Etiketler

Fethiye'de Denizaltında Yapılan Resimlerin Sergisinin Açılışını Vali Esengül Civelek Yaptı

Fethiye Deniz Ticaret Odası ve Fethiye Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 2. Uluslararası Fethiye “Denizlerimiz ve Renklerimiz Su altı Resim Çalıştayı ve Sempozyumu” sona erdi.

Denizaltında Muhteşem Sergi

Fethiye Deniz Ticaret Odası ve Fethiye Belediyesi tarafından 1-7 Kasım 2019 tarihleri arasında Mine Sarmış koordinatörlüğünde gerçekleştirilen, 2. Uluslararası Fethiye “Denizlerimiz ve Renklerimiz Sualtı Resim Çalıştayı ve Sempozyumu” yapıldı.

Kaptanoğlu, Fethiye’de sektörle buluştu

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Şadan Kaptanoğlu, Fethiye ve Göcek Liman Başkanları, TCSG 65 ve TCSG 27 Sahil Güvenlik Komutanlarının katılımı ile şubemiz DTO Fethiye Şube Meclisi sezon sonu değerlendirme toplantısına katıldı.

Tekne turunda moral buldular

Fethiye’de Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki vatandaşlar Deniz Ticaret Odası’nın sağladığı imkanlarla 12 ada turu yaparak moral sağladılar.

Canlıların yaşamını tehdit eden hayalet ağlar temizlendi

Deniz canlılarının hayatını tehdit eden hayalet ağlar, Fethiye’de düzenlenen kampanya ile temizlendi. Fethiye Rotary Kulübü, DenizTemiz Derneği/TURMEPA, Fethiye Belediyesi İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi işbirliğinde gerçekleşen organizasyonda bir millik alanda bulunan hayalet ağlar dipten çıkarıldı.

Altı Nokta’dan ziyaretler

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye Şube Başkanı Emrah Yalçın ve yönetim kurulu üyeleri FethiyeŞoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Başkanı Şaban Arıkan’a ziyarette bulundular.

Tatil cennetinden 4,5 ton çöp çıktı

Fethiye Belediyesi ve Fethiye Deniz Ticaret Odası işbirliğinde 'Daha Temiz Bir Fethiye İçin Birlikte Temizliyoruz' sloganıyla 41 mahallede yapılan temizlikte 4.5 ton çöp toplandı.

DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI KUTLAMALARI COŞKULU GEÇECEK

1 Temmuz denizcilik ve Kabotaj Bayramı Fethiye'de de coşkulu geçecek. Fethiye ve Göcek'te iki ayrı etkinliklerle kutlanacak denizcilik ve Kabotaj Bayramı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da oldukça renkli görüntülere sahne olacak. Fethiye ve Göcek Liman Başkanlıkları ile Fethiye Deniz Ticaret Odası iş birliğiyle kutlanacak Denizcilik ve Kabotaj Bayramında bu yıl da yağlı direk yarışları kutlamalara damgasını vuracak.

TOBB BAŞKAN YARDIMCISI FTSO'YU ZİYARET ETTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran FTSO'ya ziyarette bulundular.

Poşet kullanımı azaldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası tarafından Ortaca'da Çevre, Kıyı Alan Yönetimi, Sıfır Atık Çalıştayı düzenlendi.

Ahmet Aras, Bodrum’da yat imalat sektörü, yat turizmi ve mavi yolculuğun önemine değindi

Bodrum Belediye Başkan aday adayı Ahmet Aras Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek denizcilik sektörünün durumu ile ilgili bilgi aldı.

Krallar ve Şeyhler Bodrum Guletlerine hayran kaldı

Katar'da düzenlenen 8. Uluslararası Geleneksel Ahşap Yat Festivalinin gözdesi Bodrum oldu. Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç'in katıldığı 8.Doha Geleneksel Ahşap Tekne Festivalinde Krallar, Şeyhler Bodrum'u konuştu.

Yine Büyük Heyecan Yaşandı (video)

Kapotaj Bayramı'nın en ilginç anı yine yağlı direk oldu.

Kıran; “Sektörün tamamına hizmet için çalışıyoruz”

İMEAK DTO Bodrum Şube Başkanlığı'nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine katılan İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran, mavilerin ve beyazların seçimlerde kaldığının altını çizerek, Sektörün tamamına hizmet etmek için şubelerimizle koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. dedi.

SAATCI,“DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI VAR”

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın katkılarıyla sefere hazırladığı Deniz Eğitim Vakfı Staj Eğitim Gemisi T-S Samsun, 217 denizci öğrenci ve 9 eğitmen ile Fethiye’ye geldi. Eğitim Gemisi yetkilileri Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret ederek, Fethiye Limanı’nda bulunma nedenlerini anlattılar.

FRANSA'DAN DAHA ÇOK TURİST GELMESİ İÇİN YAZACAK

Fethiye Deniz Ticaret Odasının Paris Denizcilik Fuarında tanışıp Türkiye'ye davet ettiği Fransız gazeteci Albert Brel geldiği Fethiye'de yöreyi gezdi. Brel Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık'ı da ziyaret edip ailesiyle de geleceğini Ölüdeniz ve yöresini çok beğendiğini söyledi.

AK PARTİ'Lİ ÖZYER, DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

Ak Parti Muğla Milletvekili ve Akdeniz -Pa Komisyon Başkanı Hasan Özyer Fethiye Deniz Ticaret Odası'nı ziyaret ederek denizcilerin sorunlarını dinledi. Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan ''Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer'in denizcilerin taleplerini Ankara'da ilgili bakanlıklarda devamlı takip etmiştir'' derken Hasan Özyer de Fethiye'ye bir yat çekek yerinin şart olduğunu bu konudaki sıkıntıları gidermek için çaba gösterdiklerini söyledi.

