Doğalgaz Haberleri

Doğalgaz Haberleri

275.000 sm³ CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) satın alınacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; 275.000 sm³ CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) satın alınacak.

Yılmazyıldırım, ‘Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete!’

‘Bir tarafta yoksulluk diğer tarafta israf, bir tarafta açlık diğer tarafta şatafatın yaşandığı ülkemizde bir kesim lale devri yaşarken, her yerden emekçiler ve yoksul halkımızın geçinemiyoruz çığlıkları yükselmeye devam ediyor. Gelen günün gideni arattığı bir dönemi hep birlikte yaşamaya devam ediyoruz. Geleceğe dair kaygılarımız her geçen artıyor’ dedi.

Fiyatlar cep yakıyor

Doların yükselmesinin ardından elektrik, doğalgaz gibi her türlü ürüne arka arkaya gelen zamlardan sonra vatandaşın ucuz gıda almak için umudu olan pazarlarda cep yakıyor.

Zeybekoğlu, “İktidar zam yapmaya doymuyor”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; yaptığı yazılı basın açıklamasıyla elektrikten doğalgaza, akaryakıttan köprü geçiş ücretlerine, harçlardan vergilere kadar her şeye durmaksızın zam yapıldığını belirterek, “Saray iktidarı zam yapmaya doymuyor” dedi.

Akmeşe’den elektrik ve doğalgaz faturalarına tepki!

İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe, gelen elektrik faturalarına tepki gösterdi. Akmeşe, iktidara seslenerek” 150 kw yi 210 kw ye çıkarmak yetmez 5 zammı geri çekin, milletin aklıyla dalga geçmeyin! Sandıkta size kesilen fatura daha ağır olacaktır” dedi.

Pazar ateş pahası

Doların yükselmesinin ardından elektrik, doğalgaz gibi her türlü ürüne arka arkaya gelen zamlardan sonra vatandaşın ucuz gıda almak için umudu olan pazarlarda cep yakıyor.

Öztürk’ten Demir’e cevap

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk AK Parti Fethiye İlçe Binası’nda aylık olağan basın açıklamasında bulundu.Öztürk açıklamasında CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir’in geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında ki “Anjiyo Cihazı Nerede?” sözlerine de cevap verdi. Öztürk Mehmet Demir ile ilgili olarak “Armut Dibine Düşer” diye konuştu.

Girgin: 'Doğalgaz zammına tarife makyajı'

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin 7 Ocak 2022 Cuma günü Plan ve Bütçe Komisyonu’nda torba kanundaki doğalgazda kademeli tarifelendirme maddesi hakkında yaptığı konuşmada “elektrikteki model doğal gazda uygulanmak isteniyor. Düzenlemedeki temel amaç, önümüzdeki dönem yapılacak doğal gaz zamlarını makyajlamaktır” dedi.

BOTAŞ Satılıyor mu?

Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Torba Kanunu’nda BOTAŞ’ın borçlarının silinmesini içeren madde görüşmesinde konuşan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyanın en önemli doğalgaz satıcısı ülkelerinden olan Katar’a ziyaretinin hemen ardından BOTAŞ ile ilgili böyle bir adımın atılması tesadüf müdür?” diye sordu.

300bin SM3 sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) veya sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) alınacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de Yer Alan İlana Göre, Bodrum S Tipi Kapalı Ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından Sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) veya sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) satın alınacaktır 

Girgin, Sanayi Bakanlığı Bütçesini Eleştirdi

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Süleyman Girgin Doğalgaz ve elektrik zamlarından, girdi maliyetlerinin artmasından, sanayiye yatırım yapılmamasından ve istihdamı teşvik etmeyen politikalardan dolayı Sanayi Bakanlığı bütçesini eleştirdi.

Doğalgaz dönüşüm işleri yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu İlan Portalıİlan.Gov.Tr'de Yer Alan İlana Göre, Erzincan Lokomotif Ve Vagon Muayene İkmal Şefliği tarafından, Erzincan Lokomotif Ve Vagon Muayene İkmal Şefliği Isıtma Sisteminin Doğalgaza Dönüşümü İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) alınacaktır

Basın İlan Kurumu İlan Portalı ilan.gov.tr'de Yer Alan İlana Göre, Muğla Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü tarafından CNG (Sıkıştırılmış Doğalgaz) alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  

Doğalgaz dönüşüm işi yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu İlan Portalı İlan.Gov.Tr'de Yer Alan İlana Göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü- Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları tarafından, Gaziantep Araban İlçesi Araban Anadolu Lisesi Doğalgaz Dönüşüm İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Çorum İl Özel İdaresi okul onarım ve doğalgaza dönüşüm inşaatı işi yaptıracaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Çorum İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım Ve İnşaat Müdürlüğü tarafından, Çorum İskilip İlçesi Metin ALKAN Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu onarım ve doğalgaza dönüşüm inşaatı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Okul binası onarım ve doğalgaz kazanı değişimi işleri yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları tarafından, Malatya Battalgazi Barbaros İlk-Ortaokulu Doğalgaz Kazanı Değişimi Ve Eski Hizmet Binası Onarım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Kavaklıdere İlçe Devlet Hastanesinin doğalgaz dönüşüm ve çatı onarım işleri yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Kavaklıdere İlçe Devlet Hastanesi Doğalgaz Dönüşüm ve Fethiye 1 No' lu 112 ASHİ Çatı Onarımı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Doğalgaz dönüşüm işleri yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Sivas Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Sivas Divriği Spor Salonu Doğalgaz Dönüşümü Ve Bakım Onarımı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Bina doğalgaz dönüşüm işi yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları tarafından, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Doğalgaz Dönüşüm İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.

