Etiketler

Çocukların halk süt sevinci

Karaova'da kırsal kalkınmaya destek olmak ve Bodrum halkının sağlıklı, ekonomik ve doğal süt tüketmesi amacıyla başlatılan 'Bodrum Halk Süt' projesi kapsamında 2 ile 5 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz süt dağıtımı başladı.

Bodrum'da 2-5 yaş arası çocuklara ücretsiz süt

Bodrum Belediyesi, Karaova'da kırsal kalkınmaya destek olmak ve Bodrum halkının sağlıklı, ekonomik ve doğal süt tüketmesi amacıyla 'Bodrum Halk Süt' projesini başlattı. Başkan Aras, Halk Süt'ün Bodrum'da yaşayan 2-5 yaş aralığındaki çocuklara, ailelerin talepleri doğrultusunda ücretsiz olarak dağıtılması talimatını verdi.

İş Dünyası Bodrum'da buluşuyor

Bodrum iş dünyasının önde gelen sivil toplum örgütlerinden olan BESİAD, özel bir etkinliğe hazırlanıyor. Yedi yıldan bu yana, Bodrum'un iş dünyasını bir araya getirmeyi hedefleyen ''İş Tanıtım Toplantıları'' adlı etkinlik 8. yılında ulusal çapta bir ekonomi ve tanıtım iş insanları zirvesine dönüşecek.

FTSO Başkanı Çıralı, güçlü bir ulusal ekonomi için Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesine katıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, İstanbul'da Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi tarafından organize edilen, "Güçlü Bir Ulusal Ekonomi İçin Fikri Mülkiyetin Rolü Zirvesi"ne katıldı.

SEYDİKEMERLİ KADINLARA EV EKONOMİSİ EĞİTİMİ VERİLİYOR

Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce; kırsalda işlerin azalması ve gıda muhafaza konusunda kış hazırlıklarının yapılmaya başlandığı bu günlerde bağlı mahallelerde çiftçi kadınlara yönelik ev ekonomisi eğitim ve demonstrasyon çalışmalarına başlandı.

KOYUNCU, “DÖVİZİN DÜŞÜK OLMASI İTHALATI ARTTIRIYOR”

Fethiyeli işadamlarından Fikret Koyuncu, faizlerin düşmesi ve ilçe ekonomisi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Döviz fiyatlarının düşük seviyelerde seyretmesinin ithalatı arttırdığına vurgu yapan Koyuncu, vatandaşların ellerindeki paraları gelecek dönemlerin zor geçecek kaygısıyla yatırıma dönüştürmediğini ifade etti.

Muğla Büyükşehir’den Kırsal Kalkınma için ‘Kıl Keçisi’ projesi

Tarımsal üretime, yerel tohuma, üretimde yenilikçi, bilimsel çalışmalara, kooperatiflerle işbirliğine ve özellikle kadınların üretime katılmasına büyük önem veren Muğla Büyükşehir Belediyesi Kıl Keçisi projesiyle kadınların üretime katılmasını aynı zamanda ev ekonomilerine de katkı sağlamalarını amaçlıyor.

Adem Camuz’dan SED Medya’ya hayırlı olsun ziyareti

AK Parti Fethiye İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ekonomi İşler Başkanı AdemCamuz; FRT TV, Gerçek Fethiye ve Dost Gazetelerini bünyesinde bulunduran SED Medya’yı ziyaret etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Günde 5 bin turist Saklıkent’i ziyaret ediyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde, günde 5 bin kişinin ziyaret ettiği Saklıkent Kanyonu, turistlerin yoğun ilgisi nedeniyle ülke ekonomisine katlı sağlıyor.

200 MİLYON TL'LİK PROJE SENEYE HAZIR

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezleri arasındaki Fethiye-Babadağ Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi önümüzdeki yıl sonuna doğru hizmete girecek. Yaklaşık 200 bin TL'lik Babadağ Teleferik projesinde artık sona yaklaşılıyor. Kafe ve restoranların oyun alanları, amfi tiyatrosu, yapay göletleri ile Türkiye ve dünyanın en önemli Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi haline getirilecek olan Babadağ'da kalkış istasyonu için yer değişikliği ön izni bekleniyor. Bu yıl 30 bini single (tekli), 160 bin tandem (ikili) uçuş beklenen Babadağ'da teleferik projesi hizmete girdikten sonra ilk yıl 200 binin üzerinde çıkış bekleniyor. Rekreasyon alanında ve telesiyej çalışmalarının inşaat yasağı nedeniyle durduğu şu günlerde ara istasyon teleferik montajları devam ediyor. Yetkililer, dünyanın ve Türkiye'nin en önemli bu yatırımını Fethiye, Muğla ve Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağını ifade ettiler.