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE TÜRK-YUNAN DOSTLUĞU...

Bu yıl 14'üncü kez düzenlenecek olan Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Gemi İnşa ve Yan Sanayi Fuarı'na uluslararası arenada çok anlamlı bir destek geldi. Yunanistan Deniz Ticaret Odası tüm üyelerine Uluslararası Exposhipping EXPOMARITT İstanbul'a katılmaları için çağrıda bulundu.

“AKDENİZ VE EGE’NİN PALAMARCI KIZI”

Fethiye Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Murat Öner, Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok’a ziyaret gerçekleştirdi.

ARIKAN "DENİZ TURİZMİNDE KDV YÜZDE 8'E DÜŞÜRÜLSÜN"

Hükümetin açıkladığı Turizm Acil Eylem Planı Destek Paketi’ni genel olarak olumlu bulan turizm sektörü temsilcilerinden Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan deniz sektöründeki acetanalara destek sağlanması gerektiğini söyledi.

AMATÖR DENİZCİLER SINAVDA TERLEDİ

İMEAK Fethiye Deniz Ticaret Odası, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan amatör denizcilik kursunda 200 kursiyer sınava girdi. Fethiye’de ikinci kez açılan amatör denizcilik kursuna katılan kursiyerler, 40 saatlik bir eğitimin ardından sınavda terlediler.

FETHİYE DENİZ TİCARET ODASI AKREDİTASYON BELGESİNE KAVUŞTU

Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi şubeler içersinde akreditasyona kavuşan ilk şube oldu. Fethiye Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan ve ekibi 2015 yılında yaptıkları akreditasyon müracaatını başarıyla sonuçlandırdılar.

DENİZCİLER YEMEKTE BULUŞTU

Fethiye Deniz Ticaret Odası''nın düzenlediği yıl sonu etkinliğine denizciler ve sektörde Yer alanlar katıldı. Çalış'ta bir restoranda düzenlenen yemekte DTO başkanı Şaban Arıkan, DTO meclis başkanı Murat Öner, denizciler, sektör çalışanları ve aileleri katıldı.

DENETİMLİ SERBESTLİKTEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Fethiye'de denetimli serbestlik yasası kapsamındaki hükümlüler ile çevreciler kıyı temizliği yaptı. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Deniz Ticaret Odası ve Deniz Temiz Derneği TURMEPA işbirliğinde düzenlenen kıyı temizliği etkinliğine 11'i denetimli serbestlikten faydalanan 30 kişi katıldı.

DENİZCİLERİN UYMASI GEREKEN KURALLAR HATIRLATILDI

TCSG 83 Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ve Fethiye Deniz Ticaret Odası işbirliği ile turizm sezonu boyunca deniz sektöründe karşılaşılan sorun ve sıkıntıların bu turizm sezonunda asgariye indirilmesi amacıyla toplantı düzenlendi. Yat Butik otelde düzenlenen toplantıya deniz sektöründeki işletme sahipleri ve kaptanlarla ilgili dairelerin yetkilileri katıldı. Toplantıda TCSG 83 Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yüzbaşı Hasan Yaşar, arama kurtarma faaliyetlerinden tıbbı tahliye faaliyetlerine kadar çeşitli konu

AMATÖR DENİZCİ KURSUNA YOĞUN İLGİ

Fethiye Deniz Ticaret Odası’nın talebi üzerine açılan Amatör Denizcilik kursu başladı. Fethiye deniz Ticaret Odası ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün iş birliği ile açılan kursa 100 amatör denizci adayı katıldı. Esnaf Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nde açılan kursun 2 hafta devam edeceği bildirildi. 40 saatlik dersin ardından sınava girecek olan adaylardan başarılı olanlar amatör denizcilik sertifikasına kavuşacak.

FETHİYE LİMANI’NIN TEMİZLİĞİ İÇİN ÇALIŞTAY YAPILACAK

Turizm Kenti Fethiye’nin liman ve körfezinin büyük bir projeyle temizlenmesi, körfez ve limanı kirleten dereler için köklü önlem alınması, kirleticilerin ortaya konulması ve bu konuda devletin ilgili bakanlıklarının proje hazırlayıp, uygulamaya koymaları amacıyla Fethiye Körfezi Çalıştayı düzenlenmesi istendi. Fethiye Kent Konseyi ve Deniz Ticaret Odası işbirliği ile ilk toplantı DTO’da yapıldı.

"ANTALYA’DAN BODRUM’A KOYLARIN YÜZDE 25’İNİ KAYBETTİK"

Kısa adı İMEAK DTO olan İstanbul ve Marmara Ege Akdeniz Karadeniz bölgeleri Deniz Ticaret odası ile Antalya 38 nolu meslek komitesi başkanlığının Fethiye’de düzenlediği toplantıda son 20 yılda Antalya’dan Bodrum’a kadar koylarda yapılan tesisler yüzünden koyların yüzde 25’inin kaybedildiği ileri sürüldü.

BÜLENT DEMİR SEÇİM TURLARINDA

Ak Parti Muğla Milletvekili aday adayı Avukat Bülent Demir Deniz Ticaret Odası Başkanı Şaban Arıkan ve Meclis Başkanı Murat Öner'i ziyaret ederek destek istedi.

DENİZCİLER İÇİN METEOROLOJİ TESİSLERİ TANITILDI

Fethiye Deniz Ticaret Odası ve Fethiye Meteoroloji Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen toplantıda denizcilere Meteorolojinin yaptığı tesisler hakkında bilgiler aktarıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Fethiye de İblis Burnu ve Kızıl ada Fenerine iki adet anlık deniz ve hava hareketlerini duyurmak için gerçekleştirdiği cihazlar tanıtıldı.