Denizcilik Sektörü Haberleri

Denizcilik Sektörü Haberleri

SOMYÜREK, “SEKTÖRÜN SIKINTILARINI YAKINDAN BİLİYORUM”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi olağan genel kurulu, 8 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Bu kongre öncesinde 20 yıldır denizcilik sektörünün içerisinde yer alan Ali Somyürek başkan adaylığını açıkladı. 

Göcek’in sorunları FTSO’nun bölge toplantısında konuşuldu

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın Göcek Bölgesel toplantısında, koylardaki yapılaşmadan, denizcilik sektörünün istihdam ihtiyacına, Göcek Limanı’ndan 2022 yılı turizm sezonu beklentilerine kadar tüm konular ele alındı.

Üniversite ile GEKA arasında yatçılık sektörüne ara eleman protokolü

Denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını karşılamak için MSKÜ Bodrum Denizcilik MYO Müdürlüğü tarafından geliştirilen 'Mavi Nesil: Denizcilik ve yatçılık sektöründe eğitim, beceri ve istihdam edilebilirliği geliştirme merkezi' projesinin protokolü imzalandı.

Arıkan,

IMO (Uluslararası Denizcilik Örgütü) tarafından belirlenen 25 Haziran "Denizciler Günü" dolayısıyla İMEAK Deniz Ticaret Odası Şube Başkanı Şaban Arıkan'da Denizcilerin günü kutladı. Denizcilik sektöründen ve denizciliğin dünyaca önemine de vurgu yapan Başkan Arıkan, "Dünya denizcilerine teşekkür ediyorum ve hepsinin gününü kutluyorum. Çünkü zor şartlarda hiç karaya çıkmadan bir sene gibi bir sürede bile çalıştıkları oluyor" dedi.

Denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinden Kaptan Murat Öner, 10 bin adet maske dağıttı

Denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinden Kaptan Murat Öner pandemi döneminin vazgeçilmez koruyucusu olan maskeden 10 bin adet dağıttı. Resmi kurumlar ve derneklere maske dağıtımı gerçekleştiren Öner, bu örnek davranışı memnuniyet ile karşılandı.

Hayırsever kaptandan engellilere maske

Fethiye'de denizcilik sektöründe görev yapan Kaptan Murat Öner, hayırsever kişiliğini bir kez daha gösterdi. Öner, Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği'ne ihtiyaç sahibi engellilere ulaştırılmak üzere maske ve dezenfektasyon ürünleri bağışladı.

Denizcilik sektöründe normalleşme süreci konuşuldu

FRT Televizyonu’nda yayınlanan, Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu Pozitif Düşünce programında; korona virüsü salgını normalleşme sürecinde denizcilik sektöründe alınan tedbirler konuşuldu.

DSV Yatçılık 15. Yaşını ve yeni yılı kutladı

Muğla'nın Marmaris ilçesi Bozburun Mahallesi'nde bulunan ve dünyanın en büyüklerinden ahşap yelkenli yatının inşa edildiği DSV Yatçılık, aralarında Ukrayna Büyükelçilikten heyet ve konsolosun da katıldığı yeni yıl resepsiyonu düzenledi. 15'inci kuruluş yıldönümünü de kutlayan DSV Yatçılık, her geçen gün güçlü kadrolarıyla büyüdüklerini belirterek denizcilik sektörüne yatırımlarına devam edecekleri mesajını verdiler.

Deniz sevdalıları Göcek'te buluşuyor

Marmaris Fuarcılık tarafından organizasyonu yapılan MARİNTECH GÖCEK, 16 Ekim Çarşamba günü deniz sevdalılarına kapılarını açıyor. Avusturalya’da imal edilen Airbuddy Türkiye ilk lansmanını MARİNTECH’de yapacak. Denizcilik sektörünün ihtiyaçlarına çözüm sağlayan Airbuddy ülkemizdeki ilk lansmanını MARİNTECH de yapacak.

Ahmet Aras, Bodrum’da yat imalat sektörü, yat turizmi ve mavi yolculuğun önemine değindi

Bodrum Belediye Başkan aday adayı Ahmet Aras Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek denizcilik sektörünün durumu ile ilgili bilgi aldı.

SAATCI,“DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI VAR”

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın katkılarıyla sefere hazırladığı Deniz Eğitim Vakfı Staj Eğitim Gemisi T-S Samsun, 217 denizci öğrenci ve 9 eğitmen ile Fethiye’ye geldi. Eğitim Gemisi yetkilileri Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret ederek, Fethiye Limanı’nda bulunma nedenlerini anlattılar.

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE TÜRK-YUNAN DOSTLUĞU...

Bu yıl 14'üncü kez düzenlenecek olan Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Gemi İnşa ve Yan Sanayi Fuarı'na uluslararası arenada çok anlamlı bir destek geldi. Yunanistan Deniz Ticaret Odası tüm üyelerine Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul'a katılmaları için çağrıda bulundu.

SAATCI'YA DENİZCİLERDEN DESTEK (görüntülü)

Fethiye’de denizcilik sektöründe çalışan balıkçılar, tekneciler ve kaptanlar Fethiye Belediye Başkanı Demokrat partili Behçet Saatcı için bir araya geldi.