Denetim Haberleri

Denetim Haberleri

HİZMET BİNASI İNŞAATI BAŞLADI

Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası hizmet binası inşaatı başladı. Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz diyen Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, “Tüm yönetim, denetim ve personel kadromuz ile var gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz. Tüm Seydikemer esnafımıza ve yüreği bizlerle çarpan herkese hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. 

OKULLARIN KANTİN VE YEMEKHANELERİ DENETLENİYOR

Bodrum Belediyesi, ilçe genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda, yemekhane ve kantin denetimi gerçekleştiriyor.

OKULLARIN KANTİN VE YEMEKHANELERİ DENETLENİYOR

Bodrum Belediyesi, yarımada genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda, yemekhane ve kantin denetimi gerçekleştiriyor.

AV ARAÇLARI KAYIT ALTINA ALINDI

Fethiye İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim Ekipleri tarafından yapılan çalışmada av araçları markalanarak kayıt altına alındı.

Muğla Emniyeti huzur uygulamalarına başladı

2022-2023 Eğitim öğretim yılının başlaması ile Muğla'nın Kötekli Mahallesi'nde bulunan üniversite öğrencilerinin huzur ve güvenini sağlamak için Muğla il Emniyet Müdürlüğü ekipleri denetimlerine başladı.

YK ENERJİ’DEN KERAMOS KAZILARINA DESTEK

Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (YK Enerji), Muğla Valiliği, Milas Kaymakamlığı, Milas Müzesi ve Milas Belediyesi, Koruma Onarım ve Denetim Bürosu (KUDEB) ile birlikte, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı izni ile gerçekleşen Başkent Üniversitesi, UNESCO Kürsüsü adına Prof.Dr. Billur Tekkök Karaöz ve ekibi tarafından yürütülen 2022 yılı Keramos Arkeolojik Yüzey Araştırmaları Projesi'ne destek oldu.

KÖYCEĞİZ JANDARMASI OKUL SERVİS ARAÇLARI DENETİMLERİNE BAŞLADI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte, öğrencilerin daha güvenli bir şekilde okullarına ulaşmalarını sağlamak amacıyla okul servis araçlarına yönelik gerçekleştirilen denetimlerine başladı.

BALIK PAZARI’NDA DENETİM

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Balık Pazarı’nda denetim gerçekleştirildi.

‘’MADDE BAĞIMLILIĞI’’ BİLİNÇLENDİRME SEMİNERİ

Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, ‘’Madde Bağımlılığı’’ konusunda aileleri bilinçlendirme maksadıyla bir seminer düzenledi.

KÖYCEĞİZ’DE OKULLAR AÇILMADAN KANTİNLER DENETLENDİ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde okulların açılmasına az bir zaman kala çocukların sağlığı için gıda denetimleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Köyceğiz ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda birimi tarafından okul kantini, yemekhaneleri ile okul çevrelerinde faaliyet gösteren işletmeler denetlendi. Ayrıca Köyceğiz Devlet Hastanesi yemekhanesi gıda denetimi 5996 sayılı kanun çerçevesinde gerçekleştirildi. İşletmelerde hijyen, ürünlerin tazeliği, fiyat etiketi ve gramaj konularına bakıldı. Yetkililer, satış yerlerini hijyen koşulları, çalışanların kılık kıyafetlerinin temizliği ile iş yerlerinin mevzuata uygunluğu konusunda kontrol ettiler. Denetimlerde kurallara uymayan işletmelere gerekli uyarılar yapıldı.

Muğla’da servis şoförlerine uygulamalı eğitim verildi

Muğla'da servis şoförlerine yönelik denetimli eğitim gerçekleştirildi.

Safari jeeplerine sıkı trafik denetimleri devam ediyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde turistik kırsal mahallelerinde safari adı ile tur yapan jeeplere trafik ekipleri tarafından her gün sıkı denetim uygulanırken, yapılan uygulamalara rağmen kurallara uymayan sürücülere ceza yağdı.

MUĞLA’DA GÜBRE DENETİMLERİNDE BİN 200 KG SAHTE GÜBRE ELE GEÇİRİLDİ

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler devam ediyor.

GİRGİNDEN YÖRÜK OBALARI DERNEĞİ'NE “TALİMATLI DENETİM” HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

AKP Muğla Milletvekili Yelda Gökcan'ın, Yörük Obaları Derneği’ni hedef alan ve Dernek Başkanı’nı istifaya çağıran açıklamaları sonrasında, Muğla Valiliği’nin emriyle Dernekler Masası yetkililerinin Yörük Obaları Derneği Başkanı’nı aradıklarını ve 26.08.2022 tarihinde denetime geleceklerini söylediklerini öğrendim. Bununla ilgili bir evrak da tebliğ edilmiş.