KURBANLIKLAR HAZIR

Kurban Bayramı yaklaşırken, Çatalarık Mahallesindeki Fethiye belediyesi kurbanlık hayvan pazarına kurbanlıklar getirilmeye başlandı. 3124'ten gelen lezzet olarak Fethiye'de yıllardır halka kaliteli ve ekonomik hizmetlerde bulunan Çarıklı Bizim Kasap, bu yıl da kurbanlık pazarında yerini aldı. Akdağ'ların eteklerinde beslediği kurbanlıkları yavaş yavaş Fethiye'ye indiren Çarıklı Kasap'ın bu kurbanlıkları kapışılmaya başladı. Özellikle geçen yılki müşterilerinin siparişleri bugünden verdiği Çarıklı Kasap yetkilisi Hamit Metiner, ''Vatandaşlarımıza her bütçeye uygun kurbanlık hayvan sağlayacağız. Girdev yaylaları ile Akdağ eteklerinde beslediğimiz kurbanlıklarımızı pazara getirdik. Elimizde oldukça çok hayvan var. Her bütçeye uygun kurbanlık sağlayacağız'' dedi.

BABADAĞ, TÜRKİYE'NİN CAN SUYU OLACAK

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezleri arasında yer alan Babadağ,bu yıl da rekora gidiyor. Her geçen yıl adrenalin tutkunlarını daha fazla kendine çeken Babadağ'dan bu yıl da rekor bir uçuş sayısı bekleniyor. Babadağ'da Kır Tur şirketi tarafından yapımı devam eden Teleferik projesi tamamlandığında yılda 1 milyon turistin zirveye çıkması beklenirken, Türkiye ve Fethiye ekonomisine can suyu olacak.

FETHİYE'DEN 25 BİN TON DOMATES SALÇAYA GİTTİ

Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Büyükşehirlerde kilosu hala 4-5 TL'den satılmakta olan domates, Fethiye'de toptan 1-2 TL'den satılırken; iç piyasa ve ihracata gönderilmeyen domatesler de salçaya gönderilerek ekonomiye kazandırıldı. Fethiye'de 1 buçuk ayda 25 bin ton domatesin salça fabrikalarına gönderildiği ifade edildi. Bu domatesin kasası yaklaşık 1 TL'den işlem görüyor.

FERİZCAN'DAN ÖZÜR...

Fethiyespor'da son 2 yılda yönetim kurulu başkanlığı yapan ve takımı 2. ligden 3. lige düşüren Başkan Mustafa Ferizcan, Fethiyespor camiası ile Fethiye halkından ''özür'' diledi. ''Sezona başlarken, bu pozisyonlara düşeceğimiz aklımızın ucundan bile geçmiyordu'' diyen Ferizcan, ekonomik sıkıntıları bir türlü aşamadıklarını iddia etti.

FTSO’DAN NURİ KIVRAK’A ANLAMLI PLAKET

Yıllardır tüm Türkiye'de Honda Motosiklet satışı yaparak Fethiye ve ülke ekonomisine katkılar sunan Nuri Kıvrak, FTSO'nun ödülü karşısında çok duygulandı.

BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMLERİ FTSO’DA VERİLDİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verilen zorunlu Bilirkişilik Temel Eğitimi 9-10-11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde yoğun katılımla gerçekleştirildi. 

FTSO HEYETİ TOBB GENEL KURULU’NA KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonu’nda yapıldı. Genel Kurul’a Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Genel Kurul Delegeleri Akif Milaslıoğlu, Muhammet Kökten,  Fikret Koyuncu, Erol Aksoy, Ramazan Sıtkı Gümüşhan, Fadıl Ardıç ve FTSO Genel Sekreteri Vekili Ezgi Kullukçu da katıldı. FTSO Heyeti, Genel Kurul öncesinde ilk olarak Oda-Borsa başkanları ve delegeleri ile birlikte Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı.

