Etiketler

Nuri Alço, balayı için Marmaris'e geldi

Yeşilçam'ın ünlü isimlerinden Nuri Alço, 11 yıldır birlikte olduğu Burcu Sezginoğlu Alço ile bir ay önce Beşiktaş Evlendirme Dairesi'nde kıyılan nikah sonrası balayı için Marmaris'e geldi.

Fethiye’de nikahlar açık havada kıyılıyor

Fethiye Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü, çiftlerin nikahlarını Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi açık hava gösteri alanında kıyıyor. Nikah törenine maske takarak gelen gelin, damat, yakınları ve davetlilerin ateşi ölçülürken; sosyal mesafeye de dikkat ediliyor. Ateşi yüksek çıkanların en yakın sağlık kurumuna yönlendirildiği öğrenildi.

İçişleri Bakanlığından 8 belediyeye yeni görevlendirme

İçişleri Bakanlığı; Batman, Ergani, Eğil, Lice, Silvan, Güroymak, Halfeli, Gökçebağ belediye başkanlarını görevden uzaklaştırdı, yerlerine yeni görevlendirmeler yaptı.

Fethiye'de Sevgililer Gününde 18 Nikah Kıyıldı

Fethiye'de sevgililer gününde 18 nikah kıyıldı. Sabah saat 09.00’dan itibaren akşam saatlerine kadar Fethiye Belediyesi Evlendirme dairesinde 18 çiftin nikahı kıyıldı. 14 Şubat sevgililer günü nedeni ile Belediye evlendirme dairesinde büyük bir yoğunluk yaşandı. Fethiye Belediyesi evlendirme dairesi görevlileri Fatma Arıkan ve Hatice Söymen akşam saatlerine kadar 18 çiftin nikahını kıydı.

ŞAHİNER, “KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI”

Fethiye Kaymakamlığı yaklaşan 4 günlük Kurban Bayramı tatili hazırlıklarını tamamladı. Kurban Bayramı nedeniyle Fethiye’de kurbanlık hayvan kesim yerleri ve diğer tedbirler, alınıp belirlendi. Kaymakam Muzaffer Şahiner, “Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, Fethiye Tarım ve Orman Bakanlığı İlçe Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve ilgili kuruluşların sorunluluğu altında gerekli görevlendirmeleri yaptık” dedi.

SAĞLIKTAN TASARRUF OLMAZ

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

05.05.2015 ÇILGINLIĞINA FETHİYE’DE 20 ÇİFT KATILDI

Evlilik hazırlığı yapan pek çok çift, nikah tarihlerini unutmamak için gün, ay ve yılı 5 rakamından oluşan 5.5.2015 tarihini seçerken Fethiye’de hafta arasında sadece 2–3 olan nikah sayısı 05.05.2015 günü tam 20 oldu. Saat 09.00’da başlayan nikahlar tam 17.00’a kadar devam etti. Fethiye belediyesi evlendirme dairesi yetkilileri bir günde 20 çift nikah kıydıklarını 15.05.2015 günüde daha fazla sayıda nikah başvurusunun bulunduğunu söylediler.

SON BİR YILDA 355 YABANCI EVLİLİK GERÇEKLEŞTİ

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi son bir yılda da Fethiye’de yoğun bir yabancı evlilik gerçekleşti.2013 yılında Fethiye’deki evlendirme memurluklarınca toplam 355 yabancı evlilik gerçekleşti

ÖĞRETMEN EKSİKLİKLERİ TESPİT EDİLDİ

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yeni eğitim öğretim yılı öncesi okullardaki öğretmen eksikliklerini tespit ederken fazlalık olan okullardaki öğretmenleri eksik okullarda görevlendirmeyi kararlaştırdı.

EVLENECEK ÇİFTLER POLİSİ GÖRÜNCE ÖNCE ŞAŞIRDILAR, SONRA SEVİNDİLER

Fethiye Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinde görev yapan Polisler; Fethiye Nüfus Müdürlüğü Evlendirme salonuna giderek, 14 Şubat Sevgililer gününde nikah kıyan çiftlerin nikah şahitliğini yaptılar.