MARMARİS’TE KASK TAKMAYANLARA 2 SAAT İÇİNDE 100 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dört farklı noktada eş zamanlı motosiklet kask uygulaması denetimi yapıldı. Denetimlerde 2 saat içinde 410 motosiklet kontrol edildi, kask takmayan ve belge eksikleri olanlar ile kasksız olarak polisin dur ihtarına uymayanlarda dahil toplamda 100 bin Lira para cezası kesildi.

OTOBÜSLERDE ’10 NUMARA’ DENETİMİ

Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerde denetim yapıldı.

MİLAS’TA YÜK TAŞIYAN ARAÇLAR DENETLENİYOR

Muğla'nın Milas ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince yük taşıyan araçlara yönelik denetimler devam ediyor.

JANDARMADAN YASADIŞI BAHİS DENETİMİ

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Muğla'nın 13 ilçesinde eş zamanlı 2 aşamalı 147 ekip ve 456 jandarma personelinin katılımı ile kumbara, tombala, oyun makinaları ve yasa dışı bahis uygulaması çerçevesinde 'Huzur ve Güven' uygulaması gerçekleştirdi.

BELEDİYE EKİPLERİ 421 İNŞAAT FAALİYETİ DURDURDU

Bodrum Belediyesi ekipleri, kaba inşaat faaliyetlerinin durdurulduğu 1 Haziran 2022 gününden bu yana sürdürdükleri denetimlerde, yasağı hiçe sayarak çalışmalarına devam eden toplam 421 inşaat faaliyetini durdurdu.

MARMARİS’TE ZABITADAN SAHİL DENETİMİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde zabıta ekipleri Uzunyalı sahil şeridinde denetim gerçekleştirdi.

DATÇA’DA KAÇAK İÇKİ DENETİMİ

Muğla'nın Datça ilçesinde alkollü işletmelere yönelik kaçak içki denetimi yapıldı.

Emniyet’in ‘uçan göz’ünü kadın pilot uçurdu

Kurban Bayramı tatilini Muğla'nın Fethiye, Marmaris, Datça, Dalaman, Ortaca ve Ula ilçelerinde geçiren tatilciler, 9 günlük tatilin son gününde dönüş yolculuğuna geçti. Komiser Ebru Pilot'un kullandığı helikopterle havadan yapılan trafik denetiminde kavşaklarda yoğunluk oluştuğu görüldü.

Jandarma trafiği havadan denetledi

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri sorumluluk bölgelerinde trafik akışını havadan helikopter ile denetledi.

Muğla’da “şeker” tadında trafik uygulaması

Muğla'da bayramın 1. gününde denetimlerine devam eden trafik ekipleri, sürücülere trafik kurallarına uyulması konusunda hatırlatmalarda bulunurken, minik yolculara da çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Fethiye'de bayram nedeniyle denetimler arttı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, Kurban Bayramı dolayısıyla oluşabilecek yoğunluğa karşı polis ekipleri, denetim yaptı.

Marmaris'te trafik ekiplerinin denetimleri sonuç verdi

Marmaris’te, İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri şehir merkezinin üç noktasında motosiklet sürücülerine yönelik kask ve evrak denetimi gerçekleştirdi.

Marmaris zabıtası denetimde

Marmaris Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde tatlı, şekerleme imalatı ve satışı yapan işletmelerde denetim gerçekleştirdi.

Hayvan satış ve kesim yerleri bayrama hazır

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tüm ilçelerde Kurban Bayramı öncesi başlayan hayvan kesim ve satış yerlerinde denetimlere devam ediyor. Kurban Bayramı boyunca da devam edecek denetimlerle insan sağlığı korunarak hayvan refahı gözetilecek.

Muğla jandarması havadan İHA destekli 9 bin 151 personelle bayram nöbetinde

Muğla İl Jandarma Komutanlığınca 9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince tatillerini Muğla'da geçirecek yerli ve yabancı turistlerin huzur ve güven içinde tatillerini geçirmeleri için havadan İHA destekli Dalyan kanalında denetim botu ve karada da toplam 9 bin 151 personelle görev yapacak.

Köyceğiz’de Kurban Bayramı öncesi denetimler arttı

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılmakta olan gıda denetimleri Kurban Bayramı öncesi artarak devam ediyor.