Etiketler

Ay, “Küçük detaylar kazananı belirledi”

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, ağırladığı Akhisar Belediyespor’u yenerek liderliğini sürdürdü. Maç sonunda oyuncular, teknik heyet ve yönetim sevincini Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile paylaştı. Oyuncular ve başantrenörler karşılaşma hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Soydemir, “2019 yılında 580 yeni kayıt yapıldı” 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, 2019 yılı faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Soydemir, “2019 yılında 580 yeni kayıt, 475 de terk olayı yaşandı. Sezon önünde kayıtlar artarken, sezon sonun da terkler meydana geliyor” şeklinde ifadeler kullandı. 

Şahiner, “Turizm sezonunu sorunsuz geçirdik”

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, daire amirleri ile yaptığı toplantıda 2019 yılı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve bütün daire amirleri hazır bulundu.

Ay; ''2020 sezonu için mutlu bir haber''

Rusya Tur Operatörleri Birliği tarafından yapılan açıklama Fethiye’de turizmciler tarafından sevinçle karşılandı. Türkiye’deki yeni konaklama vergisinin kendileri için sorun olmayacağını ifade edilen açıklamada hakkında değerlendirmelerde bulunan Çalış Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Mete Ay, “Yapılan bu açıklama 2020 sezonu için rahatlatıcı bir haber ve bizleri mutlu etti” dedi.

Ay, “Dinamik bir takıma karşı oynadık”

Türkiye Basketbol Ligi 10. hafta karşılaşmasında Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, Beşkaza Spor Salonu’nda ağırladığı Bornova Belediyespor’u 75-70 mağlup etti ve liderliğini korudu. Maçın ardından oyuncular ve baş antrenörler karşılaşmayı değerlendirdi.

Sandras suyu için ilk kazma 2020'de vuruluyor

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla'da son 1 yılda hayata geçirilen yatırımlar ve 2020 yılında hayata geçirilecek projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İmamoğlu’nu ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkan Adayı Ahmet Selim Yücel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette ülke gündemi üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Engelli personele bir maaş ikramiye

3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi engelli kadrosundaki personel, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ziyarette bulundu. Ziyarette değerlendirmelerde bulunan Karaca,  Fethiye Belediyesi engelli kadrosundaki personellerin hepsine bir maaş ikramiye vereceklerini açıkladı.

Fethiye’de 6 bin 167 yerleşik yabancı yaşıyor

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner başkanlığında toplanan İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıda yerleşik yaşayan yabancılar ve Suriyeli sığınmacılar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Ay, “Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum”

Türkiye Basketbol Ligi’nde, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor konuk ettiği Manisa Büyükşehir Belediyespor’u 72-63 mağlup ettiği maçın ardından baş antrenörler ve oyuncular maçla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Şenel, “Fethiye’nin sorunlarını çözmek için mücadele edeceğiz” 

Geçtiğimiz hafta yapılan kongre ile Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı görevini devralan Osman Şenel, kongre ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Saatcı, “En büyük dileğim SED Medya’nın ulusal boyuta taşınması”

20 yıl Fethiye Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve son yerel seçimlerde bağımsız olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Behçet Saatcı, SED Medya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Basın, Fethiye ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulunulan ziyaret; sohbet havasında geçti.

Ergun, “Basın kamu görevidir”

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun beraberinde Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Koray Hayvacı, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Suat Aybek ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte SED Medya’yı ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette Fethiye ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde de bulunuldu. Ergun, “Basın çok önemli bir kamu görevidir. Vatandaşlara en doğru haberi iletme adına özverili bir çalışma içerisindesiniz” diye konuştu. 

Vatan Partili Ayvalı, “HDP terör örgütüne eleman devşiriyor”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Fethiye ilçe örgütünde düzenlenen basın toplantısında çalışmaları ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Alkım Ay, “Galibiyetin mimarı taraftarımız”

Türkiye Basketbol Ligi 2. haftasında oynanan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor-Petkimspor maçının ardından oyuncular ve antrenörler maç hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Gümüş, ''Kongre sürecimiz başladı''

AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş; kongre süreci ve Seydikemer’e yapılacak hizmetler konusunda değerlendirmelerde bulundu. Barış Pınarı Harekatı konusunda da açıklamalarda bulunan Gümüş, Türkiye’nin bölgede güçlü bir ülke olduğunu ifade ederek, harekatın amacına ulaşacağını bildirdi.

Yeşilüzümlü Bağ Bozumu Festivali Başladı

Fethiye Belediyesi ve Yeşilüzümlü Muhtarlığı işbirliğinde yapılan 2. Yeşilüzümlü Bağ Bozumu Festivali başladı. Halk oyunları gösterileri, yöresel stantlar eşliğinde yapılan açılış töreninde Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca değerlendirmelerde bulundu.

Akdenizli Opet yine birinci

Akdenizli Opet Türkiye genelinde bin 140 Opet Akaryakıt İstasyonu arasında Gizli Müşteri, müşteri memnuniyeti, satış hedefi ve Opet yetkililerinin değerlendirmeleri neticesinde yine birinci oldu.

