yaş altın otu hasadı gerçekleştirildi.

Müzikli Fethiye Akşamları Adem Kazan ile devam etti

Fethiye Belediyesi tarafından, 3 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında, 20.30 ila 21.30 saatleri arasında sürecek 'Müzikli Fethiye Akşamları' açık hava konserleri sanatçı Adem Kazan sahnesiyle devam etti.

O yerin ihalesi yapılamadı!

Geçtiğimiz günlerde Fethiye Belediyesi tarafından kapalı teklif usulü ile ihaleye çıkarılan, Fethiye Belediyesi’ne ait Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Caddesi No;17’de bulunan 1881 metrekare kapalı alan ve iki yüz elli metrekare depo alanı bulunan iş yeri kiraya verilemedi.

Fethiye Belediyesi’ne Çevre Ödülü

Fethiye Belediyesi, 2020 yılında Mavi Bayrak Programı kapsamında salgın sürecinde çevre eğitimi ve bilinçlendirme çalışmalarındaki başarısı nedeniyle, TÜRÇEV’in belirlediği Ulusal Jüri tarafından verilen ‘Türkiye’nin En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri” ödülünü almaya hak kazandı.

Belediye Binasının Alt Katı İhaleye Giriyor

Fethiye Belediyesinin alt katında bulunan Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Caddesi No;17’de bulunan 1881 metrekare kapalı alan + 250 metrekare depo alanı bulunan iş yeri Perşembe günü saat 14.00’da kapalı teklif usulü ile kiraya verilecek.

Müzikli Fethiye Akşamları Ali Tunç ile devam etti

Fethiye Belediyesi tarafından, 3 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında, 20.30 ila 21.30 saatleri arasında sürecek 'Müzikli Fethiye Akşamları' açık hava konserleri sanatçı Ali Tunç sahnesiyle devam etti.

"Müzikli Fethiye Akşamları" başladı

Fethiye Belediyesi tarafından, 3 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında, 20.30 ila 21.30 saatleri arasında sürecek 'Müzikli Fethiye Akşamları' açık hava konserleri sanatçı Mustafa Selçukoğlu'nun sahnesiyle başladı.

Müzikli Fethiye akşamları başlıyor

Fethiye Belediyesi tarafından, 3 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında, 20.30 ila 21.30 saatleri arasında sürecek ‘Müzikli Fethiye Akşamları’ açık hava konserleri sanatçı Mustafa Selçukoğlu’nun sahnesiyle başlıyor.

Oğuz, “Plan çalışmaları bir an önce yapılmalıdır”

Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, Fethiye bölgesinde her geçen gün artan kaçak yapılaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu. Odamıza ve derneğimize kayıtlı emlakçıların kaçak bir yapının satışını onaylamadığını ifade eden Serdar Oğuz açıklamasında; Fethiye Belediyesi ile Muğla Büyük şehir Belediyesinden ve hükümetimizden bölgemizde artma eğiliminde olan kaçak yapılaşma ile ilgili ciddi bir çalışma bekliyoruz, dedi.

Sıfır Atık Temalı Obje Tasarımı Yarışması Ödülleri Verildi

Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün sıfır atık temalı obje tasarımı yarışması sonucunda dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

Tartan pist yenileniyor, sıcak asfalt (BSK) Ölüdeniz Caddesi’nde başladı

Fethiye Belediyesi, sahil bandında bulunan 1900 metre uzunluğundaki tartan pisti baştan sona yeniliyor. Aynı zamanda Baha Şıkman Caddesi’nin ardından Ölüdeniz Caddesi’nde de sıcak asfalt (BSK) çalışmaları hızla devam ediyor.

İnlice Halk Plajı cıvıl cıvıl

Fethiye Belediyesi'ne bağlı FEBAŞ tarafından işletilmekte olan İnlice halk plajı 1 Haziran’da ilan edilen “normalleşme süreci” kapsamında kapılarını ziyaretçilerine açtı.