Başkan Tokat müjdeledi

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den aldığı haberi Milaslılara müjdeleyen Başkan Tokat, 2022’nin 3. çeyreğinde Milas’ın doğalgaza kavuşacağını açıklayarak “Ortak Payda Milas” anlayışıyla bu sürece katkı sunan Muğla Milletvekilleri, siyasi parti ilçe başkanları ve tüm Sivil Toplum Kuruluşları’na teşekkür etti.

Jandarma Komutanlığı hizmet binası ve lojmanının doğalgaza dönüşüm işleri yaptırılacaktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre, T.C. Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından, Muğla İl Jandarma Komutanlığı Kavaklıdere İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binası ve Lojmanı Doğalgaza dönüşüm yapım işi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.

Seydikemer'e 'Doğalgaz' müjdesi

Seydikemer Belediyesi, Mayıs Ayı olağan meclis toplantısında Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemerlilere doğal gaz müjdesi verdi. Seydikemer Belediyesi, Mayıs Ayı olağan meclis toplantısı Başkan Yakup Otgöz başkanlığında, meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Tarihi süreç başlıyor

Milas’ın en önemli sorunlarının başında hava kirliliği geliyor. Kentin yıllardır beklediği doğalgaz konusuyla ilgili seçildiği günden bu yana birçok girişimde bulunan ve doğalgaz talebini en gür şekilde haykıran Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat bugün Akmercan Muğla Doğalgaz Bölge Müdürü Sayın Serdar Kaplanoğlu’nu ziyaret etti. 

Kentsel sit alanı doğalgaza kavuşuyor

Menteşe kent merkezinin doğalgaza kavuşmasının akabinde Kentsel Sit Alanı içerisinde yer alan mahallelere doğalgaz gelmeyecek tartışmaları, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile Akmercan Muğla Doğalgaz Bölge Müdürü Serdar Kaplanoğlu arasında imzalanan protokol ile sona erdi.  Kentsel Sit Alanı içerisinde yer alan Karşıyaka, Balıbey, Kiramettin ve Karamehmet Mahalleleri, Akmercan Muğla Doğalgaz Bölge Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde 2021 yılında doğalgaza kavuşacak.  Protokol kapsamında, Düğerek Mahallesinde ilk kazma geçtiğimiz günlerde vurulurken, Yeniköy ve Ortaköy Mahallelerinde de doğalgaz çalışmalarına bu yıl başlanacak. 

Düğerek ve Ortaköy Mahalleleri doğalgaza kavuşuyor

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Menteşe İlçe Başkanı Eray Çiçek, Akmercan Muğla Doğalgaz Bölge Müdürü Serdar Kaplanoğlu ve Düğerek Mahalle Muhtarı Mehmet Ortayol ile birlikte doğalgaz temel atma törenine katıldı.

Başkan Tokat Milletvekili Gökcan’ı TBMM’de ziyaret etti

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan’ı ziyaret etti.

Başkan Tokat’tan, doğalgaz ve içme suyu konularına dair açıklama

Milas Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı tamamlandı. 24 ana, 5 ek gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı meclis toplantısı öncesi açıklama yapan Milas Belediye Başkanı  Av. Muhammet Tokat,  Doğal gaz ve Akgedik barajından Milas’a içme suyu getirilmesi konularına dair açıklamalarda bulundu.

Bodrum'a doğalgaz müjdesi

Belediye Başkanımız Ahmet Aras tarafından bir süredir yürütülen temaslar meyvesini verdi.  Bodrum’un enerji ihtiyacını karşılayacak doğalgaz boru hattı çalışmaları Enerji Bakanlığımızca en kısa zamanda başlatılacak.

Milas'ta doğalgaz çalışmaları devam ediyor

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Milas için uzun yıllar mücadelesi verilen doğalgaz alanında önemli gelişme kaydedildiğini açıklayarak 'çalışmalar başlıyor' müjdesini verdi.

Oğlu askere gidince yerine annesi doğalgaz tesisatçısı oldu

Muğla'nın Menteşe ilçesinde 6 yıldır doğalgaz tesisatçılığı yapan 42 yaşındaki Hülya Çetin hem iş kadını, hem de anne olduğunu söyledi. İşini sevdiğini söyleyen Hülya Çetin, doğalgaz tesisatçılığı yapma teklifinin eşinden geldiğini söylerken, Türk kadınının isterse her işi yapabileceğini açıkladı.