Etiketler

KASIM AYI KONUĞU, BELEDİYE BAŞKANI YAKUP OTGÖZ

Fethiye Aktüel dergisinin Kasım ayı konuğu Seydikemer İlçesi’nin başarılı Belediye Başkanı Yakup Otgöz oldu. Başkan Yakup Otgöz, Fethiye Aktüel dergisinde Ufuk Emek’in sorularını cevaplandırırken açık açık konuştu.

‘MAKRİ’ FTSO’NUN TESCİLLİ MARKASI OLDU

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından çıkarılan Makri Dergisi için Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılan ‘Marka Tescil Belgesi’ başvurusu kabul edildi. FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı tarafından alınan belgeyle ‘Makri’ adı FTSO adına kayıtlı bir marka haline geldi.

2. SAYIDA AYIN KONUĞU KAYMAKAM FIRAT

Fethiye Aktüel Magazin Dergisi’nin 2. sayısında ayın konuğu Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat… Editör Ufuk Emek ile birlikte Barbun Restoran’ın eşsiz ortamında keyifli bir söyleşi gerçekleştiren Kaymakam Fırat, “Dergiyi ilk incelediğimde çok heyecanlandım. Benim için yeni bir deneyim olacak. Yerel bir dergi ama herkes tarafından takip ediliyor” şeklinde ifadeler kullandı.

FETHİYE AKTÜEL MAGAZİN DERGİSİ OKURLARIYLA TEKRAR BULUŞTU

SED Medya bünyesinde bulunan ve uzun yıllar yayın hayatına devam eden Fethiye Aktüel Magazin Dergisi, normalleşmenin ardından tekrar okuyucularıyla buluştu. Pandemi nedeniyle yayın hayatına ara veren Fethiye Aktüel Magazin Dergisi, normalleşmeyle birlikte ilk sayısını Eylül ayında çıkardı. Yaklaşık 30 kişilik uzman yazar kadrosuyla ve tamamen yenilenen yüzüyle basın camiasında fark yaratan Fethiye Aktüel Magazin Dergisi, yapılan lansman ile kamuoyuna tanıtıldı.

FETHİYE AKTÜEL MAGAZİN DERGİSİ OKURLARIYLA TEKRAR BULUŞUYOR

SED Medya bünyesinde bulunan ve uzun yıllar yayın hayatına devam eden Fethiye Aktüel Magazin Dergisi, normalleşmenin ardından tekrar okuyucularıyla buluşuyor.

Edebiyat otobüsü Marmaris'te

Edebiyat Atölyesi Dergisi'nin hayata geçirdiği Marmaris Kitap Günleri 5 Eylül Cumartesi günü başlayacak.

FTSO BAŞKANI ÇIRALI’DAN ACARLAR A.Ş.’YE TEBRİK ZİYARETİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Başkan Yardımcısı Kemal Hıra ve yönetim kurulu üyeleri Emre Başaran, Fatih Tufan, Ramazan Dim, Fortune Türkiye Dergisi tarafından Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında gösterilen Acarlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Acar ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Acar’a tebrik ziyaretinde bulunarak plaket verdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan Çıralı ve beraberindekiler, 30 Ağustos’ta dünyaya gelen Mevlüt Acar’ın 62’nci doğum gününü de kutladı.

KAYMAKAM FIRAT’DAN SED MEDYA’YA ZİYARET

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, iade-i ziyaret kapsamında SED Medya sahibi ve Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Seda Köktener’e ziyarette bulundu. SED Medya bünyesinde bulunan FRT TV, Gerçek Fethiye ve Dost gazeteleri, Fethiye Aktüel Dergisi ve FRT FM radyosunu ziyaret eden Kaymakam Eyüp Fırat, burada yaptığı açıklamada; ‘’ Yerel basın bir ilçede vatandaşın nabzını tutan en önemli kurum’’ ifadelerini kullandı.

FETHİYE AKTÜEL MAGAZİN DERGİSİ EYLÜL’DE OKURLARIYLA BULUŞUYOR

Yeniden okurları ile buluşacak olan Fethiye Aktüel Magazin Dergisi’nin ilk sayısında ayın konuğu Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı oldu. Barbun Restoran’ın eşsiz ortamında gerçekleşen röportajda Fethiye Aktüel Dergisi Editörü Ufuk Emek, heyecanlı bir çalışma sürecinde olduklarını belirtti. 

