Etiketler

FETHİYE’YE TALEP ARTTI

Faizlerin düşürülmesi, konut kredilerinde düşük faiz oranları tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’deki konut ve emlak piyasasında da hareketliliğe neden oldu. Pandemi döneminde Fethiye ve çevresine yoğun talep olunca konut stokları eridi. Emlakçılar imar revizyonları yapılarak bölgede yeni inşaat alanlarının açılmasını bekliyor. Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz “ Pandemi döneminde Fethiye’ye talepler artınca mevcut stoklar tükendi” dedi.

FTSO’nun Emlakçılara Yönelik Mesleki Yeterlilik Sınavlarına 81 Sektör Temsilcisi Katıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın TOBB MEYBEM ile birlikte 18-26 Ağustos 2020 tarihleri arasında düzenlediği, “Emlak Danışmanı Seviye 4” ve “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” mesleki yeterlilik sınavlarına 81 sektör temsilcisi katıldı.  

EMLAK SATIŞLARI FETHİYE’DE DE ARTTI

Pandeminin ardından hükümetin uyguladığı faiz politikası, Fethiye’de de konut almayı teşvik ediyor. Fethiye’deki emlak piyasasında fiyatlarda yüzde 20 ile 40 arasında artış olurken dövizin ve altının artması da konut alımına olumlu etkisi oluyor. Fethiye Emlakçılar Odası Başkanı Serdar Oğuz; “Covid-19 sürecinde kapalı olduğumuz dönemde düşen işleri inşaatçı, emlakçı arkadaşlarımız misliyle telafi etti. Emlak ve konuta yoğun rağbet oldu. Stoklar azaldığı için belediyeden acil olarak imar planı çalışmalarını hızlandırması ve netleştirmesini istiyoruz” dedi.

Oğuz, “Piyasaya olumlu yansıması olacak”

Kamu bankaları sıfır konutta kredi faizi yüzde 0.64’e, ikinci elde yüzde 0.74’e çekti. Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz bu durumun piyasayı canlandıracağını belirtti. Dernek Başkanı Oğuz, “Kamu bankaları tarafından sağlanan bu kredi imkanları piyasaya çok olumlu yansıyacak. Önümüzdeki günlerde çok ciddi emlak talebi olacak. Büyük şehirlerden olan talepler devam ediyor. Bölgemiz genelinde Fethiye çevresi dahil gayrimenkullerle ilgili bir artış olacak” dedi. 

Pandemiye Rağmen Emlak Satışları Arttı

Covid-19’a rağmen emlak satışları, normal seyrinde giderken Fethiye’de hemen her gün 15-20 konut satışının gerçekleştiği öğrenildi. Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tedbirler, alınan ekonomik önlemlerle seyrinde götürülmeye çalışılırken emlak sektöründe satışların geçen yılın aynı dönemine göre artış gösterdiği belirtildi. Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, “Fethiye’de Tapu Dairesi’nde hemen her gün 15-20 civarında satış ve satış ipotek işlemleri olmaktadır. Bu yılın ilk üç ayında geçen yıla oranla daha fazla konut satışı gerçekleştirilmiştir” dedi.

Oğuz, “Emlak piyasası güzel günler görecek”

Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, korona virüsünden emlak piyasasında bir yavaşlamaya neden olduğunu belirtti. Ancak bu salgının sona ermesinin ardından emlak piyasasında canlanma olacağını kaydeden Oğuz, “Korona virüsünden dolayı alınan tedbirler ve dünya piyasasında yaşanan gelişmelerin emlak piyasasına yansıması olacaktır. Son günlerde piyasanın yavaşladığını görmekteyiz. Emlak satışından ziyade şu anda insanların önceliği sağlık olmuştur. Bu konular ikinci planda kalmaktadır” dedi.

Oğuz, “Dış piyasada iyiye gidiyoruz” 

Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, 2020 yılında emlak sektörünün olumlu yönde ilerleyeceğini söyleyerek, dış piyasada da satışların artarak devam edeceği yönünde açıklamalarda bulundu. Oğuz, “Geçtiğimiz yıl aynı döneme göre alış-satışlarda gözle görülür bir artış olduğunu görüyoruz. Bu önümüzdeki aylarda sektör açısından daha iyi duruma gelecek. Faizlerin daha da düşmesini bekliyoruz” dedi. 

Emlakçılar 2019'u değerlendirdi

Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER) üyeleri, düzenlenen etkinlikte 2019 yılını değerlendirdi.

Fethiye’nin iş dünyası bu toplantıda buluştu

Fethiye Emlakçılar Derneği düzenlendiği kahvaltılı toplantıda emlak sektörünü, iş dünyası ile buluşturdu. Ülke ve ilçe gündeminin konuşulduğu etkinlikte imar konusu ve konut ihtiyacı da masaya yatırıldı.

KAYIT DIŞI ÇALIŞANLARA GEÇİT YOK

Fethiye Emlakçılar Derneği ve Muğla Emlakçılar Odası Fethiye Temsilciliği, kayıt dışı faaliyet gösteren ya da belgeleri eksik olan kişilere ve işletmelere uyarılarda bulundu. Tapu Müdürlüğü’nde yapılan çalışma hakkında değerlendirmelerde bulunan Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, bu kişi veya işletmelere 5 Aralık 2019 tarihine kadar evraklarını tamamlamaları gerektiğini bildirdi.

Emlakçılar Ter Döktü

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. TOBB MEYBEM işbirliğiyle dördüncü kez düzenlenen “Emlak Danışmanı Seviye 4” ve “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” Mesleki Yeterlilik sınavları 11-13 Eylül 2019 tarihleri arasında FTSO hizmet binasında gerçekleştirildi.

