Eğitim Haberleri

Eğitim Haberleri

Mavi kapaklar tekerlekli sandalyeye dönüştü

Dünya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği, 'Plastik Kapakları Atmayın, Toplayın' sloganıyla başlattığı kampanya ile temin ettiği tekerli sandalyeyi ihtiyaç sahibi vatandaşa teslim etti. Kurucu Genel Başkan Dr. Oya Canbazoğlu ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı Erhan Sayın ve Milas Kültür ve Sosyal Etkinlikler Başkanı Mevlüt Korkmaz'ın birlikte yürüttüğü kampanya sonucunda engelli bir vatandaşın yüzü güldü.

FTSO’da “Mağaza içi satış teknikleri ve müşteri ilişkileri yönetimi eğitimi”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından gerçekleştirilen ‘Mağaza İçi Satış Teknikleri ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi’ne 24 FTSO üyesi ve çalışanı katıldı. Sinema filmlerinden kesitlerin de izlendiği eğitimde, mağaza içi satış hedefleri, etkili iletişim ve beden dili başta olmak üzere müşteri ilişkileri tüm yönleriyle ele alındı. 

Geleceğin hafızları karnelerini aldı

Fethiye Müftülüğü Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kur’an Kursu’nda Hafızlık eğitimi devam eden öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. 

160 bin 621 öğrenci tatilde

21 Ocak 2022 Cuma günü 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle Muğla genelinde resmi-özel 778 okulda, 160 bin 621 öğrenci ve 12 bin 614 öğretmen yarıyıl tatiline girdi.

Jandarma öğrencilerin karne sevincine ortak oldu

2021-2022 eğitim ve öğretim yarıyıl tatili öncesi karne sevinci yaşayan öğrencilere Muğla jandarması da ortak oldu.

Öğrencilere karneleri verildi

Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Jandarma Komutanı Kd. Yzb. Can Ünal, Emniyet Müdürü Uğur Şıvgın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen Elcik İlköğretim okulunu ziyaret ederek öğrencilere karnelerini verdiler.

Muğla’da 160 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi

21 Ocak 2022 Cuma günü 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle Muğla genelinde resmi-özel 778 okulumuzda, 160 bin 621 öğrenci ve 12 bin 614 öğretmenimiz yarıyıl tatiline girdi.

Uçak: “Kronik sorunlara çözüm bulunmalı, beklentiler karşılanmalıdır

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak ve yönetim kurulu üyeleri Seydikeler ilçesinde üye ve kurum ziyaretleri gerçekleştirdi.

YKKE Derneği’nden açıklama

Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Fethiye Şube Başkanı Avukat Ali Gönen okulların yarı yıl tatiline girmesinden dolayı basın açıklaması yaptı.

Kaya, mezun olan öğrencilere diplomalarını verdi

Milli Eğitim İlçe Müdürü Faruk Kaya ve Şube Müdürü Erdinç Kaya 2021-1. dönem Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olan öğrencilere diplomalarını ve hediyelerini verdi.

Kaya, yarıyıl tatili nedeniyle bir mesaj yayınladı

2021-2022 Eğitim Öğretim yıl tatili nedeniyle Fethiye Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, bir mesaj yayınladı.

İmam Hatip meslek yarışma ödülleri verildi

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Muğla genelinde İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen mesleki yarışmaların ödül töreni gerçekleştirildi.

Muğla Genç İşe Yerleştirmede Türkiye Üçüncüsü

İstihdam sağlamaya yönelik faaliyetlerin görüşüldüğü ve yapılan çalışmaların değerlendirildiği 2022 yılı birinci İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Ermaş Mermer Ula fabrikasında Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı.

GEKA & Belediye işbirliği ile eğitim verildi

Fethiye Belediyesi ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) işbirliğinde gerçekleşen GIS Tabanlı İmar ve Altyapı Projeleri üretilmesine yönelik teknik eğitim çalışmalarıs sona erdi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Fethiye Belediyesi’nin ilgili tüm personelinin katılım sağladığı teknik destek programında, harita ve imar projeleri, yol projeleri ve 3 boyutlu projelendirme eğitimleri verildi.

13 ilçede sıfır atık kütüphanesi tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay'ın katılımlarıyla, Menteşe Şehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur Ortaokulu bünyesinde Sıfır Atık projesi kapsamında oluşturulan sıfır atık kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi.

Afet farkındalık eğitimleri sürüyor

Fethiye Belediyesi, Fethiye Kent Konseyi ve FETAV işbirliği ile AFAD adına düzenlenen Afet Farkındalık Eğitimi FETAV Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Okul Sporlarında taekwondo şampiyonları belli oldu

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen 2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları müsabakaları büyük ilgiyle devam ediyor. 

Zeytin üreticisine bahçede eğitim

Kaliteli ve ilaçsız zeytin üretiminin sağlanması amacı ile yürütülen zeytin entegre projesi çerçevesinde Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitki Sağlığı Personeli üreticileri bahçelerinde ziyaret ederek yapmaları gereken uygulamalar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Öztürk’ten Spor Lisesine ziyaret

Ak Parti İlçe Başkanı Turgay ÖZTÜRK, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Milli Eğitim Muğla İl Müdür Vekili Hasan Arslan Gençlik ve Spor il ve ilçe Müdürleri, Kızılay Muğla İl Başkanı Şadi Pirci , Milli Eğitim ilçe Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri ile birlikte Gülçen Gökçe Spor Lisesi’ni ziyaret etti.

Saran’dan spor kompleksi

Fethiye Belediyesi ve Saran Group işbirliği ile Eldirek Mahallesi’nde bulunan Okullar Bölgesi’nde yapılan Atatürk Spor Salonu düzenlenen tören ile açıldı.

Marmaris Belediyesi zabıta ekiplerinden market denetimi

Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların daha uygun, sağlıklı ve güvenilir bir ortamda gönül rahatlığı ile alışverişlerini yapabilmeleri için denetimlerini sıklaştırdı.

2022 yılının ilk trafik güvenliği eğitimi

2022 yılı trafik güvenliği eğitimleri kapsamında Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri okullarda farkındalık eğitimlerine başladı.

Toplumsal olaylara müdahale eğitimi

Fethiye ve Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde “Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitimi” verildi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Çay, Köyceğiz’de incelemelerde bulundu

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Köyceğiz'de bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu.

Marmaris trafik polislerine ilk yardım eğitimi verildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde trafik polislerine ilk yardım eğitimi verildi.

Dünya Türkleri Derneği’nin topladığı kapaklar engellilere umut oluyor

Dünya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği, topladığı şişe kapaklarıyla engelli vatandaşlara umut oluyor.

Rehabilitasyon Merkezleri Toplandı

Fethiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Öğütveren başkanlığında Fethiye’de bulunan Rehabilitasyon Merkezleri Fethiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde bir araya geldiler.

Sıtkı Davut Koçman 1. Ulusal resim yarışması düzenleniyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından Sıtkı Davut Koçman 1. Ulusal Resim Yarışması düzenleniyor. Başvurular 1 Şubat-3 Nisan tarihleri arasında yapılabilecek.

Halk eğitim merkezi binası yaptırılacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; Muğla Bodrum 12 Derslikli Halk Eğitim Merkezi Binası yapım işi ihalesi gerçekleştirilecek.

Uçak’tan çalışan gazeteciler günü mesajı

Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.