Zeytinyağının sağlık değerine Türkiye'den bilimsel katkı

Muğla'nın Yatağan ilçesinde üretilen zeytinyağı üzerinde yapılan bilimsel çalışma sonucunda hazırlanan makale, dünyaca ünlü sağlıklı beslenme dergisinde yayınlandı. Zeytinyağının sağlık değerine yönelik olarak Eczacı Atilla Totoş, Bu bizim bir hayalimizdi ve yıllardır üzerinde çalıştığımız bir konuydu. Bu çalışma ve ortaya çıkan sonuç Türk zeytinyağı için bir devrimdir' dedi.

Başkan Karaca’dan Çağrı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Turizm ve Yönetim Dergisi General Management’den Selçuk Meral’in sorularını cevapladı.

2020 senesinde Bodrum'u mutlaka görün

Amerika'nın en prestijli dergisi Archtitecture Digest, 2020 yılında görülmesi gereken turizm destinasyonları arasına Bodrum'u da aldı.

Marmaris'in küçük rehberlerine sokakta ünlü oyuncu sürprizi

Marmaris'te, 13 yaşında ki 7. sınıf öğrencileri Funda Kübra Kocayiğit ve Meltem Nur Aktürk, yaşadıkları ilçe Marmaris'i tanıtmak için dergi çıkarmak için kolları sıvadı.

Gazeteci Flechtner: 'Yerel Tohum Merkezi eşsiz bir proje'

Afrika, Rusya, Yeni Zelanda, Avustralya gibi ülkeleri seyahat ederek gazete ve dergilere içerik üreten Gazeteci Christiane Flechtner, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Yerel Tohum Merkezini ziyaret etti.

Fethiye’de köpek defilesi yapıldı

Dogfest’in üçüncüsü Çalış Plajı’nda bulunan VanillaHotel’in havuz başında gerçekleştirildi. 4P1K (4Pati 1 Kuyruk) Dergisi’nin organizesinde yapılan ve iki gün süren etkinlikte sevimli dostlar çeşitli yarışmalara katılırken, bir de havuz başındaki defilede hünerlerini sergilediler.

SED Medya tanıtım kokteyline yoğun ilgi

FRT Televizyonu, Gerçek Fethiye Gazetesi, Dost Gazetesi, FRT FM, Fethiye Aktüel Dergisi gibi saygın yayın ağını bünyesinde bulunduran SED Medya, tanıtım kokteylini Şat Restoran'da gerçekleştirdi. 100'den fazla davetlinin yer aldığı organizasyonda SED Medya bünyesindeki yayın organları ve personeller de tanıtıldı.

SED Medya tanıtım kokteyline yoğun ilgi

FRT Televizyonu, Gerçek Fethiye Gazetesi, Dost Gazetesi, FRT FM, Fethiye Aktüel Dergisi gibi saygın yayın ağını bünyesinde bulunduran SED Medya, tanıtım kokteylini Şat Restoran’da gerçekleştirdi. 100’den fazla davetlinin yer aldığı organizasyonda SED Medya bünyesindeki yayın organları ve personeller de tanıtıldı.

BAŞKAN SAĞIR’DAN SED MEDYA’YA ZİYARET

Seydikemer Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, geçtiğimiz günlerde FRT TV, Gerçek Fethiye Gazetesi, Cannur Reklam Ajansı ve FRT FM’i devralan SED Medya (Dost Gazetesi, Fethiye Aktüel Dergisi, Makri FM) sahibi Hürmüz Seda Köktener’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

ÖNDER AKDENİZLİ MEDYADAN ÇEKİLDİ

16 yıldır Fethiye’de günlük olarak yayın hayatına devam eden Dost Gazetesi ve Fethiye Aktüel Dergisini bünyesinde barındıran SED Medya; FRT TV, FRT FM, Gerçek Fethiye Gazetesi ile Cannur Reklam ajansını da bünyesine alarak büyümeye devam ediyor.

Bodrumlu başkan adayından ilginç seçim kampanyası

Yerel seçimlere sayılı günler kala Muğla'nın Bodrum ilçesinden ilginç bir seçim kampanyası geldi. Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, çıkarttığı karikatür dergisiyle vatandaşların dikkatini çekerek, seçim projelerini okutmayı başarıyor.