Muğla’da kadınlara yönelik ’Finansal Okuryazarlık’ semineri

Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 'Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi' konulu seminer düzenlendi.

EKONOMİK TERÖRE TESLİM OLMAYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ekonomi, güvenlikle birlikte önümüzdeki dönemde de önceliklerimiz arasında yer alacaktır" dedi.

PASPATUR ESNAFI DERT KÜPÜ

Son yıllarda turizmde ve ekonomide yaşanan olumsuzluklardan etkilenen Paspatur çarşısı esnafı çarşının sorunlarını çözüp, çarşıyı daha cazip hale getirebilmek için geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Marmaris’te “Türk Denizciliğine Bakış” paneli

MUĞLA (İHA) – Muğla'nın Marmaris ilçesinde düzenlenen Türk Denizciliğine Bakış konulu panele katılan Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürü Ahmet Selçuk Sert, Denizciliğin ekonomideki değeri 17.5 milyar dolar dedi.

Aras, her mahallenin ekonomik envanterini çıkaracak

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, seçim öncesi gittiği her mahalleye ve her köye, 1 Nisan'dan sonra yeniden geleceğini belirterek Bu kez Belediye personeliyle birlikte ekip olarak geleceğiz. Bugün kayıt altına aldığımız tüm öncelikli sorunların çözümünü tartışıp, yol haritamızı çizeceğiz. 1 Nisan'dan sonra konuşmak yok, çalışmak var dedi.

Bakanı Soylu: "Terörün kökünü kazıyacağız, etrafımızdaki coğrafyaya barış getireceğiz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'yi milli ve yerli üreterek sıçratacağız. Ekonomide gürül gürül adımlar atacağız. Yetmedi terörün kökünü kazıyacağız. Etrafımızdaki coğrafyaya barış getireceğiz dedi.

Gündüz ev kadını, gece iş kadını

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakırlı 2 çocuk annesi Yasemin Ayverdi Gülseran, gündüz evde kalmaktan sıkılınca mikrokrediye başvurdu. Buradan aldığı parayla kendisine seyyar tezgah alan Gülseran, gece saatlerinde açtığı tezgahta ciğer yapıp satarak aile ekonomisine katkı sunmaya başladı.

CHP’li adayı Saruhan; “Bodrum’a uzaktan bakmaya değil, gerçek anlamda dokunmaya geldik ”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, Ben ve arkadaşlarım Bodrum'a uzaktan bakmaya değil eğitimden sağlığa, sanattan spora, ekonomiden kültüre her alanda gerçek anlamda dokunmaya geldikdedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “Milleti, patlıcanla, biberle korkutamazsınız”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2018 yılındaki döviz kaynaklı ekonomik saldırıların bertaraf edildiğini hatırlatarak, Milletimizi patlıcanla, biberle, dövizle veya başka şeyle liderinin yanından ayıramayacaklarını bilmiyorlar dedi.

Bakan Albayrak, yabancı yatırımcılarla görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Dünya Ekonomik Forumu kapsamında geldiği Davos'ta yabancı yatırımcılarla bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Sayın Cumhurbaşkanımız 2019’u da müjdelerle başlattı. Ekonomide dengelenme döneminin sağladığı her pozitif gelişmeyi vatandaşlarımıza yansıtmaya devam ediyoruz. Bütçe disiplininden taviz vermeden, ortaya koyduğumuz

IHAAW182439-EKO/08-01-2019 - Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sayın Cumhurbaşkanımız 2019'u da müjdelerle başlattı. Ekonomide dengelenme döneminin sağladığı her pozitif gelişmeyi vatandaşlarımıza yansıtmaya devam ediyoruz. Bütçe disiplininden taviz vermeden, ortaya koyduğumuz hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz dedi. 08.01.2019 18:24:39 TSI NNNN

İlmekler bu kez alışveriş çantası yapmak için atıldı

Marmaris'te bir grup kadın alışveriş poşetlerinin ücretli olmasından dolayı hem doğayı korumak hem de ev ekonomilerine katkı sağlamak için alışveriş çantası örmek için bir araya geldi.

Ekonomiye değer, bölgeye renk katıyor

Köyceğiz'de belediye, Muğla Yabanılar Derneği ve sivil toplum kuruluşları işbirliği ile yıl içerisinde kurulan pazarlar ilçe ve bölge ekonomisine değer katıyor.