KONUT SATIŞLARI MUĞLA VE FETHİYE'DE DE DÜŞTÜ

Konut satışları Türkiye genelinde bir önceki yılın aynı ayına göre önemli ölçüde düşerken, Muğla ve Fethiye'de de konut satışlarında düşüş yaşandığı bildirildi. Türkiye genelinde düşüş yaşanırken, Muğla'da ise bu düşüşün yüzde 24 dolayında olduğu belirtildi. Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı ve Muğla Emlakçılar Odası Fethiye temsilcisi Serdar Oğuz, faizlerin yükselmesi ile konut satışlarında ve inşaat piyasasında daralma olduğunu belirterek; ''Hükümetin aldığı tedbirlerle faizin düşürülmesi sonucu emlak piyasası ve inşaat sektörü mutlaka hareketlenecektir'' dedi.

EMLAKÇILAR, BAŞKAN KARACA'YI ZİYARET ETTİ

Fethiye Emlakçılar Derneği Başkan ve üyeleri Belediye Başkanı Alim Karaca'yı ziyaret ederek; yeni görevinde başarılar diledi.

EMLAKÇILAR MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİNİ ALDI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. (TOBB MEYBEM) işbirliğiyle düzenlenen sınavlarda başarılı olan emlak danışmanları belgelerini aldı.

EMLAKÇILAR, SINAVDA TER DÖKTÜ

Emlakçılar, Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için ter döktü. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş. TOBB MEYBEM işbirliğiyle düzenlenen “Emlak Danışmanı Seviye 4” ve “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” Mesleki Yeterlilik sınavları tamamlandı.

Yetki belgesi olmayan emlakçılık yapamayacak

Muğla Emlak Danışmanları Esnaf Odası tarafından kayıt dışı emlakçılık faaliyetleri ile ilgili basın açıklaması yapılarak Muğla'daki emlakçılar uyarıldı.

KAYIT DIŞI EMLAKÇILARA UYARI

Fethiye Emlakçılar Derneği, gerek sosyal medya üzerinden gerekse yasalara uygun olmayan şekilde emlak alım satımı yapan kişi ve kuruluşları uyardı

EMLAKÇILAR DERTLİ

Muğlalı Emlakçılar, Fethiye Emlakçılar Derneği tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıda buluştu

Milas’ta emlakçılar yetki belgesi hakkında bilgilendirildi

Muğla'nın Milas ilçesinde Emlak Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda 30442 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan yasa gereği artık yetki belgesi olmayanların 'emlakçılık' yapamayacağı vurgulandı.

Emlakçılara Yeni Kurallar Geldi

Tüm Türkiye'deki emlak sektöründe çalışan görevlilerin beklediği taşınmaza aracılık yönetmeliği nihayet çıktı

Emlakçılar 1. olağan genel kurulunu yaptı

Resmî kuruluşunu 571 üye sayısı ile tamamlayan Muğla Emlak Danışmanları Meslek Odası, Oda Kurucular Kurulu yönetiminde Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda 1'inci Olağan Genel Kurulunu yaptı. Seçim sonucunda 279 oyun 249'unu alan Ziya Ercan oda başkanı seçildi.

Yetki belgesi olmayan emlakçılara ruhsat yok

-Muğla Emlak Müşavirleri Derneği ile Muğla İl Ticaret Müdürlüğü tarafından emlakçılara, emlakçılığın kurallarını yeniden belirleyen taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik ve yaptırımları anlatıldı. Buna göre yetki belgesi olmayan emlakçılar ruhsat alamayacak.

Şimdi Ev Almanın Tam Zamanı

Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, konut kredi maliyetlerinin yüzde 2'lere çıktığı bu günlerde faiz oranlarının 0.98'e çekilmesinin çok büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Ortaca’da emlakçılara meslek içi eğitim semineri

Ortaca’da emlakçılara meslek içi eğitim semineri

Emlakçılar ikinci el konut düzenlemesini destekliyor

Emlakçılar ikinci el konut düzenlemesini destekliyor

MUĞLALI EMLAKÇILAR ODASINA KAVUŞUYOR...

Muğla Emlak Müşavirleri Derneği’nin yıllık geleneksel meslek içi eğitim semineri yapılırken, Dernek Başkanı Ziya Ercan 2017 yılında Muğlalı emlâkçıların oda statüsüne kavuşacağını açıkladı.

FETHİYE’NİN İLK KUNDURA SATICISINI KAYBETTİK

Fethiye’nin ilk kundura satıcılarından Doğan Varlı 88 yaşında vefat etti. Fethiye’de yaklaşık 70 yıl ayakkabı mağazası işleten Doğan Varlı 88 yaşında hayatını kaybetti. Evli ve 3 çocuk babası olan Doğan Varlı Fethiye Merkez Yeni Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Çatalarık mezarlığında toprağa verildi. Fethiye Emlakçılar Derneği başkanı Şeref Varlı’nın babası olan Doğan Varlı’nın Cenaze namazına yoğun katılım oldu.

NEVZAT TİLKİCİ İÇİN ANMA TÖRENİ

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Fethiye Emlakçılar Derneğinin kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum Nevzat Tilkici ölümünün 1.Yıldönümünde; düzenlenen etkinlikle anıldı.

FEMDER AÇILDI

Fethiye Emlakçılar Derneği (FEMDER) düzenlenen törenle açıldı.

SERTEL VE GÜRSOY AİLELERİNİN EN MUTLU GECESİ

Fethiye’nin tanınmış emlakçılarından iş adamı Hasan Sertel’in biricik oğlu turizmci Metehan ile Mehdi Gürsoy’un kızı Hande Gürsoy eğlenceli bir düğünle dünya evine girdiler.