Muğla, Yörük-Türkmen Çalıştay’ına ev sahipliği yaptı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yörük-Türkmen Tarihi ve Kültürü Uyulama ve Araştırma Merkezi, Türk Tarihi Kurumu ve Yörükçe Dergisi tarafından düzenlenen 1'nci Yörük Türkmen Araştırma Merkezleri Koordinasyon ve İşbirliği Çalıştayı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

Dalyan ve Marmaris, İsviçre dergilerinde yer aldı

Dalyan ve Marmaris, İsviçre'nin yüksek tirajlı yayınlarından Ferientrends ve Schweizer Famile dergilerine konu oldu.

Türkiye’nin doğal ve kültürel güzelliklerini İngiltere’de tanıtacaklar

İngiltere'de özellikle turizm ve seyahat alanında yayın yapan gazete, dergi, televizyonların yanı sıra bu alanda azımsanmayacak takipçiye sahip seyahat yazarları ile sosyal medya fenomenlerinin ağırlandığı tanıtım gezisiyle turizm sezonunun uzatılması hedefleniyor.

Bulgar medya grubu Bodrum’u tanıtacak

Tanıtım çalışmaları kapsamında Bodrum'a davet edilen Bulgaristan'ın önde gelen gazete, TV ve dergilerinde görevli genel yayın yönetmeni, kameraman, muhabir ve editörlerden oluşan Bulgar medya grubu, Bodrum'un güzelliklerine hayran kaldı. Bulgar heyet, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u da makamında ziyaret ederek Bodrum hakkında bilgiler aldı.

“Dogfest Türkiye 2018” Fethiye’de Yapılacak

29-30 Eylül’de Fethiye Belediyesi ve HAYED (Hayvan Destek & Eğitim Derneği) desteği ve 4P1K (4Pati 1 Kuyruk) Dergi Organizasyonu tarafından ‘DOGFEST TÜRKİYE 2018’ Fethiye’de yapılacak.

Dünyanın en güçlü insanları' listesini açıkladı

Dünyanın en güçlü insanları' listesini açıkladı . Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes, geleneksel olarak yayınladığı “Dünyanın en güçlü insanları” listesini açıkladı. İlk sırada Çin devlet Başkanı Xi Jinping yer aldı.

"TÜRKİYE OLDUKÇA GÜVENLİ"

Amerika'da yayın yapan Forbes dergisinin geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir yazıda, Türkiye'yi kadınlar için seyahat edilebilecek dünyadaki en tehlikeli 10 ülkeden biri olarak göstermesi sonrası tatil için Türkiye'yi seçen yabancı turistler tepki gösterdi.

ATLAS DERGİSİ SEYDİKEMER’E 16 SAYFA AYIRDI

1993'den beri yayın hayatını sürdüren aylık coğrafya ve keşif dergisi olan Atlas Dergisi'nin Mayıs Sayısında Seydikemer'e 16 sayfa ayrıldı. Seydikemer'in coğrafi ve turistik bölgelerinin yanı sıra sosyo ekonomik yaşam ve kültürel yapıya da değinilen övgü dolu yazılar, profesyonel hava fotoğraflarıyla da süslenmiş.

GELECEĞİN YUNUS NADİLERİ İMZA GÜNÜNDE

Yunus Nadi İlkokul’unda ‘Haydi Yazalım Gari’ projesi kapsamında düzenlenen ‘Minik Kalemler İmza Günü’nde öğrenciler kendi yazıp, hazırladıkları kitapları büyüklerine imzalayıp sattılar. Öğrenciler hayallerindeki öyküleri kitap haline getirirken kimi öğrenciler çizdikleri karikatürleri dergi haline getirdiler.

Fethiye otelciler birliği başkanı (Fetop) Yavuz Torunoğulları Fransa’daki Charlie Hebdo dergisi saldırısının ardından Avrupa Ülkeleri ve Türkiye'deki bazı karışıklıkların yanı sıra Rusya'daki ekonomik krizin turizmi olumsuz etkileyebileceğini belirterek özellikle "islamafobisine" karşı başta Başbakan olmak üzere dış işleri ve turizm bakanlıklarının sektörle iş birliği yaparak imaj çalışması başlatması gerekir dedi.