KAYIT DIŞI ÇALIŞANLARA GEÇİT YOK

Fethiye Emlakçılar Derneği ve Muğla Emlakçılar Odası Fethiye Temsilciliği, kayıt dışı faaliyet gösteren ya da belgeleri eksik olan kişilere ve işletmelere uyarılarda bulundu. Tapu Müdürlüğü’nde yapılan çalışma hakkında değerlendirmelerde bulunan Fethiye Emlakçılar Derneği Başkanı Serdar Oğuz, bu kişi veya işletmelere 5 Aralık 2019 tarihine kadar evraklarını tamamlamaları gerektiğini bildirdi.

“Türkiye Nereden Nereye”

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen Likya Etkinlikleri kapsamında Gazeteci Yazarlar Mine Kırıkkanat ve Murat Ağırel, Gazeteci Yazar Atilla Köprülüoğlumoderatörlüğünde Fethiye halkı ile buluştular. “Türkiye Nereden Nereye” konulu programda Kırıkkanat ve Ağırel ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundular.

Gökçe, “Öğrencilerimizi hayata hazırlayacağız”

Egebil Özel Anadolu Lisesi Kurucusu Doğan Gökçe ve Kampüs Müdürü Handan Şahintaş, FRT ekranlarında yayınlanan Fügen Sezer’in sunduğu Bi Sabah 1 İnsan programına konuk oldular. Gökçe ve Şahintaş, Fethiye’de uyguladıkları eğitim sistemi üzerine değerlendirmelerde bulundular.

Eğitim Bir-Sen genişletilmiş il divan toplantısı yapıldı

Eğitim Bir-Sen Muğla Şubesinin genişletilmiş il divan toplantısı Menteşe Öğretmenevinde yapıldı. Toplantıya şube ve ilçe yönetimleri, disiplin, denetleme kurulu ve kadınlar komisyonu katıldı. Şube Başkanı Önder Uçak, 5'inci dönem toplu sözleşme sürecine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

KOYUNCU, “DÖVİZİN DÜŞÜK OLMASI İTHALATI ARTTIRIYOR”

Fethiyeli işadamlarından Fikret Koyuncu, faizlerin düşmesi ve ilçe ekonomisi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Döviz fiyatlarının düşük seviyelerde seyretmesinin ithalatı arttırdığına vurgu yapan Koyuncu, vatandaşların ellerindeki paraları gelecek dönemlerin zor geçecek kaygısıyla yatırıma dönüştürmediğini ifade etti.

ÖLÜDENİZ’DE EN ÇOK YABANCI TURİST RUSYA’DAN

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tokgöz, 2019 turizm sezonu ve Ölüdeniz’in sorunları üzerine değerlendirmelerde bulundu. En fazla yabancı turistin Rusya ve Ukrayna’dan geldiğini ifade eden Tokgöz, yurtdışında yaşayan gurbetçilerin Ölüdeniz’i tercih ettiğini söyledi.

TURİZMCİLER SEZONU DEĞERLENDİRDİ

2019 yılı turizm sezonunun tamamlanmasına az bir zaman kala Kayaköy ve Ölüdeniz’deki turizmciler FRT TV’ye sezona dair değerlendirmelerde bulundular. Yöredeki sıkıntıları da dile getiren turizmciler, sezonun oldukça hızlı geçtiğini ifade ettiler.

Ünsal, “Cumhuriyet değerleri yerle bir edilmiştir”

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal ve Muğla Milletvekili Suat Özcan, Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu’yu makamında ziyaret ettiler. İlçe örgütünde sohbet havasında geçen ziyarette Fethiye ve ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.  

SELVİ VE YÖNETİMİNDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanı Selçuk Selvi ve yönetim kurulu üyeleri FRT TV, Gerçek Fethiye ve Dost Gazetelerini bünyesinde bulunduran SED Medya Sahibi Seda Köktener’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Sohbet havasında geçen ziyarette yerel ve ulusal medyalar üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Büyükşehir’den Fethiye’ye önemli projeler

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılı sonrası Fethiye’ye yapılan hizmetler ve gelecekte yapılacak çalışmalarla ilgili muhtarlar toplantısında değerlendirmelerde bulunuldu. Fethiye’ye yapılan toplam yatırımın 134 milyon TL olduğu ve 20 milyon TL ise borç ödendiği açıklandı. Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 yılları arasında Fethiye’ye 350 milyon TL yatırım yapacak.

YAZ AYLARINDA ÇOCUĞUNUZU SPORA YÖNLENDİRİN

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman Okulların kapanması ile birlikte üç aylık tatil boyunca çocuk ve gençlerin  boş zamanlarını spor ile değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Başkan Aras, "Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. teknik olarak iflas etmiş durumda"

Bodrum Belediyesi'nin 2019 yılı mayıs ayı olağan meclis toplantısının ikinci birleşimi bugün gerçekleştirildi. Toplantı da değerlendirmelerde bulunan Bodrum Belediye Başkanı Aras, Belediye Gıda A.Ş'nin teknik olarak iflas ettiğini açıkladı.